Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971514 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3285 Dátum: 2014.09.02 08:06:22 »
gondold át a sorházat szuperül néz ki a képeken de több falad is közös lehet a szomszéddal ami halál lehet plusz kicsi a kert és egymás nyakán vagytok. asszonyt évekig tartott míg lebeszéltem a sorházról.  sógornőmék is ürömön (király hely csak min  2 autó nélkül halott vagy)  vettek sorházat 1 közös faluk van és hallja éjjel ha hazajön a szomszéd +balhék. 42m volt a kecó és utálja.
Érd meg 40kmre van pesttől.  :hug:
Jó de mégse olyan mint egy panel vagy egy városi emeletes ház :no:
Kicsit védettebb is 1-2 oldalról. A kert meg van is meg nincs is, ápolni  nem munka :szemez:: pár kedvenc növényt tutujgathat az ember ,hátul pedig van annyi fű hogy legalább kimenjen napozni, labdázni, grillezni...
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.02 08:09:00 írta OldPiet »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3286 Dátum: 2014.09.02 08:50:00 »
persze hogy nem olyan mint a panel csak éppen árban a duplája vagy háromszorosa. én "régivágású" vagyok, nekem ba..ott nagy kert kell.
néztünk pár sorházat én nem "kilépőt" akarok a ház ajtó előtt hanem "hátra" akarok menni a kertbe. sorházban medencézni sem lehet egymás seg..ében  vannak a népek. nincs hely.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3287 Dátum: 2014.09.02 09:06:09 »
gondold át a sorházat szuperül néz ki a képeken de több falad is közös lehet a szomszéddal ami halál lehet plusz kicsi a kert és egymás nyakán vagytok. asszonyt évekig tartott míg lebeszéltem a sorházról.  sógornőmék is ürömön (király hely csak min  2 autó nélkül halott vagy)  vettek sorházat 1 közös faluk van és hallja éjjel ha hazajön a szomszéd +balhék. 42m volt a kecó és utálja.
Érd meg 40kmre van pesttől.  :hug:
Koma, ebben bizony van igazság.  :yes: Mi sem fogunk sorházba költözni soha. Gyakorlatilag olyan, mint egy közös lépcsőház, csak éppen emelenként a panelban van kb 3 lakás, addig a sorházban csak 2 van melletted. Egy kutya.

A jó és nyugis megoldás az önálló portán álló kertes ház és melléképület. Itt is lehetnek idióta szomszédok, de azért mégsem a szádban élnek. Azt szoktam mondani, "ha nekem ahhoz van kedvem, hogy az udvaromon pucéran flangáljak, akkor úgy fogok" egy önálló portán. Persze, jelenleg mi is társasházi házrészben lakunk, ez is hasonló a sorházhoz, csak egy udvaron van 6 db lakás...  :wacko: Ha tehetnénk, még ma költöznénk...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3288 Dátum: 2014.09.02 09:56:29 »
gondold át a sorházat szuperül néz ki a képeken de több falad is közös lehet a szomszéddal ami halál lehet plusz kicsi a kert és egymás nyakán vagytok. asszonyt évekig tartott míg lebeszéltem a sorházról.  sógornőmék is ürömön (király hely csak min  2 autó nélkül halott vagy)  vettek sorházat 1 közös faluk van és hallja éjjel ha hazajön a szomszéd +balhék. 42m volt a kecó és utálja.
Érd meg 40kmre van pesttől.  :hug:

egy falat hangszigetelni pár nap és minimális költség. én csináltam ilyet az első lakásomban. házilag is simán kivitelezhető, nem kell hozzá más, csak némi tetőléc, kőzetgyapot meg gipszkarton. esetleg szólhatnál a sógornődnek  :hug:

nekem is tetszik a sorház, bár az igaz, hogy nem annyira intim, mint egy rendes kert.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3289 Dátum: 2014.09.02 09:58:20 »
20. :winkiss:
35-45 perc péntek este az Örs.
és hétköznap 7-8 között?  :ph34r: nomeg onnét még jó messze van a belváros...persze nem mindenki dolgozik ott  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3290 Dátum: 2014.09.02 10:03:26 »
Hogy mennyi problémátok van   :tt2:
Bringával max 10 perc bármi. Ha már 2 autóra kell várni egy útkereszteződésben, "dugó" van. 60 km Bécs, 38 Pozsony.
Szóval továbbra is mosolyogva olvasom az eszmecseréiteket   :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3291 Dátum: 2014.09.02 10:43:43 »
20. :winkiss:
35-45 perc péntek este az Örs.
Az a baj, hogy általában nem péntek este kell bejárni...  :wacko:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3292 Dátum: 2014.09.02 10:47:29 »
gondold át a sorházat szuperül néz ki a képeken de több falad is közös lehet a szomszéddal ami halál lehet plusz kicsi a kert és egymás nyakán vagytok. asszonyt évekig tartott míg lebeszéltem a sorházról.  sógornőmék is ürömön (király hely csak min  2 autó nélkül halott vagy)  vettek sorházat 1 közös faluk van és hallja éjjel ha hazajön a szomszéd +balhék. 42m volt a kecó és utálja.
Érd meg 40kmre van pesttől.  :hug:
Sorház egy kompromisszum a családi ház és a lakás között. Mi szeretnénk nagyobb lakást, egy kis kertet, vagy teraszt (ahol kint lehet ebédelni, ki lehet ülni, nem kell sokkal több, arra ott a Balaton). Közös fal van, de kevesebb, mint a lépcsőházban.

De tudod ez olyan, hogy szívesen járnék S mercivel, de kompromisszumot kell kötni. Ez vagy az, hogy messzebb költözöl és családi ház, vagy kevésbé messze, de sorház.
Ez amúgy amit néztük egy új építésű sorház volt, elég jó áron, mert utolsó volt, amit már egy ideje nem tudtak eladni, viszont elég korszerű dolgokkal felszerelve. De Érd az sajnos Érd, ahol nincs csatorna, az utak nagy része nem aszfaltozott, meg egyébként sincs semmi. Ha már be kell járni, akkor vagy legyen nyugis (Telki és környéke) vagy azért legyen némi infrastruktúra (pl Velencei tó környéke).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3293 Dátum: 2014.09.02 10:51:47 »
és hétköznap 7-8 között?  :ph34r: nomeg onnét még jó messze van a belváros...persze nem mindenki dolgozik ott  ::)
Nem tudom, akkor nem járok be kocsival látod. Melózni vonattal, 16-18 perc a Déli.  :)
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3294 Dátum: 2014.09.02 10:55:57 »
Koma, ebben bizony van igazság. ..Ha tehetnénk, még ma költöznénk...

ti sorházban laktok? mi a gond, szomszédok? 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3295 Dátum: 2014.09.02 10:58:25 »
SDe Érd az sajnos Érd, ahol nincs csatorna, az utak nagy része nem aszfaltozott, meg egyébként sincs semmi. Ha már be kell járni, akkor vagy legyen nyugis (Telki és környéke) vagy azért legyen némi infrastruktúra (pl Velencei tó környéke).

hogyne lenne érden csatorna? nemá.. Telkit felejtsd el! kollégám onnan jár be 6kor indulni kell fél 7től budakeszitől befelé halott minden. nekem 6,50kor kell indulnom és éppen átcsuszok az árpád hidon 7.10előtt.  utána halál minden.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3296 Dátum: 2014.09.02 11:17:54 »
Sorház és sorház között óriási különbség tud lenni. Nem feltétlenül csak egy kutyapisiltetőnyi kert jut hozzá - az új építésűeknél igen. Ahol fölnőttem, ott 10X kb. 30 méteres volt a kert. A szomszédokon sok múlik, ez tény, de ki lehet jót is fogni.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3297 Dátum: 2014.09.02 11:18:57 »
Sorház egy kompromisszum a családi ház és a lakás között. Mi szeretnénk nagyobb lakást, egy kis kertet, vagy teraszt (ahol kint lehet ebédelni, ki lehet ülni, nem kell sokkal több, arra ott a Balaton). Közös fal van, de kevesebb, mint a lépcsőházban.
De tudod ez olyan, hogy szívesen járnék S mercivel, de kompromisszumot kell kötni. Ez vagy az, hogy messzebb költözöl és családi ház, vagy kevésbé messze, de sorház.
Ez amúgy amit néztük egy új építésű sorház volt, elég jó áron, mert utolsó volt, amit már egy ideje nem tudtak eladni, viszont elég korszerű dolgokkal felszerelve. De Érd az sajnos Érd, ahol nincs csatorna, az utak nagy része nem aszfaltozott, meg egyébként sincs semmi. Ha már be kell járni, akkor vagy legyen nyugis (Telki és környéke) vagy azért legyen némi infrastruktúra (pl Velencei tó környéke).

hát igen, a velencei-tó környéke nem rossz. mondjuk sukoró, onnan faxa kilátás van a tóra és 5 perc az autópálya. bár arra kíváncsi lennék, mennyi idő alatt lehet beérni reggel. sokan laknak arrafelé úgy, hogy bejárnak dolgozni budapestre.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3298 Dátum: 2014.09.02 11:21:51 »
mi lakásban lakunk, három közös falunk van a szomszédokkal. fent, lent meg oldalt. ez csak eggyel több, mint egy sorházban :)

meg egyébként is csendesek. nomeg brüsszelben már megszoktuk  :devil: ott tízcentis födémekkel meg falakkal dolgoznak  :devil:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3299 Dátum: 2014.09.02 11:31:54 »
Elővárosnak tudom ajánlani Dunaharasztit. Valahogy itt jól működnek a dolgok (a környező viszonyokhoz képest)

Blahára, reggel8-ra 20-40p alatt bent vagyok motorral, kocsival 40-60p, tömeggel 1-1,5 óra.