Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764812 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5370 Dátum: 2011.04.24 18:06:14 »
Csapj fel ilyen jellegü szakinak, mert nem hülyeség amiket írsz!

Minél modernebb egy autó, annál többféle beavatkozásról van visszacsatoló jel. Egy 4-5 éves autónál sokkal több hibajelenség lehet hibakód nélkül, mint egy újon. Amiről most beszélünk, az egy olyan hiba amit nem érzékel az ECU, ezért nem tárol hibakódot. Ha lenne hibakód, ahhoz kapcsolódoan tárol befagyasztott adatokat is, tehát könnyebb a diagnosztizálás. A legújabb modelleknél már nem csak a hibakód pillanatában meglévő adatokat menti, hanem az elötte és utána történteket is.
Viszont hibakód nélkül semmit!

Viszont ha a szerelő a menetpróba alatt tapasztalja a hibát, akkor egyszerűen csak rábök a felvétel gombra, és a teszter rögzít minden adatot a megnyomás elött 15 és után 15 másodpercben is.
Xanyi

csontee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5371 Dátum: 2011.04.24 20:38:36 »
Csapj fel ilyen jellegü szakinak, mert nem hülyeség amiket írsz!

Minél modernebb egy autó, annál többféle beavatkozásról van visszacsatoló jel. Egy 4-5 éves autónál sokkal több hibajelenség lehet hibakód nélkül, mint egy újon. Amiről most beszélünk, az egy olyan hiba amit nem érzékel az ECU, ezért nem tárol hibakódot. Ha lenne hibakód, ahhoz kapcsolódoan tárol befagyasztott adatokat is, tehát könnyebb a diagnosztizálás. A legújabb modelleknél már nem csak a hibakód pillanatában meglévő adatokat menti, hanem az elötte és utána történteket is.
Viszont hibakód nélkül semmit!

Viszont ha a szerelő a menetpróba alatt tapasztalja a hibát, akkor egyszerűen csak rábök a felvétel gombra, és a teszter rögzít minden adatot a megnyomás elött 15 és után 15 másodpercben is.
Lenne még egy kérdésem, ami most jutott eszembe! Ha nagyon hülyeség, akkor nyugodtan küldjetek el a ... -a :)
Nem lehet az, hogy csak "kiégette" magát a rendszer (részecskeszűrő, stb...) Vagy van ebbe ilyen jellegű dolog?

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5372 Dátum: 2011.04.25 17:10:53 »
Sziasztok4
Nemrégi tapasztalaitam megostám veletek, állítólag ritka hiba.
tünetek: kocsi megtorpan, hibakód p0172 system too rich
majd lámpa ég tünet nincs, MAP szenzor 1 éve cserélve, néha hirtelen esik a fordulat pirosnál, majd minden ok, tankolásnál alig észrevehető fogyasztás növekedés.
Kód kikapcs, sokáig semmi, majd uezek. Szerelők MAP szenzor, lamda szonda, hőmérséklet jeladó hibára gondolnak, cserélgessük ki egyenként :eek: majd lesz vmi. Hát ezt nem, ne az én pénztárcámmal játszanak.
Egyszercsak 3. henger leáll, villog a motorhiba jelző lámpa :eek: (ilyet még nem pipáltam)
nézegetem: trafó kapmec, szelepfedét tömítés eresztett, lehet az olaj megette, majd a 2est is, 25 volt a két trafó bontottan + a tömítés 3,6e remélem jó lesz, milyen nyomatékkal kell meghúzni a szelepfedelet, mert tervezem egy nyomatékkülcs beszerzését, és akkor szépen leellenőrzöm. egyenlőre vígan szalad
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5373 Dátum: 2011.04.27 20:34:27 »
Megadta magát a hűtőm. Elkezdett ereszteni fent egy illesztésnél. Tudtok nekem ajánlani olcsó beszerzési forrást hűtőre, vagy érdemes javítani ezeket?
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5374 Dátum: 2011.04.27 21:08:18 »
Megadta magát a hűtőm. Elkezdett ereszteni fent egy illesztésnél. Tudtok nekem ajánlani olcsó beszerzési forrást hűtőre, vagy érdemes javítani ezeket?
Nekem a hűtő túlfolyó-csonkja adta meg magát, meghebregáltam egy beledugott fékcsődarabbal és ragasztópisztollyal.
A komplett hűtő nem egy marék mogyoróért van.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5375 Dátum: 2011.04.27 21:26:26 »
A komplett hűtő nem egy marék mogyoróért van.
34 ezerért találtam a legolcsóbbat. Nem kevés.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5376 Dátum: 2011.04.27 22:05:05 »

