Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 703689 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #660 Dátum: 2009.01.08 08:06:23 »
Azt hogy mi lesz? Másik autóban úgy egy jó 5 évig nem gondolkodhatok.... jelen kilátások szerint.

Itt Pécsett ismerek olyan szerelőt, aki meg tudja csinálni ezt a munkát rendesen. Toyotákkal foglalkozik a 90-es évek eleje óta, ért hozzájuk. 15.-én járok nála legközelebb - ha gondolod, megkérdezhetem, hogy mibe kerül nála nagyjából egy ilyen művelet, tól-ig.

De amúgy biztos, hogy jól mérték neked azt a kompressziót  :hmmmm: ? Ez a gondolat szöget ütött a fejembe. Bakker, 5-ös kompresszió az egyik hengerben, az halál! De igazából a 7-es is az. Szvsz vedelnie kéne az olajat a kocsidnak, füstölnie kéne stb. Nem nagyon tudok olyat elképzelni, hogy egy motor 7-es és 5-ös kompressziójú hengerekkel, nomeg két másikkal amelyekben szintén csak 9 van, látszólag normálisan működjön, menjen, szép legyen a hangja stb. Nem akarod esetleg újra leméretni, nem ugyanott persze, ahol először mérték?

Ha megkérdeznéd, megköszönném :) és azt is, hogy hány napba tellene, circa.
Hát nem tudom, hogy jól mérték-e... talán majd ráméretünk, mert a felsoroltakon kívül nincs vele más gondom, és melegen tök jól fogyaszt.

Az adalékot akkor hanyagolom, Egyébként 10w40 es félszintetikus olaj van benne unix professinonal, és nem eszi durván... A zsiguli többet evett, annak volt is kékes füstje... a corollának nincs.

Ez az ábra.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.08 08:35:17 írta Nagyzo »
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #661 Dátum: 2009.01.08 14:22:02 »
Azt hogy mi lesz? Másik autóban úgy egy jó 5 évig nem gondolkodhatok.... jelen kilátások szerint.

Itt Pécsett ismerek olyan szerelőt, aki meg tudja csinálni ezt a munkát rendesen. Toyotákkal foglalkozik a 90-es évek eleje óta, ért hozzájuk. 15.-én járok nála legközelebb - ha gondolod, megkérdezhetem, hogy mibe kerül nála nagyjából egy ilyen művelet, tól-ig.

De amúgy biztos, hogy jól mérték neked azt a kompressziót  :hmmmm: ? Ez a gondolat szöget ütött a fejembe. Bakker, 5-ös kompresszió az egyik hengerben, az halál! De igazából a 7-es is az. Szvsz vedelnie kéne az olajat a kocsidnak, füstölnie kéne stb. Nem nagyon tudok olyat elképzelni, hogy egy motor 7-es és 5-ös kompressziójú hengerekkel, nomeg két másikkal amelyekben szintén csak 9 van, látszólag normálisan működjön, menjen, szép legyen a hangja stb. Nem akarod esetleg újra leméretni, nem ugyanott persze, ahol először mérték?

Ha megkérdeznéd, megköszönném :) és azt is, hogy hány napba tellene, circa.
Hát nem tudom, hogy jól mérték-e... talán majd ráméretünk, mert a felsoroltakon kívül nincs vele más gondom, és melegen tök jól fogyaszt.

Az adalékot akkor hanyagolom, Egyébként 10w40 es félszintetikus olaj van benne unix professinonal, és nem eszi durván... A zsiguli többet evett, annak volt is kékes füstje... a corollának nincs.

Ez az ábra.

Heles. Nem lehet léggé hangsúlyozni, hogy hozzáértő kell. Ha nem a megfelelő embert választod akkor rákölthetsz rengeteg pénzt is tök feleslegesen. Márpedig olyat aki ért is ezekhez az öreg kocsikhoz tényleg nehéz találni. Ha nincs messze neked Pécs. Akkor csak ajánlani lehet.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #662 Dátum: 2009.01.09 09:40:41 »
azert ma reggel már izgi volt. egy heti állás után -12fok harmadikra indul az auto. :surrender:
forgatni forgatja de leáll. aztán elkapta. :whistling:
utána már nem volt gond. kézifék nincs befagyva a váltoolaj is ok. nincs a válto beragadva.. rukvercben indulok el.
áldom a fejem h pont a hidegek elott cseréltem le az olajat! :eek:

meloba éréskor megnéztem a motort kb 10 km tok jo meleg vót

« Utoljára szerkesztve: 2009.01.09 09:45:14 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #663 Dátum: 2009.01.14 01:41:24 »
Azt hogy mi lesz? Másik autóban úgy egy jó 5 évig nem gondolkodhatok.... jelen kilátások szerint.

Itt Pécsett ismerek olyan szerelőt, aki meg tudja csinálni ezt a munkát rendesen. Toyotákkal foglalkozik a 90-es évek eleje óta, ért hozzájuk. 15.-én járok nála legközelebb - ha gondolod, megkérdezhetem, hogy mibe kerül nála nagyjából egy ilyen művelet, tól-ig.

De amúgy biztos, hogy jól mérték neked azt a kompressziót  :hmmmm: ? Ez a gondolat szöget ütött a fejembe. Bakker, 5-ös kompresszió az egyik hengerben, az halál! De igazából a 7-es is az. Szvsz vedelnie kéne az olajat a kocsidnak, füstölnie kéne stb. Nem nagyon tudok olyat elképzelni, hogy egy motor 7-es és 5-ös kompressziójú hengerekkel, nomeg két másikkal amelyekben szintén csak 9 van, látszólag normálisan működjön, menjen, szép legyen a hangja stb. Nem akarod esetleg újra leméretni, nem ugyanott persze, ahol először mérték?

Ha megkérdeznéd, megköszönném :) és azt is, hogy hány napba tellene, circa.
Hát nem tudom, hogy jól mérték-e... talán majd ráméretünk, mert a felsoroltakon kívül nincs vele más gondom, és melegen tök jól fogyaszt.

Az adalékot akkor hanyagolom, Egyébként 10w40 es félszintetikus olaj van benne unix professinonal, és nem eszi durván... A zsiguli többet evett, annak volt is kékes füstje... a corollának nincs.

Ez az ábra.

OK, megkérdezem szerelőmet.

Amúgy mennyi olajat eszik a kocsid pontosan?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #664 Dátum: 2009.01.15 09:09:12 »
Nem tudnám megmondani pontosan, hogy mennyit eszik :(
Nem kell sűrűn töltögetnem... majd ráfigyelek, nem akarok hülyeséget mondani.

A konkrétumokkal jelentkezem..

Köszi

üdv
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #665 Dátum: 2009.01.15 10:57:52 »
Nem tudnám megmondani pontosan, hogy mennyit eszik :(
Nem kell sűrűn töltögetnem... majd ráfigyelek, nem akarok hülyeséget mondani.

A konkrétumokkal jelentkezem..

Köszi

üdv

Számomra ez nem nagyon áll össze, hogy ötös és hetes kompresszió, de nem eszi nagyon az olajat és nem is füstöl. Én már tutira lemérettem volna a helyedben újra azt a kompressziót  :szemez: ... A végén még majd kiderül, hogy itt tök fölöslegesen agyalogtunk motor-felújításról meg ilyesmikről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #666 Dátum: 2009.01.15 11:07:58 »
jaja. így van.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagyzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #667 Dátum: 2009.01.15 12:31:03 »
Füstölni nem füstől (kéket persze:)
Olajat időnként utána öntöm, de nem mértem, és nem figyeltem különösebben, ... korábban az első főtengelyszimmeringnél jócskán csöpögtette, azt megcsináltattam..

A hátsónál még van olajnyom, de azt sem csináltatom most meg.
szóval azóta ritkábban kell utánönteni.

Ha megkérdezed, akkor köszönöm.
de tényleg nem tudok konkrétabbat mondani, hülyeséget meg nem akarok. Most egy kicsit nem szeretnék az autóval foglalkozni, csak hajtani.
Azért köszönöm, hogy foglalkoztatok a gondommal. De most egy kicsit autó tekintetében pihenőre veszem a dolgot.

Ha megyek szervízbe (ami várhatóan nem lesz túl hamar, ránézetek a kompressziókra), de addig míg nem szükséges nem megyek szervízbe.
Jól van így.

Egy esetleges gyűrűzés költségeiről tudnom más forrásból jól jöhet, ezért azt megköszönöm.
De nem aggódok az autó állapota miatt. Megy, és most nekem ennyi elég.
Ha meg a leírtak azt sugallják, hogy a kompresszió mégsem olyan rossz, akkor annak csak örülhetek :)
Toyota Corolla 1.3 XL
1988
Motor 2E 12V 55Kw V karbi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #668 Dátum: 2009.01.17 15:57:14 »
Halad a munka a Simoncarnál az öreg Corollán... A képeket elnézegetve, ennél a Coronám sincs jobban elrohadva. Biztató  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #669 Dátum: 2009.01.17 16:17:21 »
olvasom ennek az autonak a blogját én tuti nem csináltattam volna meg ezt a kocsit semmi különos nincs benne és rádob a gyerek egy csomo pénzt
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #670 Dátum: 2009.01.17 16:34:34 »
Neked nincs benne semmi különleges...
Valószínűleg a kedvenc színetek sem ugyanaz.
 :szemez:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #671 Dátum: 2009.01.17 16:55:21 »
Hát igen  ::) egy régi autót nem azért újít fel vagy restaurál valaki mert baromira megéri..  :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #672 Dátum: 2009.01.17 17:11:31 »
olvasom ennek az autonak a blogját én tuti nem csináltattam volna meg ezt a kocsit semmi különos nincs benne és rádob a gyerek egy csomo pénzt

Állandóan ilyesmikkel jössz  ::) ... Miért nem fogadod el, hogy lehet annyira szeretni egy régi autót, hogy az ember ennyi időt/pénzt költsön a rendbehozatalára? Nekem (is, meg sok más hasonszőrűnek is) ez fontos, ezért hajlandó vagyok sokat áldozni, spórolni stb. Más meg golfozik, vagy szörfözik, vagy festményeket gyűjt, vagy vadállatokat fényképez Afrikában vagy mittoménmit csinál. Ám tegye, ha neki ez okoz örömet.

"Mellesleg" megment az ember egy kis darab technikatörténetet, egy emberi alkotást; de nem ez a lényeg, nem akarok úgy tenni, mintha racionális magyarázatokat keresnék, mert ez nem erről szól, hanem érzelmekről  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #673 Dátum: 2009.01.17 17:41:29 »
nade gyerekek azert az az auto milyen érzelmeket vált ki? semmit.

Palaczk coronája ok egy szép cressida , vagy kmr kocsija, azok ok
vagy a mulktori bukolámpás cori amit megnéztem
az zsongato. de ez?   :eek:

mindegy ha a srácnak jó csinálja. nekem mindegy.

ez sem rossz

http://www.hasznaltauto.hu/2670224_toyota_corolla_1992
bár más téma
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #674 Dátum: 2009.01.17 17:46:18 »
Ez meg ízlés kérdése, neki ez a forma, típus tetszik. Attól mert nem egy sportos vagy sportkocsi hanem egy, a maga idejében kommersz autó, attól mára ugyanúgy ritkaságnak számít és megmozgathatja valakinek a fantáziáját.