Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913852 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2835 Dátum: 2010.10.14 15:02:51 »
Ez vmi csodayaris. Enyém 87km/h-nál fixen 4 l-t lenyom. 65 környékén jön össze a 3.3.
nem csoda. ez ilyen.

sok apróság összeadódik:
-0w20 olaj
-145 gumi
-4báros guminyomás
-3cm ültetés

ha mindegyik csak 1-2 dl-t is jelent, az mind-mind összeadódik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2836 Dátum: 2010.10.14 23:32:38 »
Azt esetleg leirhatnad, hogy milyen Yaris, de ugy nagy altalanossagban 4-5 liter meg biztosan van benne amikor a csunya LED felvillan... (felteve ha arra gondolsz, hogy mennyi tartalek van meg benne amikor a felvillan a LED)
LED  :hmmmm: ? Az enyémben nincs LED... 2003-as, faceliftes 1.0. Azáltal jelzi az alacsony benzinszintet, hogy amikor a szintjelzőn már csak egy vonal marad, akkor az villogni kezd. Ez ugye ott van a műszercsoportban igencsak szem előtt, elég nehéz lenne nem észrevenni. De külön figyelmeztető lámpa vagy LED vagy ilyesmi nincs, vagy legalábbis eddig nem tűnt fel hogy lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2837 Dátum: 2010.10.14 23:37:51 »
Gyerekek, ez a Range funkció full kreténül működik  :eek: ... Ma kétszer is megcsinálta, hogy egyszer csak százas nagyságrendű (!) km-t ugrott  :ph34r: !

Első alkalom: még valami 100 km-t mutatott, mikor beálltam a kútra. Teletettem, belement 34 liter. Ezek után nagy megelégedéssel láttam, hogy a Range felment valami 700-valahány km-re  :yes: ... Na, mondom, egész reális becslés. Elindulok, haladok, szépen egyesével csökken. Aztán, pár tucat km megtétele után, hirtelen lezuhan közel 200 km-t, kb. 700-ról kb. 500-ra  :wacko: ... Csak néztem, hogy mi van?!

Aztán, kb. 200 km megtétele után, mikor lement kb. 300-ra, egyszer csak fogta magát és visszaugrott kb. 500-ra  :sorcerer: ... Na, akkor már csak röhögni tudtam rajta  :lol:

Fontos hozzátenni (ha nem lenne esetleg értelemszerű), hogy közben nem változott semmi: nem nulláztam a fedcompot, nem tankoltam vagy bármi ilyesmi. Még csak meg sem álltam. Haladtam. Ez meg közben így elszórakoztatta magát, és engem  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2838 Dátum: 2010.10.14 23:44:30 »
Ausztriába menet tele tankkal indultam, és felírogattam, hogy a benzinszintmérőn hány km után tünedeznek el a vonalak. Mindegyiknek a kiszámításához kb. 5.7 literes fogyasztást lehet alapul venni.

1: 185 km után
2: 290 km után
3: 360 km után
4: 450 km után
5: 540 km után
6: 590 km után

A hetediket passzolom, mert közben célhoz értem, aztán meg már nem figyeltem, nomeg ott meglehetősen dimbesdombos talajon közlekedtem ill. parkoltam; többször is előfordult, hogy kialudt a 7. vonal is, aztán újra megjelent, stb.

Hazafelé jövet csak az elsőt jutott eszembe felírni; de majdnem ugyanakkor, 190 km megtétele után aludt ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2839 Dátum: 2010.10.14 23:55:25 »
tudtátok,h a baross téri felüljáró tetejéig ha 52km/h-ig felgyorsítasz, akkor a rottenbiller utcát leállított motorral végig lehet gurulni úgy,h a damjanich utcára kanyarodva még bőven 35km/h feletti sebességgel kell abszolválni a 90fokos kanyart? :D
Na ja, betonra fújt gumikkal igen. Meg, gondolom, zöld volt a lámpa... [rohog]
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2840 Dátum: 2010.10.15 01:44:28 »
És akkor pár fogyasztási adat, erről a legutóbbi ausztriai útról.

Van egy teletankolásos számított, és egy fedcomp-eredményem.

Az előbbi az odautat & a helyi autózásokat & a visszaút első rövid szakaszát foglalja magába. 776 km, amiből kb. 250 az autópálya és kb. 110 a helyi út (rövid szakaszok, kis sebességek, meredek emelkedők). Erre tankoltam összesen 44.2 litert (10.0 + 34.2), vagyis az átlag: 5.69 liter. Országúton 100-110, pályán 120-130 volt az utazósebességem.

A visszaúton, az elindulást nem sokkal követő teletankoláskor nulláztam az átlagsebességet és -fogyasztást is. Így egy 590 km-es szakaszon, melyből kb. 250 az autópálya, országúton 110-120-as és pályán 130-135-ös utazósebességekkel, 82 km/h átlagsebességet és 5.7 liter átlagfogyasztást sikerült produkálni.

Az különösen tetszett, hogy a visszaúton Lienz és Spittal között, egy kb. 60 km-es, majdnem sík, országúti szakaszon, 110-115-ös utazósebességgel (lakott területen belül: korlátozás + 10 km/h óra szerint), mindössze 5.2 literes átlagfogyasztást írt ki a fedcomp  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2841 Dátum: 2010.10.15 09:24:23 »
Ez vmi csodayaris. Enyém 87km/h-nál fixen 4 l-t lenyom. 65 környékén jön össze a 3.3.
nem csoda. ez ilyen.

sok apróság összeadódik:
-0w20 olaj
-145 gumi
-4báros guminyomás
-3cm ültetés

ha mindegyik csak 1-2 dl-t is jelent, az mind-mind összeadódik.

ja, igen. a lámpa, a rádió, és a ventilátor-klíma sem volt bekapcsolva :)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2842 Dátum: 2010.10.15 09:34:37 »
Na ja, betonra fújt gumikkal igen. Meg, gondolom, zöld volt a lámpa... [rohog]
ha csak 2,5 bár lenne a gumiban, akkor is végiggurulna.
csak lehet,h nem 2 sávban autózva kellene bevenni a derékszögű  jobbos kanyart, hanem kb 20-25-tel 1sávban maradva :flowers: (bár akkor is 2 sávban venném :hmmmm: enyhébb íven kevésbé csökken a sebesség, nomeg kevésbé kopik a gumi széle)

lámpa meg nem zöld volt, hanem sárgán villogó :)

egyébként az avensissel is hasonlóan el lehetne gurulni,m nehéz autó, így a lendület elvinné. (más kérdés,h a dombra feljutáshoz sokkal több energia kell)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2843 Dátum: 2010.10.15 09:47:53 »
Azt esetleg leirhatnad, hogy milyen Yaris, de ugy nagy altalanossagban 4-5 liter meg biztosan van benne amikor a csunya LED felvillan... (felteve ha arra gondolsz, hogy mennyi tartalek van meg benne amikor a felvillan a LED)
LED  :hmmmm: ? Az enyémben nincs LED... 2003-as, faceliftes 1.0. Azáltal jelzi az alacsony benzinszintet, hogy amikor a szintjelzőn már csak egy vonal marad, akkor az villogni kezd. Ez ugye ott van a műszercsoportban igencsak szem előtt, elég nehéz lenne nem észrevenni. De külön figyelmeztető lámpa vagy LED vagy ilyesmi nincs, vagy legalábbis eddig nem tűnt fel hogy lenne.
Nekem anno a 2006-os új céges Yarisnál (1,0L) úgy működött, hogy miután elkezdett villogni a szintjelző egység utolsó visszajelzője, még tudtam menni kb 80km-t, igaz 80-90-nel. Szóval, ha villogni kezd, akkor célszerű komolyan számba venni a tankolást.  ;)
Apropó, Palaczk! Oktatásnál Te tanítod a "pácienseket" tankolni? Ez csak olyan mellékes kérdés... ;)
Amúgy azóta is visszasírom azt a kis autót, nagyon szerettem! Emlékszem, hogy megdöbbentem a kis fordulókörén és a merev kaszniján.
A fogyit vegyes autópálya tempó - országúti tempó - városi használat mellett stabilan tudtam 5,8-6,0L-en tartani, úgy, hogy munkaidőben más is használta, munkaidőn kívül, meg én jártam vele haza (200km, ez a szerdát és a hétvégét jelentette). 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2844 Dátum: 2010.10.15 13:01:19 »
LED  :hmmmm: ? Az enyémben nincs LED... 2003-as, faceliftes 1.0.
Nem is kell lennie. Csak az analóg műszeres Yarisokban (azaz a TS-ben) "van tankolj mán" led.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2845 Dátum: 2010.10.15 13:58:37 »
100% városi használat mellett, közepesen erős jobb lábbal:  7.4L/100km

Ti [Ts] mennyivel jártok városban?   :hmmmm:


Nekem is pont 7.4en all jelenleg, de tegnap este 1-2-ben szinte csak 5-6000nel valtottam el  :devil:.
Egyebkent kozepesen eros labbal nalam 6.7-7.0 kozott szokott alakulni...

Elofordulhat, hogy Teged lattalak tegnap delelott Korutrol a Rakoczi utra kanyarodni?


Az bizony elképzelhető. az már kevésbé számomra hogy városban hogy lehet 7 alatt tartani a fogyit... :helpsmilie:
Yaris Ts 05'

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2846 Dátum: 2010.10.16 11:41:53 »
Volt ma egy Pécs-Szigetvár retúr utam. Lakteren kívül óra szerint 100, azon belül 70. Elég nagy forgalom, összesen kb. 14-15 előzés.

Induláskor lenulláztam a fogyimérőt. Visszaérkezéskor 5.1-et mutatott. Jó lesz ez  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2847 Dátum: 2010.10.16 13:04:43 »
Volt ma egy Pécs-Szigetvár retúr utam. Lakteren kívül óra szerint 100, azon belül 70. Elég nagy forgalom, összesen kb. 14-15 előzés.

