Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764808 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7050 Dátum: 2013.04.13 22:43:37 »
Annyit hadd kérdezzek már, hogy újonnan vetted az Avensist?  :szemez:
Én használtan vettem, és ha ez a 470. oldal csak az én problémáimmal lenne tele, akkor azt mondanám, igazad van, csak az enyém a szar :-)
De olvastam itt olyat, akinek az új autó kb. felét kicserélték garanciában. Oké, hogy egy fillérjébe sem került, de nem azért vesz valaki új autót, pláne nem Toyotát, hogy visszavigye "nagy-generálra"...
Cáfoljon meg nyugodtan bárki :-)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7051 Dátum: 2013.04.13 22:53:46 »
miért kerül valami 10x annyiba a totoyához, mint bármi máshoz?
 
Általában nincs jelentős különbség a gyári új alkatrészárak között, főleg akkor, ha az élettartamot is hozzá vesszük.
féknyereg avensishez bontottan 15.000, német autó típusokhoz 3-5.000 Ft)
Több (lopott) német -francia autó lenyomja a használt alkatrész árakat.

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7052 Dátum: 2013.04.13 22:57:09 »
 
Általában nincs jelentős különbség a gyári új alkatrészárak között, főleg akkor, ha az élettartamot is hozzá vesszük.Több (lopott) német -francia autó lenyomja a használt alkatrész árakat.
Háááát, meg tudnám cáfolni konkrét példákkal, hogy a gyári új alkatrészek árai között milyen különbségek vannak... De ha tudsz olyan boltot ahol ugyanannyiért kapok toyota alkatrészt, mint mondjuk német autóhoz, akkor szólj, érdekel :-)))
Másodsorban azt mondod, csak a német, és francia autóknál vannak a piacon lopott alkatrészek? Japó alkatrészeket nem lopnak? Illetve japó autót alkatrésznek soha nem lopnak??? Ez a legjobb poén ma estére :-DDD

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7053 Dátum: 2013.04.14 00:06:00 »
Háááát, meg tudnám cáfolni konkrét példákkal, hogy a gyári új alkatrészek árai között milyen különbségek vannak...
... akkor, ha az élettartamot is hozzá vesszük.

Másodsorban azt mondod, csak a német, és francia autóknál vannak a piacon lopott alkatrészek? Japó alkatrészeket nem lopnak? Illetve japó autót alkatrésznek soha nem lopnak??? Ez a legjobb poén ma estére
Több (lopott) német -francia autó lenyomja a használt alkatrész árakat.

Élettartam, kereslet-kínálat.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7054 Dátum: 2013.04.14 10:08:52 »
Én használtan vettem, és ha ez a 470. oldal csak az én problémáimmal lenne tele, akkor azt mondanám, igazad van, csak az enyém a szar :-)
De olvastam itt olyat, akinek az új autó kb. felét kicserélték garanciában. Oké, hogy egy fillérjébe sem került, de nem azért vesz valaki új autót, pláne nem Toyotát, hogy visszavigye "nagy-generálra"...
Cáfoljon meg nyugodtan bárki :-)
Nagyrészt Agyarka leírta, amit én is gondolok, de még pár dolog az eszembe jutott: Sztem korrekt dolog, hogy a Toyotánál garanciában kicserélnek sok-sok dolgot és nem eltusolják a problémákat, ugyanezt nem mondhatjuk el az Opelről vagy a Volkswagenről...Még mielőtt bármit is mondanál rengeteg Opellal van/volt dolgom és használtam hosszú ideig.
Ha végképp nem tetszik az adott autó és túl sok gond van vele, a legegyszerűbb megoldás hosszútávon, ha gyorsan lecseréled, akárcsak a partnerkapcsolatban. Nem érdemes ennyi szót pazarolni rá és az embernek magát idegesítenie. ::)
'08 RX400h
'09 Prius 3

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7055 Dátum: 2013.04.14 21:23:35 »
Ha végképp nem tetszik az adott autó és túl sok gond van vele, a legegyszerűbb megoldás hosszútávon, ha gyorsan lecseréled
Tökéletesen igazad van, a gond az, hogy nem kell senkinek. Ha valakinek mégis, az jelezze, eladó!!! :-)))
Árultam egy darabig, de belefáradtam a vevőkbe. Jöttek, megnézték, teccett nekik (ki vóót glancóóva), aztán elkezdtek "mélyebbre ásni". Nem tudtam - nem is akartam - eltitkolni az autó "jelen megtekinthető" állapotát. Utána már nem az volt a kérdés, hogy mennyiért. Egyáltalán nem volt rá vevőm. Osztottam-szoroztam, és arra jutottam a szerelőmmel együtt, hogy úgy járok a legjobban, ha "elhasználom" az autót, amíg szét nem esik/rohad, vagy valaki belém nem jön és totálkárosra nem töri (talán így járnék a legjobban, feltéve ha testi épségem megússza).
A másik dolog ami visszataszít, hogy ha most veszek másik autót, akármilyet, kb 100.000 HUF az átírás abban a kategóriában, amit én vennék. Állambácsinak befizetni ennyi pénzt a semmiért???
Úgyhogy egyelőre marad a szitkozódás, végülis valamin ki kell tölteni az embernek a sok feszültséget, ami a munkájából ered :-))) Legalább nem az asszonnyal balhézok :-))
Bár legutóbb, a csomagtartó beázásnál, mérgelődés helyett már a röhögés tört ki belőlem, és vettem a kesztyűtartóba egy csomag leszarom-tablettát...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7056 Dátum: 2013.04.14 23:25:19 »
Ilyet?

 ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7057 Dátum: 2013.04.15 07:47:28 »
ja,nekem is van ilyenem narancs,eper és citrom ízben az ilyen xar hétfőkre,m ez is:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7058 Dátum: 2013.04.15 23:17:05 »
Ilyet?

 ;)
Pontosan ilyet vettem  :clap:
Hatásos!!! Ugyanúgy beázik tőle a csomagtartóm, de már nem érdekel  :lol:

u.i.: találtam egy jó kis cikket, akit érdekel, lehet olvasgatni, elgondolkodtató...

http://index.hu/gazdasag/2013/02/25/kiderult_miert_draga_a_japan_auto/

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7059 Dátum: 2013.04.16 21:53:11 »
Pontosan ilyet vettem  :clap:
Hatásos!!! Ugyanúgy beázik tőle a csomagtartóm, de már nem érdekel  :lol:

u.i.: találtam egy jó kis cikket, akit érdekel, lehet olvasgatni, elgondolkodtató...

http://index.hu/gazdasag/2013/02/25/kiderult_miert_draga_a_japan_auto/
Ugyanilyen flakont lehet használni a csodás Ámerikai autókra is.
Ott ugyan nem kartelleznek az alkatrészgyártók (ugye nem) de nem is tudnak versenyezni a ganyé japókkal.
A hülye sznob Priust vesz és tesz a nemzeti-minőségi öntudatra.
A Camry nem véletlenül lett a "középosztálybeliek" autója.
Gondold végig: Miért indít az amerikai felügyelet újra és újra eljárást külföldi gyártókkal szemben és szab ki milliárdos bírságokat, miközben saját gyártóik valahogyan mindig mentesülnek a hasonló vizsgálatok alól.
Piacvédelem és protekcionizmus, semmi más, fűszerezve azzal hogy a kikényszerített zsé mindig jól jön.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7060 Dátum: 2013.04.17 17:54:58 »
Ott ugyan nem kartelleznek az alkatrészgyártók (ugye nem) de nem is tudnak versenyezni a ganyé japókkal.
Valószínű, ott is kartelleznek, itt magyarországon mégis a japán autókhoz a legdrágább az alkatrész... Ez sajnos tény...
De mégegyszer mondom, ha valaki tud olyan üzletet, ahol ugyanolyan olcsón kapok az Avensishez alkatrészt, mint a sokat emlegetett Opelokhoz, az legyen kedves szóljon, és árulja el a bolt elérhetőségét, mert nagyon érdekel :-)
És akkor istenbizony nem fog érdekelni semelyik ország kartellezése :-)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7061 Dátum: 2013.04.17 18:16:40 »
...
De mégegyszer mondom, ha valaki tud olyan üzletet, ahol ugyanolyan olcsón kapok az Avensishez alkatrészt, mint a sokat emlegetett Opelokhoz, az legyen kedves szóljon, és árulja el a bolt elérhetőségét, mert nagyon érdekel :-)
...
Üdv!

Itt keress rá, csak úgy próbaképpen. Ha gondolod.
De konkrétumok nélkül nehéz olcsót mondani.

Rozsdás Úr

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7062 Dátum: 2013.04.17 22:51:43 »
Üdv!

Itt keress rá, csak úgy próbaképpen. Ha gondolod.
De konkrétumok nélkül nehéz olcsót mondani.

Szia!
Köszi szépen, jó kis oldalnak néz ki, de jól látom, hogy ez szegedi cég? Én meg Pesti vagyok...
Konkrétumként bal első féknyeregre kerestem rá, mert legutóbb ezzel volt problémám, és bontottan 15.000-ért kaptam. Itt ha jól láttam csak 1 dugattyúsak vannak:

http://toyota.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__toyota__avensis__avensis_t22_1997_09_2003_02__15515/fek_mechanika_1__feknyereg_alkatreszek__feknyereg_1__elso_tengely_bal?gyakori=I

Ezek a pesti üzletekben is kb. ennyibe kerülnek, és kétdugattyús, ami nekem kell, azt sehol sem találtam, egyedül a szentendrei JapKer bontó tudott volna rendelni japcsiból 127.000 HUF + ÁFA-ért... köszcsi...

Szóval lehet, hogy jobban jártam volna a nem-ráncfelvarrott avensissel, mert abban ha jól tudom 1 dugattyús van... ÉS csomó más alkatrész is olcsóbb hozzá, és van dögivel bontott....
De bocsi, ha rosszul tudom.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7063 Dátum: 2013.04.18 15:18:22 »
Valószínű, ott is kartelleznek, itt magyarországon mégis a japán autókhoz a legdrágább az alkatrész... Ez sajnos tény...
De mégegyszer mondom, ha valaki tud olyan üzletet, ahol ugyanolyan olcsón kapok az Avensishez alkatrészt, mint a sokat emlegetett Opelokhoz, az legyen kedves szóljon, és árulja el a bolt elérhetőségét, mert nagyon érdekel :-)
És akkor istenbizony nem fog érdekelni semelyik ország kartellezése :-)
Nekem van egy ismerősöm, aki motor felújjítással foglalkozik - nem személyautókkal. Meglepte, mennyibe kerül a márkakereskedésben az éves szervíz és már nem csodálkozik, hogy én a 12 éves autómat még mindig oda hordom.
Ő mondta, hogy az új Ford-okhoz alig lehet utángyártott alkatrészt beszerezni.
(Amúgy bátyámnak ugyanez egy G Astra 30e. km-énél majdnem 100e volt - persze mivel ez céges volt, lehet a fele a reális, de akkor is több.)
Vettem gyári tolatóradart 17e HUF-ért - radarok nélkül -, beszerelve. Drága? Szerintem nem.
Ismerős Seat Alhambrában 100-ért cseréltetett lengéscsillapítót - maszeknál. Az enyémbe 50e lett volna - márkaszervízbe -, de még nem kell. Tudom, nem egy kategória, de mégis - az egy fiatalabb autó, azonos futásteljesítménnyel.
Persze a bátyám a Kadettjához jóval olcsóbban kapott alkatrészt mint én. De azért van némi különbség a két autó között mind korban.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7064 Dátum: 2013.04.18 15:36:52 »
Most látom, hogy a Rozsdás Úr autója nem hétköznapi eset - már ami a modellt iletti.
De szerintem a japán autókhoz továbbra sem drágák az alaktrészek - pláne, hogy az európai típusokba nagyrészt itt is gyártják őket.
Attila 31
  - Avensis
- Prius