Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557959 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Corolla Verso
« Válasz #3825 Dátum: 2014.03.17 19:49:17 »
Ezt a Versot meg pont ma láttam, sajna az elején alig van festék, tele van kőfelverődéssel.  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Corolla Verso
« Válasz #3826 Dátum: 2014.03.17 22:45:50 »
Sziasztok Versosok!

Kéne nekem egy nagyon nagy segítség!
Családomban egy szörnyű tragédia történt!
Rokonaimnak felrobbant a házuk,az Apukát sajnos elveszítettük, Anyuka és Kisgyerek kórházban van jelenleg stabilan!

Lényeg a lényeg csak a Corolla Verso maradt nekik minden más odaveszett és van hozzá egy kulcs ami megolvadt, de talán működik!
Nincs még a kezemben a kulcs, de én lettem megbizva a feladattal, hogy elhozzam az autót, mert mivel a tulaj elhunyt lefoglalták a rendőrök az autót,de mostmár az Anyuka szüleit illeti--->Többi meg az én dolgom!
Mivel műszerész vagyok és egy olyan cégnél dolgozok ahol van elektronikai alkatrészek ellenőrzésére röntgen igy ha meglesz az állapotát feltudom mérni hogy a belseje maga az áramkör sérült-e!

Amit tudok az autóról, hogy 1.8 benzin gombos indítású 7 személyes K-betűs rendszám és gáz is lett belerakva--->többet sajnos nem mert benne van a forgalmi elvileg, ha nincs akkor sajnos megsemmisült!
Netem kétféle kulcsot láttam hozzá nem tudom még melyik az, de szeretnék majd új "házat" rendelni hozzá ha lehet és ha nem akkor sajnos új kulcsot kellene rendelni hozzá amire kb. 200-at mondtak.

Működő kulccsal szeretnék elmenni az autóért és azt szeretném megérdeklődni nincs e valami olyan tipp vagy kiskapu amivel a működési elvét meg lehet állapitani, hogy jó-e az autó nélkül, illetve egy két infót az autóról az elhozatal zökkenésmentessége érdekében!?
Nekem egy sima Corollám van 2004-es de ugye az teljesen más belülről mint a verso és nem tudom mi-merre-mit-hogyan-csinál?

Köszönöm előre is nektek a segítséget!!!

Üdv.

Jr.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3827 Dátum: 2014.03.18 22:48:52 »
Részvétem.
A kulcshoz nemigen tudok szólni, működni úgy műxik, hogy bedugod a kulcsot, kinyomod a kuplung teljesen - egy-két mm is számít!- akkor kigyullad egy kis zöld lámpa a nyomógombon, és ha zölddel ég, akkor a gombot benyomva lehet indítózni. A kuplungot addig nyomva kell tartani, amíg a motor el nem indult. Ennyi, ami specifikus, a többi kezelőszerv szerintem nem okozhat gondot: vagy ismerős lesz a Corollából, vagy egyértelmű.
music     

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3828 Dátum: 2014.03.19 08:30:49 »
Sziasztok,

van egy 2005-ös Corolla Versom, 2.0 D-4D 85kW-os. Lenne pár kérdésem, remélem tudok némi támpontot kapni:
...
- az autó a komputer szerint 5.2-t eszik hosszú úton tartósan 110-et mutató órával, de valójában tankolásnál 6.3 jön ki. Ez normális? Egyébként szerintem az üzemanyagszint jelző se teljesen jó, azt mutatja hogy még félig van a tank, amikor már sztem max. kb. 1/3-ig lehet, aztán félről nagyon hamar leesik 1/4-ére.

Előre is köszi!

Nekem is ilyen autóm van és ugyanilyen pontatlanok a műszerek. Nekem kb. 1l-rel mutat kevesebbet a számítógép, mint a valós fogyasztás.
Előzőleg én is rákérdeztem erre, de azt mondták könnyebb hozzászokni, mint megjavítani és az sem biztos, hogy sikeres lesz.
A fogyasztás kicsit magasnak tűnik, ami lehet, hogy a meleg motornál tapasztalható indítási nehézségekkel is összefügg.
Nekem már volt 90-es átlaggal, komputer szerint 3,9l/100km, de a vegyesnél (40%város, 60% főút) átlagosan, öregurasan 4,8l/100km.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3829 Dátum: 2014.03.19 15:55:09 »
Nekem is ilyen autóm van és ugyanilyen pontatlanok a műszerek. Nekem kb. 1l-rel mutat kevesebbet a számítógép, mint a valós fogyasztás.
Előzőleg én is rákérdeztem erre, de azt mondták könnyebb hozzászokni, mint megjavítani és az sem biztos, hogy sikeres lesz.
A fogyasztás kicsit magasnak tűnik, ami lehet, hogy a meleg motornál tapasztalható indítási nehézségekkel is összefügg.
Nekem már volt 90-es átlaggal, komputer szerint 3,9l/100km, de a vegyesnél (40%város, 60% főút) átlagosan, öregurasan 4,8l/100km.

Hát akkor az én autóm elég rosszul fogyaszt... aláirásomban látni!
Mondjuk autópályán használjuk inkább ott is 140 körül.

az átlagos fogyasztás az autonak 6,7 ez szerint:
http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/49-Toyota/981-Corolla_Verso.html?fueltype=1&fuelsort=1&constyear_s=2004&constyear_e=2008&power_s=80&power_e=90&gearing=1


Szóval te csinälasz valamit nagyon jól :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.19 16:01:21 írta NyariG »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #3830 Dátum: 2014.03.19 16:21:21 »
De egy műszaki vizsga általában nem kerül 600e-be  ;)
Csak az esetleg, hogy át is menjen? ;)

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3831 Dátum: 2014.03.19 19:29:10 »

Szóval te csinälasz valamit nagyon jól :)


Gondolod?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Corolla Verso
« Válasz #3832 Dátum: 2014.03.19 19:54:52 »
Csak az esetleg, hogy át is menjen? ;)
Akkor az inkább felejtős  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corolla Verso
« Válasz #3833 Dátum: 2014.03.22 18:17:52 »
Szívesen.

A képek tetején ott van a motor típusa, nem tudom, melyik a tiéd?
Az alkatrészeknél meg ott vannak a jellemzők, melyik oldal, stb.
Ha megvan, pontosíthatjuk, mire van szükséged.

Helló,

bocsi a késlekedésért, na az a gondom hogy kicsit rosszul látom a képet, nem igazán tudom beazonosítani az alapján, meg nem volt számomra egyértelmű hogy a bal oldal a vezető szemszögéből van, vagy fordítva :whistling:
Na felemeltük az autót hogy jobban szemügyre tudjam venni, és pont az olajteknő alatti elem van eltörve. Csináltam képet is róla.
Az eredeti cikkszáma ha minden igaz: 51405-0F010
Ez így megfelelő információ a beazonosításhoz?
Valamint szükségem lenne műanyag rögzítőpatentokra is, az is elképzelhető hogy volna ugyanitt? Az nagyon jó lenne.

Ja és még egy kérdés, ami nagyon fontos lenne. Elképzelhető lenne hogy utólagosan tempomatot rakhassak a kocsiba? Sok kocsira mondják hogy lehet hogy benne is van, csak az indexkar nem olyan. Elképzelhető hogy ennél is ez a helyzet? Nagyon fontos lenne.

Kösznönöm!

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corolla Verso
« Válasz #3834 Dátum: 2014.03.22 18:49:31 »
Nekem is ilyen autóm van és ugyanilyen pontatlanok a műszerek. Nekem kb. 1l-rel mutat kevesebbet a számítógép, mint a valós fogyasztás.
Előzőleg én is rákérdeztem erre, de azt mondták könnyebb hozzászokni, mint megjavítani és az sem biztos, hogy sikeres lesz.
A fogyasztás kicsit magasnak tűnik, ami lehet, hogy a meleg motornál tapasztalható indítási nehézségekkel is összefügg.
Nekem már volt 90-es átlaggal, komputer szerint 3,9l/100km, de a vegyesnél (40%város, 60% főút) átlagosan, öregurasan 4,8l/100km.
Helló,

lehet ám hogy a téli gumi is ludas ebben, most felraktuk a nyári gumikat, és érezhetően sokkal jobban megy az autó (így utólag tudatosult bennem hogy a télivel mennyire szenvedett az autó, meg kenődött a kanyarokban, mintha gyurmából lettek volna). Kiváncsi leszek most mennyit mutat majd, és mennyi lesz valójában. Azért a 6,3 (most pl. 6,2 lett ezen a héten) se rossz a sritmonitor.de-s adatokhoz képest, mondhatjuk hogy átlag alatt van. Amikor nagyon tartottam a 90-et, akkor asszem nekem 4,8-at mutatott a műszer, dehát ezek szerint tökmindegy mennyit mutat. Meg munkábajárásra nem tudom tartani a 90-et mert akkor soha nem érnék oda. Így maradok az óra szerinti 110-nél.
Lehet hogy érdemes lenne benéznem a szervizbe (egy szerelőt kérdeztem csak úgy futólag, annak lövése nem volt mi lehet, hiszen ez magasnyomású rendszer, elvileg nem függhet attól hogy milyen szögben áll az autó)? Az lesz szerintem, bár, már nem egy ismerősömtől hallottam olyat is, hogy miután szakszervizbe vitte a kocsiját, rosszabbul ment és többet evett a kocsijuk (!). Két egymást nem ismerő ember is mondta két egymástól eltérő, és nem Toyota márkájú kocsival kapcsolatban. Az a helyzet hogy én a világon senkiben sem bízok, és utálom ha szervizbe kell vinni a kocsit, pláne ha ott kell hagyni. Pl. a vezérműszíjcserénél is bennem volt a para. Hallottam már márkaszervizekről is sok rosszat. Most pl. valaki lekapja a turbót és feltesz egy hibásat én észre nem veszem az tuti, csak ha már javíttatni kell. Egéybként szerintem nekem az egyik első fényszórómnak akkor tört le a kis rögzítőfüle amikor szervizben volt, de persze csak jóval később vettem észre, mert hát ki a franc feltételezi a szakszervízről hogy ilyesmi történik és hogy elsumákolják.
Az a 3,9 mondjuk legalább egyértelműen sántít  :innocent:

Egy picit lehetne azért erősebb a kocsi, és sajnos chipelni nem lehet, én meg tuningboxot nem teszek be. Arra gondoltam hogy kéne szerezni egy 2.2-es motort, de nem azt a 177 lovast mert az sokat eszik és sokaknak van vele problémája. Mondjuk egy 6-sebességes váltó sem lenne rossz... Egyébként teljesen elégedett vagyok vele  :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.22 18:52:18 írta matrac »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Corolla Verso
« Válasz #3835 Dátum: 2014.03.22 19:29:29 »
Helló,

bocsi a késlekedésért, na az a gondom hogy kicsit rosszul látom a képet, nem igazán tudom beazonosítani az alapján, meg nem volt számomra egyértelmű hogy a bal oldal a vezető szemszögéből van, vagy fordítva :whistling:
Na felemeltük az autót hogy jobban szemügyre tudjam venni, és pont az olajteknő alatti elem van eltörve. Csináltam képet is róla.
Az eredeti cikkszáma ha minden igaz: 51405-0F010
Ez így megfelelő információ a beazonosításhoz?
Valamint szükségem lenne műanyag rögzítőpatentokra is, az is elképzelhető hogy volna ugyanitt? Az nagyon jó lenne.
...
Kösznönöm!
Üdv!

Menetirány szerinti jobb vagy bal oldal.
Ez a cikkszám alapján sajnos nem talál a keresőjük semmit  :no: Szerintem érdemes lenne megkérdezni tőlük, hátha többet látnak.
Patentet nem tudom, hogy van-e nekik, de itt a fórumon mindig a patentdepo-t javasolják.

Tempomatra nincs infóm.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #3836 Dátum: 2014.03.22 20:12:33 »

Az a 3,9 mondjuk legalább egyértelműen sántít  :innocent:


Ez valóban extrém helyzet volt! Ideális körülmények: nem kellett sem fűteni, sem hűteni, nyári gumik, sok-sok idő.
De majd megpróbálom következőre is! Hátha!

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corolla Verso
« Válasz #3837 Dátum: 2014.03.22 20:15:35 »
Üdv!

Menetirány szerinti jobb vagy bal oldal.
Ez a cikkszám alapján sajnos nem talál a keresőjük semmit  :no: Szerintem érdemes lenne megkérdezni tőlük, hátha többet látnak.
Patentet nem tudom, hogy van-e nekik, de itt a fórumon mindig a patentdepo-t javasolják.

Tempomatra nincs infóm.
A legvalószínűbbnek azt tartom hogy a 2-0914855 lesz az. Menet irány szerinti jobb oldal, dízel, 2.0 D-4D 116Le, 2005. Ezen kívül csak 1 van ami szintén dízel és jobb oldal de annak a formája nagyon nem olyan. A kép elég vacak, mert mobillal csináltam, de hova küldjem?

Dobtam e-mailt a patentdepo-nak, dehát nem tudom ez hogy lesz, se egy kereső nincs az oldalukon, én nem tudom milyen tipusú patent kell nekem az ott található 1m fajtából... mindegy meglátjuk. Köszi a tippet!
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.22 20:44:55 írta matrac »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3838 Dátum: 2014.03.22 20:38:40 »
lehet ám hogy a téli gumi is ludas ebben, most felraktuk a nyári gumikat, és érezhetően sokkal jobban megy az autó
Hogy mennyit téved a bc? Abban biztosan nem. Nekem eddig (20.000 km) átlagban 6 decit tévedett, és mindig optimistább a valóságnál, a két véglet 3 deci, és 1,1 liter volt. Ezt vö. az Avensis fedcompjával, ahol az esetek túlnyomó részében 2 tizeden belül volt a tévedés, fél literen felül nagyon ritkán. Nem tudom, hogy mit tudnak elszúrni, hogy egy korábbi típusnál műxik valami, aztán ennyire nem...
music     

matrac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Corolla Verso
« Válasz #3839 Dátum: 2014.03.22 20:45:51 »
Hogy mennyit téved a bc? Abban biztosan nem. Nekem eddig (20.000 km) átlagban 6 decit tévedett, és mindig optimistább a valóságnál, a két véglet 3 deci, és 1,1 liter volt. Ezt vö. az Avensis fedcompjával, ahol az esetek túlnyomó részében 2 tizeden belül volt a tévedés, fél literen felül nagyon ritkán. Nem tudom, hogy mit tudnak elszúrni, hogy egy korábbi típusnál műxik valami, aztán ennyire nem...
és nekem még az is durva hogy az Avensisek ugyanezzel a motorral, kevesebbet esznek!