Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971953 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #975 Dátum: 2011.12.03 17:49:12 »
Az okosabb riasztok akkor is riasztanak, ha elveszitik a halozatot...

Amugy a mozgaserzekeloset turelemmel ki lehet jatszani, ha meg tul erzekenyre van allitva, akkor bejelez a kutyara is (ha van)
A legnyomas valtozasra sipolo a legokosabb szerintem, ablaktoresre, ajtonyitasra jelez csak es nem is kell minden helysegbe.
Plusz gsm modul, plusz esetleg egy 4db-os kamerarendszer.
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #976 Dátum: 2011.12.04 10:12:52 »
Nem kell havidíjas legyen, töltőkártyás csomag is jó. Olyat válassz, ahol az SMS-ek használatával jösz ki jobban.
Melyik szolgáltatónál vagy?
Minden szolgáltatónál vagyok  ;)
A vezetékessel az a gond, a riasztós szerint, hogy mostanában egy kábelen jön be a lakásba minden és modem választja szét a vonalakat. Az áram lekapcsolásával a telefonvonali elérés megszűnik - ergo kell egy szünetmentes a modemre.
GSM modul esetén van akku a riasztáshoz.
Utoljára a cégnél használtunk GSM modult, emlékeim szerint abba ~800 Ft volt egy olyan SIM havidíja, ami csak SMS-t tudott.
Feltöltőkártyánál meg van egy minimum limit, ami 1 év hosszabítást jelent (ez kb 3-4000 Ft szolgáltatónként). De ez még mindig kevesebb, mint a 12*800 Ft.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #977 Dátum: 2011.12.04 21:12:04 »
Karácsonyfa izzó sor kéne, a jelenlegi helyzethez viszonyítva valami jóárasított darab ami egy nagyobb fát is körbeér :)
Ha tudtok, szóljatok ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #978 Dátum: 2011.12.04 21:42:01 »
Azt összes kínai, melyiket akarod?  :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #979 Dátum: 2011.12.04 22:25:18 »
Karácsonyfa izzó sor kéne, a jelenlegi helyzethez viszonyítva valami jóárasított darab ami egy nagyobb fát is körbeér :)
Ha tudtok, szóljatok ;)
Lidl-ben (vagy Aldiban?) van pár típus, LED-es (=alacsony fogyasztású), minőségibbnek tűnik, mint az átlag.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #980 Dátum: 2012.01.11 21:49:26 »
Fűtésszerelésben kellene egy kis segítség: termosztátos radiátorszelepet szeretnék, de nem ismerem egyik márkát sem. Valakinek van esetleg tapasztalata vagy infója? Heimeier, Herz, Radeco, Danfoss, Honeywell, Caleffi ...

Még a radiátorok felszerlése előtt kértem, hogy eleve termosztátos szelepet tegyenek, vagy szóljanak, ha megy a fűtésszerelő, erre ma látom, hogy a radiátorok háromnegyede fel van szerelve, persze normál szelepekkel  :death:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #981 Dátum: 2012.01.11 21:53:12 »
A riasztós dolog megoldódott: távfelügyelet kérésével ők adták modult, ők fizetik bele a kártyát és még a teljes rendszer is féláron volt. 12 hó hűség van, de ha ezt összeadom, akkor az árengedményből pont kijön 12 havidíj.
A rendszer Paradox, az érzékelők (mozgás és nyitás) DSC-k.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #982 Dátum: 2012.01.12 11:21:49 »
Fűtésszerelésben kellene egy kis segítség: termosztátos radiátorszelepet szeretnék, de nem ismerem egyik márkát sem. Valakinek van esetleg tapasztalata vagy infója? Heimeier, Herz, Radeco, Danfoss, Honeywell, Caleffi ...
Lidl-ben volt qrva jó árban Honeywell. Mindet kicseréltem ilyenre. Nagyon jók!

Két ceruzaelemmel működik - kis motor forgatja a szelepet. Gyakorlatilag univerzális szelepre köthető, van hozzá kétfajta adapter is, attól függ, milyen szelep van a radiátorodon.

Beállítható két napi, két éjszakai szint (kezdő/végző órák szabadon választhatók), ezen túl hétköznapi és hétvégi program is (megadhatod melyik napok legyenek 'hétvége'). Manuális üzemmódja is van (mi azt használjuk inkább), és gyerekzárral is rendelkezik. Van ablaknyitás érzékelője is (beépítve) - ilyenkor nem fűti az utcát - bár ez nem mindig működik megbízhatóan, főleg akkor, amikor a kinti hőmérséklet olyan 10-15 fok körül van. Amikor hidegebb, akkor oké.

Nem kell szerelő a felrakáshoz, magad is felteheted.

« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 11:24:43 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #983 Dátum: 2012.01.12 18:09:55 »
Kicsit olvasgattam a témában, amit Te írsz, az a termosztátfej. Nekem nem kell ilyen nagytudású fej, mert lesz programozott termosztát. A radiátorra termosztátfej csak akkor rakható, ha maga a szelep termosztatikus.
Termosztátfejeket csak azért szeretnék, hogy az eltérő hőtulajdonságú helyiségekben ne legyen nagy hőmérsékleti különbség (pl földszint - emelet, keleti - nyugati - északi oldal, felszerelt radiátor mérete, nyílászárók száma, mérete stb).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #984 Dátum: 2012.01.12 20:56:44 »
Én úgy vettem ki, hogy ezt keresel. Bocs.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #985 Dátum: 2012.01.13 20:13:15 »
Én úgy vettem ki, hogy ezt keresel. Bocs.
Ez majd a második lépés lesz, de elég lesz az egyszerűbb kivitel is.  :)
Mint kiderítettem Luxor típusú szelepek vannak most szerelve.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #986 Dátum: 2012.01.17 10:32:06 »
Fűtésszerelésben kellene egy kis segítség: termosztátos radiátorszelepet szeretnék, de nem ismerem egyik márkát sem. Valakinek van esetleg tapasztalata vagy infója? Heimeier, Herz, Radeco, Danfoss, Honeywell, Caleffi ...

Még a radiátorok felszerlése előtt kértem, hogy eleve termosztátos szelepet tegyenek, vagy szóljanak, ha megy a fűtésszerelő, erre ma látom, hogy a radiátorok háromnegyede fel van szerelve, persze normál szelepekkel  :death:
Tavaly került felszerelésre a lakásunkba jó pár darab  Heimeier, meg vagyok velük elégedve.
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #987 Dátum: 2012.01.19 19:54:15 »
Nem tudjátok, hogy UPC digitális kábeltv csomagban milyen analóg adásokat adnak?
Egy forrásból úgy tudom, hogy a digital gold csomagban az analog silvert, míg a digital bronz csomagban az analog bronz adásai foghatóak.
Köszi

TSityu

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #988 Dátum: 2012.01.19 20:23:16 »
Én először megnézném a weboldalukon, ha onnan nem derül ki akkor felhívnám őket.  (mert területenként változhat)  :)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #989 Dátum: 2012.01.19 20:40:45 »
Web-en nincs info(csak annyit ír, hogy alapcsomag), telefont(1221) nem veszik fel.