Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243479 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4125 Dátum: 2009.07.07 21:45:20 »
A forgalmiban a gyártási év rovatban 2008 szerepel.
Akkor 2008-as.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4126 Dátum: 2009.07.07 21:53:09 »
A forgalmiban a gyártási év rovatban 2008 szerepel.
Akkor 2008-as.

Így van ! A 2007-es kormányoszlop-hiba nincs is, csak képzelődöm ! Komolyan, kit ajánlasz, aki a meglévő hibákat elhárítja !

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4127 Dátum: 2009.07.07 22:03:23 »
A forgalmiban a gyártási év rovatban 2008 szerepel. Maajd? Már most eladnám !!

Akkor legalább 2011-ig van garancia, addig csináltasd meg ingyen. Most jol eladni, sztem nem lenne egyszerü.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4128 Dátum: 2009.07.07 22:22:09 »
A forgalmiban a gyártási év rovatban 2008 szerepel. Maajd? Már most eladnám !!

Akkor legalább 2011-ig van garancia, addig csináltasd meg ingyen. Most jol eladni, sztem nem lenne egyszerü.


nekem is 2008as gyártású a forgalmiban
de kormányoszlop hiba megvan...
amúgy most hogy olvasom, mennyi hiba van ezzel az aurissal...
nem tudom, kezdek kicsit kiábrándulni ! a toyota egyenlő volt a minőséggel? ez hová tűnt? nem értem !!
előző hondánkkal 3 évig a kötelezőn kívül nem mentem szervíz közelébe, ezzel meg ... vicc ! komolyan !
na nem hőzöngök, viszem kormányoszlop cserére, telóba mondtam mi a gond, egyből a válasz: cseréljük, vigyem...
ezekszerint kormányoszlopból egész raktárat tartanak :P

vajon a többi márka VW, Ford, Seat is ilyenek ?!

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4129 Dátum: 2009.07.07 22:31:26 »
Mindenhol elöfordulhatnak hibák, 100% hibamentesség sztem egyik márkánál sincs.

mikkamakka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4130 Dátum: 2009.07.07 22:40:25 »
Mindenhol elöfordulhatnak hibák, 100% hibamentesség sztem egyik márkánál sincs.
Van valaki akinek hibátlan, ....majdnem hibátlan az Aurisa ? Nem zörög, nem nyikorog, nem kattog ? Az ismert hibák miatt miért nem hívják vissza az érintett sorozatkat ? Presztizsveszteség ? Így is sokan kiábrándultunk a márkából ! Elveszíteni könnyű, visszaszerezni nehéz a kuncsaftot !

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4131 Dátum: 2009.07.07 23:52:43 »
Egyetértek, igaz nekem nem Auris-om volt hanem Avensis II.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4132 Dátum: 2009.07.08 08:24:41 »
Nemsokára érik a 15 ezres szervíz az autóra, de már most van egy szép kis hibalistánk: fék, kuplung, kormány, kesztyűtartó. Vicces, hogy egy hét hónapos autónál ennyi gond van. :cry: :cry:
Gondolom a fek csikorog.  :yawn: A tobbivel mi a gond?
A kormány kattog (főleg elindulás után), a kuplung nyekereg (mint a yarisomban), az alsó kesztyűtartót nem lehet normálisan becsukni, csak ha bikából vágjuk be. Hirtelen ennyi. Nagyszervíz előtt átnézem nagyítóval a kocsit.  :D A szervízen gondolkozom még hová vigyük. A Yarist Veszprémbe szoktam levinni, hajlok rá az Aurissal is.

