Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 716000 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1785 Dátum: 2008.10.18 17:26:23 »
Kicsit irigyellek: Camry-Corona-Starlet....

Mester, eladod a Scenicet, és veszel belőle vagy másfél tucat ilyesféle autót ;););) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1786 Dátum: 2008.10.18 17:27:09 »
gratula a kocsihoz.
képeket kérunk.

Kösz :) ... Lesznek azok is, csak még át kell másolnom & méreteznem & feltöltenem stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Starlet
« Válasz #1787 Dátum: 2008.10.18 20:12:32 »
Kicsit irigyellek: Camry-Corona-Starlet....

Mester, eladod a Scenicet, és veszel belőle vagy másfél tucat ilyesféle autót ;););) ...

Hááát, ahogy most a világ áll, lehet, hogy az lesz a vége... :online2long: De venni nem biztos, hogy tudok, sőt... :no:
De legyünk bizakodóak. :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1788 Dátum: 2008.10.18 20:23:11 »
Kicsit irigyellek: Camry-Corona-Starlet....

Mester, eladod a Scenicet, és veszel belőle vagy másfél tucat ilyesféle autót ;););) ...

Hááát, ahogy most a világ áll, lehet, hogy az lesz a vége... :online2long: De venni nem biztos, hogy tudok, sőt... :no:
De legyünk bizakodóak. :sorcerer:

jaja..ez a válság engem is visszatart  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1789 Dátum: 2008.10.20 21:21:19 »
Ma szerelőm átnézte a Starletet. Azt mondta, hogy ha a fék és a telók is rendben vannak (ezt pad hiányában ő nem tudta megállapítani, de elvileg rendben vannak, legalábbis a tavaly decemberi TÜV-ön rendben voltak, és azóta csak 1500 km került a kocsiba), akkor így, ahogy van, vizsgaképes  :yes:

Most várom, hogy Ausztriából visszaérkezzen a Typenschein (=törzskönyv), hogy megkezdhessem a forg. hely. procederét. Származásellenőrzés, eredetvizsga, biztosítás, műszaki-zöldkártya, regadó, rendszám-forgalmi-törzskönyv. Ez bő egy hónap (ha minden klappol), és kb. 200 ezer forint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1790 Dátum: 2008.10.20 21:33:23 »
Közben azért felsorolnám azt is, hogy mik a hibái az autónak. Sok nincs, de azért akad.

Horpadt-hajlott kicsit az első lökhárító alatti "kötény", és maga a lökhárító is baloldalt kb. egy centivel feljebb van nyomódva - ezeket ki kell kalapálni, meg kell igazítani.

Kisebb, nagyrészt felületi rozsdásodások vannak az első sárvédőkön - ezeket le kell csiszolni, ki kell javítani.

A kipufogó úthibákon "kopogtat" a hátsó futóművön - először a frászt hozta rám, mert belülről hallgatva ugye a futómű felől jön a hang, és azt hittem, valami csúnyán szét van menve ott - de aztán kiderült, hogy csak a kipuff verődik oda  :) - ide kell majd vmi új gumi tartóelem vagy ilyesmi.

Nem működik az óra (az időmérő óra) a műszerfalon. Jár (ketyeg!), de nem mozognak a mutatók. A beállító gombot hiába próbálom húzogatni, tekergetni. Asszem, ezzel nem sokat fogok tudni kezdeni.

Hiányzik a kalaptartó. Folyton a garázsban hevert Ausztriában, és idén tavasszal lomtalanításkor véletlenül kidobták. Na bumm...

Kicsit búg a difi, amikor gyorsítok ill. tartom a sebességet. Amikor leveszem a lábam a gázról (motorfék), ill. üresben gurulok, nincs hangja. Egyáltalán nem vészes a hangerő, és menet közben folyamatosan jelen van, tehát lehet, hogy ez egész egyszerűen ilyen; meg persze az is lehet, hogy még az az olaj van benne, amit 1983-ban a gyárban beletettek. Szerelőm szerint (akinél gyakran járnak Hiace-ek, Hiluxok, Landcruiserek, Dynák stb, tehát hátsókerekes-difis Toyoták) 75 W 140-es hajtóműolajat kell beleönteni, MoS2-adalékkal, és attól jó eséllyel elhallgat majd. Ki fogjuk próbálni, már meg is rendeltem az olajat. Literje 7800 forint...

A motorból egy-két helyen szivárog az olaj - nem csöpög le vagy ilyesmi, de olajos. Elég sokat jártak vele túltöltött olajjal (egy teljes literrel volt max nívó felett, mikor először megnéztem Ausztriában - haza persze már nem így jöttem vele), ez tehetett be a tömítéseknek. Le fogjuk mosni, hogy lássuk, honnan jön belőle - aztán majd eldöntjük, mit és mikor kell kicserélni. Engem, őszintén szólva, nem igazán zavar, ha kicsit olajos a motor oldala, amíg nincs alatta reggelente folt.

Na kérem, hát ez lenne a teljes hibalistája az én kis 25 éves ajándékautómnak  :whistling: ...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.20 21:36:29 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Starlet
« Válasz #1791 Dátum: 2008.10.20 22:26:12 »

Nem működik az óra (az időmérő óra) a műszerfalon. Jár (ketyeg!), de nem mozognak a mutatók. A beállító gombot hiába próbálom húzogatni, tekergetni. Asszem, ezzel nem sokat fogok tudni kezdeni.
...

