Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160917 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3855 Dátum: 2011.08.15 15:20:14 »
Sziasztok!

Egy barátom egy Seat Toledon eléggé hauszárvágás-jelleggel oldotta meg az ülések kárpittisztítását: lehúzta a gyári kárpitot a szivacsokról egy az egyben, kimosta, majd visszatette

Csinált valaki már ilyet E11 Corollán? Szerintetek meg lehetne oldani? Sokkal alaposabban ki lehetne tisztítani a kárpitot, mint holmi vizes porszívóval...

Simán, ha a kárpi gyári rögzítése oldható és visszatehető.  Ha csak egyszerhasználatos, akkor újakat kell beszerezni a kicsi horgok-kampók helyett.
Nem tudom, hogy konkrétan a Tiéd milyen megoldású, láttam már ilyet is, olyat is klf. autókon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3856 Dátum: 2011.08.15 23:42:14 »
eléggé elkezdett izgatni a dolog, hiszen az E11 belseje amúgy eléggé igénytelen, nem koszolódik, nem rongyolódik, és ez igaz volt eddig az ülésekre is, de most tavasszal láttam, hogy a vezetőülés elkezdett sötétedni a kosztól, most meg legutóbb félig vizes fürdőgatyában ültem be - elég nagy hiba volt...  :D

A kárpit is jól bírta az elmúlt tíz évet, de most már kellene neki egy tisztítás. Attól a 25 ezer körüli összegtől, amit erre mondtak, viszont már röhögni se volt kedvem. Gondoltam ha meg lehet oldani így, megoldnám. Végigtolnám kétszer a mosógépen, aztán mehetne vissza üdén-bársonyosan....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3857 Dátum: 2011.08.28 23:07:46 »
Kb. mennyibe kerül egy hátsó lökhárító szakszerű lefújatása - értem ezalatt, hogy leszerelve, nem ráfújva a környező elemekre, és pontosan a gyári színben?
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3858 Dátum: 2011.08.29 08:25:10 »
Kb. mennyibe kerül egy hátsó lökhárító szakszerű lefújatása - értem ezalatt, hogy leszerelve, nem ráfújva a környező elemekre, és pontosan a gyári színben?
Én egy olyan 35.000-rel egész biztosan számolnék... :yes: Viszont a szín lutri lehet vmennyire, mert a gyári színkód alapján keverik ugyan, de még így is előfordulhatnak kisebb eltérések bizonyos árnyalatoknál. A szürke/ezüst pl. ilyen... Mondjuk, ha szépen összepolítozzák a régi felülettel, akkor általában nem feltűnő a különbség, csak bizonyos fényekben látszhat. Itt azért nem ördöngős eltérésekről beszélünk, csak akkor látod, ha TUDOD, hogy mikor/hol kell ránézni a felületre..  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.29 08:28:12 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3859 Dátum: 2011.08.31 06:51:59 »
A Dél-alföldi régióban tudtok ajánlani valakit, aki vállal polírozást és jól dolgozik? Karcokat kellene eltüntetni. Akár privátban is jöhet.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3860 Dátum: 2011.09.04 22:25:22 »
Jelentem, a sebbenzin tökéletesen leszedte a rágómaradványokat az üléshuzatról. :D
music     

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3861 Dátum: 2011.09.16 21:30:44 »
bepi81 annál a polírozásnál/waxolásnál milyen anyagot használtál? nekem egyelőre turtle wax van, lassan elfogy, aztán váltok valami sonaxos cuccokra.

most készülök én is gépet venni, mert fárasztó lekenni az egész kocsit kézzel, én meg lusta vagyok:D.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3862 Dátum: 2011.09.17 13:44:25 »
Tegnap este néztük a srácokkal a csíkot a géptetőmön, és világosban láttam, hogy az bizony nem kosz, hanem végig van karcolva. A körmöm nem akad bele, tehát elvileg polírozható. Kézzel érdemes próbálni? Én inkább hajlanék arra, hogy elviszem egy ügyes mesterhez aki megoldja.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3863 Dátum: 2011.09.17 16:30:18 »
Ki tud nekem Budapesten és környékén ajánlani egy ügyeskezű polírozó mestert?
Szkareszt tudom, de nem tudom mikor tudnék elmenni hozzá, éppen ezért kellene Budapesten és környékén.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3864 Dátum: 2011.09.17 16:37:10 »
Apollo auto, Jesse!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3865 Dátum: 2011.09.17 16:39:01 »
Apollo auto, Jesse!

Ő az, őt ajánlottátok itt valakinek a múltkor!
Meg is találtam a honlapját, a napokban felhívom!
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.17 16:41:53 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TZoli

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3866 Dátum: 2011.09.17 16:58:14 »
Ki tud nekem Budapesten és környékén ajánlani egy ügyeskezű polírozó mestert?
Szkareszt tudom, de nem tudom mikor tudnék elmenni hozzá, éppen ezért kellene Budapesten és környékén.

Szólhattál volna hamarább, 2 utcával odébb tőlünk van egy autókozmetika, oda hordom 4 éve a kocsimat. Kiszedte volna a srác a karcot csütörtökön.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3867 Dátum: 2011.09.17 18:05:31 »
Apollo auto, Jesse!

Ő az, őt ajánlottátok itt valakinek a múltkor!
Meg is találtam a honlapját, a napokban felhívom!

Azt hiszem nekem ajánlottátok itt utoljára. Madárürülék ejtette csúnya sebeket kellett gyógyítania.
Alapvetően szép munkát végzett, ajánlani tudom, tényleg ért hozzá.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3868 Dátum: 2011.09.18 11:12:34 »
Szólhattál volna hamarább, 2 utcával odébb tőlünk van egy autókozmetika, oda hordom 4 éve a kocsimat. Kiszedte volna a srác a karcot csütörtökön.

Szerintem pénteken keletkezett rajta. Voltam az Allee-ben a Sonax kozmetikában és szerintem ott. Tegnap visszamentem, megmutattam nekik és kipolírozták. Nem tűnt el teljesen de azért mégsem ordít annyira.

Vicces volt, mert mondja, hogy nem vállaja be, hogy ők voltak, de kipolírozza nekem, lássam, milyen jófejek... Szóval bevállalta.
Egyébként megmutattam egy karosszéria lakatos haveromnak, és az volt az első kérdése, hogy voltam-e mostanában kézi mosóban...
« Utoljára szerkesztve: 2011.09.18 11:22:38 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3869 Dátum: 2011.09.18 14:04:00 »
A végén még kiderül, hogy nem is olyan rossz a gépi mosó... [rohog]
music