Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160183 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5460 Dátum: 2015.05.30 21:42:01 »
A lámpámat is itt polírozták olcsón és semmilyen lakkot nem vittek fel rá de nem is kell.
Azóta még nem mattult be , kb 1éve volt.

Egy másik autón ílyen lett az eredmény:




Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5461 Dátum: 2015.06.03 08:54:53 »
Hello.

Felnit tisztíthatom a hagyományos konyhai szivacs durvább oldalával, vagy az összekarcolja?! Köszi

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5462 Dátum: 2015.06.03 09:05:15 »
Hello.

Felnit tisztíthatom a hagyományos konyhai szivacs durvább oldalával, vagy az összekarcolja?! Köszi
Szerintem egy átlagos etap során kap a felni több erőhatást, mint amit egy szivacs dörzsi oldala okoz. :)
Bár ha a Bburago makettjeid felnijére gondolsz, akkor csak puha ronggyal :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5463 Dátum: 2015.06.03 09:11:55 »
Most lehet ebből poént csinalni, énsem gondolnam, viszont elkezdtem az előbb sampon+a szivacs erősebbik oldalával, szépen csillog meg minden..bementem a lakásba, később ki, addigra megszáradt, és sajna nem olyan mint a többi felni az auton, iszonyat apró karcolasokkal van tele a felni..Emiatt kérdeztem hogy az cseszte e így össze...

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5464 Dátum: 2015.06.03 09:13:46 »
Igen az cseszte össze. Összekarcoltad a lakkréteget ezért opálos lett. Fel kell polírozni újra és el kell felejteni. Mi erre külön vegyszert használunk amivel csak befújod, vársz egy kicsit, majd letörlöd. Szivacsot el kell felejteni.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5465 Dátum: 2015.06.03 09:17:20 »
Igen az cseszte össze. Összekarcoltad a lakkréteget ezért opálos lett. Fel kell polírozni újra és el kell felejteni. Mi erre külön vegyszert használunk amivel csak befújod, vársz egy kicsit, majd letörlöd. Szivacsot el kell felejteni.
Akkor jol gondoltam én hogy attol lett olyan...polírozás ilyen esetben gondolom csak gépi jöhet szóba?! Árban kb mit takar, vagy házilag hogy, mivel tudnam rendbehozni?! Köszi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5466 Dátum: 2015.06.03 17:52:43 »
Akkor jol gondoltam én hogy attol lett olyan...polírozás ilyen esetben gondolom csak gépi jöhet szóba?! Árban kb mit takar, vagy házilag hogy, mivel tudnam rendbehozni?! Köszi
Szerintem menni fog otthon kézi erővel is a javítás. Csak nem karistoltad agyon a felniket?  :D

Amúgy ha nagyon gázos a felni, általában a szezonális takarítás alkalmával, én is szoktam a mosogató szivacsot használni, de nem a dörzsi felével. Kis cif és ésszel, finoman hozzáállva csodákra képes, a legmakacsabb szutykot is kihozza az utolsó szegletből is. De csak finoman!

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5467 Dátum: 2015.06.03 19:08:05 »
Szerintem menni fog otthon kézi erővel is a javítás. Csak nem karistoltad agyon a felniket?  :D

Amúgy ha nagyon gázos a felni, általában a szezonális takarítás alkalmával, én is szoktam a mosogató szivacsot használni, de nem a dörzsi felével. Kis cif és ésszel, finoman hozzáállva csodákra képes, a legmakacsabb szutykot is kihozza az utolsó szegletből is. De csak finoman!

Nem, azért annyira nem vészes..kérdés csak az mivel javítsam, hol és milyen féle pasztát vegyek ami direkt ilyenre való?!

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5468 Dátum: 2015.06.03 20:38:01 »
Nem, azért annyira nem vészes..kérdés csak az mivel javítsam, hol és milyen féle pasztát vegyek ami direkt ilyenre való?!
Én megpróbálnám sima polírozó pasztával. Biztos van vmi az autóhoz, akár a régi készletből. Finom rongy és óvatos, de kitartó meló és meglátod, hogy előrébb vagy-e.
Ha így nem ment, akkor kérdezd meg az itteni szakikat, mit javasolnak.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5469 Dátum: 2015.06.03 21:14:38 »
Én megpróbálnám sima polírozó pasztával. Biztos van vmi az autóhoz, akár a régi készletből. Finom rongy és óvatos, de kitartó meló és meglátod, hogy előrébb vagy-e.
Ha így nem ment, akkor kérdezd meg az itteni szakikat, mit javasolnak.
Van itthon Turtle wax liquidem...ez festésre való igazábol...?!...Gugli segítségével viccen kívül de nem nagyon találtam kifejezetten felnihez semmit, csak korongot...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5470 Dátum: 2015.06.03 21:18:46 »
A Wolf termékek között is van felni polirozo szer, nézd meg azt is esetleg:

http://www.wolf.hu/index.php?id=nano_kerektarcsapolir
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.03 21:22:14 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5471 Dátum: 2015.06.03 21:31:51 »
Köszönöm szépen. Bár itt azt irja tiszta felületre felvinni..az a baj hogy hiába takaritottam meg vannak részek ahol a fékpor rá van égve, na ahhoz is kellene vmi..mennyire jok ezek a wolf termékek? Sonaxot olvastam nagyon jok, viszont ott nem találtam ilyen pasztát.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5472 Dátum: 2015.06.03 21:58:51 »
Jólenne ha olyan vki írná le a véleményét aki már használt is hasonlot, mert pl. felhasználásnál azt irja enyhe nyomassal, ez inkabb por meg viztaszito cucc mint karc eltávolító...

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5473 Dátum: 2015.06.03 23:33:28 »
Köszönöm szépen. Bár itt azt irja tiszta felületre felvinni..az a baj hogy hiába takaritottam meg vannak részek ahol a fékpor rá van égve, na ahhoz is kellene vmi..mennyire jok ezek a wolf termékek? Sonaxot olvastam nagyon jok, viszont ott nem találtam ilyen pasztát.

Oda a wolf és a sonax meg a többi semennyire.....
Spéci szer kell oda de azzal vigyázni kell mert kárt tehet. ezért nem is is kapható üzletben :)
van aki meg tudja csinálni, leszedi a ráégett fékport is és szép tiszta lesz mindenféle karcolás nélkül.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5474 Dátum: 2015.08.10 15:33:11 »
szétszedtem a csomagtartót és kiglancoltam. vazz beleszáradt sár, falevelek voltak legalul, a szükségpótkerék alatt...asszem idáig még az életben senki nem bontotta le a kocsit, nem is beszélve a pótkerék kivételéről...most viszont nagyon snájdig...kár, hogy nem látszik :D ezért is fotóztam le :D
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.10 15:34:44 írta csufár »