Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160182 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3210 Dátum: 2010.05.28 07:42:22 »
Sziasztok!

Szerdától én is Toyota tulajdonos leszek, egy 4 éves E12-es 5 ajtós corolláé.  :clap:
Nagyon várjuk már ezt a napot, és egyből egy alapos külső-belső tisztítással szeretném kezdeni az "új" autó életét, amit mindenképpen magam szeretnék elvégezni.
Ehhez keresek most megfelelő tisztítószereket. Tudnátok segíteni ebben?
Valamilyen jó autósampon kellene, és a belső részek tisztításához való anyag (műszerfaltisztító stb.), de vszínűleg polír is, mert pár kicsi karc van (főleg a kilincseknél gyűrűtől vagy körömtől nem tudom).
Köszi előre is minden tanácsot!

Itt fogsz találni minden ami kell http://apolloauto.hu/products_hu.html :) és itt lehet tanulni hogyan kell használni http://www.autodetailer.hu/forum/

Köszi szépen, de úgy látom egy kárpittisztításra be fogok majd jelentkezni hozzátok egy kis idő múlva, azt megfelelő eszközök híján nem tudom magam megcsinálni.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3211 Dátum: 2010.05.30 01:13:57 »
Ezt is megéltem... öcsémék békésen iszogattak lent... aztán nekiindultak az éjszakának eggyik koma meg csak olyan 1-2km-ig jutott ugy döntött lepihen... hívott telefonon brat h menjek értuk.. kimentem helyszinre beraktuk a srácot lehuztam az ablakot mondtam neki h a fejét rakják kifelé mert bajok lesznek... lett is oldalát telibe kapta.... most így hirtelen leslagoltam aztán ugy érzem holnapra nyertem egy fullos külső belső takarítást...remélem lesz bennük ennyi tisztelet h kitakaritják... :censored: :wacko: [rohog] [rohog]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3212 Dátum: 2010.05.30 09:02:04 »
én is jártam má így nővel.. ::)
addig nem szállt ki míg le ne dógozta... ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3213 Dátum: 2010.06.02 23:15:43 »
Van-e valamilyen módszer arra, hogy az ember a (gyári) üléshuzatról véletlenül rákerült rágógumit leszedjen a huzat maradandó károsodása nélkül?
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3214 Dátum: 2010.06.03 07:44:28 »
Jeget, jégkockákat tegyél rá, hogy megfagyjon, akkor le fog jönni darabokban. :yes: Az ülés úgyis megszárad.
         

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3215 Dátum: 2010.06.03 09:51:39 »
Szárazjég  :1eye:

Trabucco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3216 Dátum: 2010.06.05 18:48:00 »
Sziasztok!

Szeretném felpolírozni a kocsimat, mert eléggé karcos szegény. Ahogy így vissza vissza olvastam, abból az jött le, hogy mindenképpen 3M-es terméket válasszak. Tudnátok ebben segíteni, hogy milyet? A kocsi még sosem volt polírozva. 17 éves VW Passat (B3), eléggé sok apró karc van rajta. Esetleg van itt olyan aki tudna jó áron, Budapest és környékén? Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen WAX-ot válasszak? Azt is fel lehet vinni a polírozó géppel, vagy azt inkább kézzel?
Előre is köszönöm a segítséget.
Tamás

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3217 Dátum: 2010.06.05 20:41:51 »
Ha még sosem políroztál életedben, főleg géppel, ez utóbbit nagyon messzire kerülném. Simán meg lehet égetni a fényezést, annak a pótlása pedig többet ér lassan mint maga az autó. :)
Ilyen idős autóra én vennék Prevent márkájút (occsó' oszt jó alapon, bármilyen hipermarketben kapsz) és kézzel átpolíroznám. 2 embernek kb 4 óra plusz 2 nap kar- és vállfájás, de megéri.
Vagy vidd el valahova, ahol gyorsan megvan és szakértő csinálja.  :)
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3218 Dátum: 2010.06.05 20:57:37 »
Kerdes  :sorcerer: A polirozas es a wax-olas nem ket kulon dolog? Az elozo leszed vmennyit a lakkretegbol ezaltal lesz kevebe mely a karc, mig utobbinal plusz reteg kerul fel, ami feltolti a karcokat?!  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3219 Dátum: 2010.06.05 23:39:54 »
Szárazjég  :1eye:
Azt nem könnyű beszerezni. De hűtőtáskába való jégakkuval megpróbálkozom.
music     

barna.czukor

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3220 Dátum: 2010.06.06 00:29:47 »
Hozzászólok a témához!  :D