Őszintén szólva, már ezeken a dolgokon ki sem akadok. A yarissal is végigjártam ezt: kuplungom nyekerget (mai napig évente egyszer a megfelelő helyeken be kell zsíroznom, mert elkezd nyekeregni), a fed.komp-ban chippet cseréltek, mert torpant a kocsi, zörgött az ajtó, visszajelzett a légzsákfigyelő, stb. De mind-mind gari idő alatt jött elő. Most meg itt van a közel 6 éves autóm, 65 ezer km-mel és az olajon, szűrőkön, gyertyákon kívül még semmit nem kellett rajta cserélni, szerelni.
Szerintem még mindig jobb, hogy az első 3 évben minden előjön és gariban cserélik, mint utána kemény pénzekért. Tény, hogy ez mind idő. Az ember meg nem érti, hogy amit tudnak, hogy gyárilag hibás, miért nem cserélik ki, mielőtt kiadják az autót, de hát ez van. A kollégám off autójában 120 ezer km után kompletten cserélni kellett a kuplungot, mert bexart. Neki az összes drága probléma gariidő után jött elő, vagyonokat költenek az autóra.
Szilvi 62

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4133 Dátum: 2009.07.08 09:03:29 »
Van valaki akinek hibátlan, ....majdnem hibátlan az Aurisa ? Nem zörög, nem nyikorog, nem kattog ? Az ismert hibák miatt miért nem hívják vissza az érintett sorozatkat ? Presztizsveszteség ? Így is sokan kiábrándultunk a márkából ! Elveszíteni könnyű, visszaszerezni nehéz a kuncsaftot !
Nekem meg csak a fek csikorgassal volt gondom. Jah, meg magas temponal a jobboldali ablaktorlo mocorog, de torolni jol torol. Maradjon is ennyi  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4134 Dátum: 2009.07.08 09:13:55 »
Nemsokára érik a 15 ezres szervíz az autóra, de már most van egy szép kis hibalistánk: fék, kuplung, kormány, kesztyűtartó. Vicces, hogy egy hét hónapos autónál ennyi gond van. :cry: :cry:
Gondolom a fek csikorog.  :yawn: A tobbivel mi a gond?
A kormány kattog (főleg elindulás után), a kuplung nyekereg (mint a yarisomban), az alsó kesztyűtartót nem lehet normálisan becsukni, csak ha bikából vágjuk be. Hirtelen ennyi. Nagyszervíz előtt átnézem nagyítóval a kocsit.  :D A szervízen gondolkozom még hová vigyük. A Yarist Veszprémbe szoktam levinni, hajlok rá az Aurissal is.

Őszintén szólva, már ezeken a dolgokon ki sem akadok. A yarissal is végigjártam ezt: kuplungom nyekerget (mai napig évente egyszer a megfelelő helyeken be kell zsíroznom, mert elkezd nyekeregni), a fed.komp-ban chippet cseréltek, mert torpant a kocsi, zörgött az ajtó, visszajelzett a légzsákfigyelő, stb. De mind-mind gari idő alatt jött elő. Most meg itt van a közel 6 éves autóm, 65 ezer km-mel és az olajon, szűrőkön, gyertyákon kívül még semmit nem kellett rajta cserélni, szerelni.
Szerintem még mindig jobb, hogy az első 3 évben minden előjön és gariban cserélik, mint utána kemény pénzekért. Tény, hogy ez mind idő. Az ember meg nem érti, hogy amit tudnak, hogy gyárilag hibás, miért nem cserélik ki, mielőtt kiadják az autót, de hát ez van. A kollégám off autójában 120 ezer km után kompletten cserélni kellett a kuplungot, mert bexart. Neki az összes drága probléma gariidő után jött elő, vagyonokat költenek az autóra.

mondjuk úgymond ez jól hangzik, gariban minden csere és akkor utánna már jó lesz, én is ebbe bízom !!
milyen hibákról tudunk még auris esetében, amik úgymondd "rosszul" sikerültek :-)
mondjuk én még egyet tapasztaltam: a váltó felső karimája, amin a számok vannak, meg a kis ezüst csík körbeforog :-)) de ez lehet egyedi.

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4135 Dátum: 2009.07.08 09:17:37 »
Mindenhol elöfordulhatnak hibák, 100% hibamentesség sztem egyik márkánál sincs.
Van valaki akinek hibátlan, ....majdnem hibátlan az Aurisa ? Nem zörög, nem nyikorog, nem kattog ? Az ismert hibák miatt miért nem hívják vissza az érintett sorozatkat ? Presztizsveszteség ? Így is sokan kiábrándultunk a márkából ! Elveszíteni könnyű, visszaszerezni nehéz a kuncsaftot !

az auris nem feltétlen rossz autó. csak vannak gyermekbetegségei, amiket rajtunk tesztelnek, illetve jönnek elő. egy ráncfelvarrásnál feltehetőleg ezeket mind kijavítják, mi meg akiknek elsősorzatosak, hordjuk vissza és cserélik gariban, ennyi.
mint már írtam, gondolom megvannak előre a szerződéseik beszálítókkal, amiket nem bontanak fel, hiába tudják hogy vacak/hibás az alaktrész. Feltehetőleg olcsóbb gariba cserélni, mint szerzitbontani.
Ez minden multicégnél így megy manapság. Sokszor az egész cég tudja hogy az adott szolgáltatás vacak, de mégis ad el és hirdess h jó. ez sajna tapasztalatból tudom.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4136 Dátum: 2009.07.08 09:23:26 »
milyen hibákról tudunk még auris esetében, amik úgymondd "rosszul" sikerültek :-)
A mar emlitetteken tul!
- Majdnem tele tanknal hallhatoan lotyog a nafta. Megoldas: fuldugo
- Nagyobb temponal az ablakmoso nem hord eleg magasra. Megoldas: gyarilag harom fele fej van, amik eltero szogben spriccelnek. Allitani nem lehet. Kerni kell a a cseret, lehetoleg gariban  :D
- Labad ala vilagit a fenyszoro. Megoldas: en pl beallitottam magamnak.
- Sokban ferden all a kormany. Megoldas: gariban kerni a beallitast.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4137 Dátum: 2009.07.08 10:03:59 »
A mar emlitetteken tul!
- Majdnem tele tanknal hallhatoan lotyog a nafta. Megoldas: fuldugo

az hogy lötyög nem hiba szerintem. az már sokkal rosszabb ha ropog a kormány példul, vagy nem működik valami megfelelően. De az hogy lötyög a benzin, ez már csak szörszálhasogatás. Akit ez zavar nem töltse teli a tankot :P:P

- Nagyobb temponal az ablakmoso nem hord eleg magasra. Megoldas: gyarilag harom fele fej van, amik eltero szogben spriccelnek. Allitani nem lehet. Kerni kell a a cseret, lehetoleg gariban  :D 
ezt még nem tapasztaltam, lehet nekem jó fej van benne :)
amúgy amit hibának tapasztaltam, hogy a bal oldali lapát túl nagy (konstrukciós hiba), igy nem tudja elvezetni a vízet és húz egy nagyobb esőnél folymatosan vízcsíkot középre. Elviselhető, mert vékony is a csík, meg nem is zavarja a vezetőt a kilátásban, max az utast.

- Labad ala vilagit a fenyszoro. Megoldas: en pl beallitottam magamnak.
nekem is megvolt ez a hiba, beállították.

- Sokban ferden all a kormany. Megoldas: gariban kerni a beallitast.
ez a hiba is megvolt, beállították.

mostmár csak a kormánymű csere és akkor hibátlan lesz, hihi :P

Idézeteket rendberaktam. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.08 10:20:56 írta kleingy »

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4138 Dátum: 2009.07.15 10:45:01 »
Hello!

A ti Auris-otok is szakaszosan sípol, ha enyhén nagyobb erővel tapossátok a féket? Mintha hallani lehetne a computert, miközben számolja, hogy milyen mértékben működjön (vagy hogy működjön-e egyáltalán) az ABS vagy a vészfék asszisztens...

Köszi!


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: AURIS - általános topik
« Válasz #4139 Dátum: 2009.07.15 10:56:50 »
Meg sose hallottam. ABS-nek meg nem kellett nalam mukodnie, de eroteljesebb taposast mar kapott es nem tunt fel semmi kulonos.
Nem lehet, hogy vmi mas csikorog sipol...  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX