Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882927 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3630 Dátum: 2009.06.17 09:42:20 »
Lenne 1 olyan kérdésem, hogy mivel a fekete autóm nyáron eleve nagyon melegszik, na meg megyünk augusztusba, mikor a legmelegebb az idő spanyolba is, kíváncsi lennék nem lenne-e jó ha tetetnék a kocsi ablakaira (UV)fóliát. Sötétíteni nem nagyon szeretném, max. 1 árnyalatnyit. Tud valaki ezzel kapcsolatban tanácsot adni, meg hogy hova érdemes vinni megcsináltatni. (Derbrecen-M3-Budapest környékén). Él még az a szabály egyáltalán, hogy büntethet a rendőr sötét fóliáért?
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.17 09:46:40 írta Boby »
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3631 Dátum: 2009.06.17 09:46:12 »
Hovedo folia van az autodon gyarilag.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3632 Dátum: 2009.06.17 09:48:17 »
Hovedo folia van az autodon gyarilag.
Akkor nem értem miért olyan forró a műszerfal teteje, hogy megfogni se lehet. Egyszer rajta hagytam a napszemüvegem, s mikor felvettem megégette kicsit az orrom. Ez normális?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3633 Dátum: 2009.06.17 09:50:30 »
Igen. Nem fogsz olyan foliat talalni amivel ne igy lenne. Ne oda tedd a napszemuveged (sokaig tuzo napon muanyag szemcso meg el is deformalodik).


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3634 Dátum: 2009.06.17 09:51:04 »
Látom, nem volt Trabantod. :) Igen, normális. Gyári hővédelem nélkül még rosszabb lenne.

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3635 Dátum: 2009.06.17 09:54:40 »
Látom, nem volt Trabantod. :) Igen, normális. Gyári hővédelem nélkül még rosszabb lenne.
Nem volt jah  :D
Oks, köszi akkor nem piszkálom.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3636 Dátum: 2009.06.17 10:06:43 »
Látom, nem volt Trabantod. :) Igen, normális. Gyári hővédelem nélkül még rosszabb lenne.
Nem volt jah  :D
Oks, köszi akkor nem piszkálom.


Vegyél egy gyékényt és tedd rá!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3637 Dátum: 2009.06.17 10:48:39 »
Nekem most olyan ezüst szélvédő-védőm van, amit kívülre kell tenni az első szélvédőre, két "fül" segítségével kell rögzíteni (rácsapni az ajtókat). Nagyon sokat számít!!!
         

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3638 Dátum: 2009.06.17 11:11:49 »
Nekem most olyan ezüst szélvédő-védőm van, amit kívülre kell tenni az első szélvédőre, két "fül" segítségével kell rögzíteni (rácsapni az ajtókat). Nagyon sokat számít!!!
Én ilyenből még csak belsőt láttam. Hol szerezted, meg nem tudod mi a neve pontosan?
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3639 Dátum: 2009.06.17 11:45:16 »
Páromtól kaptam, az Ave-n volt. Szerintem Németországban vette...  :?:
         

Sniper

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 87
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3640 Dátum: 2009.06.17 13:30:41 »
Sziasztok!

Ugy alakult, hogy vennem kell egy tetobox "konzolt" a jarganyra... egy ismerosom mellénk szegodne nyaralaskor, van doboza, de a konzol nem jo az automra, a csomagok meg csak ugy fernek ha felvarázsolom a tetoboxot valahogy...

Namármost, a kerdesem az lenne, hogy pontosan mit is kell nekem venni? :) Elég "láb" meg "rud", vagy kell még valami spéci a tetore?! Azert kerdem mert a teton neztem azt a sint és nem tunik annyira stabilnak, hogy megtartaná az egesz hobelebancot...

Ezt neztem egyebkent: http://www.tetoboxshop.hu/product.php?id=5784&cat=1
Nem kell drága... egyreszt mert nem en fizetem, masreszt mert nem is fogom sztem hasznalni a mostani nyaralason kivul :)

2006-os 5ajtos HB Corollárol van szo...

Köszi
z élet egy szar játék... de a grafikája nagyon ottvan! ;)

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3641 Dátum: 2009.06.17 13:47:41 »
Hello!

Amennyiben műbízonylat is tartozik a fóliához , ebben az esetben nem büntethet meg a rendőr. Az más kérdés , hogy vizsgán hogy megy át. A vezetői ill. anyós oldalon nem lehet tenni védő fóliát  hivatalosan.



Lenne 1 olyan kérdésem, hogy mivel a fekete autóm nyáron eleve nagyon melegszik, na meg megyünk augusztusba, mikor a legmelegebb az idő spanyolba is, kíváncsi lennék nem lenne-e jó ha tetetnék a kocsi ablakaira (UV)fóliát. Sötétíteni nem nagyon szeretném, max. 1 árnyalatnyit. Tud valaki ezzel kapcsolatban tanácsot adni, meg hogy hova érdemes vinni megcsináltatni. (Derbrecen-M3-Budapest környékén). Él még az a szabály egyáltalán, hogy büntethet a rendőr sötét fóliáért?
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3642 Dátum: 2009.06.17 14:02:52 »
„97. § (5) A személygépkocsi ablakain - kivéve a lakófelépítmény ablakait - menet közben nem
szabad függönyt, vagy olyan más megoldást (fólia, üvegre felhordott fényelnyelő vagy
fényvisszaverő réteg stb.) alkalmazni, amely a személygépkocsi ablakain a kilátást, illetőleg az
átlátást megakadályozza.
(6) Az (5) bekezdésben meghatározott követelmény nem vonatkozik a gépkocsi szélvédőjének és
ablakainak fényáteresztő képességét csökkentő olyan eszközre... , amely alkalmazására ... a biztonsági üvegezés
járműbe szerelésére vonatkozó műszaki követelmények figyelembevételével engedélyt adott.”
Tehát: ...a fóliának rendelkeznie kell ... alkalmazási engedéllyel. A fólia felhelyezését végző vállalkozásnak ...
műbizonylatot kell kiállítania, ... . A jármű műszaki megvizsgálásakor ellenőrzik az
engedély számának feltüntetését a fóliázott üvegeken, valamint be kell mutatni a műbizonylatot
is.
A fentieken túl a fóliázott felületek fényáteresztő képessége meg kell feleljen az ER. 5. számú
melléklet, IV. fejezet, 4. pont, 4.1.bekezdésében előírt követelményeknek:
„ 4.1. Követelmény
A fényáteresztő-képesség mértéke megfelelő:
a) a szélvédő esetében - kivéve a lehajtott napellenzők által takart üvegfelület - ha a fényáteresztőképesség
legalább: Tmin=75%;
b) a vezetőtéri oldalablakok üvegei (amelyen keresztül a gépjármű vezetője részére az oldalra való
kilátás, valamint a visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő
hátralátás biztosítva van) legalább: Tmin=70%;

c) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és hátsó ablakok) üvegei esetében nincs követelmény.”
Nemzeti Közlekedési Hatóság
(bocs a terjedelemért, de azt gondolom, még mindig sok a tévhit, illetve az NKH oldalán leírtakat lehet mérvadónak tekinteni.)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3643 Dátum: 2009.06.17 14:17:18 »
Ezt neztem egyebkent: http://www.tetoboxshop.hu/product.php?id=5784&cat=1

Bárhogy is döntesz, majd a tapasztalatokat légy oly kedves vagy a fórumra, vagy privátba írd meg nekem! Vagy bárki, akinek van E12 HB-re tetőcsmt-ja!  :hug:
Valami költséghatékony változat érdekelne engem is nagyon alkalmankénti használatra.
kisa
born to ride

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3644 Dátum: 2009.06.18 19:39:54 »

A gyári TS rugó nem ültet csak 1-1.5 centit. Szvsz. ezért nem éri meg kicserélni.


Az, hogy egy rugo progressziv(ebb) nem jelenti azt, hogy sokat ultetne  :excl:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/