Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1579107 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8190 Dátum: 2013.12.07 00:16:04 »
A kisautóval az előző tankolásom (Gyáli úti Lukoil) gyanúsan magas átlagfogyit hozott (majd fél literrel többet, mint kellett volna), ezért visszanéztem a korábbi tankolásokat. Érdekes dolog derült ki. Az elmúlt 2-3 évben összesen 6x tankoltam annál a kútnál, és ebből 5 esetben több decivel magasabb átlagfogyasztás jött ki, mint az várható lett volna. Ha a fordítottját nézem, azaz a hirtelen az indokoltnál nagyobb fogyikat, akkor viszont más benzinkútnál nem tapasztaltam ilyen halmozódást: legfeljebb egy, vagy két alkalom volt kiugró, de ennél nagyobb számú tankolásból.
Szóval a jövőben kerülöm azt a kutat!

Nem csodálom, mert mint a tapasztalatod is mutatja, minden benyára elköltött forint KÚTBA DOBOTT pénz. :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8191 Dátum: 2013.12.07 00:45:00 »
Mi tegnap temetésre mentünk egy óra környékén kocsival. Mint mindig, most is konstatáltam hogy utálok városba vezetni, kétszer éreztem kuplungszagot (4-en mentünk), 1 gyalogost és két autót törtem majdnem össze :D Agyhalál ...
próbáltál már automata váltós autót?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8192 Dátum: 2013.12.07 08:02:32 »
Négyen mentünk, adni kellett nekije a gázt :D
Ugyan már, ha nem is alapjáraton, de egy pöppet fölötte el kell, hogy vigye a négy embert is... 
Mondjuk nekem könnyű, telepakoltan is alapjáraton elindul....  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8193 Dátum: 2013.12.07 08:10:22 »
próbáltál már automata váltós autót?
Gondolod a pesti dugókon az segít? :D
Max. kényelmesebb de mégtöbbet fogyaszt :hmmmm:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8194 Dátum: 2013.12.07 08:12:00 »
Ugyan már, ha nem is alapjáraton, de egy pöppet fölötte el kell, hogy vigye a négy embert is... 
Mondjuk nekem könnyű, telepakoltan is alapjáraton elindul....  :yes:
haha,dízel áldás;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8195 Dátum: 2013.12.07 08:17:09 »
Négyen mentünk, adni kellett nekije a gázt :D
Lehet, hogy baj van a kuplungoddal, vagy nőies a technikád [rohog]

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8196 Dátum: 2013.12.07 08:57:28 »
Gondolod a pesti dugókon az segít? :D
Max. kényelmesebb de mégtöbbet fogyaszt :hmmmm:
De nem is a fogyasztásról, hanem a kuplung kezelésről volt szó.
Azon pedig segít.  :flowers:
Mindennapi használatra nekem biztosan nem lesz több kézi váltós autóm.
Ma beértem az irodába 5 perc és megállás nélkül - a szombati munkanapot nem nagyon szeretik a népek. Ugyanez az út két napja 35 perc volt (ez mondjuk a másik véglet). Gondolhatod mennyi kuplungolást spórolok naponta az automatával. :)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8197 Dátum: 2013.12.07 09:10:30 »
Ugyan már, ha nem is alapjáraton, de egy pöppet fölötte el kell, hogy vigye a négy embert is... 
Mondjuk nekem könnyű, telepakoltan is alapjáraton elindul....  :yes:
Hát az első amikor éreztem, az köv szitu: Dózsa György út ahogy ráfordul a Kerepesire, van egy benyakút, onnan szoktak kikanyarodni a Dózsára.
Az S kanyarban van egy elég szép emelkedő, pluszban egy kis kanyarodósáv az Ifjúság útjára.
Valaki ki akart kanyarodni a benyakútról, én beengedtem, majd az S kanyar és az emelkedő közepén át akart sorolni a legbelső kanyarodóba, ahol jöttek, úgyhogy elkezdett besorolni, erre én engedtem fel a kuplungot, de ő megállt mert jöttek, aztán balra elindult, aztán mégis vissza, aztán megállt aztán mégis elindult balra, aztán mégse :D
Én meg persze kuplunggal játszadoztam :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8198 Dátum: 2013.12.07 10:20:24 »
Pedig a kuplung nem erre való.  ;)
Sok autós pihenteti a lábát rajta, illetve a piros lámpánál is kinyomott kuplunggal várakoznak. Utána meg ne csodálkozzon senki semmin...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8199 Dátum: 2013.12.07 10:39:13 »
Pedig a kuplung nem erre való.  ;)
Sok autós pihenteti a lábát rajta, illetve a piros lámpánál is kinyomott kuplunggal várakoznak. Utána meg ne csodálkozzon senki semmin...  :innocent:
Jah azt nem szoktam, üresben szoktam várakozni, sőt már pl piros lámpánál már amikor már úgyis kinyomnám a kupit, kiteszem üresbe és  felengedem.
Csak a városi csúcsforgalmas időszakokat szoktam kerülni ha lehet, ilyenkor vannak ezek a határozott sorok hogy az ember nem tudja eldönteni hogy 1 vagy 2-esbe menjen, meg az előtte cammogó sem tudja hogy merre akar menni és milyen sebességgel (vagy azt sem tudja hol van), de mégis, vagy mégsem? aztán alakulnak ki az ilyen kupiégetős szituációk :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8200 Dátum: 2013.12.07 10:57:27 »
Gondolod a pesti dugókon az segít? :D
Max. kényelmesebb de mégtöbbet fogyaszt :hmmmm:
Szerintem még mindig jobban jár a többletfogyasztással, mintha félévente/havonta/naponta kuplungtárcsát kell cserélnie...  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8201 Dátum: 2013.12.07 13:46:21 »
Jah azt nem szoktam, üresben szoktam várakozni, sőt már pl piros lámpánál már amikor már úgyis kinyomnám a kupit, kiteszem üresbe és  felengedem.
Csak a városi csúcsforgalmas időszakokat szoktam kerülni ha lehet, ilyenkor vannak ezek a határozott sorok hogy az ember nem tudja eldönteni hogy 1 vagy 2-esbe menjen, meg az előtte cammogó sem tudja hogy merre akar menni és milyen sebességgel (vagy azt sem tudja hol van), de mégis, vagy mégsem? aztán alakulnak ki az ilyen kupiégetős szituációk :D
Egyesben????:eek: :eek:  Kettesben inkább. Ha meg annyira lassú az araszolás, akkor alapjárat egyes. Vagy meglódítod és kigurulsz.

Az emelkedős szakasz az valóban nem a legszerencsésebb. Mint például a volt Moszkván, ami a Vár oldalában megy a Krisztina és a Széna összekötéseként(Vérmező utca).  Na ott lehet matekozni, míg fel nem érsz a púpra.   :yes:
 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8202 Dátum: 2013.12.07 13:57:33 »
Egyesben????:eek: :eek:  Kettesben inkább. Ha meg annyira lassú az araszolás, akkor alapjárat egyes. Vagy meglódítod és kigurulsz.

Az emelkedős szakasz az valóban nem a legszerencsésebb. Mint például a volt Moszkván, ami a Vár oldalában megy a Krisztina és a Széna összekötéseként(Vérmező utca).  Na ott lehet matekozni, míg fel nem érsz a púpra.   :yes:
Hát számtalanszor van olyan hogy kettesbe teszem vissza és kénytelen vagyok csúsztatni a kuplungot, mert pont olyan lassan megy a forgalom.
Azt veszem észre, hogy ezekkel az "öreg" autókkal néha igencsak küzdelmes felvenni a ritmust a mai, kettős lendkerekű, nyomatékos és rövid 6 sebességes autókkal: már 1200RPM-nél raknak egy kettest, mert nekik nem remeg úgy mint nekem, viszont sokkal alacsonyabb fordulaton már megvan a nyomaték, bármikor ki tudnak lőni (nem beszélve a teherautós futárokról, akiknek meg ultrarövidek az áttételeik).
Szal ha nem kell valamit szállítanom, akkor én nappal városba kerülöm az autóhasználatot.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8203 Dátum: 2013.12.07 14:01:31 »
Hát számtalanszor van olyan hogy kettesbe teszem vissza és kénytelen vagyok csúsztatni a kuplungot, mert pont olyan lassan megy a forgalom.
Azt veszem észre, hogy ezekkel az "öreg" autókkal néha igencsak küzdelmes felvenni a ritmust a mai, kettős lendkerekű, nyomatékos és rövid 6 sebességes autókkal: már 1200RPM-nél raknak egy kettest, mert nekik nem remeg úgy mint nekem, viszont sokkal alacsonyabb fordulaton már megvan a nyomaték, bármikor ki tudnak lőni (nem beszélve a teherautós futárokról, akiknek meg ultrarövidek az áttételeik).
Szal ha nem kell valamit szállítanom, akkor én nappal városba kerülöm az autóhasználatot.

Nézd három nappal ezelőtt abszolváltam egy Lada Nivával egy laza belvárosi kört, aztán fel Budára, a hegyekbe. Abban aztán se szervókorrmány, se nagyvonalú kuplungrásegítés, és mégsem volt kuplungszag.  Nyers erő és műxik.  :D  Viszont tisztelik a népek, simán beengedik mindenhova.  :lol:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8204 Dátum: 2013.12.07 14:05:24 »
Nézd három nappal ezelőtt abszolváltam egy Lada Nivával egy laza belvárosi kört, aztán fel Budára, a hegyekbe. Abban aztán se szervókorrmány, se nagyvonalú kuplungrásegítés, és mégsem volt kuplungszag.  Nyers erő és műxik.  :D  Viszont tisztelik a népek, simán beengedik mindenhova.  :lol:
Hát gondolom érzik hogy nem sajnálod annyira, mint ők a PDTDICTd-4tdJ autóikat :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer