Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3771881 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5775 Dátum: 2011.08.31 18:37:44 »
Hogy megnyugtassalak, az Aurise sima antenna a kocsi tetejen de igy is egy rakas  :shit:  ;)
Senkinek semmi baja a rádió vétellel? Ezt nem hiszem el... valaki leírhatnál már a kanossza járását

Én szerencsére nem tudok ezügyben panaszkodni.
'08 RX400h
'09 Prius 3

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5776 Dátum: 2011.09.14 16:24:29 »
Sziasztok!

Lassan esedékessé válna az első fényszórók cseréje az Avéban. Most utángyártott DEPO lámpák vannak benne (utólagos xenon szettel), mikor mi vettük az autót 4 éve már ez volt benne, gondolom az előző tulaj cseréltette ki, mert a gyári megolvadhatott, vagy bemattulhatott. Sajnos ezt is utol érte a mattulás, mert a fényereje sokkal elmarad a 4 évvel ezelőtti állapothoz képest. A gyári fényszórók sajnos az áruk miatt szóba se jöhetnek, csak utángyártottban gondolkozhatok. DEPO-t nem szívesen vennék, lévén, hogy ennek tapasztalataim alapján kb 3-4 év az élettartama, így vagy TYC-t vagy FK-Automotive lámpa közül választanék, hátha tartósabbak. Nektek van valami tapasztalatotok ezzel a két márkával kapcsolatban? Az első lökhárító leszerelése mekkora műszaki képzettséget igényel? Megszereztem a gyári service manualt, abban elég jól le van rajzolva, hogy hogy vannak a felfogatási pontok, és ha jól látom, akkor semmi különleges szerszámot nem igényel a dolog. Aki már szedett le lökhárítót, megosztaná velem, hogy mire kell figyelni?

Előre is köszönöm szépen!

FK-Automotive-ot itt találtam.
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.14 16:48:41 írta kleingy »

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5777 Dátum: 2011.09.15 18:56:12 »
Két éve már hogy elhalt az Ave II liftback csomagtartójának a teleszkópja.
Akkor 17e-es LIPMESA került bele (párban), abból is  megdöglött ma az egyik (jó hogy nem vágta le a fejem az ajtó!)! :eek:
Találtam Unix telót ami 10e/pár, a cikkszáma: 799 748.
5000 ft/db
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5778 Dátum: 2011.09.15 20:25:36 »
Két éve már hogy elhalt az Ave II liftback csomagtartójának a teleszkópja.
Akkor 17e-es LIPMESA került bele (párban), abból is  megdöglött ma az egyik (jó hogy nem vágta le a fejem az ajtó!)! :eek:
Találtam Unix telót ami 10e/pár, a cikkszáma: 799 748.
5000 ft/db

Egerben pedig magyar cég gyárt nekem ilyen áron teleszkópot, erősebbre is csinálja akár, mint a gyári, és hosszabbra is elkészítik a rudazatot, ha kéred.
Ez a cég csak gázteleszkópot gyárt. Ajánlottam öket mikor nyár elején cseréltem ezek szerint nem figyeltél eléggé  :wacko: :nono: No de semmi gond! :P
( ja, 4-6ezer ft/db áron ezekhez az autókhoz, rudazat vastagságtól, gáztöltet mennyiségétől függően )

BÉGÉ

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5779 Dátum: 2011.09.16 07:33:22 »

Egerben pedig magyar cég gyárt nekem ilyen áron teleszkópot, erősebbre is csinálja akár, mint a gyári, és hosszabbra is elkészítik a rudazatot, ha kéred.
Ez a cég csak gázteleszkópot gyárt. Ajánlottam öket mikor nyár elején cseréltem ezek szerint nem figyeltél eléggé  :wacko: :nono: No de semmi gond! :P
( ja, 4-6ezer ft/db áron ezekhez az autókhoz, rudazat vastagságtól, gáztöltet mennyiségétől függően )

Hello,

A gázrugós megoldást nem javaslom, nekem nem vált be. Nyikorgott mint az állat és úgy kivágta az ajtót, hogy sokszor attól féltem leszakad. Ennél fogva nehéz volt a lecsukása is. Pontosan egyeztettem a típust, mégis "túlméretezték". Szerintem más a karakterisztikája (nincs csillapítás az utolsó szakaszon). Vettem 5000.- Ft-ért egy pár bontott telót. Ennek volt már vagy három éve - semmi gond. Ha elszáll a bontott cucc, sokat nem buktam.
BÉGÉ
Avensis '98 1.6 Liftback Linea Terra
Ön dönt, iszik vagy vezet! De egyszerre a hármat ne csinálja!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5780 Dátum: 2011.09.16 12:16:07 »

Egerben pedig magyar cég gyárt nekem ilyen áron teleszkópot, erősebbre is csinálja akár, mint a gyári, és hosszabbra is elkészítik a rudazatot, ha kéred.
Ez a cég csak gázteleszkópot gyárt. Ajánlottam öket mikor nyár elején cseréltem ezek szerint nem figyeltél eléggé  :wacko: :nono: No de semmi gond! :P
( ja, 4-6ezer ft/db áron ezekhez az autókhoz, rudazat vastagságtól, gáztöltet mennyiségétől függően )

Hello,

A gázrugós megoldást nem javaslom, nekem nem vált be. Nyikorgott mint az állat és úgy kivágta az ajtót, hogy sokszor attól féltem leszakad. Ennél fogva nehéz volt a lecsukása is. Pontosan egyeztettem a típust, mégis "túlméretezték". Szerintem más a karakterisztikája (nincs csillapítás az utolsó szakaszon). Vettem 5000.- Ft-ért egy pár bontott telót. Ennek volt már vagy három éve - semmi gond. Ha elszáll a bontott cucc, sokat nem buktam.


Éppen azért vettem újat, mert előtte vettem bontottat és egy év múlva tönkrement. :)
Nyikorgásra meg ott a WD40

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5781 Dátum: 2011.09.19 18:03:11 »
Két éve már hogy elhalt az Ave II liftback csomagtartójának a teleszkópja.
Akkor 17e-es LIPMESA került bele (párban), abból is  megdöglött ma az egyik (jó hogy nem vágta le a fejem az ajtó!)! :eek:
Találtam Unix telót ami 10e/pár, a cikkszáma: 799 748.
5000 ft/db

Egerben pedig magyar cég gyárt nekem ilyen áron teleszkópot, erősebbre is csinálja akár, mint a gyári, és hosszabbra is elkészítik a rudazatot, ha kéred.
Ez a cég csak gázteleszkópot gyárt. Ajánlottam öket mikor nyár elején cseréltem ezek szerint nem figyeltél eléggé  :wacko: :nono: No de semmi gond! :P
( ja, 4-6ezer ft/db áron ezekhez az autókhoz, rudazat vastagságtól, gáztöltet mennyiségétől függően )
Akkor egy az ár, akár figyeltem, akár nem.
Az Unix is gáztöltésű és sajnos a végállás közelében nem csillapított, úgyhogy nyitáskor koppan.
@BÉGÉ
Ez (erőre) jól méretezett, normálisan csukható (a LIPMESA-val birkózni kellett, de csillapított volt) és nem nyikorog.
Javítsatok ki ha rosszul tudom de a 'gázos' teleszkópokban is olaj keni a rudazatot és a kompressziós tagot.
Ha nyikorog, azt a teleszkóp feszülése okozhatja (gondolom nem a zsanérok kenetlensége).
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5782 Dátum: 2011.09.19 18:53:40 »
Az Unix is gáztöltésű és sajnos a végállás közelében nem csillapított, úgyhogy nyitáskor koppan.

Ez jól csillapít a véghelyzetben is.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5783 Dátum: 2011.09.19 18:56:49 »
Hogy jókedvem az egekbe ne szálljon, a jobb hátsó felső lengőkar kifeküdt (a szilent teljesen kiverődött belőle)!
Óvatos duhaj vagyok és a hangszigetelése a kocsinak is kiváló, így csak akkor vettem észre a hibát mikor lejtőn állva a kerekekre néztem.
A jobbos akkorát terpeszt mint egy M3-as bömös, a balos normális állású.
A gyári felsők olyan 36e+áfába fájnak darabonként, kaptam egy ajánlatot gyári bruttó 60e/párra... nos, csere mindkettő.
Érdekes hogy ez is meg a fényszóró lágyulás, a termosztát problémája is tudott szériahiba volt, mégsem hívták vissza az érintett évjáratokat. :flowers:
Ha azt mondja valaki hogy örüljek a 205e km-nek ezzel a lengővel, annak ..síp.. a hátsójába!

Hiába, sokba kerül az élvezet. :eek:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5784 Dátum: 2011.09.19 19:04:13 »
Az Unix is gáztöltésű és sajnos a végállás közelében nem csillapított, úgyhogy nyitáskor koppan.

Ez jól csillapít a véghelyzetben is.
Visszakeresem és felírom a kontaktot, köszönöm!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

brutusz70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5785 Dátum: 2011.09.20 07:22:02 »
Sziasztok!

Nekem egy 99-es 2.0tdi avensisem van,80és100között rázás és vibráció jelentkezik hol erősebb,hol gyengébb,az autóban 270e van a jobboldali hosszú féltengely belső csuklójánál lógás mutatkozik, erre gondolok,érdeklődtem, az új drága(100+fa)mert kompletten kell cserélni,
Valakinek ötlete a témához?Aszt megköszönném(felújítás,bontóba nem találok)
Üdv!

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5786 Dátum: 2011.09.20 10:25:55 »
Sziasztok!

Nekem egy 99-es 2.0tdi avensisem van,80és100között rázás és vibráció jelentkezik hol erősebb,hol gyengébb,az autóban 270e van a jobboldali hosszú féltengely belső csuklójánál lógás mutatkozik, erre gondolok,érdeklődtem, az új drága(100+fa)mert kompletten kell cserélni,
Valakinek ötlete a témához?Aszt megköszönném(felújítás,bontóba nem találok)
Üdv!

Bárdi autónál a külső féltengely csuklót 15-19ezerért árulják. ( erőátviteli eszköz/féltengely csukló )
Japanparts 15.990 , GLO 18.990 Ft

Azért tudom ilyen jól, mert nálam a bal oldali axiál csukló ( belső kormányösszekötő rúd ) lötyög, és tisztában akartam lenni az árakkal.

calv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5787 Dátum: 2011.09.20 17:50:04 »
Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy a csomagtér-rolót nem bírom beakasztani a helyére, mert letört a bal oldali műanyag rögzítő. Hol találok ilyent, egyáltalán kapható-e külön? Sajnos nem tudom, milyen néven keressem.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Avensis 2.0 VVT-i Wagon Sol Elegant - 2005

brutusz70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5788 Dátum: 2011.09.20 20:29:49 »
Sajnos nem a külső csukló a *** hanem mint mondottam a belső és aszt csak egyben komplett jobbos féltengely gyanánt lehet orvosolni(fájdalmas)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5789 Dátum: 2011.09.21 21:25:36 »
Ha nem erről van szó, akkor mivel van a gond?
Kedves Többiek nem tudnántok mutatni képet arról, mi kell a kollégának?

belső kormányösszekötő Japanparts 5589 Ft


külső féltengely csukló Japanparts 15.990 Ft