Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2883599 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10995 Dátum: 2013.10.15 10:58:11 »
Ott lesz a kondenzviz csöve azt lehúzod a műanyag csonkról...Aztán az ellenállás felől befújsz egy fél flakon habot és a kondenzvíz cső felől a másik felét, kondicső vissza  a helyére, mert nem kevés cucc fog kifolyni, de ha kiváncsi vagy rá mi jön le akkor a csonkra rámegy pont egy fél literes flakon!!!
Miutàn hasznàlod a klimàt, nàlad nem maradt eddig egy kis tocsa az auto alatt? Nàlam mindig van ilyen tocsa ha hosszabb idàig àll egy helyben az auto, még akkor is, ha rövid ideig hasznàltam a klimàt. Tehàt gondolom, hogy a kondenzcsö nincs eldugulva. Viszont abban egyet értek, hogy ettöl függetlenül nem àrt azt is kitakaritani idönként, ahogy leirtad.
Làttam a neten, hogy ezt a habot föleg a szellözönyilàsok telefùjàsàra hasznàljàk a mellékelt csö segitségével. Te màr probàltad ezt az eljàràst is?

Az 500 ml-es K2 màrkàjù klimatisztito-hab hol kaphato? En eddig csak a bardi honlapjàn néztem meg, de ott csak màs màrkàjù max. 400 ml-es kaphato kb. ugyanennyiért.

Elöre is köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.15 10:59:50 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10996 Dátum: 2013.10.15 20:08:35 »
A hátsó díszlécet 2 patent és három csavar tartja.
Most hogy szétkaptam, látszom hogy mindegyikhez tartozik egy egy gumi alátét.
Ezeket honnan tudnám pótolni? Obi, Praktikerben merre keressem?
A csavarok még menthetőek voltak (egy volt kicsit rozsdálva, de most áztak egyet RO-55-ben), a patentokból szerintem rendelek egy párat.
Már találtam bontott díszlécet is, a nem kívánt lukak pedig epoxy gyurmával lesznek betömve. Pár napos művelet lesz, mire minden festék és apróság megszárad egymás után. Most még csak a rozsdátlanítás/tisztítás zajlik.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10997 Dátum: 2013.10.15 20:53:15 »
Ennek igazán örülök!

Már készült a nagyobb lélegzetvételű válaszom a megkeresésedre, de így fölöslegesé vált (nem is bánom). Nagyon sokak életéből hiányzik azaz érzés, amit egy ismeretlen feladat sikeres megoldása vált ki. Gratulálok! :clap: :clap:

Olyan büszke voltam magamra ,hogy pattintottam is egy sört :-)

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10998 Dátum: 2013.10.15 21:02:29 »
Miutàn hasznàlod a klimàt, nàlad nem maradt eddig egy kis tocsa az auto alatt? Nàlam mindig van ilyen tocsa ha hosszabb idàig àll egy helyben az auto, még akkor is, ha rövid ideig hasznàltam a klimàt. Tehàt gondolom, hogy a kondenzcsö nincs eldugulva. Viszont abban egyet értek, hogy ettöl függetlenül nem àrt azt is kitakaritani idönként, ahogy leirtad.
Làttam a neten, hogy ezt a habot föleg a szellözönyilàsok telefùjàsàra hasznàljàk a mellékelt csö segitségével. Te màr probàltad ezt az eljàràst is?

Az 500 ml-es K2 màrkàjù klimatisztito-hab hol kaphato? En eddig csak a bardi honlapjàn néztem meg, de ott csak màs màrkàjù max. 400 ml-es kaphato kb. ugyanennyiért.

Elöre is köszi!

Mindegy milyen habot használsz, meg nem is a dugulás végett kell a kondicsőnél befújni--->ott telepszenek meg a bacik a "radiátoron" és ha alulról fújod akkor a tetejéig nem fog elérni a hab azért kell a "ellenállás" felől is befújni hogy a tetejét is érje...az olvasottakból elmondva...Tócsa teljesen normális--->ne izgulj érte  :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.15 21:05:11 írta Jr.Hitch »

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #10999 Dátum: 2013.10.15 22:55:55 »
Valaki adna választ a normál sarura és a vékonyra és a japánra?
Meg nem értem, hogy ha autó tipus szerint keresek akksit akkor 242 hosszút ad ki de nekem max ilyen 235-37-et enged a tálca hossza?!
Pedig a gyári tálcája! :devil:
Mostani akksi az 200 hosszú 170 széles 200 magas--->Gs márkájú, de ilyen a világon nincs  :no:

Köszi!

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11000 Dátum: 2013.10.16 09:39:28 »
A mostani az 44-es?
Ilyet találtam neked 60-asban, amennyiben a 225 magas még befér 232 x 173 x 225: VARTA BLUE DYNAMIC AKKUMULÁTOR 12V 60AH JOBB+ vagy Link
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.16 10:02:42 írta Soma01 »

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11001 Dátum: 2013.10.16 11:29:59 »

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11002 Dátum: 2013.10.16 18:58:31 »
A mostani az 44-es?
Ilyet találtam neked 60-asban, amennyiben a 225 magas még befér 232 x 173 x 225: VARTA BLUE DYNAMIC AKKUMULÁTOR 12V 60AH JOBB+ vagy Link

200-as az még éppen határeset magasba  :wacko:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11003 Dátum: 2013.10.16 21:07:47 »
Akkor marad, amit te találtál. Vagy ... még keresgélek én is. Esetleg arra gondoltál már, hogy másik tálcát teszel be?

