Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2163329 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6435 Dátum: 2011.03.16 21:22:20 »
Ja, tök hihető a fotók alapján. :lol: Akkor legyen oly' nedves szervizszámlákat, papírokat is adni a kocsiról, bizonyítani ama 60 ezret valamilyen módon.  :szemez: Meg milyen olaj van benne, blablabla.  :flowers:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6436 Dátum: 2011.03.16 21:27:04 »
Ja, tök hihető a fotók alapján. :lol: Akkor legyen oly' nedves szervizszámlákat, papírokat is adni a kocsiról, bizonyítani ama 60 ezret valamilyen módon.  :szemez: Meg milyen olaj van benne, blablabla.  :flowers:
Hát a jelenleg a lábamban lévő 300 levezetett kilóméterrel, én is valszeg meg fogom nyomni a lökhárítót 60e km alatt  [rohog]
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6437 Dátum: 2011.03.16 22:36:58 »
A vicc az, hogy a vezérműszíj csere külön fel van tüntetve a vezérműszíj burkolatán: 120 000. :D Amúgy meg az állítható kormány sem igaz :D
Elképzelhető, hogy a 15x.000 km felirat egy javítás miatt van, ez még jó is lehet a számodra, elvégre képről korrektnek tűnik a 170.000km futás, így 20.000km-rel ezelőtt javítHATTÁK pl a hengerfejet, vagy ilyesmit.
Ha jól láttam a háttérben (motorteres fényképen) JT-s az alvázszám, ami Japán gyártást jelent. Ez szintén jó jel, mert ezeket a liftbackeket 90%-ban Angliában szerelték össze, kivéve az első pár ezer(?) db-ot.
Beszéltük is kleingy-vel, hogy ezt az autót nagyon meg kéne néznie valakinek, mert jónak tűnik a hirdetés alapján, nekünk is tetszik, függetlenül, hogy Luna, vagy felextrázott Terra, netán nagyon felextrázott Harmony.

A klíma igenis kell, mert nélküle nagyon nehéz normális pénzért eladni még egy megbízható autót is, manapság használautóként is ALAP a klíma. :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6438 Dátum: 2011.03.16 22:40:12 »
Ja, tök hihető a fotók alapján. :lol: Akkor legyen oly' nedves szervizszámlákat, papírokat is adni a kocsiról, bizonyítani ama 60 ezret valamilyen módon.  :szemez: Meg milyen olaj van benne, blablabla.  :flowers:
Nem néztem meg, de kb '98-as a szürke, igaz? Akkor az minimum 12db szerviz bejegyzést kell, hogy jelentsen a szervizkönyvben, hiszen a periódus 15.000km/1év! :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6439 Dátum: 2011.03.16 22:42:11 »
Mármint mi nem szürke? Asszem elvesztettem a fonalat. :D A kasztni színe? Nálam anno ez volt a legutolsó dolog, amikor kocsit néztem (látszik is, lila kocsim van). [rohog]
:clap: Lényeg hogy amiket eddig néztem corollák, mind szürkék voltak, aztán megláttam ezt a bordót, ami kilógot színügyileg a sorból (színre fújt hűtőráccsal együtt) :D
De sztem nem is a bordón kéne most vaccilálnom, hanem a kiskőrösin. Tuti van vele valami bibi, mert ha télleg ilyen alkalmi vétel lenne 60e km-rel, már tuti vitték volna :D
Lehet télleg van valami felső hatalom, ami elintézte Szombaton hogy lerobbanjunk, és ne pocsékoljuk a naftát oda, inkább nézzük meg a bordót  :innocent:
Bordót! Bordót! Bordót!Bordót! Bordót! Bordót!Bordót! Bordót! Bordót!Bordót! Bordót! Bordót!Bordót! Bordót! Bordót!Bordót! Bordót! Bordót! :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6440 Dátum: 2011.03.16 22:43:25 »
A vicc az, hogy a vezérműszíj csere külön fel van tüntetve a vezérműszíj burkolatán: 120 000. :D Amúgy meg az állítható kormány sem igaz :D
Terrákban állítható a kormány! (magasság csak)
És ne vedd ki a klímát az extrák közül.  ;)
Csak a béka Terrákban! :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6441 Dátum: 2011.03.16 23:05:04 »
A szürkén nem látszik annyira a kosz.  :ph34r: :otlet: :szemez:

Én sem hiszem el a 60 ezret (főleg úgy, hogy ennyiért árulják), viszont ez meg nem Terra, hanem a magasabb felszereltségű, Luna! :otlet:
Ami nem tetszik, az a km (rég aranyáron adnák vagy másik nepper elvitte volna már, ha igaz lenne sztem), meg hogy fura a lökösök színe (tán utólag újrafújták, ami persze nem jelent feltétlenül gondot), ez nem a gyári Luna lökös sztem (cáfoljon meg vki, de biztos volt valami kocc elöl, látható is, hogy az illesztések nem stimmelnek), ki van égetve a vezetőoldali ülés és ritka ocsmányra van színezve (?) a középkonzol, valamint rádiót sem adnak hozzá. Az, hogy koszosnak néz ki belülről, lehet fénykép hiba, de lehet valós is, ez esetben kérdés, ha az előző tulaj nem ügyelt még a beltérre se, a motorra vajon igen...? Ha jársz arra, nézd meg! Legrosszabb esetben is tapasztalatnak jó lesz (és ne említsd a neppernek, hogy ez a legmagasabb felszereltség). :D

Jó lenne előpecázni valahonnan az előző tulajt, hol szervizelték a kocsit, stb... ::)
Igen, ez luna. A lökhárító gyárilag ilyen, mármint a sötétebb tónusú középső részre értem, nem pedig a változó illesztési hézagra.  :devil:
Az ocsmánynak titulált középkonzol szintén a japán mérnökök 90-es évek-beli ízlésvilágát tükrözi :) (ugyanilyen betétnek kell lennie az ajtók könyöklőiben is).
A rádió hiánya nem feltétlenül előny, de az mindenképpen szimpi hogy megvan az oda való gyári takarólap.

Nekem a linkelt autók közül ez a leginkább bizalomgerjesztő, mégha a km erősen kétséges is és van egy-két apró hibája.
De mint B.S. is írta, ezért az árért, ilyen életkorban nem érdemes a hibátlan autóra várni, mert olyan nincsen (legalábbis a hahu-ra nem kerül fel, az biztos)

Én a bordót messziről elkerülném. Számomra egy kiglanzolt, összelegózott nepperautó.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6442 Dátum: 2011.03.16 23:13:38 »
A vicc az, hogy a vezérműszíj csere külön fel van tüntetve a vezérműszíj burkolatán: 120 000. :D Amúgy meg az állítható kormány sem igaz :D
Terrákban állítható a kormány! (magasság csak)
És ne vedd ki a klímát az extrák közül.  ;)
Csak a béka Terrákban! :flowers:
De rákattantatok erre a bordó corollára :D Ismi megnézte, szerinte a kilométer valós lehet, fékbetét meg kuplung lassan cserére szorul, hátsó, rendszámtábla feletti műanyag burkolat is el van törve (nem tűnik vészesnek, szal tuti hogy valami rohadt drága elem, aminek a rögzítőcsavarja az első lökös mögött van és valami hosszanti merevítő) :D
Kereskedő meg nem igazán hajlik az alkúra, sem arra hogy egy általad kijelölt szervízbe bevizsgálják. Van hozzá egy szett nyárigumi a csomagtartóban, igaz eléggé slick, meg már málik szét a gumi, de talán még arra jó hogy garázs mellé kitedd hogy ne a lökháritót karcold össze :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6443 Dátum: 2011.03.16 23:22:58 »
Igen, még múlt héten találtam és linkeltem ide be. Az sajna gáz, ha a kereskedő "nem engedi" az átvizsgálást, kicsit biztos megmondanám a magamét, hogy akkor csak porfogónak tartja azt a szutyvadékot, vagy tényleg el is akarja adni??!!  :censored:
Kuplungot miből gondolja, hogy cserés lesz, ment az autóval? Csak azért, mert én tavaly tavasszal cseréltettem az enyémben és van a cserét illetően tapasztalatom, azaz, nem a munkafolyamattal, hanem meg tudom mondani, milyen volt, és milyen lett, miben lett másabb (természetesen jobb).

A fékre nem tudok mit mondani, az kopó alkatrész... Lexarnám. Ez nem volna indok, hogy ne vegyem meg az autót.

Az is jó jel, hogy a szervizkönyvéből csak az utsó két bejegyzés hiányzik a 170.000km-hez, azaz, hogy a többi megvan benne.

De jól látod, a linkelt ezüst és ez az érdemes megnézésre. ;) :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6444 Dátum: 2011.03.16 23:32:06 »
Igen, még múlt héten találtam és linkeltem ide be. Az sajna gáz, ha a kereskedő "nem engedi" az átvizsgálást, kicsit biztos megmondanám a magamét, hogy akkor csak porfogónak tartja azt a szutyvadékot, vagy tényleg el is akarja adni??!!  :censored:
Kuplungot miből gondolja, hogy cserés lesz, ment az autóval? Csak azért, mert én tavaly tavasszal cseréltettem az enyémben és van a cserét illetően tapasztalatom, azaz, nem a munkafolyamattal, hanem meg tudom mondani, milyen volt, és milyen lett, miben lett másabb (természetesen jobb).

A fékre nem tudok mit mondani, az kopó alkatrész... Lexarnám. Ez nem volna indok, hogy ne vegyem meg az autót.

Az is jó jel, hogy a szervizkönyvéből csak az utsó két bejegyzés hiányzik a 170.000km-hez, azaz, hogy a többi megvan benne.

De jól látod, a linkelt ezüst és ez az érdemes megnézésre. ;) :yes:

Ismerősöm nézegette, járó motornál próbálgatta a kuplungot (nem mentünk próbakört), azt mondta hogy már kicsit fent fog. Bár ha mindegyikre ezt mondja,ggyanús lesz hogy toyota sajátosság. Neki meg legutóbb G astrája volt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6445 Dátum: 2011.03.16 23:57:27 »
Aha. Akkor nem is biztos, hogy gond van a kuplungjával, nekünk is volt G Astránk (1,7dti). Látnom/éreznem kéne azt a kuplungot, ez így kevés és túl szubjektív infó. Vaj puhának kell lennie elsősorban, és sima, biztos fogáspontnak, mikor elindulnál vele. Nem rángathat, nem keményedhet fel. Ha menet közben nem csúszik a kuplung, akkor nagy baja biztos nincs. Ez Toyota, csak a józan paraszt eszünkkel kell megvizsgálni az autót. Amit gondolunk, hogy egy bizonyos módon kellene jól működnie, az egy Corollánál úgy is működik. Ha nem, akkor hibáddzik valami.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6446 Dátum: 2011.03.17 08:25:29 »
Bordó: Hát nekem 3 éve eléggé fent fog a kuplung. No para. Amíg nem csúszik, békén kell hagyni (már csak azért is, mert egy kuplungcsere munkadíjjal együtt simán üti az 50-60 ezret). A hátsó rendszám feletti tört cucc egy kis műanyag elem, sokan annál fogva csukják le a csomagtartót, sanszos hogy azért lehet eltörve (az enyémnél kézletörés esete forog fenn, ha azt valaki megfogja...). Sztem bontóból nem horror összegért kaphatsz, ha e mellett döntesz. De hogy nem engedi elvinni átvizsgálni... Hát... Úgy otthagynám az idiótáját mint a szél... Ha nem eladni akar, csak árulni, mondja meg már a telefonba.

Ezüst: Az, hogy japán a verda, nemcsak a motortérből, hanem a középkonzolból is látszik. :tt2: Bármi van a kocsihoz, ami tudja igazolni a brutálisan kevés futást? Ezek a Corollák nagy átlagban 200 ezer km körül járnak. Kivétel persze mindig akad, de azok általában max 1 nap múlva új gazdát kapnak... és ennek az ára is alacsony ehhez az "extrához" nekem.

@kmr: nem hiszem, hogy nepperek által összerakott kocsi lenne a bordó, minden a gyári utólagos helyén van, gyári kapcsolókkal, gyári cuccokkal. Bár a logikát én sem értem, hogy fapad autót gyári cuccokkal dobnak fel jó pénzért ahelyett, hogy eleve a jobban felszereltet vegye meg.
És tényleg ilyen ótvar mintájú egy luna belül (ahogy nézem a képet, az ablakemelőnél is ilyen). Úgy néz ki nekem innen mintha filccel összefirkálták volna. Ez gyári? :ph34r: Nekem pont hogy a kamu km miatt nem jön be az ezüst, bár ettől függetlenül elmennék megnézni mindenképp.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6447 Dátum: 2011.03.17 08:57:06 »
Bordó: Hát nekem 3 éve eléggé fent fog a kuplung. No para. Amíg nem csúszik, békén kell hagyni (már csak azért is, mert egy kuplungcsere munkadíjjal együtt simán üti az 50-60 ezret). A hátsó rendszám feletti tört cucc egy kis műanyag elem, sokan annál fogva csukják le a csomagtartót, sanszos hogy azért lehet eltörve (az enyémnél kézletörés esete forog fenn, ha azt valaki megfogja...). Sztem bontóból nem horror összegért kaphatsz, ha e mellett döntesz. De hogy nem engedi elvinni átvizsgálni... Hát... Úgy otthagynám az idiótáját mint a szél... Ha nem eladni akar, csak árulni, mondja meg már a telefonba.

Ezüst: Az, hogy japán a verda, nemcsak a motortérből, hanem a középkonzolból is látszik. :tt2: Bármi van a kocsihoz, ami tudja igazolni a brutálisan kevés futást? Ezek a Corollák nagy átlagban 200 ezer km körül járnak. Kivétel persze mindig akad, de azok általában max 1 nap múlva új gazdát kapnak... és ennek az ára is alacsony ehhez az "extrához" nekem.

@kmr: nem hiszem, hogy nepperek által összerakott kocsi lenne a bordó, minden a gyári utólagos helyén van, gyári kapcsolókkal, gyári cuccokkal. Bár a logikát én sem értem, hogy fapad autót gyári cuccokkal dobnak fel jó pénzért ahelyett, hogy eleve a jobban felszereltet vegye meg.
És tényleg ilyen ótvar mintájú egy luna belül (ahogy nézem a képet, az ablakemelőnél is ilyen). Úgy néz ki nekem innen mintha filccel összefirkálták volna. Ez gyári? :ph34r: Nekem pont hogy a kamu km miatt nem jön be az ezüst, bár ettől függetlenül elmennék megnézni mindenképp.
Sztem nyissunk külön topicot "Az a bizonyos bordó corolla ..." címmel, várjuk szeretettel azt is aki megvásárolja végül is kideríti a nyűgjeit :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6448 Dátum: 2011.03.17 09:00:26 »
Érdekes, hogy csak a hsz-em egyharmadában írtam róla, te mégis csak arra reagáltál. Murphy? :devil: :D

Egyébként no para, minden linkelt kocsit igyekszünk minél negatívabban megítélni az átverések elkerülése miatt. Tehát mi innen általában full pesszimisták vagyunk. Ne vedd magadra, minden autóval ez a helyzet.  ;)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6449 Dátum: 2011.03.17 09:38:39 »
Igen, mert képekről megmondani egy autó VALÓS állapotát lehetetlen, de ha a viszonylag kis méretű képeken is feltűnnek a csúnya illesztések, az eltérő színű lemezek, hiányosságok, foltok, fakulások, stb, akkor az élőben nem ér meg egy perc megnézést sem, mert még rosszabb lesz, mint képen. Ezért ilyenkor nálunk elsősorban a fikázáson van a hangsúly, tehát, ami a képekről feltűnő.
Ha a felszereltség nem stimmel, vagy van valami plusz dolog, ami le van színre fújva, persze, azt is észrevesszük, hiszen eltér a gyári stílustól, de ezek nem nagy problémák, nem kell komolyan venni.
A nepper kérdés sajnos mindig sarkallatos pontja a használtautó vásárlásnak, megtörtént rossza tapasztalatok miatt van ez, nem születésünk óta vagyunk negatívak.

Mindezek tükrében, ha azt javasoljuk valamelyikre, hogy "meg kell nézni", akkor az általában már jó jel, de elsülhet fordítva is. Vannak kitakarított, kiglancolt, de egyébként full leharcolt kocsik is, azokat kerülni kell, én azt szoktam mondani, hogy, "ha útba esik", meg lehet nézni öszzehasonlítási alapként jó lesz, de 100km-eket utazni egy ilyenért nem szabad.

Pl. itt, nálunk Békéscsabán is van egy 2000-es E11 facelift 1,4 vvti Wagon Terra eladó az egyik kereskedésben (sötétkék metál, 1.08M Ft-ért). Megnéztem most kedden közelről, de se szervizkönyve nincs (tehát zsákbamacska a múltja), és ráadásul az elej kompletten törött volt, durván ocsmányul megcsinálva. Egyedüli dolog, amit kicserélnék benne az enyémből, az a két első ajtó belső kárpitja gyári elektromos ablakemelővel. Ennyi.  :ph34r: Pedig képről nem is néz ki olyan rosszul... De nemhogy ennit, még 900e-t sem ér!

« Utoljára szerkesztve: 2011.03.17 09:40:58 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i