Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3767155 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4455 Dátum: 2010.12.10 17:39:47 »
Én úgy tudom igen, és Toyota specifikus olvasóval ki is lehet olvasni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4456 Dátum: 2010.12.10 18:46:24 »
Hali!

Az új kocsit tesztelgetem. Kérdésem az lenne, hogy alapjáraton kicsit berezonál a kocsi. Az alapjárat 850 körül van. Két másik ismerősnél a jelenség megvan, de érdeklődni szeretnék másoktól is.
Avensis 2014
2.0 D-4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4457 Dátum: 2010.12.10 22:04:45 »
Általánosságban: amikor keveset járunk a kocsival, akkor jönnek elő hibák, amiknek még előjelei sem voltak!
Nekem is akkor lesz bajom, amikor sokat áll...
music     

Morzsi_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4458 Dátum: 2010.12.11 10:31:18 »
szia,

Anno mielőtt az Avensist megvettük, sokat olvastam a Chrysler fórumot és volt néhány autós akinek elromlott a váltója. A manuális is, meg az automata is egyaránt.
Pesten van egy jó váltószerelő, akihez elvitték a kocsikat javittatni, és amerikából tudtak rendelni szinkrongyűrűt és váltófogaskereket is külön. Ez az út itt nem járható?


Sajnos nem, mert korábban már meglazult egyszer a fogaskerék és a bordákat ez eléggé megviselte, így a felújáítás nem járható. (Egyébként sikerült szerzeni egy válatót a múlthéten, ma megyek a verdáért. Ha minden igaz remekül működik. :clap:) Egyébként köszi a tippet! :)

Morzsi_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4459 Dátum: 2010.12.11 10:40:27 »
 :helpsmilie:

Most csak kisebb gondban kérném tanácsotok, illetve a tapasztalatotok.

Balra kanyarodáskor, a legváratlanabb pillanatokban, indokolatlanul bekapcsol a menetstabilizáló és elkezdi fékezni a jobb hátsó kereket. Tapasztalt már közületek valaki ilyet? Mi lehet a hiba, illetve a megoldás?

Üdv:
Morzsi

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4460 Dátum: 2010.12.11 10:46:41 »
:helpsmilie:

Most csak kisebb gondban kérném tanácsotok, illetve a tapasztalatotok.

Balra kanyarodáskor, a legváratlanabb pillanatokban, indokolatlanul bekapcsol a menetstabilizáló és elkezdi fékezni a jobb hátsó kereket. Tapasztalt már közületek valaki ilyet? Mi lehet a hiba, illetve a megoldás?

Üdv:
Morzsi

NEkem sajnos nincs ESP-m, de nem lehet, hogy csúszós az út?
csak balra kanyarodva jelentkezik a "hiba"?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4461 Dátum: 2010.12.11 13:37:32 »
Ma elkezdett világítani az ABS a műszerfalon. Lakapcsoltam a lámpámat és elaludt. Alig volt világítás. Majd menetem egy kört és visszajött minden. Akksi? Generátor? Hol kezdjem a nézelődést??
szia, milyen évjáratú és motorral szerelt a kocsi? Mert ha minden igaz, ki is lehet villogtatni a hibakódot, az 1. generációsaknál legalábbis ki lehet.
A mi atónknál (1999-es, 1.6-os 4AFE motor) úgy kell csinálni, hogy a motorháztető nyitó mellett balra van egy kis fedél, azt lenyitod és az egészet vedd ki (húzod magadfelé ési kijön).
Emögött felül van egy fehér szinü 16 pólusú csatlakozó. Itt két érintkezőt kell rövidrezárni egy dróttal.
A motor nem já, gyújtás sincs rajta, és mindenféle klimát, ventilátort ki szoktam kapcsolni előtte.
Felső sorban balról jobbra a 4. érintkezőt és az alsó sorban balról jobbra az 5. érintkezőt kell összezárni.
Ekkor ráadod a gyújtást (nem kell beinditani) és figyeled a műszerfalon a checkengine (motorhiba visszajelző) és az ABS lámpákat.
Előbbi bal alsó saroknál, utóbbi jobb alsó saroknál található.
Normál működés esetén , ha nincs hibakód, másodpercenként kettőt villannak a lámpák.
Hiba esetén eltérő ideig villognak a szimbólumok. pl. gyorsan villog négyet az ABS lámpa, majd 1mp szünet és villog megint kettőt gyorsan. Ekkor újra 1mp szünet és ugyanezt a kódot villogja ismét.
Ez a 42-es hibakdot jelöli ez a villogás. És az, hogy folyamatosan ugyanezt a kódot ismétli a rendszer, azt jelenti, hogy csak ez az egy hibakód van a rendszerben, amit folyamatosan ismétel a kompjuter.
Ha megcsináltad a tesztet, várjuk a beszámolót.
üdv, Péter
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.11 13:40:39 írta rokafiu77 »

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4462 Dátum: 2010.12.11 14:02:33 »
Ma elkezdett világítani az ABS a műszerfalon. Lakapcsoltam a lámpámat és elaludt. Alig volt világítás. Majd menetem egy kört és visszajött minden. Akksi? Generátor? Hol kezdjem a nézelődést??
szia, milyen évjáratú és motorral szerelt a kocsi? Mert ha minden igaz, ki is lehet villogtatni a hibakódot, az 1. generációsaknál legalábbis ki lehet.
A mi atónknál (1999-es, 1.6-os 4AFE motor) úgy kell csinálni, hogy a motorháztető nyitó mellett balra van egy kis fedél, azt lenyitod és az egészet vedd ki (húzod magadfelé ési kijön).
Emögött felül van egy fehér szinü 16 pólusú csatlakozó. Itt két érintkezőt kell rövidrezárni egy dróttal.
A motor nem já, gyújtás sincs rajta, és mindenféle klimát, ventilátort ki szoktam kapcsolni előtte.
Felső sorban balról jobbra a 4. érintkezőt és az alsó sorban balról jobbra az 5. érintkezőt kell összezárni.
Ekkor ráadod a gyújtást (nem kell beinditani) és figyeled a műszerfalon a checkengine (motorhiba visszajelző) és az ABS lámpákat.
Előbbi bal alsó saroknál, utóbbi jobb alsó saroknál található.
Normál működés esetén , ha nincs hibakód, másodpercenként kettőt villannak a lámpák.
Hiba esetén eltérő ideig villognak a szimbólumok. pl. gyorsan villog négyet az ABS lámpa, majd 1mp szünet és villog megint kettőt gyorsan. Ekkor újra 1mp szünet és ugyanezt a kódot villogja ismét.
Ez a 42-es hibakdot jelöli ez a villogás. És az, hogy folyamatosan ugyanezt a kódot ismétli a rendszer, azt jelenti, hogy csak ez az egy hibakód van a rendszerben, amit folyamatosan ismétel a kompjuter.
Ha megcsináltad a tesztet, várjuk a beszámolót.
üdv, Péter


Szia Péter!

Köszönöm a hasznos tippet és a bő leirást ;) Holnap fogom megcsinálni. Ma és holnap sem megyek a kocsival, de most nagyon esik a hó és nem esik jó babrálni ilyen hó esésben :) Holnap majd nyugodt körülmények között neki állok :) Amint megvan szólok. Egyébként nekem 1998-as az autó, a több paraméter megegyezik. Nagyon szeretem ezt a kocsit, de ilyenkor olyan rossz érzésem van. Lehet a túlságos szeretetem miatt :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4463 Dátum: 2010.12.11 14:49:04 »
Óvatosan ezzel a hibakód villogatással. Nekem a kivillogtatott hibakód légtömegmérő volt. A szervízben pedig megmondták, hogy az oxygén szenzor fűtése rossz. Azt megforrasztottam, azóta jó - persze törölni kellett a hibakódot.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4464 Dátum: 2010.12.11 15:08:35 »
Óvatosan ezzel a hibakód villogatással. Nekem a kivillogtatott hibakód légtömegmérő volt. A szervízben pedig megmondták, hogy az oxygén szenzor fűtése rossz. Azt megforrasztottam, azóta jó - persze törölni kellett a hibakódot.