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11004 Dátum: 2013.10.16 21:43:25 »
Akkor marad, amit te találtál. Vagy ... még keresgélek én is. Esetleg arra gondoltál már, hogy másik tálcát teszel be?

Gondolkozok rajta, csak nem igazán találok és azt sem tudom hogy keressem  :lol:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11005 Dátum: 2013.10.17 13:26:12 »
Nah a Hétfő óta tartó izzócsere jelenlegi állapota: ma vótam bontóban díszlécért, reggel szerelték le a donorról. A lécet 3 csavar és két patent tartja, a két szélső csavar tartója le van törve, így 2500-ért elhoztam, ráadásul a két patent benne van a gumihatárolókkal, így azt sem kell vennem.
Otthon megnéztem, ez a két tartó pöcök annyira gagyin van megoldva, hogy egyben letörik, vagyis ha jó látom kis pillanatragasztóval megoldom a problémát (mert a régiekről is letört "levétel"-kor).
-A kasztnin kijavítottam a festékhibákat a gyári javító stifttel, délután megyek az epoxy gyurmáért és akkor nekiállok a felesleges lyukak betömésének.
A rendszámtábla világítás burái fél napot áztak Ultra derm-es vízben, majd másik felet ecetesben. Tegnap visszaragasztottam a letört pöcköt valszeg visszapattintásnál el is fog törni. Egy tubus gumiámot is vettem, azzal fogom megoldani a ragasztás-szigetelést (persze nem az egész tubussal). Ez még belefér az estébe, holnapra már nem két szikszalaggal rögzített 5W-os mellbimbó fogja vakítani a mögöttem jövőt :D
-Az epoxy gyurma a végleges keményedés után megkapja a javitóstiftes festékrétegét lakkal, majd száradás után indulhat a díszléc visszaszerelése (ami addig ugyanúgy fog ultrás meg ecetes wasserban fürödni, bár még nem tudom milyen edényben :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11006 Dátum: 2013.10.17 21:03:16 »
Gondolkozok rajta, csak nem igazán találok és azt sem tudom hogy keressem  :lol:

Mintha ez lenne az ami legjobban illik a tálcádhoz: http://www.akkuauto.hu/60-69ah-akkumulator/46-banner-starting-bull-12v-60ah-japan-jobb-akkumulator-.html

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11007 Dátum: 2013.10.17 21:07:37 »
Nah a Hétfő óta tartó izzócsere jelenlegi állapota: ma vótam bontóban díszlécért, reggel szerelték le a donorról. A lécet 3 csavar és két patent tartja, a két szélső csavar tartója le van törve, így 2500-ért elhoztam, ráadásul a két patent benne van a gumihatárolókkal, így azt sem kell vennem.
Otthon megnéztem, ez a két tartó pöcök annyira gagyin van megoldva, hogy egyben letörik, vagyis ha jó látom kis pillanatragasztóval megoldom a problémát (mert a régiekről is letört "levétel"-kor).
-A kasztnin kijavítottam a festékhibákat a gyári javító stifttel, délután megyek az epoxy gyurmáért és akkor nekiállok a felesleges lyukak betömésének.
A rendszámtábla világítás burái fél napot áztak Ultra derm-es vízben, majd másik felet ecetesben. Tegnap visszaragasztottam a letört pöcköt valszeg visszapattintásnál el is fog törni. Egy tubus gumiámot is vettem, azzal fogom megoldani a ragasztás-szigetelést (persze nem az egész tubussal). Ez még belefér az estébe, holnapra már nem két szikszalaggal rögzített 5W-os mellbimbó fogja vakítani a mögöttem jövőt :D
-Az epoxy gyurma a végleges keményedés után megkapja a javitóstiftes festékrétegét lakkal, majd száradás után indulhat a díszléc visszaszerelése (ami addig ugyanúgy fog ultrás meg ecetes wasserban fürödni, bár még nem tudom milyen edényben :D
Rakd a kadba, bnom is szerette amikor a mosdoban aztattam a kn szurot.
Azt elmagyaraztam neki, h nem akarok koszt belevinni:)
Konrád

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11008 Dátum: 2013.10.18 07:36:22 »
Rakd a kadba, bnom is szerette amikor a mosdoban aztattam a kn szurot.
Azt elmagyaraztam neki, h nem akarok koszt belevinni:)
Megódottam, virágládába pont elfér :D
Tegnap este visszamentek a burák, meg betömtem a lukakat is.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vargas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11009 Dátum: 2013.10.18 16:52:07 »
sziasztok!

leendő Corolla tulaj vagyok. egy 2005/6os 5ajtós verziót szeretnék. hamarosan vásárolni
kérdésem az lenne hogy:
2DIN magas magnót tudok bele tenni úgy, hogy a gyári kijelzőt ami az átlag fogyasztást, hőmérsékletet stb jelzi benne hagyjam?
gondolok arra hogy PL a klíma alatti tároló rekeszek helyére be lehet szépen vágni vagy esetleg van erre ilyen konzol? elfér-e ott egyáltalán?
vagy csak úgy tudom megoltani hogy a gyári magnó helyére teszem?
tett-e már be valaki ilyen fejet?

Köszi az infókat!
üdv!