Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3816594 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2655 Dátum: 2009.09.12 08:10:58 »
Újra előjött a p0172-es hibakód, a múltkor egy MAP szenzor tisztítás megoldotta, most beletettem az akkor okosba beszerzett újat, hibakód nem jött vissza, de a kocsi alapjárat környékén erőtlen, eleinte ingadozott is az alapjárat, az már megszűnt, de még továbbra is erőtlen 1000-1200 alatt.
Szervizes ismerős azt mondta. hogy nem kell megszokniuk egymást az ECU-val (ja más a cikkszám vége, mintha módosítottak volna rajta), de azért vegyem le 6 órára az akkusarut, majd 10 percig járassam alapjáraton, és pucoljam meg a fojtószelepházat (azt asszem a szívócsőcserénél megtettem, de nem 100%), most lent van a saru, reggel járatom egy kicsit, kiváncsi vagyok, mi lesz.
Miért kell 6 óra+10 perc?
Nyilván az a cél, hogy resetelődjön az ECU, de ehhez tényleg nem kell 6 órára áramtalanítani a kocsit  :) ... Bőven elég fél órára is. A 10 percet nem vágom, hogy miért kell... Elvileg ECU reset után egyszerűen csak menni kell a géppel, oszt' újratanulja, amit kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2656 Dátum: 2009.09.12 09:32:20 »
Újra előjött a p0172-es hibakód, a múltkor egy MAP szenzor tisztítás megoldotta, most beletettem az akkor okosba beszerzett újat, hibakód nem jött vissza, de a kocsi alapjárat környékén erőtlen, eleinte ingadozott is az alapjárat, az már megszűnt, de még továbbra is erőtlen 1000-1200 alatt.
Szervizes ismerős azt mondta. hogy nem kell megszokniuk egymást az ECU-val (ja más a cikkszám vége, mintha módosítottak volna rajta), de azért vegyem le 6 órára az akkusarut, majd 10 percig járassam alapjáraton, és pucoljam meg a fojtószelepházat (azt asszem a szívócsőcserénél megtettem, de nem 100%), most lent van a saru, reggel járatom egy kicsit, kiváncsi vagyok, mi lesz.
Miért kell 6 óra+10 perc?
Nyilván az a cél, hogy resetelődjön az ECU, de ehhez tényleg nem kell 6 órára áramtalanítani a kocsit  :) ... Bőven elég fél órára is. A 10 percet nem vágom, hogy miért kell... Elvileg ECU reset után egyszerűen csak menni kell a géppel, oszt' újratanulja, amit kell.
Nem tudom, hogy kellett e ennyi (nameg miért nem elég az ecu biztijének kivétele), de most OK-nak tűnik a dolog :clap:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2657 Dátum: 2009.09.12 09:55:23 »
Zsír  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lovy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2658 Dátum: 2009.09.12 20:19:45 »
Helló!

Egy kis segítségest szeretnék kérni: mostanában olyat produkál a "kicsike", hogy indítás után 3-4s múlva megáll a motor, utána meg egy alig akar elinduni. 2.0 D4D moci és 2001-es. Kék kombi...  :) Volt valakinek ilyen jellegű problémája? Megoldás? Ötlet? Javaslat?
köszi

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2659 Dátum: 2009.09.12 22:22:34 »

És ave II-es, IIIas vagy vmi más lesz az utód? (nekem kb 1/3.-ával csökkentették a fizum, úgyhogy sokáig marad ez, eleve min 5 évre terveztem)

Úgy tűnik Ave3 realizálódik.Főnököm kijelentette hogy nem vehetek használt kocsit.
Így most várom hogy a kibocsájtott számlák szépen lejárjanak és utalják a díjakat abból már csak kifére gy kocsi nekem is. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2660 Dátum: 2009.09.13 07:58:25 »
Úgy tűnik Ave3 realizálódik.Főnököm kijelentette hogy nem vehetek használt kocsit.
Így most várom hogy a kibocsájtott számlák szépen lejárjanak és utalják a díjakat abból már csak kifére gy kocsi nekem is. :D
Hát ez nem hangzik rosszul  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2661 Dátum: 2009.09.13 11:29:39 »
Nekem nincs ilyen főnököm...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2662 Dátum: 2009.09.13 19:27:05 »
Helló!

Egy kis segítségest szeretnék kérni: mostanában olyat produkál a "kicsike", hogy indítás után 3-4s múlva megáll a motor, utána meg egy alig akar elinduni. 2.0 D4D moci és 2001-es. Kék kombi...  :) Volt valakinek ilyen jellegű problémája? Megoldás? Ötlet? Javaslat?
köszi

Szerintem a kék szín és a kombi jelleg miatt lehet.  :hmmmm: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2663 Dátum: 2009.09.13 20:11:52 »
Hát ez nem hangzik rosszul  :yes:

Hát nem De hát az építőiparban az a biztos ami a kezedben van és viheted. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2664 Dátum: 2009.09.13 20:38:33 »
Szasztok.
Tudja valaki,mibe fájhat 4A-FE-be hajtókargarnitúra?Sajna úgy néz ki,cserés lesz. :cry:

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2665 Dátum: 2009.09.13 20:41:10 »
Sorry,hajtókarcsapágy,de ez is elég nagy gáz :hmmmm:

Lovy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2666 Dátum: 2009.09.13 20:50:44 »
Helló!

Egy kis segítségest szeretnék kérni: mostanában olyat produkál a "kicsike", hogy indítás után 3-4s múlva megáll a motor, utána meg egy alig akar elinduni. 2.0 D4D moci és 2001-es. Kék kombi...  :) Volt valakinek ilyen jellegű problémája? Megoldás? Ötlet? Javaslat?
köszi

Szerintem a kék szín és a kombi jelleg miatt lehet.  :hmmmm: :D

Erre már én is gondoltam, hamarosan be is szerezek egy karton kromofágot :)  A kérdés már csak az, hogy milyen színű legyen, hogy utána jobban induljon??? :) Na? :)
De most komolyan: csak nekem van ilyen nyűgöm?

atiro

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2667 Dátum: 2009.09.14 16:42:41 »
Sziasztok!

A véleményeteket, illetve tanácsotokat szeretném kérni: a családban van egy 2007. decemberi Avensis 2.2 DCATmotorral, 81.000 km-rel, minden kötelező szervíz márkaszervízben elvégezve. Én javasoltam, hogy ezt vegyék (szalonból, 0 km-rel), mert soha nem leszi semmi baja... Ehhez képest most végezték el rajta a 20. (igen, huszadik) komolyabb javítást (a régi szervízkönyv betelt, most kaptunk újat...), amiknek egy jelentős része súlyos hiba volt. Egyszer a komplett motort (!) cserélték ki benne (kb másfél hónapja), illetve eddig 3 turbó-csere is történt. Az autó többet áll az udvaron, mint amennyit járni tudunk vele, gyakorlatilag a városon kívűlre már nem merünk elindulni vele (például most, a motorcsere után az első hosszabb utunk a Dunántúlra vezetett Nyíregyházáról, természetesen megint trailer vitte el az Avensist, mi meg bérautóval jöttünk haza... ).

Sajnos - mivel cég nevén van az autó -, a fogyasztóvédelemmel nem sokra megyünk, a márkaszervíz és az importőr hozzáállása pedig abszolút elutasító. Egyébként eddig már szerelte a tatabányai, kecskeméti, budapesti (Emil Frey), nyíregyházi, azt hiszem a szegedi és a  debreceni márkaszervíz is (ahol éppen lerobbant...).

Nincs valami ötletek akár egy,  az importőrtől független szerelőre, aki megnézné és megpróbálná kitalálni, hogy mi lehet ennek a hihetetlen hibatömegnek az oka?

Előre is köszönöm.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2668 Dátum: 2009.09.14 16:59:55 »
Sziasztok!

A véleményeteket, illetve tanácsotokat szeretném kérni: a családban van egy 2007. decemberi Avensis 2.2 DCATmotorral, 81.000 km-rel, minden kötelező szervíz márkaszervízben elvégezve. Én javasoltam, hogy ezt vegyék (szalonból, 0 km-rel), mert soha nem leszi semmi baja... Ehhez képest most végezték el rajta a 20. (igen, huszadik) komolyabb javítást (a régi szervízkönyv betelt, most kaptunk újat...), amiknek egy jelentős része súlyos hiba volt. Egyszer a komplett motort (!) cserélték ki benne (kb másfél hónapja), illetve eddig 3 turbó-csere is történt. Az autó többet áll az udvaron, mint amennyit járni tudunk vele, gyakorlatilag a városon kívűlre már nem merünk elindulni vele (például most, a motorcsere után az első hosszabb utunk a Dunántúlra vezetett Nyíregyházáról, természetesen megint trailer vitte el az Avensist, mi meg bérautóval jöttünk haza... ).

Sajnos - mivel cég nevén van az autó -, a fogyasztóvédelemmel nem sokra megyünk, a márkaszervíz és az importőr hozzáállása pedig abszolút elutasító. Egyébként eddig már szerelte a tatabányai, kecskeméti, budapesti (Emil Frey), nyíregyházi, azt hiszem a szegedi és a  debreceni márkaszervíz is (ahol éppen lerobbant...).

Nincs valami ötletek akár egy,  az importőrtől független szerelőre, aki megnézné és megpróbálná kitalálni, hogy mi lehet ennek a hihetetlen hibatömegnek az oka?

Előre is köszönöm.
Kollégám S60-as volvo-val járt kevésbé durván, s perre vitte a dolgot, =-re sehol sem tart.
Toyota eddig nem erről volt ismert :no:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #2669 Dátum: 2009.09.14 20:10:09 »
Sziasztok!

A véleményeteket, illetve tanácsotokat szeretném kérni: a családban van egy 2007. decemberi Avensis 2.2 DCATmotorral, 81.000 km-rel, minden kötelező szervíz márkaszervízben elvégezve. Én javasoltam, hogy ezt vegyék (szalonból, 0 km-rel), mert soha nem leszi semmi baja... Ehhez képest most végezték el rajta a 20. (igen, huszadik) komolyabb javítást (a régi szervízkönyv betelt, most kaptunk újat...), amiknek egy jelentős része súlyos hiba volt. Egyszer a komplett motort (!) cserélték ki benne (kb másfél hónapja), illetve eddig 3 turbó-csere is történt. Az autó többet áll az udvaron, mint amennyit járni tudunk vele, gyakorlatilag a városon kívűlre már nem merünk elindulni vele (például most, a motorcsere után az első hosszabb utunk a Dunántúlra vezetett Nyíregyházáról, természetesen megint trailer vitte el az Avensist, mi meg bérautóval jöttünk haza... ).

Sajnos - mivel cég nevén van az autó -, a fogyasztóvédelemmel nem sokra megyünk, a márkaszervíz és az importőr hozzáállása pedig abszolút elutasító. Egyébként eddig már szerelte a tatabányai, kecskeméti, budapesti (Emil Frey), nyíregyházi, azt hiszem a szegedi és a  debreceni márkaszervíz is (ahol éppen lerobbant...).

Nincs valami ötletek akár egy,  az importőrtől független szerelőre, aki megnézné és megpróbálná kitalálni, hogy mi lehet ennek a hihetetlen hibatömegnek az oka?

Előre is köszönöm.

Sajnos erre nem sok mindent lehet mondani. Erre mondják azt, hogy hétfői autó.

A viccet félretéve a M+F Kecskeméten, vagy Kiskőrösön korrekt márkaszerviz, sokan viszik Pestről is oda a kocsit akár gariba, akár nem, vagy ha az közelebb van, akkor a Veszprémiek.  Talán egy próbát megérne. A márkakereskedők fórumrészen megtalálod őket.

javítottam a rossz helységnevet - music
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.14 21:14:09 írta music »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.