Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970934 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3600 Dátum: 2015.02.01 08:20:37 »
milyen olajfestékre gondolsz???  :szemez:

www.supralux.hu/termekek/zomancfestekek/supralux-durol-olajfestek

De ez is zománcfesték, szal nem szóltam :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3601 Dátum: 2015.02.01 08:56:14 »
A másik, hogy olyan nagyon drágán nem akarunk festeni, mert nem tervezek 3-4 évnél tovább ebben a lakásban :) Családé, de én majd el akarnám adatni :)  Tehát inkább csak az van, hogy nézzen már ki valahogy :)

na akkor egyszerűbb a történet. szimplán csak végiggurítod egy hengerrel és annyi. nem kell kaparni, glettelni, csiszolni. szerintem az olcsóbb festékek is jók, kár erre prémium festéket "pazarolni". javaslom, hogy moshatót vegyél, nálunk nagyon bejött. valószínű, hogy két réteget kell majd kenned, kivéve, ha ugyanolyan vagy hasonló színre festesz.

ajtót-csöveket nem ajánlom magasfényűvel kenni, mert az kiemeli a hibákat. használt holmikat legfeljebb selyemfényűvel, de inkább matt festékkel érdemes. nálunk itthon minden ajtó-ablak mattra van csinálva. én személy szerint az olajfestékeket sem szeretem, csak vízzel hígíthatókat használok. most csináltattunk egy galériaágyat a gyerekeknek, én csináltam a felületkezelést vizes lazúrral, sirály lett (pláne, hogy spóroltam így kábé huszonöt ropit :D:yes:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3602 Dátum: 2015.02.01 09:10:41 »
És mikor költöznek be a gyerekek? :hug:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3603 Dátum: 2015.02.01 09:39:41 »
beköltöztek, mihelyst megszáradt a festék  :flowers:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3604 Dátum: 2015.02.01 12:34:18 »
na akkor egyszerűbb a történet. szimplán csak végiggurítod egy hengerrel és annyi. nem kell kaparni, glettelni, csiszolni. szerintem az olcsóbb festékek is jók, kár erre prémium festéket "pazarolni". javaslom, hogy moshatót vegyél, nálunk nagyon bejött. valószínű, hogy két réteget kell majd kenned, kivéve, ha ugyanolyan vagy hasonló színre festesz.

ajtót-csöveket nem ajánlom magasfényűvel kenni, mert az kiemeli a hibákat. használt holmikat legfeljebb selyemfényűvel, de inkább matt festékkel érdemes. nálunk itthon minden ajtó-ablak mattra van csinálva. én személy szerint az olajfestékeket sem szeretem, csak vízzel hígíthatókat használok. most csináltattunk egy galériaágyat a gyerekeknek, én csináltam a felületkezelést vizes lazúrral, sirály lett (pláne, hogy spóroltam így kábé huszonöt ropit :D:yes:

De azért azt sem akarom hogy pár év múlva szívás legyen a festéssel :) Szal inkább olyan középkategória kell akkor. Meg vmi gitt-glett kellene, de olyan ami fára-falra is jó  :hmmmm:  Minimálisat kell javítgatni itt-ott, erre nem akarnék komplett glettet-gittet venni külön.
Ma nézelődtünk a Praktikerben, Baumaxban, de nem találtunk olyan színezőket külön, ami nekünk kellene. Csak színezett festékeket. Na de még majd ki kell számolni miből mennyi is kell. Nem most akarunk am festeni majd tavasszal.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3605 Dátum: 2015.02.01 12:35:36 »
beköltöztek, mihelyst megszáradt a festék  :flowers:
Ha ablakot akarsz nyitni, lebontod az ágyat?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3606 Dátum: 2015.02.01 14:50:30 »
Fehér festék esetén (pl. mennyezet vagy fürdőben flölső csempesor fölött) bármilyen fehér diszpezit jó.

