Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557954 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3690 Dátum: 2013.12.04 10:47:57 »
Hát, ha rendesen eltéped a Subububut, akkor a melletted ülő lány szólni nem tud majd, nemhogy kifogásolja a benzinessége miatt...  :D
Nem minden csaj gerjed a kocsira :D
Jobbaknak megy a csajozás kocsi nélkül is, bár most nem magamról beszélek :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #3691 Dátum: 2013.12.04 11:37:52 »
Lehet nem gerjed rá, de azzal azért tisztában van melyik a BMW...  :D  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3692 Dátum: 2013.12.04 11:40:10 »
Lehet nem gerjed rá, de azzal azért tisztában van melyik a BMW...  :D  ;)
Hát nekem aztán 8, elmúlt pár évben inkább olyan nőt keresek, aki nem szeret inni, de tud vezetni, szal nem kell éjszakaira várnom :D
A projekt sikertelenségét jól mutatja, hogy kézi polírozással is gyönyörű eredményt tudtam elérni nyáron az autón  [rohog]
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corolla Verso
« Válasz #3693 Dátum: 2013.12.04 12:31:31 »
Majd csak eljutsz odáig, hogy nem kézi polírozással kell fényezni, akkor már éjszakaira sem kell várni a hidegben!   :lol:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3694 Dátum: 2013.12.04 12:56:43 »
Majd csak eljutsz odáig, hogy nem kézi polírozással kell fényezni, akkor már éjszakaira sem kell várni a hidegben!   :lol:
Akkor már a saját limómban fogok lerészegedni hétvégenként :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corolla Verso
« Válasz #3695 Dátum: 2013.12.04 15:30:29 »
Az hát! A VW-kben is LE KELL cserélni az olajat 15.000-nél. Minden más marketing blabla... :cool2:
Ez így van, csak az a baj ezzel hogy az emberek szeretnek spórolni és sokszor még ha kötelező a csere se csinálják meg, nem hogy még hamarabb. Ezek alapján tuti, hogy egy dízel és egy benzines turbó kocsiban is 30.000 km után lesz cserélve az olaj ami úgy se tesz jót a motornak.
Én a toyotámba 10.000 km után lelököm az olajat ha az egy éven belül van akkor is.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3696 Dátum: 2013.12.04 15:53:39 »
Részemről utolsó ide nem illő post a témában:

OFF

Tesóm Sharanjában most 19.000km erejéig volt az LM Top Tec 4100 5W-40 olaj. Elvileg lehetséges a 30.000-es olajcsere periódus és tesóm kipróbálta, hogy az LM az eddigi Castrol Edge Turbo Diesel 5W-40-hez képest hogyan viselkedik. Nos, 15.000km fölött el kezdte csipegetni. Az utolsó 4000km-en elfogyott kb fél liter olaj. Tehát, ő is arra a következtetésre jutott, hogy LM ( = prémium minőségű) olaj ide, vagy oda, a 15.000km-es periódus - számára - szent és sérthetetlen. A Castrollal amúgy ugyanez volt a tapasztalat.

Nem szabad hallgatni a marketing szövegekre az elnyújtott olajcseréket illetően, mert többet ártanak, mint használnak.

ON  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Corolla Verso
« Válasz #3697 Dátum: 2013.12.04 17:47:10 »
2005-ös COV-on (1.8 "automata"), koszosodik az első ködlámpa búrája belülről. Az üveg tisztításához ki szeretnénk szerelni a lámpát, vagy csak az első üveget, ha azt lehet. A probléma az, hogy alulról és hátulról eléggé zártnak tűnt az egész lökös burkolat (szervízes emelőn néztük).

Elöl van egy fekete keret, ami lötyögös. Ezt a keretet ki lehet pattintani onnan és utána hozzáférni 2-3 csavarhoz?
Vagy tényleg le kell szedni a teljes lökös burkolatot (ezt írja a szervíz CD már az izzó cseréhez is....) és arról kell hátulról leszerelni?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #3698 Dátum: 2013.12.04 18:48:10 »
Nem szabad hallgatni a marketing szövegekre az elnyújtott olajcseréket illetően, mert többet ártanak, mint használnak.
Welcome to the real world... :whistling:
         

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #3699 Dátum: 2013.12.04 20:33:59 »
1.2 tsi motorra a gyár 30.000 km szerviz periódusokat ír elő, szerintem ez nagyon sok még longlife olajakkal is.
Ebben valóban sok a marketing, de van némi alapja.
A motorok és az olajok is rengeteget fejlődtek technikailag. Az olajok bizonyítottan többszörösét bírják károsodás nélkül, mint néhány éve.
A természetes mennyiségű olajfogyasztás ennyi km alatt már mérhető utántöltést, azaz a friss olajnak a rendszerbe kerülését jelenti.

A motor életciklusának előre haladásával viszont már biztosan nem alkalmazható az állapot felesleges rontása nélkül a hosszú csereperiódus, ez az életciklus azonban már főként nem az autót újonnan megvásárlókhoz köthető, így a gyártók ezzel már ritkán foglalkoznak.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corolla Verso
« Válasz #3700 Dátum: 2013.12.04 20:46:20 »
hát igen. ha lett volna harminc éve internet, a mostani nyávogók valszeg az akkor 5000 km-es csereciklus 8000-re való emelkedése miatt sápadoztak volna  :devil:
én abban hiszek, hogy a gyártó előírásait be kell tartani. ha 15ezret ír elő, akkor annyit, ha 20ezret akkor annyit. nekem inkább az a furcsa, hogy a mai világban mennyire különbözőek az előírások, simán van 100% eltérés az egyes gyártók közt

persze az biztos jobb, ha állandóan szinte új olaj van a motorban...mondjuk ahogy én autózom, nálam mindenképp ez a helyzet az évi tízezer km-emmel... :szemez:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Corolla Verso
« Válasz #3701 Dátum: 2013.12.04 21:33:14 »
Ebben valóban sok a marketing, de van némi alapja.
A motorok és az olajok is rengeteget fejlődtek technikailag. Az olajok bizonyítottan többszörösét bírják károsodás nélkül, mint néhány éve.
A természetes mennyiségű olajfogyasztás ennyi km alatt már mérhető utántöltést, azaz a friss olajnak a rendszerbe kerülését jelenti.

A motor életciklusának előre haladásával viszont már biztosan nem alkalmazható az állapot felesleges rontása nélkül a hosszú csereperiódus, ez az életciklus azonban már főként nem az autót újonnan megvásárlókhoz köthető, így a gyártók ezzel már ritkán foglalkoznak.
Biztos h fejlődtek, de mikor azt halljuk folyamatosan hogy a turbó meg a stb. stb elromlott, meg h rossz az olaj akkor nekem ne mondja senki hogy egy kocsi 30.000 km elmegy egy olajjal.
Amikor meg egy kocsi elkezdi enni az olajat ( főleg ami új ) az már nem valami jó  :hmmmm:
Nem beszélve h egy 60.000 km futott benzines turbós motor jobban csörög mint az én 140.000 km futott toyotám.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #3702 Dátum: 2013.12.04 22:00:53 »
egy kocsi 30.000 km elmegy egy olajjal.
Amihez után töltenek, az már nem egy olaj.-)
Ideális körülmények között elmegy fokozott károsodás okozása nélkül, a hangsúly az ideálison van.

A fáradt olaj is környezet szennyező, nem véletlenül fejlesztik a változó csereperiódusú rendszereket.

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3703 Dátum: 2013.12.05 14:45:20 »
Amihez után töltenek, az már nem egy olaj.-)
Ideális körülmények között elmegy fokozott károsodás okozása nélkül, a hangsúly az ideálison van.

A fáradt olaj is környezet szennyező, nem véletlenül fejlesztik a változó csereperiódusú rendszereket.
Azért én befizetek arra az olajra, ami Budapest belvárosi közlekedését napi szinten használva túléli 30.000km-en keresztül, de azt a turbót is megnézném.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Corolla Verso
« Válasz #3704 Dátum: 2013.12.05 15:44:55 »
Azért én befizetek arra az olajra, ami Budapest belvárosi közlekedését napi szinten használva túléli 30.000km-en keresztül, de azt a turbót is megnézném.
Ha úgy alakúl hogy kikandikál, még a főtengelyt is megnézheted :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer