Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 169887 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #345 Dátum: 2011.04.06 21:25:47 »
mi az a kitt?

legutobb Knight Rider ben hallottam , mikor Michael Knight hivta az autoját :devil: :lol:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

NeGa26

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #346 Dátum: 2011.04.06 21:40:20 »
mi az a kitt?

legutobb Knight Rider ben hallottam , mikor Michael Knight hivta az autoját :devil: :lol:

Így hívom a corit  :D [rohog]
Corolla liftback '89 1.8D XL

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #347 Dátum: 2011.04.07 10:55:31 »
Felmerült bennem egy újabb kérdés. (olvastam a topic első oldalát is  :yes:) Mennyi idő kell a kittnek, festéknek míg megszárad ilyen időben? Felénk 15oC-ot mond a hétvégére. Ha mondjuk pénteken lecsiszolom és kittelem, szombaton meg lefestem, vasárnap használható már a kocsi vagy inkább ne? Mert akkor halasztanom kell egy héttel a projektet. Na igen, fűtött garázs az nincs  :no:.

Nos a teljes felületi kiszáradása a kittnek (muhaha) akár egy hét is lehet. Az én esetemben 1 hetet pihent, de láttad, hogy milyen rétegek kerültek fel.
A túl korai festés eredménye az lehet, hogy a kitt a teljes száradást követően megreped, és így a festék is. A kittelést követően, annak kiszáradása után szóróanyaggal is rá kell(ene) menni, ez kitölti az esetleges zsugorodásból eredő mikroárkokat is. Utánna vizes csiszolás és fújás.  Nem szabad kapkodni. Hagy száradjon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #348 Dátum: 2011.04.09 16:20:53 »
Ma néztem, hogy a motorháztetőmön vannak ilyen kavicsfelverődések, gondolom a téli sózástól. A kérdés az, hogy érdemes-e javítani (vagy gyári javítófestékem), vagy nem fog elkezdezni rozsdásodni? Az, hogy nem szép, az kevésbé zavar, a legfontosabb, hogy ne kezdjen el ezeken a pontokon rohadni (3-4 apró ilyet találtam, és a lyuk belseje sötét, kb fekete, de gondolom nem nyomta le fémig a fényezést).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #349 Dátum: 2011.04.12 09:53:27 »
Ma néztem, hogy a motorháztetőmön vannak ilyen kavicsfelverődések, gondolom a téli sózástól. A kérdés az, hogy érdemes-e javítani (vagy gyári javítófestékem), vagy nem fog elkezdezni rozsdásodni? Az, hogy nem szép, az kevésbé zavar, a legfontosabb, hogy ne kezdjen el ezeken a pontokon rohadni (3-4 apró ilyet találtam, és a lyuk belseje sötét, kb fekete, de gondolom nem nyomta le fémig a fényezést).

Senkinek nincs javaslata?  :helpsmilie:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #350 Dátum: 2011.04.12 10:04:21 »
Ha nem ment fémig, egyelőre ne foglalkozz vele, egyébként pedig a gyári javítóval nyugodtan ess neki.  :yes:
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #351 Dátum: 2011.04.12 10:38:00 »
Ma néztem, hogy a motorháztetőmön vannak ilyen kavicsfelverődések, gondolom a téli sózástól. A kérdés az, hogy érdemes-e javítani (vagy gyári javítófestékem), vagy nem fog elkezdezni rozsdásodni? Az, hogy nem szép, az kevésbé zavar, a legfontosabb, hogy ne kezdjen el ezeken a pontokon rohadni (3-4 apró ilyet találtam, és a lyuk belseje sötét, kb fekete, de gondolom nem nyomta le fémig a fényezést).
Rengeteg van nekem a sok autopalya hasznalat miatt. Elejen nagyon zavart, de nincs mit tenni  :no:
Nekem gyari javitokeszlet van. Csak a festeket hasznalom ra, a lakkot nem. Nem fog eltunni, arra ne szamits. Minden mosas utan lekezelem az uj lyukakat.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.12 10:50:43 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #352 Dátum: 2011.04.12 12:27:23 »
Így van, ahogyan a tapasztalt kolléga is leírta. Javítófesték és pöttyözés. Én is ezt tettem a Carinán.  Sajnos ezzel nincsen mit tenni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #353 Dátum: 2011.04.12 12:59:26 »
Ma néztem, hogy a motorháztetőmön vannak ilyen kavicsfelverődések, gondolom a téli sózástól. A kérdés az, hogy érdemes-e javítani (vagy gyári javítófestékem), vagy nem fog elkezdezni rozsdásodni? Az, hogy nem szép, az kevésbé zavar, a legfontosabb, hogy ne kezdjen el ezeken a pontokon rohadni (3-4 apró ilyet találtam, és a lyuk belseje sötét, kb fekete, de gondolom nem nyomta le fémig a fényezést).

Senkinek nincs javaslata?  :helpsmilie:
Má' hogyne lenne, mondibátyó!

Én is vettem a kocsimhoz a Toyota szalonban festék javító stiftet. Azaz, hogy 2db-ot adnak, mert metál fényezésnél (amilyen a Tied is) van egy festék stift és van hozzá egy lakkstift is. Összesen kb 3000Ft, de nagyon kiadós, abszolút megéri beruházni rá.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #354 Dátum: 2011.04.12 13:00:13 »
Ma néztem, hogy a motorháztetőmön vannak ilyen kavicsfelverődések, gondolom a téli sózástól. A kérdés az, hogy érdemes-e javítani (vagy gyári javítófestékem), vagy nem fog elkezdezni rozsdásodni? Az, hogy nem szép, az kevésbé zavar, a legfontosabb, hogy ne kezdjen el ezeken a pontokon rohadni (3-4 apró ilyet találtam, és a lyuk belseje sötét, kb fekete, de gondolom nem nyomta le fémig a fényezést).
Rengeteg van nekem a sok autopalya hasznalat miatt. Elejen nagyon zavart, de nincs mit tenni  :no:
Nekem gyari javitokeszlet van. Csak a festeket hasznalom ra, a lakkot nem. Nem fog eltunni, arra ne szamits. Minden mosas utan lekezelem az uj lyukakat.
:yes: Akárcsak én!  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #355 Dátum: 2011.04.12 13:02:11 »
Ha nem ment fémig, egyelőre ne foglalkozz vele, egyébként pedig a gyári javítóval nyugodtan ess neki.  :yes:
Azért, ha megvan már a javítóstift, akkor célszerű a még nem fémig lepattant helyeket is kipontozni.

Én sem használom a lakkot, mert a kapott leírás alapján egyszerűen nem értem, hogy minek kell, és hogyan kellene "szépen" használni. Kipróbáltam, de nem tetszett az eredmény, így csak festékkel pontozok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #356 Dátum: 2011.04.12 19:14:56 »
Én is vettem a kocsimhoz a Toyota szalonban festék javító stiftet. Azaz, hogy 2db-ot adnak, mert metál fényezésnél (amilyen a Tied is) van egy festék stift és van hozzá egy lakkstift is. Összesen kb 3000Ft, de nagyon kiadós, abszolút megéri beruházni rá.  ;)

Nekem is van, majd akkor bevetem. Amikor vettem a kocsit, ott helyben vettem is mellé egy ilyen festéket, előrelátó voltam  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #357 Dátum: 2011.04.13 13:13:56 »
Nekem is van, majd akkor bevetem. Amikor vettem a kocsit, ott helyben vettem is mellé egy ilyen festéket, előrelátó voltam  ::) .
kb 5 eve? Elofordulhat, hogy mar beszaradt.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #358 Dátum: 2011.04.13 13:28:22 »
Most már nem is festéket adnak, hanem matricát. Igazán még nem merültem bele, hogy miként működik.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek
« Válasz #359 Dátum: 2011.04.13 13:47:02 »
Matricát sztem mindig adnak. Már az én 99-es Corollámhoz is adtak, meg is van még mind a gyári dossziéban. :)