Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2882043 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7110 Dátum: 2011.08.04 20:56:47 »
sziasztok ! pár napja még jelezte a mazzag hogy téli a tank, de ma már nem ezt jelzi... ez normális?? ;)

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7111 Dátum: 2011.08.04 21:34:38 »
sziasztok ! pár napja még jelezte a mazzag hogy téli a tank, de ma már nem ezt jelzi... ez normális?? ;)

Lehet hogy kezd fogyni belőle?? :D :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7112 Dátum: 2011.08.05 14:08:09 »
Halihó!
2001 VVT-I Linea Angliai gyártmányú tulajokat keresném apró problémámmal :D

Szinte tiszta a kép hogy pár napja még jelezte a bekapcsolt fényszórót az óracsoporton, de ma feltűnt hogy nincs ikon. Jól emlékszek és kiégett vagy nem is volt (?kétlem?)?

tompitottat nem jelzi,csak az országutit...meg ha a helyzetjelző fel van lőve,akkor van müszerfalvilágitásod is...ne paráz cimbi, nem égett ki semmi:))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7113 Dátum: 2011.08.05 21:02:49 »
Rendben, értettem, még jó hogy nem kaptam szét :D Fura ez az átszokás, kis apróságok és mégis milyen zavaróak. Pl bravában az egyetlen egyenlőre ami hiányzik pont ehhez kapcsolódó, kulcsot kivéve lekapcsolja a fényszórókat... általában úgy is hagytam, városban is használtam, ezért égett bele a kis ikon a fejembe :D Ami most hiányzik... az nem csipogott hogy úgy van "idiótavagylemerlökígy" csak megszakította (ha meg nagyon keltet visszafele fordítva a kulcsot egy pöcök nyomásával együtt rá lehetett bírni hogy úgy hagyja, bár sose használtam, nem is keltet meg enyémbe szar is volt) :D... Ez az egy negatívum, de apróság, több a pozitívum corolla javára :) Apróságok közül pl a sok rekesz, hiába nem nő vagyok, bravában volt a váltó mögött egy lyuk nesze, oda beraktam mobilt igazolványt kulcsot, első kanyarban mind a lábam alatt volt, itt jó kényelmesen kipakolható minden mindenhova :D És még pia tartója is használható, bravában a kesztyűtartóba volt vájva egy kis semmi, fél literes mekis pohár már nem fért be, a kisebbek meg egy kis kátyúnál leborult jobb esetben, rosszabban bele a kesztyűtartóba :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.05 21:05:27 írta Késő Robi »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7114 Dátum: 2011.08.06 15:14:59 »
Tele lettem hirtelen elektronyos problémákkal  
Jobb első helyzetjelző nem ég (bal ég, szal nem biztosíték), hátsó ködlámpák nem égnek, meg nem sípol a nyavajás ha úgy nyitom ki az ajtót hogy ég valami lámpa.
A lámpijonok valszeg csak kirázódtak, kihűlt a kipufogó majd kiveszem őket   :cool2:
A figyelmeztető berregő izével meg nemtom mi legyen, melyik biztosítékra van kötve, gondolom az ajtó nyitás érzékelése ugyanaz mint a belső világításé (az működik)
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.06 15:39:58 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7115 Dátum: 2011.08.06 17:09:37 »
Tele lettem hirtelen elektronyos problémákkal  
Jobb első helyzetjelző nem ég (bal ég, szal nem biztosíték), hátsó ködlámpák nem égnek, meg nem sípol a nyavajás ha úgy nyitom ki az ajtót hogy ég valami lámpa.
A lámpijonok valszeg csak kirázódtak, kihűlt a kipufogó majd kiveszem őket   :cool2:
A figyelmeztető berregő izével meg nemtom mi legyen, melyik biztosítékra van kötve, gondolom az ajtó nyitás érzékelése ugyanaz mint a belső világításé (az működik)
Nah megint vaklárma: hátsó ködlámpáim nincsenek, csak a kapcsoló van meg a kocsiban. Pedig úgy emlékeztem hogy még nézegettük is hogy van hátul ködlámpa, de lehet az egy másik kocsi volt.
Első helyzetjelző el volt színeződve, meg ha be volt tekerve a helyére akkor nem világított, úgyhogy kapott egy újat.
A figyelmeztető is berreg, de csak akkor ha le van véve a gyújtás.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7116 Dátum: 2011.08.06 20:39:03 »
nem csak a gyujtás,hanem a készenléti áram is..magyarul kiveszed a kulcsot..akkor kezd el bugni....
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7117 Dátum: 2011.08.07 11:23:43 »
ÁÁÁ a kezemben maradt a csomagtartó belső nyitója :( Megszorult a konzol, abszolút nem mozog... :( Ilyen apró cseprő dolgot honnan lehetne beszerezni? Jó bontót tudtok dél-pest környékén? Nagyon zavar :(

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7118 Dátum: 2011.08.07 16:44:36 »
ÁÁÁ a kezemben maradt a csomagtartó belső nyitója :( Megszorult a konzol, abszolút nem mozog... :( Ilyen apró cseprő dolgot honnan lehetne beszerezni? Jó bontót tudtok dél-pest környékén? Nagyon zavar :(
google-ban, meg a toyotaclub weblapon is fent vannak a toyota bontók...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7119 Dátum: 2011.08.07 20:26:02 »
ÁÁÁ a kezemben maradt a csomagtartó belső nyitója :( Megszorult a konzol, abszolút nem mozog... :( Ilyen apró cseprő dolgot honnan lehetne beszerezni? Jó bontót tudtok dél-pest környékén? Nagyon zavar :(

hagyd a francba...marad a külső kulcsos nyitási technika:)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7120 Dátum: 2011.08.07 20:52:53 »
Nem bírtam magammal, vettem super gél pillanatragasztót, vissza ragasztottam, de valami nem okés, nem a semmiért maradt a kezembe :( ilyen rugós hangja van mozog, de nem nyit :( Holnap leszedem a csomagtartó burkolatát, megnézem a bovdent hogy megy... amúgy ezek a műanyag elemek mily egyszerűséggel vannak rögzítve fantasztikus, 1 perc alatt lebontottam a baloldalát :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.07 20:55:04 írta Késő Robi »

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7121 Dátum: 2011.08.07 21:46:27 »
Ezek az injektor tisztító löttyök érnek valamit? 140.000km van az autóba és nem volt még megejtve egyszer sem csak most mikor tankolni voltam ajánlgatta a kutas hogy vegyek, de mondtam köszönöm kihagyom,  de ha érdemes lenne csinálni egy ilyent akkor beiktatok egyet. ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7122 Dátum: 2011.08.07 21:59:00 »
Néhányan használják és hisznek benne. Én és a minőségi (OMV)* benzinben hiszek, és a jó használatban, ahol időnként meg van pörgetve a motor.

* tudom, állítólag mindenhol ugyanaz a cucc, de én szeretem azt hinni, hogy nem. Ez vallás, ne próbáljatok meggyőzni  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7123 Dátum: 2011.08.07 22:03:08 »
Én kb. 5000 Km-enként tankolok 2-3l E85-öt. Az is tisztít, Én ebben hiszek.  :whistling:

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #7124 Dátum: 2011.08.07 22:12:43 »
Néhányan használják és hisznek benne. Én és a minőségi (OMV)* benzinben hiszek, és a jó használatban, ahol időnként meg van pörgetve a motor.
* tudom, állítólag mindenhol ugyanaz a cucc, de én szeretem azt hinni, hogy nem. Ez vallás, ne próbáljatok meggyőzni  :D

Jól használom, pörgetve is van úgyhogy akkor nagy gond nem lehet. :D

Én kb. 5000 Km-enként tankolok 2-3l E85-öt. Az is tisztít, Én ebben hiszek.  :whistling:

Akkor legfeljebb ezt kipróbálom, mert ez olcsóbb is mint az a flakon lötty, de elvileg ha V-Powert,Evo Neot és társait tankolok azzal is kb ugyanazt vagy hasonló eredményt érnék el, mert gyors utána olvasásom alkalmával azt olvastam hogy kerozin vagy ahhoz hasonló anyag van benne.