Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1562937 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6945 Dátum: 2010.09.16 10:12:38 »
A TS-en a kézifék és a gázpedál elektronikus, vagy bowdenes (mindkettő, egyik sem) ?
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: TS
« Válasz #6946 Dátum: 2010.09.16 11:03:36 »
Nekem azért tetszik, főleg a hátulja. Mindig is kedveltem a csinos popsikat:) Bár a szárny tényleg kicsit túlzás.
Nekem is tetszik, a szárny se rossz, csak nem ártana mellé egy kis erő is...
Meg az 1,6-os emblémához nem áll jól ez a szárny szerintem :)
Józsi vagyok :-)

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: TS
« Válasz #6947 Dátum: 2010.09.16 11:10:06 »
A TS-en a kézifék és a gázpedál elektronikus, vagy bowdenes (mindkettő, egyik sem) ?

a Kézi bowdenes asszem a gázpedál pedig Mozsó 1.6-osában más elektromos ha jól tudom,de asszem a TS-ben még nem,de erre nem esküszöm.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: TS
« Válasz #6948 Dátum: 2010.09.16 12:00:52 »
A TS-en a kézifék és a gázpedál elektronikus, vagy bowdenes (mindkettő, egyik sem) ?

a Kézi bowdenes asszem a gázpedál pedig Mozsó 1.6-osában más elektromos ha jól tudom,de asszem a TS-ben még nem,de erre nem esküszöm.

D4Dben is elektromos a gázpedál.... :censored: :banging:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: TS
« Válasz #6949 Dátum: 2010.09.16 12:14:07 »
Nekem azért tetszik, főleg a hátulja. Mindig is kedveltem a csinos popsikat:) Bár a szárny tényleg kicsit túlzás.
Nekem is tetszik, a szárny se rossz, csak nem ártana mellé egy kis erő is...
Meg az 1,6-os emblémához nem áll jól ez a szárny szerintem :)
Hát, nekem első dolgom lenne, hogy leszaggatom az összes spoilert róla. Szerintem gáz, kb olyan, mint pár éve a OFF Chevi Lacetti WTCC edition ON. 4db 17-es felni, az ablakok szép közép sötét fóliával, ebben a színben, 4 sport rugóval...na, jó, ez a TRD hűtőrács rendben van, az maradhat. Ennél többet bűn rátenni egy 1,6-ra. Úgy néz ki ültetés, meg peres gumi nélkül, mint egy elbaxott szöcske... ez nekem gagyi kategória, pénzt nem adnék ki ár. Bár, mivel ez kinti modell, biztos menőnek számít a sok putri között...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: TS
« Válasz #6950 Dátum: 2010.09.16 12:23:41 »
Mellesleg a spoilereknek klasszikus értelemben a versenyautókon van a helye, ott lényeges a légellenállás javítása, illetve a leszorító erő növelése, hisz nagy sebességgel mennek egyenesben és kanyarban is. Egy utcai autóra nem is értem, hogy miért lehet kapni, pláne, ha stílusidegen az adott elem?! Biztos Ti is láttatok már olyan kocsit, amin króm (esetleg spinneres) dísztárcsa volt, meg a - sedan - csomagtartóján egy órmótlan szárny  :censored: :censored: :censored: Komolyan felfordul az ilyenektől a gyomrom.

OFF Debrecenben pár éve furikázott egy Volvo s60 T5 felspékelve igen komoly motortuninggal az amúgy sem gyenge 5hengeres motor (kovácsolt dugattyúk USA-ból, stb, a motoros Belme Józsié volt, ha jól tévedek.) Na, azon az autón is csak egy szárny volt hátul, viszont mondta a srác, hogy ez rendesen szélcsatornában lett tervezve kifejezetten az autóra. 250km/h fölött lehet is érezni a hatását. Ilyen esetben oké a szárny, de 1xx LE-höz könyörgöm, ne nevettessenek már! Max egy szolid kis légterelő, ami szinte beleolvad a kasztniba...
Bocs az OFFért, befejeztem.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

olahjojo1990

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 948
Re: TS
« Válasz #6951 Dátum: 2010.09.16 12:47:03 »
Mellesleg a spoilereknek klasszikus értelemben a versenyautókon van a helye, ott lényeges a légellenállás javítása, illetve a leszorító erő növelése, hisz nagy sebességgel mennek egyenesben és kanyarban is. Egy utcai autóra nem is értem, hogy miért lehet kapni, pláne, ha stílusidegen az adott elem?! Biztos Ti is láttatok már olyan kocsit, amin króm (esetleg spinneres) dísztárcsa volt, meg a - sedan - csomagtartóján egy órmótlan szárny  :censored: :censored: :censored: Komolyan felfordul az ilyenektől a gyomrom.

OFF Debrecenben pár éve furikázott egy Volvo s60 T5 felspékelve igen komoly motortuninggal az amúgy sem gyenge 5hengeres motor (kovácsolt dugattyúk USA-ból, stb, a motoros Belme Józsié volt, ha jól tévedek.) Na, azon az autón is csak egy szárny volt hátul, viszont mondta a srác, hogy ez rendesen szélcsatornában lett tervezve kifejezetten az autóra. 250km/h fölött lehet is érezni a hatását. Ilyen esetben oké a szárny, de 1xx LE-höz könyörgöm, ne nevettessenek már! Max egy szolid kis légterelő, ami szinte beleolvad a kasztniba...
Bocs az OFFért, befejeztem.  ;)
Hát igen, ez full jogos. :)
Ettől függetlenül nekem nagyon bejönne egy Supra szárny a Carinán... :)
Szerintem jól áll rajta, de ez már az ízlések, pofonok kategória...van aki szerint egy autó gyáriként szép, nem kell rá semmi se...
Józsi vagyok :-)

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6952 Dátum: 2010.09.16 13:00:22 »
nna.. azért szerintem ennyire nem gáz, attól függetlenül, hogy mi van a gépháztető alatt.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: TS
« Válasz #6954 Dátum: 2010.09.16 13:04:53 »
nna.. azért szerintem ennyire nem gáz, attól függetlenül, hogy mi van a gépháztető alatt.
hát, a tudat miatt abszolút gáz a saját értékrendemnek. Figyu, a Te TS-ed feltud mutatni valamit az úton, úgy alapból. Ízléses a hátsó kis szárnya, a lőkös alján a kis spoiler, és a finom ültetés. Én ezt finom ízlésnek nevezem, számomra ez az optikai tuning követendő példája. Annak nem látom értelmét, hogy felcicomázza valaki az 1,6-osát, hogy Biharröcsögén az ő autóját bámulja meg Jolánkanéni, meg a komaasszonya.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: TS
« Válasz #6955 Dátum: 2010.09.16 13:06:51 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6956 Dátum: 2010.09.16 13:36:00 »
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6957 Dátum: 2010.09.16 13:40:28 »
nna.. azért szerintem ennyire nem gáz, attól függetlenül, hogy mi van a gépháztető alatt.
hát, a tudat miatt abszolút gáz a saját értékrendemnek. Figyu, a Te TS-ed feltud mutatni valamit az úton, úgy alapból. Ízléses a hátsó kis szárnya, a lőkös alján a kis spoiler, és a finom ültetés. Én ezt finom ízlésnek nevezem, számomra ez az optikai tuning követendő példája. Annak nem látom értelmét, hogy felcicomázza valaki az 1,6-osát, hogy Biharröcsögén az ő autóját bámulja meg Jolánkanéni, meg a komaasszonya.  ;)

Nem, kicsit félreértesz. HA eltekintek attól, hogy mi van a gépháztető alatt (vagy ha nem tudom), akkor azt mondom egyáltalán nem csúnya a kocsi. Sőt, a fenekét szépségesnek mondanám (mint írtam, a szárny már sok kicsit). Amúgy ok, igazad van. Egy szimpla, natúr, gyenge autó esetén egy fillért sem költenék csak optikai tuningra. De én csak arról írtam, hogy tetszik-e a küllem vagy sem. Semmi egyébről.
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6958 Dátum: 2010.09.16 13:44:04 »
Egyébként meg azért ez az Altis mégsem a "vidéki Béla-gyerek opttuningolt zsigulija" - kategória.
De teljesen igazad van, a gyári faceliftes TS Corolla tökéletesen arányos ebből a szempontból (is).
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."

Vakator

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 643
Re: TS
« Válasz #6959 Dátum: 2010.09.16 13:47:47 »
Ja... tényleg. Milyen az a "spinneres dísztárcsa"? Csak nem az, amelyik forog a keréktárcsán??? (gondolom a "spin"-ből)
"Nincs ez elrontva..., csak másra lesz jó."