Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3767267 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Bitumen1970

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10965 Dátum: 2016.05.01 19:16:04 »
Hello mindenkinek!
Friss Avensis tulajként találkoztam az alábbi hibával
jobbra tekerve a kormányt időnként feltűnő búgó hang, kicsit remegő kormány. Találkoztatok már ilyennel? Bitu

Gmatyi88

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10966 Dátum: 2016.05.01 19:42:55 »

Mennyit futott az autód? Lehet, hogy gyújtótrafó hiba. Mindenképpen javasolt egy gyertya csere. Check engine lámpa nem világít?


210000 km lesz lassan. Nem világít semmi. Bepróbálok majd egy gyertya cserét akkor. Légtömegmérő tisztìtás megvolt. Egyébként indìtásnál is szerintem sokat teker ,olyan kissé mintha tüsszögne.

fb88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10967 Dátum: 2016.05.01 21:38:26 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy Toyota Avensis 1.8 sol sedan-t 175.000 km van most benne és a biztonság kedvéért lecseréltem az olajat, olajszűrőt, légszűrőt és pollenszűrőt. A kérdésem az lenne, hogy lehet én voltam a béna, de nem találtam meg az üzemanyagszűrőt.
Ha kell cserélni, akkor hol találom meg?
A válaszokat előre is köszönöm

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10968 Dátum: 2016.05.01 22:32:40 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nemrég vettem egy Toyota Avensis 1.8 sol sedan-t 175.000 km van most benne és a biztonság kedvéért lecseréltem az olajat, olajszűrőt, légszűrőt és pollenszűrőt. A kérdésem az lenne, hogy lehet én voltam a béna, de nem találtam meg az üzemanyagszűrőt.
Ha kell cserélni, akkor hol találom meg?
A válaszokat előre is köszönöm
Gratulálok az autóhoz, legyen vele sok örömöd.
Nagyon becsülendő, hogy ezeket az alap dolgokat elvégezted!
Az üzemanyag szűrőt a tankban helyezték el az üzemanyag szivattyún. Cseréje normál esetben nem indokolt és előírás sincs rá.
Mikori évjárat az autód? Ha 2005. július előtti, akkor érdemes figyelned kb 2 tankonként a motor olaj fogyasztást. Célszerű és ajánlott mindig a maximum jelzésnél tartani a nívón.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10969 Dátum: 2016.05.02 10:41:40 »
Hello mindenkinek!
Friss Avensis tulajként találkoztam az alábbi hibával
jobbra tekerve a kormányt időnként feltűnő búgó hang, kicsit remegő kormány. Találkoztatok már ilyennel? Bitu

Szia! Honnan jön a hang? Én is észrevettem a T25-ön, jobb kanyarkor a jobb kerék felől, motorfordulattól független búgó-kerregő hang, kerékcsapágyra gyanakszom én is, a szerelőm is. Meg is lesz ejtve a csere pár hét múlva. Viszont nálam a kormányon nem érezni. A Megane-om eszi a kerékcsapágyat, ott egy picit érezhető a kormányon ha kerreg a kerék felől. Az a kérdés, a hang intenzitása függ-e a sebességtől. Nem vagyok szaki, csak volt már pár kerékcsapágy-cserém. :)

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10970 Dátum: 2016.05.02 19:37:26 »
 Volt- e valakinek T25-ben (2007) klíma kompresszor hibája, aminek a vége csere, vagy felújítás lett? Esetleg felújított darabbal jó-(rossz) tapasztalat?

 Eddig úgy tűnik, nekem összejött. . .

 Behajtás jó, ECV vezérlés 100%, DC-vel küldve szépen kattog. A nyomásváltozás alapján - ami alig-alig jön létre - azt mondja a hozzáértő műhely, hogy csere.

 Okulásul a sztori eleje: először úgy jelentkezett a hiba, hogy 1800-as fordulat alatt tartva a motort, gyakorlatilag soha nem állt le. De elég volt egy gyorsítás, és már jött is a meleg levegő. . .  Akkor nem tudtam kimérni, hogy ebben az "átmeneti" állapotában a vezérlés állította le, vagy az az állapot jött létre, ami egy próba nyomásszenzor-csere után állandósult, azaz többé már be sem indul a nyomásfelépítés.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10971 Dátum: 2016.05.02 21:53:46 »
Volt- e valakinek T25-ben (2007) klíma kompresszor hibája, aminek a vége csere, vagy felújítás lett? Esetleg felújított darabbal jó-(rossz) tapasztalat?

 Eddig úgy tűnik, nekem összejött. . .

 Behajtás jó, ECV vezérlés 100%, DC-vel küldve szépen kattog. A nyomásváltozás alapján - ami alig-alig jön létre - azt mondja a hozzáértő műhely, hogy csere.

 Okulásul a sztori eleje: először úgy jelentkezett a hiba, hogy 1800-as fordulat alatt tartva a motort, gyakorlatilag soha nem állt le. De elég volt egy gyorsítás, és már jött is a meleg levegő. . .  Akkor nem tudtam kimérni, hogy ebben az "átmeneti" állapotában a vezérlés állította le, vagy az az állapot jött létre, ami egy próba nyomásszenzor-csere után állandósult, azaz többé már be sem indul a nyomásfelépítés.
Nekem a tárcsában található, kikönnyített rész adta meg magát anno. Ebayról beszerezhető, ha jól emlékszem 25-30e forint volt. Kb 2 óra munkaidő, plusz, újra kell tölteni a légkondit.

mindenható

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
    • MagnetPlanet Webshop
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10972 Dátum: 2016.05.03 08:48:13 »
Ó, igen, ez olyan szép lenne. . . De sajna forog a csavar, jó a behajtás. . .

Pedig az autó ezt leszámítva nagy öröm, a 180 ezres időszakos szerviz jön most, és hát csak annyit mondanék: TOYOTA (off)DOXA!   :clap:

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10973 Dátum: 2016.05.03 10:24:19 »
Sziasztok!
Van egy 2004-es 4 ajtós Avensis a családban, és az utóbbi időben elég gyakran azt csinálja, hogy a csomagtartó gombnyomásra nem nyílik, csak kulccsal és kulccsal is valamikor sokadjára. Az elektromotor dolgozik, azzal nem hiszem hogy baj van. Leszedtem a kárpitot és a zár műanyag burkolatát, és a zárzsírban benne volt egy törött rugó darab. Sajnos nem tudom hogy hol lehetett korábban, de szerintem ez a hiányzó rugó okozhatja a bizonytalan működést. Csináltam a zárszerkezetről fényképet, esetleg van ötletetek, hogy honnan eshetett ki a rugó:
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-05/19015_1.jpg
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-05/19015_2.jpg

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10974 Dátum: 2016.05.03 11:57:14 »
Szia bal oldalt a motor felett látszik egy rugó akasztó pont és felette a szürke fém karon is.

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10975 Dátum: 2016.05.03 12:52:33 »
És tényleg, köszi szépen!  :clap: Már csak egy hasonló méretű/erősségű rugót kell felhajtanom valahol.
(Ezennel megvan a 12 éves hibalistán a második bejegyzés :D)
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.03 12:55:14 írta cobra »

Kristonka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10976 Dátum: 2016.05.03 14:26:42 »
Sziasztok!

Új tag vagyok, nemrég, pontosan 3,5 hónapja lettem egy t25 Ave 1.8 benzines autó tulajdonosa!
Érdekes dologgal kapcsolatban kérdeznék, hogy ez baj e vagy nem, de amikor sebességben van az autó és haladok vele , gáz elengedés és nyomás ,valamint motorfék esetében(mindez főként 1500as  fordulaton venni legjobban észre) nyíg a motor( hasonlítani a hangot tolókerekes lada váltók hangjához tudnám / 
). Na most ezt senki ne olyannak képzelje el hogy ilyen hangos.. Iszonyat halk és csak beltérben lehet észrevenni! Szval mégis mi lehet ez, ill. baj e?! Köszi az infókat előre is!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10977 Dátum: 2016.05.03 22:43:45 »
Sziasztok!

Új tag vagyok, nemrég, pontosan 3,5 hónapja lettem egy t25 Ave 1.8 benzines autó tulajdonosa!
Érdekes dologgal kapcsolatban kérdeznék, hogy ez baj e vagy nem, de amikor sebességben van az autó és haladok vele , gáz elengedés és nyomás ,valamint motorfék esetében(mindez főként 1500as  fordulaton venni legjobban észre) nyíg a motor( hasonlítani a hangot tolókerekes lada váltók hangjához tudnám / 
). Na most ezt senki ne olyannak képzelje el hogy ilyen hangos.. Iszonyat halk és csak beltérben lehet észrevenni! Szval mégis mi lehet ez, ill. baj e?! Köszi az infókat előre is!
Motor olajszintje maxon van? Ha kinyomod a kuplungot megszűnik a zaj, vagy marad?

Kristonka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10978 Dátum: 2016.05.03 22:50:56 »
Motorolaj max, nemrég volt a csere!(Mobil 1 ESP formula).Kinyomott kuplungnál semmi.Főként 3.nál venni észre alacsony fordulaton ill. 5.be ha beállok egy adott tempóra. Lehet viccesen hangzott a ladához hasonlítás a kis videóval, de ugyanaz a hang csak tényleg iszonyat halkan, és beltérben vehető észre.Szval nem erőteljes dologrol van szó, nagyon halk, csak érdekes...ezért kérdeztem rendben van e ez így?! Váltócsapágynak ha jól tudom nem ilyen a hangja, vagy tévedek?!(sebességeket tökéletesen veszi)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10979 Dátum: 2016.05.03 23:11:32 »
Motorolaj max, nemrég volt a csere!(Mobil 1 ESP formula).Kinyomott kuplungnál semmi.Főként 3.nál venni észre alacsony fordulaton ill. 5.be ha beállok egy adott tempóra. Lehet viccesen hangzott a ladához hasonlítás a kis videóval, de ugyanaz a hang csak tényleg iszonyat halkan, és beltérben vehető észre.Szval nem erőteljes dologrol van szó, nagyon halk, csak érdekes...ezért kérdeztem rendben van e ez így?! Váltócsapágynak ha jól tudom nem ilyen a hangja, vagy tévedek?!(sebességeket tökéletesen veszi)
Ha kinyomott kuplungra megszűnik, az valószínűleg váltócsapágy lesz. Nekem is volt, ilyen enyhén dízeles kerregés volt.