Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764827 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2730 Dátum: 2009.10.19 18:43:17 »
Na nekem múlt 7en elszállt az 5. a váltóban.  :cry: Eleinte "csak" szokatlanul nagyot mozdult a váltókar gazadáskor ill. -elvételkor. azt hittem a rudazattal vagy a motorfelfüggesztéssel van valami. Aztán csütörtökön Bp. fele az M1-en nagyjából semleges terhelésnél mar ki is dobálta a fokozatot. Hazafele pedig mar emelkedőn előzéskor is (persze hogy jöttek mögöttem....), aztán jobb a békesség alapon többet vissza se raktam, inkább hazagurultam 4.ben max 100-al.
Úgyhogy kinéz néhány alkatrész cseréje néhány tízesért. De mint kiderült ez is típushiba. Úgyhogy még egy hétig max 100al járok, aztán 3-4 napig kölcsönautóval.
A Google "t22 avensis fünfte gang" Suche-ra elsőre tudja a megoldást....

Lenne valakinek esetleg egy robbantott rajza a T22 D4-D váltójáról.
Most hívott a szerelőm hogy 1 második tengelyen (nem amelyiken az 5. van) laza volt 1 anya, a biztosítás miatt ugyan leesni nem tudott de a kerék mozgott a tengelyen és kikopott....
Az alkatrészrendeléshez pedig pontosan kellene tudnom melyik az!

A nagy sebességnél rázkódó fékek problémájára azt hiszem megtaláltam a megoldást:
http://www.motor-talk.de/forum/brems-problemen-t2279870.html  => A legalsó post vége: Fékdugattyú tömítés csere, vagy komplett javítószett dugattyuval!!
 
Die Lösung lautet (wenn's das ist): Den Kolben abdrehen lassen, neue Dichtung rein,
fertig! Selbst wenn der Kolben "irreperabel" sei: Dafür gibt's 'n Kit von Toyota, das jede
Werkstatt beziehen kann! Mit Material und Arbeitszeit sollte das dann um die 180 Euro kosten.

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2731 Dátum: 2009.10.19 19:44:31 »
Lenne valakinek esetleg egy robbantott rajza a T22 D4-D váltójáról.
Nézd meg a toyodiy.com-on, "Parts reference"!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2732 Dátum: 2009.10.19 19:49:59 »
Most már egyértelmű, hogy hiába cseréltettünk xenon-égőt az Ave fényszórójában: továbbra is gyengén világít  ::) ... Egyre gyengébben, már apám is panaszkodott tegnap este, hogy alig látott az országúton, Ausztriából hazafelé. Mármint tompítottal - a távolsági továbbra is okés. De a tompított kaka - a Szutyi pilácsai túlzás nélkül jobban világítanak. Ha lekapcsolja az ember a refit, úgy kábé 25 méterre (két műanyag széljelző oszlop közötti távolság kb. fele) csökken az érdemi látótávolság  :wacko:

Ez ugye egy ilyen gyűjtőlencsés-projektoros (nemtom a helyes kifejezést), gyárilag xenonos cucc - miafranc van vele? Pont hogy az egyik erőssége volt az autónak a nagy fényerejű fényszóró, ezt (is) szerettük benne, mikor megvettük...  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2733 Dátum: 2009.10.19 20:19:53 »
gyárilag xenonos cucc - miafranc van vele? Pont hogy az egyik erőssége volt az autónak a nagy fényerejű fényszóró, ezt (is) szerettük benne, mikor megvettük...
biztos a fókuszpont elmászott.

protko

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 229
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2734 Dátum: 2009.10.19 21:05:14 »
Lenne valakinek esetleg egy robbantott rajza a T22 D4-D váltójáról.
Nézd meg a toyodiy.com-on, "Parts reference"!

Aki tud, az nagykabátban is tud!!!!  :D

Palaczk!
Király vagy!  :clap:

'01 2.0 D-4D Liftback -> sold


'06 D5 S80

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2735 Dátum: 2009.10.19 21:50:47 »
Ez ugye egy ilyen gyűjtőlencsés-projektoros (nemtom a helyes kifejezést), gyárilag xenonos cucc - miafranc van vele?
Szaladj be vele egy szervízbe, nézzék meg, én úgy állíttattam a fényszórókat mindig, hogy 1-esre tekertem, és azt mondtam a szervíznek, hogy erre állíták a nulla szintet. Néha (ha nem jönnek nagyon szemből) jól jön a kis extra távolság a tompítottnak.
Na persze most a gyári xenon más téma, ott erélyesen rájuk kellett szólni, hogy tekerjék a gyári szintnél feljebb mert gyárilag mindössze 20 méterre visz!  :censored:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2736 Dátum: 2009.10.19 22:58:02 »
Most már egyértelmű, hogy hiába cseréltettünk xenon-égőt az Ave fényszórójában: továbbra is gyengén világít  ::) ... Egyre gyengébben, már apám is panaszkodott tegnap este, hogy alig látott az országúton, Ausztriából hazafelé. Mármint tompítottal - a távolsági továbbra is okés. De a tompított kaka - a Szutyi pilácsai túlzás nélkül jobban világítanak. Ha lekapcsolja az ember a refit, úgy kábé 25 méterre (két műanyag széljelző oszlop közötti távolság kb. fele) csökken az érdemi látótávolság  :wacko:

Ez ugye egy ilyen gyűjtőlencsés-projektoros (nemtom a helyes kifejezést), gyárilag xenonos cucc - miafranc van vele? Pont hogy az egyik erőssége volt az autónak a nagy fényerejű fényszóró, ezt (is) szerettük benne, mikor megvettük...  :helpsmilie:

Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos ebből komplett fényszóró csere lesz. Volt már két hasonló gyári xenonos Avensissel is dolgom, azokban is hiába lett téve új xenonizzó, ugyanúgy gyenge volt a fénye. És ez nem beállítási kérdés, egész egyszerűen bemattul a foncsor része a fényszórónak. Kiszerelve a fényszórót és belenézve látszik is  :no:
De hát ugye a fényszórót trafóval együtt lehet rendelni, 150 ezer körül van db-ja... Nesze neked drága és kényelmes autó...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2737 Dátum: 2009.10.20 00:56:49 »
Szaladj be vele egy szervízbe, nézzék meg, én úgy állíttattam a fényszórókat mindig, hogy 1-esre tekertem, és azt mondtam a szervíznek, hogy erre állíták a nulla szintet. Néha (ha nem jönnek nagyon szemből) jól jön a kis extra távolság a tompítottnak.
Na persze most a gyári xenon más téma, ott erélyesen rájuk kellett szólni, hogy tekerjék a gyári szintnél feljebb mert gyárilag mindössze 20 méterre visz!  :censored:
Nem beállítási probléma sajnos... A megfelelő beállítást rögtön megcsináltattuk, miután megvettük a kocsit (gyárilag valóban túl alacsonyra világított).

Egész egyszerűen fokozatosan gyengül a fényereje.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2738 Dátum: 2009.10.20 01:00:05 »
Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos ebből komplett fényszóró csere lesz. Volt már két hasonló gyári xenonos Avensissel is dolgom, azokban is hiába lett téve új xenonizzó, ugyanúgy gyenge volt a fénye. És ez nem beállítási kérdés, egész egyszerűen bemattul a foncsor része a fényszórónak. Kiszerelve a fényszórót és belenézve látszik is  :no:
De hát ugye a fényszórót trafóval együtt lehet rendelni, 150 ezer körül van db-ja... Nesze neked drága és kényelmes autó...
Aha, bingo, ettől tartottam  ::) ... Szóval, 300-ért újakat? Hogy megint jól világítsanak - meddig is, négy évig? Ezek addig bírták kábé... Utána kezdtek észrevehetően gyengülni.

Na, ez a verzió, ennyiért - negatív. Ki van zárva.

Alternatív megoldás? Átépítés halogénre? Kivitelezhető? Ha igen, kb. mennyiből jönne ki?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2739 Dátum: 2009.10.20 01:20:45 »
Aha, bingo, ettől tartottam  ::) ... Szóval, 300-ért újakat? Hogy megint jól világítsanak - meddig is, négy évig? Ezek addig bírták kábé... Utána kezdtek észrevehetően gyengülni.
Na, ez a verzió, ennyiért - negatív. Ki van zárva.

Nehezen hinném el, hogy egy 4 éves Avensisnél kompl. xenon fényszorot kell cserélni. Annyit nem is tudott világitani, alig van benne Km. Lehet, hogy valami elektronikai hiba van (trafo?), szmühelybe kell vinni, vagy Bosch service-be. (ha értenek xenon-hoz)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2740 Dátum: 2009.10.20 01:24:32 »
5 és fél éves a kocsi, és 77 ezer van benne... Nem mintha ez vagy az olyan sok lenne.

De Xanyi ezzel (is) foglalkozik, szal aligha a levegőbe beszélt...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2741 Dátum: 2009.10.20 04:32:43 »
Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos ebből komplett fényszóró csere lesz.
Angel-Eye kapható az Avensishez, és ha igen milyen áron nagyjából?
Ez az Angel-Eye melyik Avensishez való?

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2742 Dátum: 2009.10.20 07:46:56 »
Na, ez a verzió, ennyiért - negatív. Ki van zárva.

Alternatív megoldás? Átépítés halogénre? Kivitelezhető? Ha igen, kb. mennyiből jönne ki?

Az első generációs lámpák tompított izzó tokozata műanyagból volt, amely lassan bemattul, rosszabb esetben el is deformálódott, illetve le is tört. A hőre a foncsor bemattul, nem javítható.
Azóta már további öt sorozat jött ki, ma már fém foglalattartó kerettel rendelkeznek a lámpák.
A neten folyamatosan lehet kapni használt lámpákat, 15 eFt/db-ért. Én is ilyet vettem, külföldről származó, legutóbbi sorozatot. A lámpa belső alsó részén van egy 10x3 cm-es, fedéllel zárható tokozat a xenon elhelyezésére. Használt lámpa beépítésekor érdemes belső fedél tömítést venni a szakszervizben, úgy 4 eFt.
Utángyártott új lámpák legfeljebb 30 eFt/db-ért kaphatók. Munkadíjjal, tömítéssel együtt használt lámpa beszerzésével 45 körül megúszhatod, utángyártott új esetén úgy 80 lehet.
Zsono

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2743 Dátum: 2009.10.20 07:50:20 »
Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos ebből komplett fényszóró csere lesz.
Angel-Eye kapható az Avensishez, és ha igen milyen áron nagyjából?
Ez az Angel-Eye melyik Avensishez való?

Hi :)

Nemetben nem vagyok otthon , sőt, de itt sajnos nem talaltam leirast hogy mely tipushoz jo, de valami azt sugja hogy tok mind1 csak projektoros fenyszoro legyen.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2744 Dátum: 2009.10.20 07:53:22 »
Adott egy kérdés: 

Idézetet írta: meniscus21
2004-es avensisben világit egy piros villám a fordulatszámmérőben, szervíz azt állítja cserélni kell a vezérlést (300e) amit nem hiszek el. (90ekm és 1. tulaj)
Találkozott már vki ilyen hibával? Esetleg ötlet kihez forduljak?