Induláskor lenulláztam a fogyimérőt. Visszaérkezéskor 5.1-et mutatott. Jó lesz ez  :yes:

Még azt az előzést hagyd ki :)  Ilyen távon nem nyersz többet pár percnél. Fogyiban viszont fél liter lazán.

Olvasd el ezt: http://www.autobild.de/artikel/vw-polo-bluemotion-im-verbrauchstest_1146150.html
A lényeg, hogy egy autós ujságíró 60km/h-s átlagáshoz képest egy "odafigyelő emberke" 58-as átlaggal 1,1 liter megtakarítást érhet el.  Ez a 2km/h-s "lemondás a 155km-es tesztszakaszon kereken 5 perc 20 másodperc többletidőt okoz. Ezzel a nem odafigyelő sofőrhöz képest 1,1 liter/100km javulást, "saját magához" pedig még mindig 7 deci azaz közel 20%-os üzemanyag megtakarítást ért el.
Tehát ugyanaz a sofőr 155km-en 5 perc többlettel közel 20% megtakarítást érhet el.
Mindenki ki tudja számolni, neki mennyit ér 5 perc.

Az extra takarékos menettel most szándékosan nem számolom ki a megtakarítást, úgy gondolom ez a fenti példa bőven belefér a hétköznapi közlekedési "morálba". Mielőtt valaki morogna, a 60 az átlag! sebesség. Ehhez autópályán 120-al mentek az adott szakaszon, ami 54km ap, 61km országút és 40km város volt.

Jól látható, hogy hétköznapi közlekedésben néhány perc ( néhány km/h lemondás az átlagsebességben ), jelentős megtakarítást tud eredményezni. Figyeld rendszeresen két megtett pont között az átlagseb mérőt. Legközelebb próbáld ki adott szakaszon odafelé előzgetve, visszafelé beállva a sorba. Nyilván forgalomfüggő is, de főleg nagy forgalomban szinte jelentéktelen előnyt tud okozni néhány autó megelőzése.
Itt nem a hypermilingről, meg a "durvázásról" beszélek, az egy másik történet, viszont normális közlekedési tempóban is lehet jelentős megtakarításokat elérni szerintem :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 13:28:36 írta Zénóka »


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2848 Dátum: 2010.10.16 17:15:50 »
Igen, világos ez az összefüggés  :yes: ! Viszont én így szeretek vezetni. "Kitűzök" egy utazót és azt tartom. Ami lassúbb azt megelőzöm. A hol ilyen, hol olyan tempóval haladás idegesít. Ha induláskor azt döntöttem el hogy én most a célig 100-al szeretnék menni, és utolérek egy 98-al haladó autót, akkor idegesítene ha mögötte kéne mennem, tehát megelőzöm.

Ergo pont ezt akartam modellezni. Nem is bántam, hogy aránylag sok volt az előzés, mert ez az adat főleg ehhez képest nagyon jó  :D ... Tisztában vagyok vele, hogy ha mázlim lett volna és kisebb a forgalom (=kevesebb az előzés), akkor még jobb lett volna a fogyi. De ehhez mindig is így álltam hozzá - elfogadtam, hogy ha nagyobb a forgalom, többet kell előzni, magasabb lesz a fogyasztás és kész.

Igen, "fejben dől el", és nekem fejben így néz ki a dolog  :) - én így vezetek.

5 perc menetidő-különbség pedig, nekem aki hajlamos vagyok mindenhová nagyon kiszámítottan elindulni (akkor is, ha megtehetném hogy előbb induljak, mert akkor azt az időt inkább tudatosan másra fordítom), éppenséggel perdöntő lehet. Városon belül néha nemhogy 5, hanem 1 percekért harcolok, mikor pl. 18:50-re kell beérnem a melóba és 43-kor sikerül elindulnom, holott tudom, hogy a nyugis menetidő 8-9 perc  ::)

És 155 km-en 5 perc, az mondjuk 620 km-en már 20 perc  :hmmmm: ... Ami nem mindegy. Most csütörtökön így jöttem haza Tirolból: este 7-re jönnöm kellett dolgozni, ergo legkésőbb fél 7-re itthon kellett legyek - tudtam, hogy 8 óra a menetidő HA ügyes vagyok és HA minden klappol - na, ehhez képest sikerült 10:15-kor elindulnom. Szerinted ezek után mennyire számított minden egyes perc, mennyire volt fontos, hogy megelőzzek bárkit, aki a 8 órás menetidőhöz szükséges utazóhoz képest akár csak 1 kmh-val lassabban ment  :sorcerer: ? ... Nagyon is.

Hát így megy ez nálam  :) ... Sosem azt néztem/nézem elsősorban, hogy mekkora legyen a fogyasztás. Azt nézem, hogy mekkora a kitűzött (!) sebesség, és  ehhez képest hogy alakul a fogyasztás.

Huhh, bocs a regényért... Csak érthetővé akartam tenni a helyzetet.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 17:18:49 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2849 Dátum: 2010.10.16 17:22:46 »
Ööö és ráadásul szeretek is előzni  :whistling: :hug: :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )