Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882204 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6915 Dátum: 2011.06.25 11:43:21 »
Megnézettem a utastérbefúvóból jövő csikorgást, ciripelést. Kiszedték a fűtőventilátort, bezsírozták. Úgy hallom sajna nem segített a dolog. Nem nyikorog mindig, hanem olyan 60%-ban, és hol halkan, hol kicsit hangosabban. De pont elég idegesítő.
Gyári új cucc bele 100rugó, szóval irány a bontó rövidesen.
 

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6916 Dátum: 2011.06.25 14:49:15 »
Olvastam olyat is itt a fórumon, hogy a régi motorokba 3.7 liter kell az újba meg több mint 4liter.Én mikor cseréltem a toyotámba a blaköblítőtől elkezdve mindent kapott és pont 4 liter bent bele és így lett tele pedig az enyém 2003 as gyártású és 2003.09.16 én állítoták forgalomban.Mondjuk az az igazság hogy szerintem ha eddig nem ette az olajat akkor már ezek után remélem nem is fogja.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6917 Dátum: 2011.06.25 16:58:45 »
Megnézettem a utastérbefúvóból jövő csikorgást, ciripelést. Kiszedték a fűtőventilátort, bezsírozták. Úgy hallom sajna nem segített a dolog. Nem nyikorog mindig, hanem olyan 60%-ban, és hol halkan, hol kicsit hangosabban. De pont elég idegesítő.
Gyári új cucc bele 100rugó, szóval irány a bontó rövidesen.
 
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_TOYOTA_COROLLA_ZZE120L-AHMNKW_8714.html

A 87103B jelű cumó (alul, jobb oldali ábrán) ment tönkre nálam.....  :no:
Ilyet kellene szereznem a bontóban. Az enyém a toyodiy szerint (2004, japán, SOL=automata klíma) 87103-02080 számú alkatrész.
Viszont rákeresve a hasonló E12-es corollákra, valahol 87103-02070-et ír ki.
Egyszerűen nem tudom mitől függ, mert szerintem egyértelműen sem nem attól, hogy automata klímás vagy manuális klímás, sem nem attól hogy japó vagy angol, bal vagy jobb kormányos,
faceliftes vagy facelift elötti.... szóval még agyalnom kell  ..... :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.25 17:21:31 írta Ákos2004 »

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6918 Dátum: 2011.06.26 13:48:04 »
Olvastam olyat is itt a fórumon, hogy a régi motorokba 3.7 liter kell az újba meg több mint 4liter.Én mikor cseréltem a toyotámba a blaköblítőtől elkezdve mindent kapott és pont 4 liter bent bele és így lett tele pedig az enyém 2003 as gyártású és 2003.09.16 én állítoták forgalomban.Mondjuk az az igazság hogy szerintem ha eddig nem ette az olajat akkor már ezek után remélem nem is fogja.

A nívópálca eldönti a kérdést. Egyébként jó a gondolat, ha eddig nem ette, vélhetően - normál használat, rendszeres karbantartás és minőségi olajválasztás mellett - sokáig nem is fogja.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6919 Dátum: 2011.06.26 13:55:03 »
Eddig nem, de egyszer csak fogja enni az olajat ;)

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6920 Dátum: 2011.06.26 16:51:56 »

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6921 Dátum: 2011.06.26 17:00:54 »
Megnézettem a utastérbefúvóból jövő csikorgást, ciripelést. Kiszedték a fűtőventilátort, bezsírozták. Úgy hallom sajna nem segített a dolog. Nem nyikorog mindig, hanem olyan 60%-ban, és hol halkan, hol kicsit hangosabban. De pont elég idegesítő.
Gyári új cucc bele 100rugó, szóval irány a bontó rövidesen.

Nekem is ciripelt néha de csak a 2-es és a 3-as fokozatban. Aztán elhagyta. Most viszont a Blower resistor halt meg mert csak 4esben fúj.
Tudja valaki hol van az a cucc? A belinkelt rajzon úgy látom, hogy a ventillátor alatt van valahol. Azt simán ki lehet csavarozni onnan?
Gondolom ebből nem érdemes bontottat venni. A neten 2-3 ezres árat talátam, talán szevizben sem sokkal drágább.

A vizpumpa tönremenésnek van valami előjele?
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6922 Dátum: 2011.06.26 18:34:37 »
Megnézettem a utastérbefúvóból jövő csikorgást, ciripelést. Kiszedték a fűtőventilátort, bezsírozták. Úgy hallom sajna nem segített a dolog. Nem nyikorog mindig, hanem olyan 60%-ban, és hol halkan, hol kicsit hangosabban. De pont elég idegesítő.
Gyári új cucc bele 100rugó, szóval irány a bontó rövidesen.

Nekem is ciripelt néha de csak a 2-es és a 3-as fokozatban. Aztán elhagyta. Most viszont a Blower resistor halt meg mert csak 4esben fúj.
Tudja valaki hol van az a cucc? A belinkelt rajzon úgy látom, hogy a ventillátor alatt van valahol. Azt simán ki lehet csavarozni onnan?
Gondolom ebből nem érdemes bontottat venni. A neten 2-3 ezres árat talátam, talán szevizben sem sokkal drágább.

A vizpumpa tönremenésnek van valami előjele?

Ha befexel a ventillátormotorhoz, onnan kicsit balra van ha jól emléxem. Két csavar fogja bele a házba, a csatlakozó lehúzása után simán kivehető. 2-3 ezerér bontottat láttál? Mert szerintem érdemes megvenni a bontottat is, nem egy gyakori hiba, az új ára márkakereskedésben olyan 10 körül van.

A vízpumpa van zajos vagy folyat...
Xanyi

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6923 Dátum: 2011.06.26 18:41:01 »
Megnézettem a utastérbefúvóból jövő csikorgást, ciripelést. Kiszedték a fűtőventilátort, bezsírozták. Úgy hallom sajna nem segített a dolog. Nem nyikorog mindig, hanem olyan 60%-ban, és hol halkan, hol kicsit hangosabban. De pont elég idegesítő.
Gyári új cucc bele 100rugó, szóval irány a bontó rövidesen.
Nekem is ciripelt néha de csak a 2-es és a 3-as fokozatban. Aztán elhagyta.
Akkor szerencséd van, mert nekem meg csinálja. Ha lesz idő, elkezdem hívni a bontókat. Annyiban nehéz dolgom van, hogy a jobb kormányos és a bal kormányos kivitelnek
más a fűtőmotorja (=fűtőventilátorja)... így sok bontós cucc kiesik.
Az meg hihetetlen, hogy újonnan 95ezret kérnek érte... szerintem a reális ára olyan 25-35ezer körül lehetne, bár az is sok pénz.

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6924 Dátum: 2011.06.26 19:09:57 »
Köszi

Itt láttam 9$ ért.

http://www.partsgeek.com/catalog/2003/toyota/corolla/climate_control/blower_motor_resistor.html

Oké az nálunk x2 meg lehet hogy másik fajta kell. No akkor megkérdem a bontót is meg a szervízt is.
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6925 Dátum: 2011.06.26 20:15:38 »
Sziasztok!az lenne a kérdésem hozzátok hogy nem tud e valaki egy egyszerűbb módszerét az ECU-resetnek! pl nincs e véletlen egy biztosíték hogy ha az kihúzom leresetel vagy ilyesmi?... 2003 as 1.4 vvti-ben láttam a motortérben lévő biztidobozban olyat hogy"Ecu" tudna nekem infót adni vki? Válaszokat előre is megköszönöm!
'03 Corolla E12 4zz-fe

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6926 Dátum: 2011.06.26 22:31:20 »
Olvastam olyat is itt a fórumon, hogy a régi motorokba 3.7 liter kell az újba meg több mint 4liter.Én mikor cseréltem a toyotámba a blaköblítőtől elkezdve mindent kapott és pont 4 liter bent bele és így lett tele pedig az enyém 2003 as gyártású és 2003.09.16 én állítoták forgalomban.Mondjuk az az igazság hogy szerintem ha eddig nem ette az olajat akkor már ezek után remélem nem is fogja.

A nívópálca eldönti a kérdést. Egyébként jó a gondolat, ha eddig nem ette, vélhetően - normál használat, rendszeres karbantartás és minőségi olajválasztás mellett - sokáig nem is fogja.
A nívópálca az hogy dönti el a dolgot? :hmmmm:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6927 Dátum: 2011.06.26 22:32:43 »
...egyszer csak...

Mikor?
reméljük akkor már nem nálam leszzz és hogy ez jó soká következik be?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6928 Dátum: 2011.06.26 22:43:37 »
Hali.
.....Na most a kérdésem az lenne, hogy szerintetek honnan és milyen (márka stb.)  vízpumpát lenne érdemes beszerezni.   :helpsmilie:  Nem feltétlenül ragaszkodom a "gyárihoz" mert ha az is hasonlóan "tartós" pl. francia vagy a t..öm tudja milyen csoda darab lesz, olyat inkább nem kérek bele megint.

Még annyi hozzá, hogy 1.4 vvti 4ZZFE motorhoz kellene ez a vízpumpa. Továbbra is várom az ötleteket, tanácsokat...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6929 Dátum: 2011.06.26 22:54:11 »
Idézet
Sziasztok!az lenne a kérdésem hozzátok hogy nem tud e valaki egy egyszerűbb módszerét az ECU-resetnek! pl nincs e véletlen egy biztosíték hogy ha az kihúzom leresetel vagy ilyesmi?... 2003 as 1.4 vvti-ben láttam a motortérben lévő biztidobozban olyat hogy"Ecu" tudna nekem infót adni vki? Válaszokat előre is megköszönöm!
Az EFI kihúzásakor elfelejti a hibakódokat...

Idézet
A nívópálca az hogy dönti el a dolgot?
Az újnak a tetején van egy zöld pötty.
Xanyi