Színes falfesték esetén Dulux. Nálunk már 8 év alatt több körben is bizonyított. Kiváló minőségű, mosható/tisztítható (nem látszik meg a tisztítás helye), és nem fakul egyáltalán. Évek múlva is pl. ha foltozni kell, felnyitjuk a dobozt, rákenünk és miután megszárad nem látszik semmi.
Nejem annak idején terhesen egyedül gurigázta végig a gyerekszobát két színben. Kis ügyességgel még 1 réteg is elég lehet, mert vastag és jól takar.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3607 Dátum: 2015.02.01 15:51:09 »
Fehér festék esetén (pl. mennyezet vagy fürdőben flölső csempesor fölött) bármilyen fehér diszpezit jó.

Színes falfesték esetén Dulux. Nálunk már 8 év alatt több körben is bizonyított. Kiváló minőségű, mosható/tisztítható (nem látszik meg a tisztítás helye), és nem fakul egyáltalán. Évek múlva is pl. ha foltozni kell, felnyitjuk a dobozt, rákenünk és miután megszárad nem látszik semmi.
Nejem annak idején terhesen egyedül gurigázta végig a gyerekszobát két színben. Kis ügyességgel még 1 réteg is elég lehet, mert vastag és jól takar.

A Dulux nálunk is bizonyított, valamikor réges-régen ide is feltettem - ha jól emlékezem - a kész művet. Legközelebb is ilyennel, vagy hasonló kvalitásúval fogok festeni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3608 Dátum: 2015.02.01 16:44:09 »
Barkácsolásra adám a fejem:
adott egy ajtó, ~1960-as beépítés, pár zár már cserélődött benne, meg az évek is megviselték, eredmény: gyakorlatilag az ajtófélfa zár (ellendarab) részén nem maradt fa anyag. Jelen pillanatban pár fadarabbal, hosszabb csavarokkal és heti egyszer pap megáldja, a szentlélek összetartja.
Terv:
Faanyagból hasáb alakú forma kivág (jobb tartás érdekében inkább trapéz alakú), ugyanilyen forma nyilás kifúrása az ajtófélfában, stb stb.
Na a kérdés az, hogy milyen szárakat kéne vennem a fúróhoz, hogy a félfán kialakítsam a nyílást, illetve hogy a zár ellenoldalát bele tudjam faragni.
Az első, ami biztos, az egy csiszolószár kelleni fog (tépőzáras-korongos). Viszont azt nem tudom hogy egy fúróhoz milyen szár kell, amivel mélyedés tudok kialakítani. A henger alakú csiszoló szerintem túl nagy lenne a nyíláshoz, léteznek még mindenféle gravirozó meg maró szárak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3609 Dátum: 2015.02.01 16:59:34 »
Barkácsolásra adám a fejem:
adott egy ajtó, ~1960-as beépítés, pár zár már cserélődött benne, meg az évek is megviselték, eredmény: gyakorlatilag az ajtófélfa zár (ellendarab) részén nem maradt fa anyag. Jelen pillanatban pár fadarabbal, hosszabb csavarokkal és heti egyszer pap megáldja, a szentlélek összetartja.
Terv:
Faanyagból hasáb alakú forma kivág (jobb tartás érdekében inkább trapéz alakú), ugyanilyen forma nyilás kifúrása az ajtófélfában, stb stb.
Na a kérdés az, hogy milyen szárakat kéne vennem a fúróhoz, hogy a félfán kialakítsam a nyílást, illetve hogy a zár ellenoldalát bele tudjam faragni.
Az első, ami biztos, az egy csiszolószár kelleni fog (tépőzáras-korongos). Viszont azt nem tudom hogy egy fúróhoz milyen szár kell, amivel mélyedés tudok kialakítani. A henger alakú csiszoló szerintem túl nagy lenne a nyíláshoz, léteznek még mindenféle gravirozó meg maró szárak.
Úgy látom azt a részt akarod megcsinálni ahová a zár nyelvei mennek?
Nos én vennék egy szögvasat minimum 50cm hosszút, de lehet akár 1 méteres is.Kb olyan széles legyen mint a  vas ami a nyelvettartja, de egy kicsit szélesebb,
2,5x2,5cm-es. Ebbe kivágod (átmásolod) a kivágásokat és a szögvas vastagságnyit leszedsz végig az ajtófélfából, annyi csavarral rögzíted amennyivel akarod ( a szögvas mindkét oldalán 4-5  süllyesztett fejű facsavarral )
Szinte betöröbiztos lesz (azt a vaslemezt szokták kitépni a betőrők, nekem legutóbb a a nyelvét sikerült letörniük, nem engedett eme vas)
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.01 17:10:39 írta OldPiet »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3610 Dátum: 2015.02.01 17:01:54 »
Úgy látom azt a részt akarod megcsinálni ahová a zár nyelvei mennek?
Áhhh. ugyan ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3611 Dátum: 2015.02.01 17:32:09 »
Ha ablakot akarsz nyitni, lebontod az ágyat?
a kérdés jó, de nem releváns: ez egy hármas ablak, aminek a bal oldali, külön nyíló szárnyába lóg bele a sarok (kicsi a szoba, ez van - 160 és 180 centi kellett a gyerekeknek és ez ennyit adott ki). egyébként ki tudom nyitni annyira, hogy fel tudjam húzni a redőnyt. de három év alatt erre még egyszer sem került sor, csak a másik két szárnyat használjuk ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3612 Dátum: 2015.02.01 21:18:02 »
Minek vacakolnának az ablakkal, mikor az ajtó is csak annyira nyílik, hogy oldalt fordítva be tudják adni a pizzás dobozt? :tt2:  [rohog] :lol:
Gabe 254.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3613 Dátum: 2015.02.03 21:56:37 »
"Fejlemények" lefejelt villanyóra ügyében (bár lehet inkább a Poénok topikba illik):
-Bementem ELMŰ ügyfélszolgálatra, felvázoltam a szituációt az információs pultnál, mondták hogy meghatalmazás kell, mert anyám nevén van az óra.
-Köv alkalommal bémentem, végre kaptam sorszámot is, majd közölte az ügyfélszolgálatos, hogy hát ők csak számlázással foglalkoznak, az ilyen ügyekkel a központi izét kell keresni az elmu@elmu.hu címen. A meghatalmazást "beszkennelte a rendszerükbe".
-Küldtem egy E-mailt az említett címre, hogy én érdeklődnék anyám nevén futó ügyben az összes dokumentumra. Ez volt két hete.
-Ma vettem át egy tértivevényes levelet, amelyben közlik, hogy meghatalmazás nélkül nem adhatnak ki információt nékem.
Mindenki ügyfélszolgálatosnak születik csak van aki tovább tanul ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #3614 Dátum: 2015.02.04 18:56:31 »
"Fejlemények" lefejelt villanyóra ügyében (bár lehet inkább a Poénok topikba illik):
-Bementem ELMŰ ügyfélszolgálatra, felvázoltam a szituációt az információs pultnál, mondták hogy meghatalmazás kell, mert anyám nevén van az óra.
-Köv alkalommal bémentem, végre kaptam sorszámot is, majd közölte az ügyfélszolgálatos, hogy hát ők csak számlázással foglalkoznak, az ilyen ügyekkel a központi izét kell keresni az elmu@elmu.hu címen. A meghatalmazást "beszkennelte a rendszerükbe".
-Küldtem egy E-mailt az említett címre, hogy én érdeklődnék anyám nevén futó ügyben az összes dokumentumra. Ez volt két hete.
-Ma vettem át egy tértivevényes levelet, amelyben közlik, hogy meghatalmazás nélkül nem adhatnak ki információt nékem.
Mindenki ügyfélszolgálatosnak születik csak van aki tovább tanul ...
Én még azt hittem, hogy csak nálunk mennek ilyen xarul a dolgok.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”