34 ezerért találtam a legolcsóbbat. Nem kevés.
Azért meg kellene nézetni hogy javítható-e. :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5377 Dátum: 2011.04.28 19:51:44 »
Sziasztok,

2004-es Ave II-höz keresek jobb oldali ködlámpát. Kitörte egy felpattanó kavics az üvegét vszínű:(
Csak üveget tudok hozzá venni/lehet e csak azt cserélni vagy kompletten kell az egészet?
köszi!
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5378 Dátum: 2011.04.29 20:16:37 »
Sziasztok,

2004-es Ave II-höz keresek jobb oldali ködlámpát. Kitörte egy felpattanó kavics az üvegét vszínű:(
Csak üveget tudok hozzá venni/lehet e csak azt cserélni vagy kompletten kell az egészet?
köszi!
Sajnos kompletten kell cserélni, van gyári és utángyártott is.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5379 Dátum: 2011.05.02 10:27:27 »
Sziasztok!

Nemrég vettem egy Avensis I-et, és 2 dolgot nem értek:
Az normális, hogy a kézifék kiengedett állapotban lötyög vagy 5-6 centit? elég furcsa érzés.

Illetve valaki ismeri a riasztó működését, mert nem tudom megszokni, hogy folyton beriaszt. Hiába olvastam el a kiskönyvét, nem nagyon írtak róla.
Néha bezárja magát, ha mellette állok, néha csak a riasztót kapcsolja rá.

Kinyitom az autót és pakolok a csomagtartóba és egyszer csak elkezd vinnyogni a riasztó. Kicsit mérgesek voltak a szomszédok, mert takarítás közben is megszólalt egy párszor.

Előre is köszi a segítséget!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5380 Dátum: 2011.05.02 10:59:19 »
A Toyotának a TVSS nevű rendszere a gyári riasztó, de ezt az ára miatt nagyon kevés tulajdonos rendelte az autójába.

Utólagosokból pedig Dunát lehetne rekeszteni, és hogy 1-1 adott darabnak milyen a specifikációja, illetve érzékenysége az ugyanúgy eltérő.
Lehet pl belsőtér-érzékelős, és erre riaszt be, hiszen a nyitott ajtó/csomagtér esetén ég a belső világítás (veheti annak a riasztó, hogy feltörték a kocsit, stb, stb).
Első körben az érzékenységén kellene állítani szerintem, én esetemben pl először úgy működött, hogy a késleltetett belsőtérvilágítás miatt ha az ajtók becsukása után azonnal élesítettem a rendszert, máris elkezdett riasztani.

Visszavittem a szervizbe, és szerencsére orvosolni tudták a problémát.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5381 Dátum: 2011.05.05 10:03:51 »
Azért ezekre gyanakszom, mert ha el lenne kopva a kuplungom, akkor fent fogna, vagy csúszna, netán nehezen tudnék váltani, de csak a pedált nehéz nyomni, a többi OK. :)
Sajnos ez nem igaz. Nekem amikor cseréltni kellett a kuplungot, akkor csak annyi történt hogy váltáskor nehezen vette a sebességeket. Behúzott kéziféknél lefulladt, üresben vízszintes úton nem kezdett el gurulni. Viszont lehetett a kuplungon állítani is.
A kuplung nehézségével nem hiszem, hogy sok mindent lehet kezdeni.
tudom régi beszélgetés, de most aktuális a kuplungcsere miatt.

" Viszont lehetett a kuplungon állítani is. "
Na, pont ez érdekel, részleteket kérek ! :D :D :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5382 Dátum: 2011.05.05 10:14:10 »
Hát hogy pontosan hol, azt nem tudom, mert nekem az unokabátyám cserélte, és ő be is állította. De valahol a Corolla topikban leírtam amit tudtam - ezt viszont most nem találom.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5383 Dátum: 2011.05.05 11:49:32 »
szia, és meg tudnád tőle kérdezni, hogy emlékszik-e még rá hogy csinálta?
Elég ha azt mondja, hogy a kuplung pedálnál kell állítani és nem a motortérben valahol :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5384 Dátum: 2011.05.05 19:26:31 »
Na megtaláltam, itt volt róla szó.
Attila 31
  - Avensis
- Prius