Akkor lehet szerviz lesz belőle inkább. Bár ha így csinálom, és nem csinálok vele kárt...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4465 Dátum: 2010.12.11 17:11:00 »
A hibakód törlése is egyszerű. 3 másodpercen belül 8-szor (vagy többször) kell benyomni a fékpedált. Igazi jobb láb torna :D
Másik megoldás, hogy az akksi melletti hosszúkás biztosítéktáblában kikeresed az EFI nevű biztosítékot és 5 percre kiveszed a helyéről,
és kitörlődnek a hibakódok. Onnan tudod, hogy jó biztosítékot vettél ki, hogy enélkül a biztosíték nélkül nem tudod beindítani a motort.
A kézikönyvben találod melyik ez a bizti (ha a bal első keréknél állsz akkor jobbról balra asszem a 4. biztosíték az (fekete szinü volt Toyota felirattal).

Morzsi_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4466 Dátum: 2010.12.11 21:32:46 »
:helpsmilie:

Most csak kisebb gondban kérném tanácsotok, illetve a tapasztalatotok.

Balra kanyarodáskor, a legváratlanabb pillanatokban, indokolatlanul bekapcsol a menetstabilizáló és elkezdi fékezni a jobb hátsó kereket. Tapasztalt már közületek valaki ilyet? Mi lehet a hiba, illetve a megoldás?

Üdv:
Morzsi

NEkem sajnos nincs ESP-m, de nem lehet, hogy csúszós az út?
csak balra kanyarodva jelentkezik a "hiba"?


Nem most jelentkezett először és ennyire azért nem vagyok láma!  ;) Egyébként igen, csak balos kanyarokban és akár vadító 40 km/h-s tempónál is hegynek fel.

Tudja egyébként valaki, hol van a perdület szenzor egy T25-ös kombi Avensisben elrejtve?

Tomahawk_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4467 Dátum: 2010.12.21 09:03:12 »
Sziasztok!
Az én Avensis I.-emet is elérte a gyújtáskapcsoló betegség. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mi most erre a legjobb megoldás,tulajdonképpen mit kell cserélni, melyik alkatrész vegyem meg hozzá hová vigyem megcsináltatni esetleg?A 13. kerületben lakom, ettől nem lenne baj, ha nem lenne túl messze egy szervíz, ahol konyítanak hozzá.Ezt az alkatrészt csak márkaszervízben árulják, vagy kapok hozzá általános alkatrészekkel foglalkozó üzletben is?Megköszönném, ha valaki segítene, nem jött jól karácsony előtt a dolog.:-(

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4468 Dátum: 2010.12.21 14:35:29 »
Sziasztok!
Az én Avensis I.-emet is elérte a gyújtáskapcsoló betegség. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy mi most erre a legjobb megoldás,tulajdonképpen mit kell cserélni, melyik alkatrész vegyem meg hozzá hová vigyem megcsináltatni esetleg?A 13. kerületben lakom, ettől nem lenne baj, ha nem lenne túl messze egy szervíz, ahol konyítanak hozzá.Ezt az alkatrészt csak márkaszervízben árulják, vagy kapok hozzá általános alkatrészekkel foglalkozó üzletben is?Megköszönném, ha valaki segítene, nem jött jól karácsony előtt a dolog.:-(

a legjobb megoldás új kapcsolórészt venni és kicserélni.

http://www.toyotaownersclub.com/forums/index.php?showtopic=44971

ha nem akarsz ~30e-ért újat venni, szétszeded, és a képen látható helyen kihézagolod a fehér műanyagot amit a kulcs által benyomott kis valalmi elfordit.




[a csatolmányt egy admin törölte]

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4469 Dátum: 2010.12.21 14:48:20 »
http://cgi.ebay.co.uk/TOYOTA-AVENSIS-IGNITION-SWITCH-NEW-/170580508378

itt van 1 új pár ezerét ha tudsz Paypal-lal fizetni!!
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.21 20:25:24 írta kleingy »

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80