Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1579174 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

psycho

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8655 Dátum: 2015.01.21 17:21:07 »
Ez is meddő vita, mert van akit a tények és kézzel fogható eredmények sem győznének meg. Nyomós érv az árkülönbség, sokat tompít a realitáson. Az általam említett 6-7dl heroikusan vezetett mérésen alapszik. Minden km-re pontosan vezetve volt, tankolások, hol és mennyi, olaj és szűrők cseréje. Minden egyes cserélt alkatrésznél milyen márka került beépítésre. Azt nem hinném, hogy 2 év teszkós benzin tanklás és 70ezer km megtétele után magától csökken a fogyasztás és lesz hosszabb ideig egészséges színe a motorolajnak. Az alapjáratról pedig annyit, hogy gyertyák már cserélve lettek, hátha az okozza az egyenetlenséget. Már lett kérve árajánlat gyújtókábel szettre is, amikor egy véletlen folytán v-power került a szekérbe. Hozzáteszem, 10 emberből talán egy, akinek feltűnt volna a jelenség. A legnagyobb probléma talán pont ez, hogy mindenki eget verő különbségekre számít, hogy jön +20 Le az autóba, meg felére csökken a fogyasztás.
A megdermedt benzin egy viszonylag nagy forgalmú mol kútról származott. Második alkalom részemről kíváncsiságból történt, utána vissza is mentem, valamelyest ismertem a kutast. Megkérdeztem tőle hogy lehet ez, de csak a mellé beszélés volt, hogy víz volt a kannába, sütötte a nap, amitől kicsapódott a pára és egyebek. Akkor voltam utoljára ott és mol kúton egyaránt. Tudom, hogy nem egészséges gondolkodás, de ha van más alternatíva, miért ne tehetném meg.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8656 Dátum: 2015.01.21 18:18:03 »
Biztos ismered/ismeritek ezt a cikket, nem mai... igazolja vagy cáfolja a prémium üzemanyagok kevesebb fogyasztás/többlet teljesítmény dolgát, nem tudom, de nekem tetszett :)
http://www.mami.hu/pdf/Benzinteszt_cikk_I.pdf
http://www.mami.hu/pdf/Benzinteszt_cikk_II.pdf
Igen, ezt ismerem, jó cikk. Bár lehet, hogy az előző hozzászólásom alapján nem egyértelmű, én se vagyok prémiumüzemanyag-hívő. Éppen ezért kértem bizonyítékokkal alátámasztott érveket. Nem kaptam. Ugyanakkor azt azért megjegyzem, hogy a dízellel nem igazán vannak tapasztalataim. Lehetséges, hogy nagy hidegben azonnal előjön a drágább tüzelőanyag előnye, és az is lehet, hogy hosszútávon egyes dízelmotorok meghálálják a drágább üzemanyagot. Az általam linkelt tesztben is a fogyasztást mérték.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8657 Dátum: 2015.01.21 18:21:46 »
Nem mindegy milyen útszéli kúton tankolod a 95-t. Ha vizes, persze, hogy dermed.

Nem csak az OMV 100-as jön Ausztriából. Ahol tankolok, ott minden onnan jön ;)
Nincs fogy. különbség a jó (nem pancsolt hulladék) 95 és a 100 között, főleg nem 6-7 dl. Szerintem  :flowers:

Milyen út széli a jobb? :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8658 Dátum: 2015.01.21 18:29:51 »
Milyen út széli a jobb? :flowers:
Az útszéli, mint jelző? ;)

Ez is meddő vita, mert van akit a tények és kézzel fogható eredmények sem győznének meg. Nyomós érv az árkülönbség, sokat tompít a realitáson. Az általam említett 6-7dl heroikusan vezetett mérésen alapszik. Minden km-re pontosan vezetve volt, tankolások, hol és mennyi, olaj és szűrők cseréje. Minden egyes cserélt alkatrésznél milyen márka került beépítésre. Azt nem hinném, hogy 2 év teszkós benzin tanklás és 70ezer km megtétele után magától csökken a fogyasztás és lesz hosszabb ideig egészséges színe a motorolajnak. Az alapjáratról pedig annyit, hogy gyertyák már cserélve lettek, hátha az okozza az egyenetlenséget. Már lett kérve árajánlat gyújtókábel szettre is, amikor egy véletlen folytán v-power került a szekérbe. Hozzáteszem, 10 emberből talán egy, akinek feltűnt volna a jelenség. A legnagyobb probléma talán pont ez, hogy mindenki eget verő különbségekre számít, hogy jön +20 Le az autóba, meg felére csökken a fogyasztás.
A megdermedt benzin egy viszonylag nagy forgalmú mol kútról származott. Második alkalom részemről kíváncsiságból történt, utána vissza is mentem, valamelyest ismertem a kutast. Megkérdeztem tőle hogy lehet ez, de csak a mellé beszélés volt, hogy víz volt a kannába, sütötte a nap, amitől kicsapódott a pára és egyebek. Akkor voltam utoljára ott és mol kúton egyaránt. Tudom, hogy nem egészséges gondolkodás, de ha van más alternatíva, miért ne tehetném meg.
Ha a teszkós pancsoltról váltottál a v-power-re, értem.
Egyébként akkor Te vagy az üdítő kivétel!  :flowers:  A saját és sok más ember tapasztalata más volt, de ez a mi hibánk  ;)

Ahogy mondani szoktam, ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz! Nem akarlak semmiről meggyőzni, a te pénzed, a te autód  :hug:

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8659 Dátum: 2015.01.21 18:31:30 »
Tapasztalat:
Másfél évig én is sima 95-öst tankoltam az 1.4 vvti motorba, ez e11-es első szériás Bosch vezérlővel van ellatva. Szépen el tudja kefélni az elogyujtast és tud kopogni.
Az elején nem is halottam, majd kiszurtam, sőt egyre rosszabb lett, időközönként kiprobaltam jobb benzint is, Pl. MM95, vagy 98 -as benzint, a MM95-ös jobb volt, jelentősen lecsokkent a kopogasos égés. Mára szinte soha nincs kopogás, ritka, hogy egy emelkedőn elő lehet csalni. Egy éve csak a maxxmotion 95-ös benzin megy bele. Kevesebbet semmivel nem fogyaszt, de legalább szépen jár a motor.
Korábban már írtam, hogy a magyar mol benzin egy hulladék, meg a román is veri, a nyugatról nem is beszélve. Na azokból bő 1 literrel kevesebbet eszik.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8660 Dátum: 2015.01.21 18:36:27 »

Korábban már írtam, hogy a magyar mol benzin egy hulladék, meg a román is veri, a nyugatról nem is beszélve. Na azokból bő 1 literrel kevesebbet eszik.
A nyugati határszélen lakva volt módom bőven innen és onnan is tankolni, de sosem tapasztaltam ezt a bő litert  :no:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8661 Dátum: 2015.01.21 18:42:24 »
Péntektől bruttó 3 forinttal emeli a MOL a benzin nagykereskedelmi listaárát, a gázolaj ára ugyanakkor nem változik.

Apa kezdődik...!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8662 Dátum: 2015.01.21 18:43:25 »
A nyugati határszélen lakva volt módom bőven innen és onnan is tankolni, de sosem tapasztaltam ezt a bő litert  :no:
Tapasztalatom csak a MM95-ÖS benyaval van, mivel sok helyen nincs is más az omw kutakon, negatív rekordokat fogyasztott az autó, pedig toltam neki. Sokminden közre játszhat, de amíg ezt tankoltam jóval kevesebbel beérte, kizart, hogy véletlen.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8663 Dátum: 2015.01.21 18:57:11 »
A nyugati határszélen lakva volt módom bőven innen és onnan is tankolni, de sosem tapasztaltam ezt a bő litert  :no:

én négy országban tankoltam rendszeresen, sokáig. de  én sem. sőt, én egyáltalán semmilyen különbséget nem tapasztaltam soha. kivéve egy-két alkalmat, na olyankor arra  kútra nem megyek vissza többet.

őrület, hogy mindig előjön ugyanaz a hülyeség. egy 95-ös benzinre optimalizált motor ÉSZRE SEM VESZI, ha 100-ast töltenek bele, hogy a pékfülébe fogyaszthatna kevesebbet stb? amivel a kollegák találkoznak, az az a jelenség, hogy szépen átbaxák őket egy adott benzinkúton. és ennyi.

psycho

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8664 Dátum: 2015.01.21 19:17:29 »
Az útszéli, mint jelző? ;)
Ha a teszkós pancsoltról váltottál a v-power-re, értem.
Egyébként akkor Te vagy az üdítő kivétel!  :flowers:  A saját és sok más ember tapasztalata más volt, de ez a mi hibánk  ;)

Ahogy mondani szoktam, ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz! Nem akarlak semmiről meggyőzni, a te pénzed, a te autód  :hug:

Én sem akarok meggyőzni senkit, hogy már pedig XY-t tankoljon. Mindenki ott és annyiért tankol, ahol tud, vagy akar. Amikor corollám volt, 90%-ban omv kúton tankoltam, nem méregettem fogyasztást sem, mert semmiben nem befolyásolta volna a tankolási és közlekedési szokásaim. Eldöntöttem, hogy ha tehetem omv és kész. Azért nem megyek másik kútra, mert ott 5 forinttal olcsóbb, a prémiumot meg megveszem, mert valamivel biztos jobb és lényegében az árrés sem érint. Ez hasonló történet, mint a motorolaj. Ott sincs eget verő különbség egy jó közép kategóriás olaj és egy prémium közt, mégis megveszem a drágábbat. Én nyugodtabb vagyok, ha tudom, hogy gyakorlatban megtettem mindent a hosszabb élettartamért.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8665 Dátum: 2015.01.21 19:36:22 »
Milyen út széli a jobb? :flowers:
sarki :D

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8666 Dátum: 2015.01.21 19:48:43 »
sarki :D
:clap:
Oan messze nem meek még fosmósanért sem. :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8667 Dátum: 2015.01.21 20:06:21 »
én négy országban tankoltam rendszeresen, sokáig. de  én sem. sőt, én egyáltalán semmilyen különbséget nem tapasztaltam soha. kivéve egy-két alkalmat, na olyankor arra  kútra nem megyek vissza többet.

őrület, hogy mindig előjön ugyanaz a hülyeség. egy 95-ös benzinre optimalizált motor ÉSZRE SEM VESZI, ha 100-ast töltenek bele, hogy a pékfülébe fogyaszthatna kevesebbet stb? amivel a kollegák találkoznak, az az a jelenség, hogy szépen átbaxák őket egy adott benzinkúton. és ennyi.

Az világos, hogy a 95-ös benzinre optimalizált motor észre sem veszi, ha 100-ast töltenek bele, viszont egy olyan tesztre kíváncsi lennék, hogy a Magyarországon forgalmazott 95-ös oktánszámú benzin valóban eléri-e az 95-ös oktánszámot. Mert gondolom a fosmósan benzin se több annál, mégis az én esetemben nem kopog tőle a motor, míg a premuim 95-től igen, sőt ha csak ezt tankoltam bele folyamatosan akkor egyre erősebben kopogott, mintha egyre jobban gyűlne a lerakódás... a tankolások között is szinte mindig volt eltérés, egyikkel szép csendes volt, a következő tankkal ugyanannál a benzinkútnál már zajosabb. A fosmósannal meg nincs ilyen, az adalék pont elég ahhoz, hogy szépen járjon.
100-as én se tennék bele, mert az már tényleg túl sok, és fölösleges. Ha nekem se problémázna a motor a sima 95-el, akkor én se tankolnék drágább benzint.
A fogyasztás összehasonlítás a MM95-ös üzemanyagok között történt, a külföldi MM95-ös érezhetően jobb volt, a fogyasztásban (is) mérhető volt, persze lehet a magasság (légnyomás) és minden közre játszott, de ezt mértem.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8668 Dátum: 2015.01.21 20:18:10 »
:clap:
Oan messze nem meek még fosmósanért sem. :D
pedig örömöt tudna okozni :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8669 Dátum: 2015.01.21 21:06:12 »
én négy országban tankoltam rendszeresen, sokáig. de  én sem. sőt, én egyáltalán semmilyen különbséget nem tapasztaltam soha. kivéve egy-két alkalmat, na olyankor arra  kútra nem megyek vissza többet.

őrület, hogy mindig előjön ugyanaz a hülyeség. egy 95-ös benzinre optimalizált motor ÉSZRE SEM VESZI, ha 100-ast töltenek bele, hogy a pékfülébe fogyaszthatna kevesebbet stb? amivel a kollegák találkoznak, az az a jelenség, hogy szépen átbaxák őket egy adott benzinkúton. és ennyi.
Így van, az elektronika szépen utánaállít, ha különbözőséget tapasztal és enni. 1.0 swiftben talán jobban ment a prémium nyállal (tudta a tartós óra szerinti 140-et, sima benzinnel nem, de az 80-as évekbeli fejlesztés), a Corollában semmi különbség.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...