Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765837 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8475 Dátum: 2014.09.13 08:48:29 »
Meg nem tudom, van e külön napsugárzás érzékelője a két oldalnak - T22-ben nincs. A hőfok szenzor pedig a középkonzol oldalsó részén, árnyékban szokott lenni.

Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8476 Dátum: 2014.09.13 09:48:24 »
Meg nem tudom, van e külön napsugárzás érzékelője a két oldalnak - T22-ben nincs. A hőfok szenzor pedig a középkonzol oldalsó részén, árnyékban szokott lenni.
Ellenkezőleg: pont, hogy a műszerfal tetején van, ahol süti a nap, hiszen, a külső hőmérsékletváltozásra csak úgy tud reagálni a klímavezérlő, ha a napsütést is érzékeli.  ;)

A T22-ben a műszerfal tetején van a kis fekete "kupak", az a hőmérsékletérzékelő.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8477 Dátum: 2014.09.13 12:10:34 »
Ellenkezőleg: pont, hogy a műszerfal tetején van, ahol süti a nap, hiszen, a külső hőmérsékletváltozásra csak úgy tud reagálni a klímavezérlő, ha a napsütést is érzékeli.  ;)

A T22-ben a műszerfal tetején van a kis fekete "kupak", az a hőmérsékletérzékelő.

Nem. A műszerfal tetején van a solar sensor, a hőmérséklet érzékelő pedig a műszerfal alján a középkonzol mellett.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8478 Dátum: 2014.09.13 13:25:58 »
Ellenkezőleg: pont, hogy a műszerfal tetején van, ahol süti a nap, hiszen, a külső hőmérsékletváltozásra csak úgy tud reagálni a klímavezérlő, ha a napsütést is érzékeli.  ;)

A T22-ben a műszerfal tetején van a kis fekete "kupak", az a hőmérsékletérzékelő.
az nemaz töki.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8479 Dátum: 2014.09.13 14:48:52 »
Ja, bocs, akkor félreértettem.  :surrender: :surrender: :surrender: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8480 Dátum: 2014.09.15 11:01:43 »
Üdv! A kocsi eleje felől hallható, sebességgel arányosan egyre hangosabb búgást a kerékcsapágy tud okozni, vagy más is?
Ha kerékcsapágy, kb. mire lehetne számítani mint javítási költség? :)
Jó tudom vigyem szervizbe, de előtte azért rákérdezek itt.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8481 Dátum: 2014.09.15 11:05:57 »
ja,kerékcsapágy.
autósalkrész oldalon nézd meg,h mi mennyi lé.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

ujjobbagya

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8482 Dátum: 2014.09.15 11:22:00 »
ja,kerékcsapágy.
autósalkrész oldalon nézd meg,h mi mennyi lé.

Köszi.
Itt elég a kerékcsapágy készletet nézni vagy más is kell hozzá? Hallottam hogy bizonyos autótípusoknál a csapágyban van az ABS jeladó (vagy valahol a környékén és szintén cserélni kell, passz ehhez hülye vagyok), itt mi a helyzet?

Készletet ezeket találtam, melyiket érdemes?

   JAPANPARTS   Első kerékcsapágy készlet   A központban van.   JKK12036   11.300 Ft
   NIPPARTS   Első kerékcsapágy készlet   A központban van.   J4702023   12.990 Ft
   SKF   Első kerékcsapágy készlet   A központban van.   MVKBA3979   15.240 Ft

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8483 Dátum: 2014.09.15 13:43:36 »
én skf-t venném mindenképp.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8484 Dátum: 2014.09.15 18:41:39 »
Tegnap elért engem a "Toyota elromlik" című történet. Menet közben megindult a vízhőfok felfelé....mire észrevettem, már a piros sáv alját nyaldosta a mutató. megálltam, hogy mi a fene van, kinyitottam a motorházat, és az hosszbordás szíj felől fröcsögött a fagyálló folyadék. A tartályaban már nem látszott a folyadék. Hagytam gyújtáson, hogy menjen a ventilátor, mert persze pörgött mindekettő, mint állat. Amint lehült, szakaszosan gyorsítva, gurítva eljutottam egy Tesco-ig, ahol vettem d-vizet, hogy eljussak a célomig. Úgy látszik a vízpumpa feladta a harcot, így hívtam az Assistance-számot. Az Eurocare eddig jól vizsgázik, elégedett vagyok. Vasárnap késő délután nem csak a mentést intézték el, hanem az általam megjelölt helyre bérautót szerveztek (aminek a költségét nem mellesleg Ők állják). Az értesítő sms szerint "18:23!!-kor fog megérkezni a mentés", még legyintettem is, hogy mit 23-aznak, és hihetetlen, de 18:21-kor oda állt az automentő a kocsi elé, és nagyjából 18:23-kor fent volt a kocsi az automentőn. Persze az eső szakadt, szegény mentős srác el is ázott, mint a vadászkutya. A bérautó pont odaért a helyszínre, mire a mentés papírjait aláírtam. Szóval ez volt az első alkalom, hogy kellett, de csillagos ötös.
Ma hívtak a szervízből, hogy megvan a hiba, nem kell vízpumpa, elrepedt egy vízcső. (tudnám, hogy mitől.... :hmmmm:) Végülis, így olcsóbb lesz, és egyúttal a 225 ezres szerviz is meglesz rajta csinálva.
Megéri márkaszervízbe hordani legalább az időszakosra, nem kevés pénztől, és bosszúságtól kíméltek meg ezzel a hasznos szolgáltatással.

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8485 Dátum: 2014.09.15 18:58:59 »
Sziasztok!

Valaki találkozott olyannal, hogy ECU újratanítása benzines Avensisben? Vagy alaphelyzetbe állítása?

Köszönöm, Csaba

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8486 Dátum: 2014.09.15 19:01:50 »
aksisarut kapd le vagy5-10percre,akkor resetel.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8487 Dátum: 2014.09.15 19:04:31 »
Sziasztok!

Valaki találkozott olyannal, hogy ECU újratanítása benzines Avensisben? Vagy alaphelyzetbe állítása?

Köszönöm, Csaba
Miért kell? Takarítottad a fojtószelepet és magas az alapjárat?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8488 Dátum: 2014.09.15 19:05:59 »
Tegnap elért engem a "Toyota elromlik" című történet. Menet közben megindult a vízhőfok felfelé....mire észrevettem, már a piros sáv alját nyaldosta a mutató. megálltam, hogy mi a fene van, kinyitottam a motorházat, és az hosszbordás szíj felől fröcsögött a fagyálló folyadék. A tartályaban már nem látszott a folyadék. Hagytam gyújtáson, hogy menjen a ventilátor, mert persze pörgött mindekettő, mint állat. Amint lehült, szakaszosan gyorsítva, gurítva eljutottam egy Tesco-ig, ahol vettem d-vizet, hogy eljussak a célomig. Úgy látszik a vízpumpa feladta a harcot, így hívtam az Assistance-számot. Az Eurocare eddig jól vizsgázik, elégedett vagyok. Vasárnap késő délután nem csak a mentést intézték el, hanem az általam megjelölt helyre bérautót szerveztek (aminek a költségét nem mellesleg Ők állják). Az értesítő sms szerint "18:23!!-kor fog megérkezni a mentés", még legyintettem is, hogy mit 23-aznak, és hihetetlen, de 18:21-kor oda állt az automentő a kocsi elé, és nagyjából 18:23-kor fent volt a kocsi az automentőn. Persze az eső szakadt, szegény mentős srác el is ázott, mint a vadászkutya. A bérautó pont odaért a helyszínre, mire a mentés papírjait aláírtam. Szóval ez volt az első alkalom, hogy kellett, de csillagos ötös.
Ma hívtak a szervízből, hogy megvan a hiba, nem kell vízpumpa, elrepedt egy vízcső. (tudnám, hogy mitől.... :hmmmm:) Végülis, így olcsóbb lesz, és egyúttal a 225 ezres szerviz is meglesz rajta csinálva.
Megéri márkaszervízbe hordani legalább az időszakosra, nem kevés pénztől, és bosszúságtól kíméltek meg ezzel a hasznos szolgáltatással.
Vettél volna Duct Tape-et a Tesco-ba, körbetekered a gumicsövet azt uzsgyi haza...  :D
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8489 Dátum: 2014.09.15 19:17:50 »
Jah... :lol: Mondjuk...én nem fértem volna hozzá ilyen ***án ahhoz a csőhöz. Azt se láttam, honnan folyik valójában, ráadásul olyan rohadt meleg volt minden.....de az ötlet nem rossz.....