Mosni bő vízzel szoktam, ez a legfontosabb. Van, hogy autósampont, van hogy hajsampont használok. Néha közösködök a samponon a géppel.  :D

Polírozni csak és kizárólag Turtle Wax márkájú "PTFE" vagy "Metallic" nevű folyékony cuccal szoktam. Első osztályú termék, párját ritkítja. Pláne a PTFE tartalmú, utána olyan a kasztni, hogy ráraksz egy ásványvizes flakont a motorháztetőre, azt lecsúszik...  :D

A lámpákat a Turtle Wax lámpa/üvegpolírozóval szoktuk kezelni, szépen kiszedi a sárga mattulást a plexiből...

Polír után az összes fekete műanyag cuccot átfújom szilikonnal: oldalcsíkok, nem színre fújt lökös, sárhányó, tükörszélek, gumikéderek, stb... Ez a polír által okozott mattulást is visszacsinálja, ah véletlen a műanyagokra is kennénk a cuccból...


A gumikat gumiápolóval kell kezelni, mert a szilikon kirepedezteti (van ilyen szó?) sajnos.

Trabucco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3221 Dátum: 2010.06.06 10:02:08 »
Ha még sosem políroztál életedben, főleg géppel, ez utóbbit nagyon messzire kerülném. Simán meg lehet égetni a fényezést, annak a pótlása pedig többet ér lassan mint maga az autó. :)
Ilyen idős autóra én vennék Prevent márkájút (occsó' oszt jó alapon, bármilyen hipermarketben kapsz) és kézzel átpolíroznám. 2 embernek kb 4 óra plusz 2 nap kar- és vállfájás, de megéri.
Vagy vidd el valahova, ahol gyorsan megvan és szakértő csinálja.  :)

Értem, és köszönöm. De azért én csak megpróbálnám :P Esetleg ebben tudnál adni valami tanácsot, vagy akár más is? Hogy vigyázhatnék a lakkrétegre? Mennyi ideig kell polírozni egy részt (gondolom karc függő)? Meg ha esetleg van valami jó tanács amit a kezdők 100%, hogy elszoktak rontani. Azt is nagyon szívesen fogadnám. Köszönöm szépen! :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3222 Dátum: 2010.06.06 10:17:25 »
A polírral leszeded a lakkréteg egy részét, vigyázni nem tudsz rá.  :D Ha kézzel csinálod, akkor viszont sikálhatod napestig, akkor sem tudod bántani a lakkot a fényezésen. :)
Géppel garantálom, hogy max 30 másodpercen belül tönkreteszed a fényezést.

Amúgy igen, karcfüggő, de ha valami nagyon mély, nem szedi ki a kézi polír.
1. lépés: gyönyörű tisztára mosod a kocsit. Ha kint csinálod, mindig csak azt az elemet mosd le, amit épp polírozni akarsz, különben mire elérsz az elejéről a végére, poros lesz megint és a porral szépen tovább karistolod a fényezést. Értelemszerűen így érdemes lehet a tetővel kezdeni. Ha süti a nap a kocsit, állj arrébb, forró kocsit se mosni, se polírozni nem lehet, felesleges munka.
Kevés polírpaszta vattára vagy puha rongyra felvisz (1 tubus prevent nekünk 5 auróra elég volt, úgy számolj), rákencsel körkörös mozdulatokkal a fényezésre (nem csak a karcra!), majd ha kifehéredett, mész tovább. Fontos, hogy kevés legyen, különben nem lesz hatásos és az életben nem végzel vele, a túl sok rossz. Ha egy elem így kész és csont fehér a polírpasztától, akkor újrakezded az elemet úgy, hogy a már fehér pasztás részeket egy tiszta (!) ronggyal szintén körkörösen dörzsölve elkezded leszedni róla. A légy is seggen fog csúszni a fényezésen.

Tavaly így nézett ki nálunk a polírozás. :)
         

Trabucco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3223 Dátum: 2010.06.06 10:22:04 »
Én meg egy olyan kérdés, hogy ezután a wax-ot, hogy vigyem fel? Ugyan így hogy mindig csak egy elemre, és aztán szépen át törölni?
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.06 10:23:10 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3224 Dátum: 2010.06.06 10:23:38 »
Fogalmam sincs, az életben nem waxoltam. Nem szeretem, mert ha az üvegre megy, az isten le nem szedi róla.