Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913851 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3720 Dátum: 2011.11.23 18:42:58 »
Dehogy, ők mindig egy lépéssel a többiek előtt, vagyis mögött gurulnak. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3721 Dátum: 2011.11.23 19:56:36 »
Gondolom emlékeztek még arra, amikor alig néhány éve, 260-as benzinár környékén megkérdezték az embereket:
"Hány forintos benzinárnál teszi le az autót?"

Akkor az emberek nagy többsége a 400 forintot jelölte meg.   

Hát, olyan nagyon sokkal nem csökkent a forgalom, bár érezhető a változás... Leginkább az emberek lassúságában. Egyre több az országúton 70-80-al, autópályán 100-110el közlekedő sparsam fahrer.   Hmm, leszilaci és Zénóka egyházat alapított?    ::)
:D Mester, nem tudom, emlékszel-e azokra az időkre, amikor a '90-es évek legelején megjelentek a "mobiltelefonok"? Igen, a táska telefonokra gondolok, amikkel sznob managerek hívták jobb híjján egymást. Mindenki hülyének nézte őket? Igen, legalábbis a többség igen. Aztán mi lett mára? Kevés olyan embert tudok a környezetemben, akinek csak 1 db mobilja van, magamat is közéjük számítva.  :yes: No, akkor mind hülyék vagyunk?  :?: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3722 Dátum: 2011.11.23 23:03:46 »
Gondolom emlékeztek még arra, amikor alig néhány éve, 260-as benzinár környékén megkérdezték az embereket:
"Hány forintos benzinárnál teszi le az autót?"

Akkor az emberek nagy többsége a 400 forintot jelölte meg.   

Hát, olyan nagyon sokkal nem csökkent a forgalom, bár érezhető a változás... Leginkább az emberek lassúságában. Egyre több az országúton 70-80-al, autópályán 100-110el közlekedő sparsam fahrer.   Hmm, leszilaci és Zénóka egyházat alapított?    ::)
Ilyen árak mellett, hallod  ::) ... Muszáj.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3723 Dátum: 2011.12.01 18:49:32 »
Sziasztok! Igaz hogy az ezres és az egyhármas yaris között nem sok különbség van üzemanyag fogyasztásban, szinte ugyanannyi?
                                                                                                                                                   

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3724 Dátum: 2011.12.01 19:24:52 »
~10 %.
1.0
1.3


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3725 Dátum: 2011.12.01 20:03:08 »
Sziasztok! Igaz hogy az ezres és az egyhármas yaris között nem sok különbség van üzemanyag fogyasztásban, szinte ugyanannyi?
Bő fél literrel eszik többet az 1.3-as. A viszonylag kis eltérés fő oka, hogy hosszabb a váltója, mint az ezresé - ez főleg városon kívül csökkenti a fogyasztás-különbséget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3726 Dátum: 2011.12.01 20:06:36 »
Most, hogy elkezdtem forgalomban is autózni a tanulókkal, lassan de biztosan csökkenni kezdett a fogyasztásom is. Már 500 km fölött járok, mióta elkezdtem az oktatást, és jelenleg 8.8-on áll az átlag.

Úgy saccolom, hogy ha kialakul egy normális arány a rutinpályázás és a városi vezetés között, akkor ilyen hidegebb időben 8.0 körüli átlagra számíthatok - nyáron nyilván kevesebbre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3727 Dátum: 2011.12.01 20:24:35 »
Na csak azért kérdeztem, mert egyhuzamban leautózva 100km-t országúton pl. 1,0 és 1,3as 16szelepes swift fogyasztása kb. azonos 70-100km/h között. Fogyasztás előnye talán csak városba jön ki az ezresnek, és az ilyen rövid távokon nem? Én így érzem, mert van ezres ismerősöm. Feltételezem a yarisnál is így van. Yarisba hengerenkénti injektor van?
Palaczk nem is tudtam, hogy gépjárművezető-képző vagy! :)
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3728 Dátum: 2011.12.01 20:29:58 »
Na csak azért kérdeztem, mert egyhuzamban leautózva 100km-t országúton pl. 1,0 és 1,3as 16szelepes swift fogyasztása kb. azonos 70-100km/h között. Fogyasztás előnye talán csak városba jön ki az ezresnek, és az ilyen rövid távokon nem? Én így érzem, mert van ezres ismerősöm. Feltételezem a yarisnál is így van. Yarisba hengerenkénti injektor van?
Palaczk nem is tudtam, hogy gépjárművezető-képző vagy! :)
Az kizárt, hogy egy 1.0 Swift ne egyen kevesebbet az említett használatban, mint egy 1.3-as. Persze a különbség, ilyen tempónál, valszeg csak pár deci lesz. De lesz. Mint ahogy a két Yarisnál is csak néhány deci, de azért mindenképpen létezik.

Igen... Még csak három hete, de már oktatóként (is) dolgozom. Tulképp ezért/erre vettem a Yarist. Különben egy Ave I-est vettem volna az áráért  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3729 Dátum: 2011.12.01 21:32:11 »
A régi 1,0 Yaris hengerenkénti injektoros? Csak mert ugye a swift központis. talán még ez is számít a fogyasztásban, kevésbé jobb a keverékképzés. De yarisba gondolom mindegyikbe hengerenkénti van. tényleg az újabb 1,0 yaris is 4hengeres ugye? :)
                                                                                                                                                   

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3730 Dátum: 2011.12.01 21:37:23 »
Az kizárt, hogy egy 1.0 Swift ne egyen kevesebbet az említett használatban, mint egy 1.3-as. Persze a különbség, ilyen tempónál, valszeg csak pár deci lesz. De lesz. Mint ahogy a két Yarisnál is csak néhány deci, de azért mindenképpen létezik.

Igen... Még csak három hete, de már oktatóként (is) dolgozom. Tulképp ezért/erre vettem a Yarist. Különben egy Ave I-est vettem volna az áráért  :lol:
Ave 1-ből kaptál volna 3-4 darabot annyiért nem? :hmmmm:

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3731 Dátum: 2011.12.01 21:39:23 »
Amugy mikor ti Avéztok, nekem mindig a Chevrolet Aveo jut eszembe :) Ha már itt tartunk, igaz ez egy Toyota fórum, de nekem nagyon-nagyon tetszik az új Aveo, kívülről is dögös, de inkább a kormány, meg ami körülötte van, a műszerfal, na az igen!
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.01 21:43:03 írta G86 »
                                                                                                                                                   

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3732 Dátum: 2011.12.02 11:29:29 »
Sziasztok! Igaz hogy az ezres és az egyhármas yaris között nem sok különbség van üzemanyag fogyasztásban, szinte ugyanannyi?

Nekem szinte decire azonos a fogyasztásom a Yaris I-es 1,0-ás és a mostani YarisII 1,3-as között. (Ugyanolyan útvonalon évek óta.) :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3733 Dátum: 2011.12.02 15:50:18 »
Na ugye! Én csak azért hoztam fel ezt az egészet, mert nekem, hosszabb távon 60-80 között utazva 4,2 literes az átlagfogyasztásom 100km-re vetítve, (1,3 swift, 16V, és nehezen tudom elképzelni, hogy az 1,0ás 6V ennél is kevesebbet egyen már, hiába kisebb, talán még az is számít, hogy a kisebb motornak rövidebb váltója van, és az csak központi injektoros) Szóval azt adom, hogy városba kevesebbet fogyasztHAT, ha rövid távokon megy, hiszen nagyobb motornak jobban rá kell dúsítani hidegben, de úgy általában, szerintem nincs különbség, csak annyi hogy az 1,3-as 80 felett is fickós marad :D amellett, hogy nagyobb tempónál kicsivel még kevesebbet is eszik, mint a kisebb motor (pl autópályán)
                                                                                                                                                   

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3734 Dátum: 2011.12.03 00:20:49 »
A régi 1,0 Yaris hengerenkénti injektoros? Csak mert ugye a swift központis. talán még ez is számít a fogyasztásban, kevésbé jobb a keverékképzés. De yarisba gondolom mindegyikbe hengerenkénti van. tényleg az újabb 1,0 yaris is 4hengeres ugye? :)
3 hengeres. Csak az első generációs Yaris 1.0 volt négyhengeres.

És igen, hengerenkénti injektoros.

Egy központi injektoros motornak elméletileg valóban magasabb a fogyasztása. Gyakorlatilag ez nincs feltétlenül így, motorja válogatja. Annyi biztos, hogy az 1.0 Swift a jóval kisebb tömege ellenére sem fogyaszt kevesebbet, mint az első generációs 1.0 Yaris. Dehát a Yarisnak ez a motorja nem véletlenül lett kitüntetve annak idején. Fene jó kis gép, csak a rugalmassága nem az igazi (na ja, 250 ccm/henger nem művel csodákat).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )