Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2129966 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6420 Dátum: 2011.03.11 14:05:56 »
Gyönyörű E12! Abszolút instant get számomra!

Ennyiért szerintem drága! Én 2,15 millióért vettem, fiatalabb, igaz több km-rel (110 volt, amikor megvettem), végig vezetett szervízkönyvvel és az esőérzékelőn kívül mindenféle extrával + tolatóradar, bluetooth kihangosító, váltózár.
De ettől függetlenül nem rossz. 

Jó tudni hogy azért még vannak ilyen szép toyoták is elvétve (legalább is képről) de szerintem is szép és a km nagyon kevés benne évi kb.: 10.000 km az semmi.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6421 Dátum: 2011.03.12 07:39:58 »
Eladó zöld béka E11. Alapvetően korrekt hirdetés, bár igen magas az ára, pláne, hogy sérült az eleje. Megfelelő összegű alkuval, viszont szerintem igen jó választás lehet. Jól fel van szerelve, szép a belseje is, elvileg visszaellenőrizhető az előélete. Én olyan 750-800e-re becsülném a korrekt árat, vagy 800e, de akkor állja az átírást is az eladó.
Bírom, hogy megcsináltatta a 150 ezres szervizt. Olyan nincs is...
Gyöngyi drága! Már hogy a túróba ne lenne?! :flowers:
Gabe 254.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6422 Dátum: 2011.03.16 15:50:42 »
Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon, még autóm sincs, de remélem ez utóbbi orvoslásra kerül egy hónapon belül. E11-es corollákat nézegetek(csak liftback, 1332cc motorral), összeg már megvan rá, a komplett (átírással, helyrepofozással) szánok rá 900-1m-ot, tehát az gépjárműre magára 7-800-at szánok (van egy kiszemelt 900ért, de annak már nagyon pöpecnek kéne lennie).
Elvárások:
-kényelmes vezetőülés pozició a 198 centimnek
-hétvégi bevásárlás+nagyobb utakra kell
-Első autó, tehát 1500cc alatt
-klíma opcionális, későbbi eladhatóság miatt
Több gépjárművet is megnéztem már, volt amelyik sztem törött, gyanús motorikus állapotú, kuplung eddig mindegyikben csereérett volt. Van viszont egy gyanús példány, ami nagyon toppos a kívánságlistán, szombaton majdnem el is hoztam, ami visszatartott, a motorblokkon (vagy szelepfedél) található írás, ami annyi hogy 151 000.
Szerintetek mit jelenthet (mi motorcserére gyanakszunk, dealer nem tud semmit, vagy hengerfejcserére gyanakszik), mennyire biztonságos így megvenni egy autót?
Köszi
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6423 Dátum: 2011.03.16 15:58:39 »
Pár oldallal hátrébb már "megvitattuk" ezt a bordó E11-et. Ami amúgy nem igazi Luna, "csak" egy jól felszerelt Terra. Ha a kényelmességre vagy kíváncsi meg beltér, stb. és pesti/környéki vagy, gyere el pénteken egy mikrotalira (péntek este 8-tól Kerepesi-Keresztúri McDonald's) és próbáld ki az enyémet. E11, 4EFE, ötajtós, klímás, Terra.  :)

A kép nem jön be a céges net miatt, de ha a 4EFE feirat alatti címkéről van szó, a nyakamat tenném rá, hogy az a vezérműszíjcserét jelzi (otthon megnézem, de addig sztem kapsz választ). :)
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6424 Dátum: 2011.03.16 16:06:13 »
Igen, a vezermucseret szoktak rairni a motorra a szerelok. Nem jelent semmi gondot alapbol. A Hondankon is van mar tobb iras, a legutobbi cserenel is rairta a mesterem filctollal a km-ora allasat.

Ez akkor lehet vicces csak, mikor a motoron szereplo szam nagyobb, mint amit a km-ora mutat. :D

Amugy ezektol a kocsiktol nem kell csodat varni, a legujabbak is 11-12 evesek, ennyi ido alatt mar mindegyik volt torve szinte, meg egyikben sem 100e km van... A lenyeg, hogy ha javitva volt, akkor rendesen csinaljak meg, ne legyen szerkezeti serules, meg ne legyen nagyon nagy baja, ami csak sok penzbol javithato. Ezeket a mszerviz tudja kiszurni, igy ha komoly a szandek, akkor erdemes elvinni. Ha szar a kocsi, akkor olcson megusztad, ha jo, akkor meg a mszerviz megnyugtat, meg jelzi, hogy melyik kopo-alkatreszeket kell majd cserelned.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6425 Dátum: 2011.03.16 17:22:26 »
Igen, a vezermucseret szoktak rairni a motorra a szerelok. Nem jelent semmi gondot alapbol. A Hondankon is van mar tobb iras, a legutobbi cserenel is rairta a mesterem filctollal a km-ora allasat.

Ez akkor lehet vicces csak, mikor a motoron szereplo szam nagyobb, mint amit a km-ora mutat. :D

Amugy ezektol a kocsiktol nem kell csodat varni, a legujabbak is 11-12 evesek, ennyi ido alatt mar mindegyik volt torve szinte, meg egyikben sem 100e km van... A lenyeg, hogy ha javitva volt, akkor rendesen csinaljak meg, ne legyen szerkezeti serules, meg ne legyen nagyon nagy baja, ami csak sok penzbol javithato. Ezeket a mszerviz tudja kiszurni, igy ha komoly a szandek, akkor erdemes elvinni. Ha szar a kocsi, akkor olcson megusztad, ha jo, akkor meg a mszerviz megnyugtat, meg jelzi, hogy melyik kopo-alkatreszeket kell majd cserelned.
A vicc az, hogy a vezérműszíj csere külön fel van tüntetve a vezérműszíj burkolatán: 120 000. :D Amúgy meg az állítható kormány sem igaz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6426 Dátum: 2011.03.16 18:03:19 »
Asszem akkor jobb lesz ha részletesen beszámolok a tapasztnyalataimból:
-Elsőként őkelmét néztem meg: C oszlop-hátsó ajtó között látszik a rés különbsége az övvonalnál és a küszöbnél (valszeg kapott hátulról). Az árba felajánlották hogy csinálnak egy friss műszakit (lejár áprilisban), vagy tegyünk mi ajánlatot (érződött hogy szabadulnának).
-Bordó kitárgyalva, amúgy szombaton őt indultunk el megnézni, csak leszakadt a suzuki kipufogója 20km-re pesttől. A 60e km tuti kamu, egy próbát megér.
-Gondolkodom hogy ha már úgyis arra járunk, és nem tetszik a kiskőrösi, ránéznék erre, talán összeszoritott foggal, de ki sikerül alkudni egy jó árat.
-Őt egy afrikai úr árulja, vezetőülés ki van ülve, takargatja is, látszik hogy újra volt fújva jópár elem, még ez nem is lenne gáz. A sebváltón én csak öt gangot láttam, a tulaj ott előttünk öntötte utána a hűtővizet, az olajtöltő sapkájának belsején fehér szmötyi volt, tulaj szerint olajcserék alatt mosták a motort (régi olaj ki, valami folyadék be, járatás 2 órán keresztül, aztán folyadék ki, új olaj be), szerintünk inkább hengerfejes, hagytuk. Amúgy matricák alapján 2006ig rendszeresen szervizelték.
-A mezőkövesdi példány engem is érdekelne, nagymamám lakik arra, talán egyszer ha arra járok ...
Ha ezek nem jönnének be, asszem leveszem a légkondit a kívánságlistáról, és megnézem őt és őt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6427 Dátum: 2011.03.16 19:31:37 »
A vicc az, hogy a vezérműszíj csere külön fel van tüntetve a vezérműszíj burkolatán: 120 000. :D Amúgy meg az állítható kormány sem igaz :D
Terrákban állítható a kormány! (magasság csak)
És ne vedd ki a klímát az extrák közül.  ;)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6428 Dátum: 2011.03.16 20:31:28 »
A vicc az, hogy a vezérműszíj csere külön fel van tüntetve a vezérműszíj burkolatán: 120 000. :D Amúgy meg az állítható kormány sem igaz :D
Terrákban állítható a kormány! (magasság csak)
És ne vedd ki a klímát az extrák közül.  ;)
Hát ebben nem volt semmi kallantyú, én is kerestem meg a kereskedő is  :no:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6429 Dátum: 2011.03.16 20:38:06 »
Módosítok a képek alapján: a bordó egy feltuningolt Harmony (valszeg ezt is írtam pár oldallal előrébb).

Ilyen kéne legyen az állítható kormány (Terrákban sztem alap).
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6430 Dátum: 2011.03.16 20:48:27 »
Módosítok a képek alapján: a bordó egy feltuningolt Harmony (valszeg ezt is írtam pár oldallal előrébb).

Ilyen kéne legyen az állítható kormány (Terrákban sztem alap).
http://img7.indafoto.hu/5/1/80371_db24b263eea4a88462e36e5785715584/10477735_02b671dd13c7ae406842116b382125d9_l.jpg
Ühhüm. Mondjuk az tetszik benne, hogy nem metálszürke mint a legtöbb corolla, sztem ilyen idős autóknál már nem azt nézi az ember hogy hány bigyó van benne, hanem hogy műszakilag mennyire van egyben. De tény hogy a kereskedő kissé túlzott amikor kitette a hirdetést
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.16 20:50:26 írta kleingy »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6431 Dátum: 2011.03.16 20:51:58 »
Mármint mi nem szürke? Asszem elvesztettem a fonalat. :D A kasztni színe? Nálam anno ez volt a legutolsó dolog, amikor kocsit néztem (látszik is, lila kocsim van). [rohog]
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6432 Dátum: 2011.03.16 21:03:00 »
Mármint mi nem szürke? Asszem elvesztettem a fonalat. :D A kasztni színe? Nálam anno ez volt a legutolsó dolog, amikor kocsit néztem (látszik is, lila kocsim van). [rohog]
:clap: Lényeg hogy amiket eddig néztem corollák, mind szürkék voltak, aztán megláttam ezt a bordót, ami kilógot színügyileg a sorból (színre fújt hűtőráccsal együtt) :D
De sztem nem is a bordón kéne most vaccilálnom, hanem a kiskőrösin. Tuti van vele valami bibi, mert ha télleg ilyen alkalmi vétel lenne 60e km-rel, már tuti vitték volna :D
Lehet télleg van valami felső hatalom, ami elintézte Szombaton hogy lerobbanjunk, és ne pocsékoljuk a naftát oda, inkább nézzük meg a bordót  :innocent:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6433 Dátum: 2011.03.16 21:12:02 »
A szürkén nem látszik annyira a kosz.  :ph34r: :otlet: :szemez:

Én sem hiszem el a 60 ezret (főleg úgy, hogy ennyiért árulják), viszont ez meg nem Terra, hanem a magasabb felszereltségű, Luna! :otlet:
Ami nem tetszik, az a km (rég aranyáron adnák vagy másik nepper elvitte volna már, ha igaz lenne sztem), meg hogy fura a lökösök színe (tán utólag újrafújták, ami persze nem jelent feltétlenül gondot), ez nem a gyári Luna lökös sztem (cáfoljon meg vki, de biztos volt valami kocc elöl, látható is, hogy az illesztések nem stimmelnek), ki van égetve a vezetőoldali ülés és ritka ocsmányra van színezve (?) a középkonzol, valamint rádiót sem adnak hozzá. Az, hogy koszosnak néz ki belülről, lehet fénykép hiba, de lehet valós is, ez esetben kérdés, ha az előző tulaj nem ügyelt még a beltérre se, a motorra vajon igen...? Ha jársz arra, nézd meg! Legrosszabb esetben is tapasztalatnak jó lesz (és ne említsd a neppernek, hogy ez a legmagasabb felszereltség). :D

Jó lenne előpecázni valahonnan az előző tulajt, hol szervizelték a kocsit, stb... ::)
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6434 Dátum: 2011.03.16 21:20:26 »
A szürkén nem látszik annyira a kosz.  :ph34r: :otlet: :szemez:

Én sem hiszem el a 60 ezret (főleg úgy, hogy ennyiért árulják), viszont ez meg nem Terra, hanem a magasabb felszereltségű, Luna! :otlet:
Ami nem tetszik, az a km (rég aranyáron adnák vagy másik nepper elvitte volna már, ha igaz lenne sztem), meg hogy fura a lökösök színe (tán utólag újrafújták, ami persze nem jelent feltétlenül gondot), ez nem a gyári Luna lökös sztem (cáfoljon meg vki, de biztos volt valami kocc elöl, látható is, hogy az illesztések nem stimmelnek), ki van égetve a vezetőoldali ülés és ritka ocsmányra van színezve (?) a középkonzol, valamint rádiót sem adnak hozzá. Az, hogy koszosnak néz ki belülről, lehet fénykép hiba, de lehet valós is, ez esetben kérdés, ha az előző tulaj nem ügyelt még a beltérre se, a motorra vajon igen...? Ha jársz arra, nézd meg! Legrosszabb esetben is tapasztalatnak jó lesz (és ne említsd a neppernek, hogy ez a legmagasabb felszereltség). :D

Jó lenne előpecázni valahonnan az előző tulajt, hol szervizelték a kocsit, stb... ::)
Jah ami infót nem említettem: felhíttam a számot, azt mondta hogy magánszemély :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer