Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3806002 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5445 Dátum: 2011.05.13 21:29:29 »
Én ma meghajtottam egy kicsit a gépet, tényleg kicsit, de minden oké, úgy megy mint a golyó, most először láttam vele 6000 körüli fordulatot, hát nem kicsit megy... mondjuk az gáz, hogy itthon a sebességkorlátozás miatt még egy kicsit sem lehet megpörgetni, max 2-ben, 3-ban 5000 már 130 környéke.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5446 Dátum: 2011.05.13 21:58:06 »
Hiába akarsz megint fogást találni egy márkaszervízen...
Arról nem is beszélve, hogy egy lambdaszondának nem csak egyféle meghibásodása lehet, és itt sem ugyanaz volt mind a négynek a baja. Csak leírtam úgy érdekesség képpen, hogy találkoztam már ilyen balszerencsés 4 szondás autóval.

De ez volt az utolsó hogy bármi "munkahelyi ügyet" leírok ide csak úgy az érdekesség kedvéért... Mert ti már rögtön átverést éreztek benne!
"Ti"? Erről szó sincs :) ... Épp az imént írtam le, ugye, a nagyon pozitív tapasztalataimat a Kotoval kapcsolatosan.

Viszont, ha egy kicsit kívülről szemléled a dolgot, meg kell értened, hogy sajnos objektíve több a negatív tapasztalat a márkaszervízekkel kapcsolatosan, mint a pozitív. És itt most nem 51:49-es arányról beszélünk. Mint mindennek, úgy az emberek ezzel kapcsolatos gyanakvásának is alapja van.

De ennek nyilván megvan az a pozitív hatása, hogy ha az ember talál egy korrekt márkaszervízt, akkor annak annál jobban örül :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5447 Dátum: 2011.05.14 09:08:19 »
nekem 180 anyagárat mondott rá a Koto-s szerelő, mert szerinte ezeknek a motoroknak a katalizátor a gyenge pontja és az szokott idő előtt meghalni.
A csuda tudja hogy mi minden gyenge pont, de tény hogy az 1-AZ-FSE nem a csúcsok csúcsa.
Akkor szerinted melyik a legjobb motor? Dizelt, benzinest egyaránt kéretik megnevezni :D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5448 Dátum: 2011.05.14 09:12:24 »
Amúgy kissé mellbevágott az infó, hogy ebben az autóban NÉGY lambdaszonda van  :eek: ...

Bizony. Egyik ügyfelünknek kb. 2 év alatt mind a négyet cserélni kellett szépen sorba... Pár havonta meghalt egy-egy. Most mind a 4 új, most jó  :D [rohog]
Pontosan melyik motor ez a 4 lambdaszondás, a 2.0 D4 benzines? a többiben hány lambdaszonda van? Úgy gondolnám hogy kettő az átlagos.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10715
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5449 Dátum: 2011.05.14 10:22:07 »
A 2.4-es motorok esetében (2AZ-s), kell valamitől tartani?  :hmmmm:  ;)
Neten ilyeneket olvasok a motorral kapcsolatban, hogy "stripped head bolts", "oil leak", stb, stb.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5450 Dátum: 2011.05.14 11:52:30 »
Idézet
Ami feltűnt hogy rövid időn belül mind a négy cserés lett,ami nem megszokott.
Sem rajtad, sem semmilyen márkaszervizen "fogást" nem keresek, tisztelem a szakértelmedet, leírom a laikus véleményem.
Én átverést nem éreztem az "ügyben", csak kételyeket fogalmaztam meg.
Természetesen nem megszokott, át is lett nézve az autó rendesen. Pont ezért írtam le mint érdekesség, hogy mekkora balszerencse már hogy mind a 4 tönkremegy viszonylag rövid időn belül, ráadásul egyik sem olcsó...
Ez egy kiragadott durva példa, azért nem mindennapos a lambdaszonda hiba ennél a motornál sem, tehát annyira nem kell félni attól a 4 szondától  ;)

Idézet
Viszont, ha egy kicsit kívülről szemléled a dolgot, meg kell értened, hogy sajnos objektíve több a negatív tapasztalat a márkaszervízekkel kapcsolatosan, mint a pozitív. És itt most nem 51:49-es arányról beszélünk. Mint mindennek, úgy az emberek ezzel kapcsolatos gyanakvásának is alapja van.
Mint ahogy látjátok is, én próbálom a márkaszervízeket védeni. Viszont itt a fórumon is olvasok érdekes dolgokat, meg aztán hallani is mindenfelől érdekességeket a márkaszervízekkel kapcsolatban. De ahogy a Te példád is mutatja, azért vannak korrektek, és remélem a többség ilyen!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5451 Dátum: 2011.05.14 11:53:37 »
Amúgy kissé mellbevágott az infó, hogy ebben az autóban NÉGY lambdaszonda van  :eek: ...

Bizony. Egyik ügyfelünknek kb. 2 év alatt mind a négyet cserélni kellett szépen sorba... Pár havonta meghalt egy-egy. Most mind a 4 új, most jó  :D [rohog]
Pontosan melyik motor ez a 4 lambdaszondás, a 2.0 D4 benzines? a többiben hány lambdaszonda van? Úgy gondolnám hogy kettő az átlagos.

Igen az. A többiben átlagosan kettő van, egy a katalizátor elött, egy pedig utána. Viszont például az 1,8-as MR2-be 3 van.
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5452 Dátum: 2011.05.14 13:41:01 »
BRS-nek is folyton a lambdaszondakkal volt gondja. Ismerosnek van 2-es Avensis-ben ugyanilyen 2.0 literes benzines D4 es nala is folyton cserelni kell valamelyiket. Mivel az ara nem tul barati ezert szerintem nem egyszer megbanta mar, hogy ilyen autot vett... :ph34r:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5453 Dátum: 2011.05.14 14:31:14 »
Annyira bosszantott a a szonda dolog, hogy most megnéztem!
Csak az egyik csatit húztam ki, az 4 pólusú.
Elviekben (ha nem így van, jogos a 'ledorongolás :yes:') egy pólus a mért értéknek, kettő az előfűtésnek, a negyedik az árnyékolásnak.
A 3 pólusúnál az árnyékoló vezetéket hagyták el, de a 2.0 D4, esetemben, négypólusúval szerelt.
Amin komolyabb áram szalad az az előfűtés, a mérőszálon csak a kb.1V-os jel van, az árnyékoló vezeték meg ugye nem játszik.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5454 Dátum: 2011.05.14 15:17:08 »
hűtővíz szintet hideg vagy meleg motornál kell nézni?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5455 Dátum: 2011.05.14 15:24:08 »
Annyira bosszantott a a szonda dolog, hogy most megnéztem!
Csak az egyik csatit húztam ki, az 4 pólusú.
Elviekben (ha nem így van, jogos a 'ledorongolás :yes:') egy pólus a mért értéknek, kettő az előfűtésnek, a negyedik az árnyékolásnak.
A 3 pólusúnál az árnyékoló vezetéket hagyták el, de a 2.0 D4, esetemben, négypólusúval szerelt.
Amin komolyabb áram szalad az az előfűtés, a mérőszálon csak a kb.1V-os jel van, az árnyékoló vezeték meg ugye nem játszik.

Egy kis helyesbítés:
Nem árnyékolás, hanem jel test.
A kék színü a jelvezeték, a fehér a jel test, a két fekete pedig a fűtés.
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5456 Dátum: 2011.05.14 15:26:50 »
hűtővíz szintet hideg vagy meleg motornál kell nézni?
Mivel az 1AZ-FSE motorok nyitott kiegyenlítő tartályosak, mindegy.
Ha gondos bocs akarsz lenni, hidegen ellenőrizd. :)
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5457 Dátum: 2011.05.14 15:40:59 »


Egy kis helyesbítés:
Nem árnyékolás, hanem jel test.
A kék színü a jelvezeték, a fehér a jel test, a két fekete pedig a fűtés.
Igen! :yes:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5458 Dátum: 2011.05.14 17:00:04 »
hűtővíz szintet hideg vagy meleg motornál kell nézni?
Mivel az 1AZ-FSE motorok nyitott kiegyenlítő tartályosak, mindegy.
Ha gondos bocs akarsz lenni, hidegen ellenőrizd. :)

max felett van 1 ujjal, ez baj?

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5459 Dátum: 2011.05.14 17:05:50 »
max felett van 1 ujjal, ez baj?
Nem, nem baj.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013