Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161365 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3315 Dátum: 2010.08.02 12:16:22 »
200 rengeteg Ft-ért vettem egy normál méretű súrolókefét (más néven gyökérkefét(?))... gyerekek! Ez egy csodaszer.
Örülök, hogy más is felfedezte! Bár nem helyettesíti a porszívót, de nagyon hasznos  :yes:

A porszívót segíti, persze, hogy nem helyettesíti. Hatékony csapat!  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3316 Dátum: 2010.09.06 19:17:18 »
Szkaresz tanácsára - ezúton is köszönöm a segítséget!! - elmentem a szigetsztmiklósi Bauhausba és vettem egy ilyet 15 ezerért (5 év garival, 15 cm átmérőjű, holnap megyek még 3M félkemény szivacsért is):  :hug: Csak nem Einhell, hanem Alpha Tools a neve, de ugyanígy néz ki, ugyanezeket adták hozzá és még a doboza is ilyen.


Üdv!
Most nézegetem visszamenőlegesen a hozzászólásokat.Bevált a termék?Én is most gondolkodom ilyenen, de elég szkeptikus vagyok.Nem mernék nekiugrani, hacsak nem egy hozzám hasonló laikus már használja.Milyen polírozót használtál?Viaszolod is mellette?Köszi a válaszokat!
99' Avensis 1.6 4A-FE

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3317 Dátum: 2010.09.06 19:19:25 »
Apunak vettem, eddig leginkább tesztelte csak, tetszik neki. Azonban a kézi, amúgy occsó Prevent polírpaszta nem jó hozzá, ehhez speckó paszta kell. Na itt még nem tartunk, mivel mostanában veszi meg apum és polírozza majd a kocsikat (szülinapja óta a dögmelegben nem lehetett polírozni, de lassan nem ússza már meg :devil:).
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3318 Dátum: 2010.09.06 19:24:23 »
Én a 3M termékeket ajánlanám, a Dai-on bizonyította, hogy a géppel és szkaressszel verhetetlen hármas!

Azzal együtt tegnap vettem észre az SC-n egy karcot, nekiestem a közepes szemcsenagyságú polírral kézzel dörzsikélni és 5 perc alatt szépen kihozta, elhalványította. És meg se izzadtam. :D   

Itt ragadom meg az alkamat a mocsok tökorrúnak, hogy gratuláljak: nem tudsz wazze a kocsi mellett úgy elmenni, hogy a francos táskádat ne húzd rajta el? Köcsög.  :censored:
 :D :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3319 Dátum: 2010.09.06 19:28:53 »
Én a 3M termékeket ajánlanám, a Dai-on bizonyította, hogy a géppel és szkaressszel verhetetlen hármas!

Azzal együtt tegnap vettem észre az SC-n egy karcot, nekiestem a közepes szemcsenagyságú polírral kézzel dörzsikélni és 5 perc alatt szépen kihozta, elhalványította. És meg se izzadtam. :D   

Itt ragadom meg az alkamat a mocsok tökorrúnak, hogy gratuláljak: nem tudsz wazze a kocsi mellett úgy elmenni, hogy a francos táskádat ne húzd rajta el? Köcsög.  :censored:
 :D :D :D
Ok, rendben.3M termékeket hol lehet venni?
99' Avensis 1.6 4A-FE

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3320 Dátum: 2010.09.06 19:33:12 »
Én a 3M termékeket ajánlanám, a Dai-on bizonyította, hogy a géppel és szkaressszel verhetetlen hármas!

Azzal együtt tegnap vettem észre az SC-n egy karcot, nekiestem a közepes szemcsenagyságú polírral kézzel dörzsikélni és 5 perc alatt szépen kihozta, elhalványította. És meg se izzadtam. :D   

Itt ragadom meg az alkamat a mocsok tökorrúnak, hogy gratuláljak: nem tudsz wazze a kocsi mellett úgy elmenni, hogy a francos táskádat ne húzd rajta el? Köcsög.  :censored:
 :D :D :D
Ok, rendben.3M termékeket hol lehet venni?

Minden valamirevaló autófényezési szakboltban. Pesti vagy?
Nagyjából van finom, közepes, és durva.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3321 Dátum: 2010.09.06 19:46:41 »
Én a 3M termékeket ajánlanám, a Dai-on bizonyította, hogy a géppel és szkaressszel verhetetlen hármas!

Azzal együtt tegnap vettem észre az SC-n egy karcot, nekiestem a közepes szemcsenagyságú polírral kézzel dörzsikélni és 5 perc alatt szépen kihozta, elhalványította. És meg se izzadtam. :D   

Itt ragadom meg az alkamat a mocsok tökorrúnak, hogy gratuláljak: nem tudsz wazze a kocsi mellett úgy elmenni, hogy a francos táskádat ne húzd rajta el? Köcsög.  :censored:
 :D :D :D
Ok, rendben.3M termékeket hol lehet venni?

Minden valamirevaló autófényezési szakboltban. Pesti vagy?
Nagyjából van finom, közepes, és durva.
Nem, győri vagyok!
99' Avensis 1.6 4A-FE

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3322 Dátum: 2010.09.07 09:23:43 »
Sziasztok.

Lemattult piros festékkel  (90-es autóról van szó) lehet valamit kezdeni, lehet rajta javítani? Honda Civicé a szín, de elméletileg öt éve kapott új telifényt, de sajnos az is lemattult. Sérülve nincs a fényezés, tehát nem pókhálós vagy valami, csak nagyjából egyenletesen matt...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3323 Dátum: 2010.09.07 11:02:17 »
Minőségi polírozás után olyan lesz, mint a frissen fényezett.  :winkiss: (a képen csak kézzel políroztuk a Dai-t az occsó' Preventtel)
Jellemzően a pirosakat nem nagyon szokták lakkozni, így egy év alatt bemattulnak, viszont polír után csacsi-ragyi lesz.  :flowers:



 
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3324 Dátum: 2010.09.07 11:51:37 »
Minőségi polírozás után olyan lesz, mint a frissen fényezett.  :winkiss: (a képen csak kézzel políroztuk a Dai-t az occsó' Preventtel)
Jellemzően a pirosakat nem nagyon szokták lakkozni, így egy év alatt bemattulnak, viszont polír után csacsi-ragyi lesz.  :flowers:



 

 :eek: bakker. Nem gondoltam, hogy menthető.


Esetleg előtte egy alapos mosás CIF súrolóval, szivaccsal? Anno a (fehér) Polomon úgy bejött, hogy a rohadtfogú autónepper nem akarta megvenni, mondván telibe volt fújva. Viszont az viszonylag jó állapotú fényezés volt.....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3325 Dátum: 2010.09.07 12:20:23 »
Naná hogy menthető. Évente-félévente egy polír a kocsinak és még véded is vele a fényezést, a víz meg ugrik le róla.  :yes:

CIF SÚROLÓval fényezést??? Elő akarod karcolni, hogy látható legyen, amit eltüntet a polír utána? :D
Kicsit visszább le van írva, hogy kell polírozni pontosan. Én úgy csináltam, h egy elemet lemostam, megszáradt, aztán neki is estem a polírral. Azért nem az egész autót egyszerre (na jó, előtte persze egyben is lemostam), mert mire elértem a kocsi végéig, tiszta por lett és csak karcoltam volna.
         

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3326 Dátum: 2010.09.07 13:07:39 »
...csak mert hallottam még anno, hogy a CIF nagyon hasonló az autópoliírozáshoz használt anyagokhoz, sőt, ennél durvábbat is szoktak használni..... Jó, mondjuk a Polo óta nem mertem ám kipróbálni másik autón....  ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3327 Dátum: 2010.09.07 13:12:47 »
Hát majd szkaresz megmondja, de én a fényezésre nem tenném azt a cuccot, amivel a tűzhelyre égett zsírt is fel szokták oldani... :wacko:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3328 Dátum: 2010.09.07 13:53:29 »
wolfman, ne idegelj a CIF-el.... :censored: :censored:

Tessék venni fényezési szakboltban durva szemcsés 3M polírt, és géppel rendbetenni. De csak óvatosan, hozzáértő kézben használva. Mondjuk kézzel is lehet, de géppel egy óra, kézzel meg egy nap és nagyon látni a különbséget. Nézz át a Dai topicba, ott nemrég adtam linket a ploíros képeimről, szintén Dai és piros, mint amit Kleingy linkelt, csak értelmszerűen másik autó.

Vagy rááldozni egy jó félnapot, lemenni szkareszhez, hogy rendbetegye. :whistling: :D :D

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3329 Dátum: 2010.09.07 14:14:23 »
ehh...köszi Mester a "reklámot"!! Nem véletlen írom én sem a 3M durva,fehérkupakos,polírt!!! Ez az egy normális minőségű anyag...van ára is,de ez legalább hatékony!! Én ezzel dolgozom ha lehet mindig!! :D Trotter Mester már látta a különbséget!! :1eye: