Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3800941 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kristonka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10980 Dátum: 2016.05.03 23:16:11 »
Na ez az hogy ez nem kerreg..hanem hasonló hang mint a videóban...
Neked ott melyik csapágyat cserélték, és kb mennyi km nél volt ez?! Ill milyen összegből hozható ki egy csere..kb? köszi

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10981 Dátum: 2016.05.04 06:45:19 »
Sziasztok!

Új tag vagyok, nemrég, pontosan 3,5 hónapja lettem egy t25 Ave 1.8 benzines autó tulajdonosa!
Érdekes dologgal kapcsolatban kérdeznék, hogy ez baj e vagy nem, de amikor sebességben van az autó és haladok vele , gáz elengedés és nyomás ,valamint motorfék esetében(mindez főként 1500as  fordulaton venni legjobban észre) nyíg a motor( hasonlítani a hangot tolókerekes lada váltók hangjához tudnám / 
). Na most ezt senki ne olyannak képzelje el hogy ilyen hangos.. Iszonyat halk és csak beltérben lehet észrevenni! Szval mégis mi lehet ez, ill. baj e?! Köszi az infókat előre is!
Én kezdődő váltócsapágyasságra gyanakszom. :hmmmm: Nekem is fordulatfüggő volt. Ugyanakkor 2000 fordulat alatt nemigen használatos a benzines autó :nono:, lehet hogy csak tiltakozik az alacsony fordulatszám miatt.

Kristonka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10982 Dátum: 2016.05.04 07:39:40 »
Én kezdődő váltócsapágyasságra gyanakszom. :hmmmm: Nekem is fordulatfüggő volt. Ugyanakkor 2000 fordulat alatt nemigen használatos a benzines autó :nono:, lehet hogy csak tiltakozik az alacsony fordulatszám miatt.
Mint írtam, egy adott tempón 5.ben, akár 3v4 ezres fordulaton is hallani ezt a hangot...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10983 Dátum: 2016.05.04 12:24:57 »
ha elveszed a gézt,akkor megszűnik? Nem a szívósor hangját hallod?Annak van egy elég kellemetlen tónusa az én fülemnek.Azt kizárólag jó úton hallom,mikor csend van és csak egyenletes tempónál.Ha elveszem a gázt,vagy nyomom neki,akkor nem hallom.

Kristonka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10984 Dátum: 2016.05.04 14:59:51 »
ha elveszed a gézt,akkor megszűnik? Nem a szívósor hangját hallod?Annak van egy elég kellemetlen tónusa az én fülemnek.Azt kizárólag jó úton hallom,mikor csend van és csak egyenletes tempónál.Ha elveszem a gázt,vagy nyomom neki,akkor nem hallom.
Legjobban nagy csendben lehet hallani! Pl megyek 5.ben vagy 100al folyamatosan tartva a tempót és akkor van érdekes hangja, ami mint írtam is nem hangos.(nem is tudom mihez hasonlítsam..mint egy villanymotor hangja..:)). És pl 3. ban is ha nyomom neki és elengedem a gázt, motorféknél is hallani ezt...de mint írtam, semmi berregés. Este próbálok majd hangfelvételt készíteni....
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.04 15:02:19 írta Kristonka »

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10985 Dátum: 2016.05.05 09:21:45 »
Ez a fajta hiba amivel meg kell  tanulni együtt élni.
Lehet nem is hiba csak valami alsó burkolat motorféknél berezonál.
Az autó megy működik nincs összetörve nincs leszakadva semmi . Akkor használni kell nincs mese.
Hallgass rádiót  :yes:
Sokat javítottam autókat az ilyen hibákat csak találgatni lehet hogy mi lehet .
Az meg sokba kerül :-D

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10986 Dátum: 2016.05.06 09:08:27 »
Hi.

Ami furát tapasztalok a váltónál, az csak 4.ben kereken 3000es fordulatnal jelentkezik. Halk remegés hallatszik, és ha a vátógombra teszem a kezem, minimalisan rezonál....ez mitől lehet, ill mekkora baj ez?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10987 Dátum: 2016.05.07 21:09:22 »
Hi.

Ami furát tapasztalok a váltónál, az csak 4.ben kereken 3000es fordulatnal jelentkezik. Halk remegés hallatszik, és ha a vátógombra teszem a kezem, minimalisan rezonál....ez mitől lehet, ill mekkora baj ez?
Nemrég volt hasonló élményem, kb hasonló tartományban. Jobb talpközépen is éreztem rezonanciát, meg tenyérrel is a váltón. Rögtön néztem egy olajszintet. Megevett a motor 2-3 decit. Rátöltöttem, azonnal megszűnt a jelenség.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10988 Dátum: 2016.05.07 22:19:30 »
Nemrég volt hasonló élményem, kb hasonló tartományban. Jobb talpközépen is éreztem rezonanciát, meg tenyérrel is a váltón. Rögtön néztem egy olajszintet. Megevett a motor 2-3 decit. Rátöltöttem, azonnal megszűnt a jelenség.
Megnéztem az olajat, max on van!...Motortartó bakra gondolok...Nem mindig csinálja...10ből  vagy 5x .Minimalis a remegés, először csak a hangra lettem figyelmes, utána tettem a kezem a váltóra!Alig hogy 3000 fölé megy a fordulat, el is csendesedik.
Plusz vki segítségként!-autóápolási topikban írtam, de semmi válasz...Kátrányoldó sprayt használt már valaki, spec Preventre gondoltam. Sok apro kátrány került az első lökösre ill a két visszapillantóra ill a szélvédőre. Ezt kellene minnél hamarabb eltüntetni...ajánlott inkabb kozmetikába vinni vagy otthon is megtudom simán oldani?! Lökös pl műanyag, simán lehet azon is alkalmazni? Köszi az infót előre is!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10989 Dátum: 2016.05.07 22:30:32 »
Megnéztem az olajat, max on van!...Motortartó bakra gondolok...Nem mindig csinálja...10ből  vagy 5x .Minimalis a remegés, először csak a hangra lettem figyelmes, utána tettem a kezem a váltóra!Alig hogy 3000 fölé megy a fordulat, el is csendesedik.
Akkor az tényleg más, nekem állandó volt 2000 körültől.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10990 Dátum: 2016.05.14 07:43:19 »

Ha van megfelelő szerszámod otthon megoldható a feszítő patron cseréje kb 15 perc alatt:
A folyamat dióhéjban:
1. Jobb oldali motor burkolat eltávolítása (3 db műanyag patent fogja)
2. Ékszíj levétele: 19-es dugókulccsal és egy megfelelő hosszabítóval visszatolni a feszítő kart, közben a szíjat le kell emelni  (csak a generátor szíjtárcsájáról kell a szíjat levenni, mert a visszarakásnál kevés hely van a szíj visszafűzésére, a többi szíjtárcsán célszerű fent hagyni)
3. Szíjfeszítő patron leszerelése motorblokk felől 12-es csillag villás kulccsal az anya levételével (felső rögzítés) a feszítő kar felől 13-as csillag-villás kulccsal a csavar kivételével( alsó rögzítés).
Összeszerelés fordított sorrendben a csavarokat keményen meg kell húzni.
Az ékszíj visszahelyezése előtt az új feszítőt légteleníteni kell: Kb. 5-ször a 19-es dugókulcs segítségével - még ékszíj nélkül - ütközéstől-ütközésig átmozgatni.
Érezni fogod, hogy a légtelenítés után a teljes berugózási löketnél egyenletes ellánállása van, míg kirugózásnál szinte alig van ellenállása a feszítő patronnak.

A légtelenítés után mehet vissza az ékszíj, majd a burkolat.

Sok sikert....

Neked hogyan fért ki a feszítőkar csavarja a motor megemelése nélkül?
Nekem sehogy sem fér ki.Fogja még egy két menet,de elfogyott a hely.Meg kellene emelni a motort és leszerelné a tartóbakot,hogy kiférjen.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10991 Dátum: 2016.05.14 10:36:51 »
Neked hogyan fért ki a feszítőkar csavarja a motor megemelése nélkül?
Nekem sehogy sem fér ki.Fogja még egy két menet,de elfogyott a hely.Meg kellene emelni a motort és leszerelné a tartóbakot,hogy kiférjen.
Csörög a láncod?
Lehet, hogy nem csak a patron "hibája". Nekem akkor szűnt meg, amikor a vvti szelepet (+ főtengely jeladót)ki kellett cserélni. :hmmmm:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10992 Dátum: 2016.05.14 15:24:28 »
Nem a lánc,szerencsére az jó. A hosszbordás szíj feszítőt akartam kicserélni,mert van az a rezonáló hang 1600-1800-as fordulat körül.Most néztem,hogy elég olaj sáros a patron és gondoltam kicserélem.Csak nem fér ki a csavar alaphelyzetben... :hug:

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10993 Dátum: 2016.05.14 15:49:37 »
Csörög a láncod?
Lehet, hogy nem csak a patron "hibája". Nekem akkor szűnt meg, amikor a vvti szelepet (+ főtengely jeladót)ki kellett cserélni. :hmmmm:

Írtad régen,hogy bemattultak a lámpáid annó és cserélted őket.Mire cserélted,gyárira vagy eserleg Depo vagy Tyc?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10994 Dátum: 2016.05.14 15:53:30 »
Lámpa mattuláson a polírozás sem javított??? Nekem voltak a lámpák anno polírozva,de a teteje mindkettőnek kezd ismét....Szerintetek segíthet egy újabb polír vagy....180e van az autoban, és 150e el vettem! Ez a búra mattulás örökletes hiba lehet, az utcán lévő avék nagytöbbségénél ezt látom sajna...