Szólj Tutivesztesnek, Ő órás.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1792 Dátum: 2008.10.21 00:08:42 »

Nem működik az óra (az időmérő óra) a műszerfalon. Jár (ketyeg!), de nem mozognak a mutatók. A beállító gombot hiába próbálom húzogatni, tekergetni. Asszem, ezzel nem sokat fogok tudni kezdeni.
...

Szólj Tutivesztesnek, Ő órás.

Kösz a tippet  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1793 Dátum: 2008.10.21 10:06:49 »
hallof jo drága ez a váltoolaj :sweatdrop:
nekem a 3 liter volt cmi 9e. castrol nemtom mi.
ha esetleg kell vmi irj listát benézek a szentendrei bontoba. itt megyek el elotte.
a kiputarto gumikat érdemes ujra cserélni azt én is kicseréltem, rengeteg nyöszörgést el lehet halgattatni.
képek? KÉÉPEEK????? :ph34r:
 :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1794 Dátum: 2008.10.21 13:23:00 »
hallof jo drága ez a váltoolaj :sweatdrop:
nekem a 3 liter volt cmi 9e. castrol nemtom mi.
ha esetleg kell vmi irj listát benézek a szentendrei bontoba. itt megyek el elotte.
a kiputarto gumikat érdemes ujra cserélni azt én is kicseréltem, rengeteg nyöszörgést el lehet halgattatni.
képek? KÉÉPEEK????? :ph34r:
 :sorcerer:

Jóvanna, lesznek nemsokára képek, csak még részben meg is kéne csinálni őket (pl. motorról, beltérről), meg feltölteni, méretezni ... Az van, hogy mióta hazaértem, éjjelente dolgozom (onnan írok többnyire), napközben meg rohangálok ilyen-olyan ügyekben, így még nem tudtam foglalkozni ezzel. Meg sem néztem még az úton készült egyéb képeimet sem  ::) ...

Ez a hajtóműolaj valóban q. drága, a 80 W 90-es feleennyi lenne - de csak 1 liter kell belőle, és a szerelő nagyon mondja hogy ilyet vegyek, és hát ezt most ugye baromi hosszú időre veszem meg - így aztán relativizálódik a különbség.

Bontó: hát nem nagyon hiszem, hogy ez a típus fellelhető lenne még...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1795 Dátum: 2008.10.27 15:41:15 »
Most néztem utána: a Starletre, mivel ugye csak ezres, nem 120 ezer lesz a regadó, hanem csak 80  :clap: ... Így a forgalomba helyezés összköltsége kb. 200 ezerről kb. 160 ezerre csökken, ez azért egyáltalán nem mindegy  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1796 Dátum: 2008.10.27 20:14:33 »
Most néztem utána: a Starletre, mivel ugye csak ezres, nem 120 ezer lesz a regadó, hanem csak 80  :clap: ... Így a forgalomba helyezés összköltsége kb. 200 ezerről kb. 160 ezerre csökken, ez azért egyáltalán nem mindegy  :yes:

hát nem de akkor is..ez az auto ára megeccer.. :offtopic:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1797 Dátum: 2008.10.28 17:26:16 »
Most néztem utána: a Starletre, mivel ugye csak ezres, nem 120 ezer lesz a regadó, hanem csak 80  :clap: ... Így a forgalomba helyezés összköltsége kb. 200 ezerről kb. 160 ezerre csökken, ez azért egyáltalán nem mindegy  :yes:

hát nem de akkor is..ez az auto ára megeccer.. :offtopic:

Már hogyhogy az ára? Ingyen volt az autó, ugye  :whistling: ... Úgyhogy ennyiben lesz az autó. 160 ezerben. 119 ezer kilométerrel, törés- és átrohadásmentes kasztnival, új gumikkal, akksival, olajjal. Szerintem ez nem rossz  :yes: ... Tudom, hogy a hülye magyar piac nem fizetne ennyit ezért az autóért - de magasról lexarom. Kint ennél lényegesen többet érne, ebben az állapotban, ennyi km-rel, ha el akarnám adni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1798 Dátum: 2008.10.28 17:27:43 »
Ma egyébként megjöttek a papírok Tirolból  :yes: ... Úgyhogy még a héten indul a f.h. procedere. Első kör: biztosítás-kötés, származásellenőrzés. Ha ez megvan, jön az eredetvizsga, műszaki stb. Majd beszámolok folyamatosan. És ígérem, lassan meglesznek a képek is  :whistling: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1799 Dátum: 2008.10.28 20:30:36 »
Ma egyébként megjöttek a papírok Tirolból  :yes: ... Úgyhogy még a héten indul a f.h. procedere. Első kör: biztosítás-kötés, származásellenőrzés. Ha ez megvan, jön az eredetvizsga, műszaki stb. Majd beszámolok folyamatosan. És ígérem, lassan meglesznek a képek is  :whistling: ...

hát igen a hulye magyar piac..az én corimért se adnának 200nál többet. pedig ha belegondolok h simán belerámolhastsz meg 100e km-t meg fillérekbol autozhatsz vele évekig..
eccereuen sajnálom odaadni vmi fikázo illetonek. inkább leállitom muteréknál a sufniba.   :wub:
ha összehasonlitom a haver ekkoru sierrájával aminek minden porcikája egy rom..és még ő is megtartotta...nem adom oda egy kabát áráért.. :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002