Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1250840 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6855 Dátum: 2011.03.27 23:36:30 »
Debrecen belvárosában a közlekedési lámpák fel vannak szerelve visszaszámlálóval. Lehet látni hány másodperc múlva lesz zöld, vagy piros. Ez jó dolog. Van máshol is ilyen?
Van. Pécsett is van, meg a déli országrészben több helyen. Meg Kínában.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6856 Dátum: 2011.03.28 08:09:43 »
Miskolcon es Nyiregyhazan is egyre tobb helyen. Szerintem is jo otlet  :clap: Mar csak a sebkorlat elojelzo tabla hianyzik, de nagyon  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6857 Dátum: 2011.03.28 10:09:30 »
Miskolcon es Nyiregyhazan is egyre tobb helyen. Szerintem is jo otlet  :clap: Mar csak a sebkorlat elojelzo tabla hianyzik, de nagyon  :szemez:

Meg Sopronban a Mária szobor után a Hűségkútnál.(Várkerület) :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6858 Dátum: 2011.03.28 10:20:30 »
Bcsabán is szinte minden nagyobb kereszteződésben. Jó dolog, fel lehet készülni a forgalmi rend változásra időben. És nálunk még jól is működik...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6859 Dátum: 2011.03.28 11:30:11 »
Gondolom a fogyi bajnokoknak külön jó, mert le állíthatják az autót. Én sajnálok indítózgatni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6860 Dátum: 2011.03.28 13:44:33 »
...aki nem enged be lassabb városi forgalomban, az úgy 90%-ban női sofőr, aki közben mereven előre bámul, és nem is néz a szemedbe  :devil:
És közben valszeg tényleg nem vesz észre  :) ... Ezt azért már figyelem egy ideje, holott hivatalosan még nem is kezdtem el oktatóskodni. Az egy dolog, hogy a nők úgy általában több mindenre tudnak szimultán figyelni, mint a férfiak. De hogy vezetés közben ez gyakran nem így van, az tuti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6861 Dátum: 2011.03.28 13:49:03 »
Válaszolok, mert kérdeztél. Ez így tényleg nem vita. Szóval a ma emberének minden figyelme a másikon van. Nyilván ebben a szituban Te lennél a buszos és van a bmw-s. Úgy érzem így éled meg.
Nem  :) ... Csakhogy én ilyet a BMW-s helyében nem csinálnék. És nem azért, mert nincs BMW-m  :lol:

De Te mégis azt kérdezed, hogy a bmw-s hogy és miként. Nem azt kérdezed, hogy Te magad hogy tudnád meg tenni azt, hogy bosszankodás nélkül simán kikerüld. Miért mondom ezt? Gondolj megint a fa esetére. Kikerülted, estére már el is felejtetted. A bmw-sen meg felidegesíted magad és este még érezteti a hatását. Annyi ilyen van az ember életében, hogy ezek a kellemetlen érzések összeérnek és nomrult általában a közérzete az embernek. Én ezután az eset után, egyből azt vizsgáltam mitől tudták ilyen könnyedén megoldani a horvátok ezt. Ők nyertek, mert nem idegeskedtek. És valljuk be őszintén, ez lenne a végcél. Mondhat bárki bármit a világ fejlődésről meg irányzatokról, meg akármiről. A végcél, hogy este azt mondhassuk, ma minden tekintetben egy jó nap volt. Ha felidegesíted magad (nem ő téged!) magaddal tolsz ki. Van az a mondás, hogy idegeskedni annyi mint mások hülyeségét magunkon bosszulni meg.
Ez idáig rendben van, és nagyon igaz  :yes: ... De azért az sem lenne rossz, ha el lehetne érni, hogy embertársaink kevesebb okot adjanak nekünk az idegeskedésre. Márpedig ez kevésbé fog megvalósulni, ha sosem kapnak semmi negatív visszajelzést, bármekkora hülyeséget is csinálnak. Az ilyet rendre kell utasítani, vigyorogva, úgy, hogy közben ne húzd fel magad  :D ... Na, EZ jelenti az erőt, nem a szótlan kikerülés  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6862 Dátum: 2011.03.28 13:58:42 »
az ausztral nagydijat meg lehet valahol nezni online? direkt nem az F1 topicban kerdezem, mert nem akarom megtudni az eredmenyt :)

dolgoztam elozo ejjel 3ig, es mentem nyitni masnap, szoval eselytelen volt felkelnem.
torrentezni nem akarok, mert nem a sajat gepemet hasznalom.
kisa
born to ride

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6863 Dátum: 2011.03.28 14:12:58 »
Ez idáig rendben van, és nagyon igaz  :yes: ... De azért az sem lenne rossz, ha el lehetne érni, hogy embertársaink kevesebb okot adjanak nekünk az idegeskedésre. Márpedig ez kevésbé fog megvalósulni, ha sosem kapnak semmi negatív visszajelzést, bármekkora hülyeséget is csinálnak. Az ilyet rendre kell utasítani, vigyorogva, úgy, hogy közben ne húzd fel magad  :D ... Na, EZ jelenti az erőt, nem a szótlan kikerülés  :yes:
De mennyire, hogy így van! Számomra az, amit lp ír, egy fejlehajtós beleegyezés (a hallgatás = beleegyezés), kvázi birka módjára sodródik tovább az ember az "árral". Kérdezem én, EZ a CÉL?! Köszi, inkább nem. Ebben nincs fejlődés, a sodródás, nem hoz magával fejlődést, csak pusztulást, begyepesedést.
Visszatérve a BMW-sre (de felőlem lehetett volna Lexusos is, tök mindegy), azt írta lp, hogy megállt egy buszmegállóba fagyizni.
Na, azt ne mondd már nekem, lp, hogy nem tudott volna még 5-10m-t előrébb gurulni, hogy a buszt, illetve az arra esetlegesen váró embereket NE AKADÁLYOZZA saját önzőségéből! Neki, természetesen a buszmegállóba kellett megállni, hogy a plasztikribanc Barbyja 20cm-s sarkú pipellőjében nehogy 10m-t gyalogoljon, mert akkor lerohad a lábáról.
A gond ezzel, véleményem szerint egyáltalán nem az, hogy ezt én nem hagynám szó nélkül. Ugyanis az Ő önzősége akadályoz több embert, járművet abban, hogy az ésszerű, logikus mozgásukat végezzék.
Teljes mértékben Palaczkkal értek egyet. Megkérném, hogy ugyan álljon már előrébb, ha kiszállt az autóból a barátnője, hogy a busz is elférjen a számára kijelölt megálló helyen, mert valószínűleg Ő sem díjazná, ha a 6x-os tömegű busz arrébb tolná a SUV-ot. Ennyi.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6864 Dátum: 2011.03.28 16:34:50 »
Szerintem az lp és az én álláspontom NEM ellentétes, hanem a dolog más aspektusairól beszélünk. Amit ő mond (hogy ne b...uk fel magunkat más bunkósága miatt), az abszolút megállja a helyét. Viszont ezt szvsz nem úgy kell megvalósítani, hogy a másik közben egyáltalán ne legyen zavartatva a kis egomán viselkedésében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6865 Dátum: 2011.03.28 22:11:18 »
...aki nem enged be lassabb városi forgalomban, az úgy 90%-ban női sofőr, aki közben mereven előre bámul, és nem is néz a szemedbe  :devil:
És közben valszeg tényleg nem vesz észre  :) ... Ezt azért már figyelem egy ideje, holott hivatalosan még nem is kezdtem el oktatóskodni. Az egy dolog, hogy a nők úgy általában több mindenre tudnak szimultán figyelni, mint a férfiak. De hogy vezetés közben ez gyakran nem így van, az tuti.
A férfiaknak akkor van csőlátásuk, ha ahűtőben kell keresni. a nőknek meg ha autóba ülnek. :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6866 Dátum: 2011.03.28 22:16:43 »
....embertársaink kevesebb okot adjanak nekünk az idegeskedésre. ......
.... Az ilyet rendre kell utasítani, vigyorogva, úgy, hogy közben ne húzd fel magad  :D ... Na, EZ jelenti az erőt, nem a szótlan kikerülés  :yes:

1. Hol van előírva, hogy idegeskedni kell emiatt. Ez a saját döntésed, dönthetsz másképp is.
2. Ez szüli a háborút. Ma már sosem az erőszakos győz, hanem a fineszes.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6867 Dátum: 2011.03.28 22:23:12 »
bepi81! Te hamarabb fogsz háborúba vonulni mint Palaczk.
A fejhajtás, az az amikor nem tetszik a dolog, de csinálod. ÉN ILYET NEM MONDTAM!
Azt mondtam maradj nyugodt és cselekvő képes. Nyugodságból dönts ne idegből. Hidd el jobb döntés lesz még akkor is, ha úgy döntesz, hogy valami úton megleckézteted.
Egy szóval sem mondtam ,hogy fejet kell hajtani.

Emlékeztetnék mindenkit, hogy azzal kezdtem, hogy ne légy ideges. Olvasd át még egyszer amit írtam!
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6868 Dátum: 2011.03.28 22:28:51 »
...Na, azt ne mondd már nekem, lp, hogy nem tudott volna még 5-10m-t előrébb gurulni,...

Te is csak mástól várod el, mint a bmw-s. Hidd el nem vagy jobb, csak a tömeg mögé bújsz az érveiddel. Azt mondtam az a baj, hogy mindenki mástól várja el. És erre nincs megfelelő indok.
Egy dolog van, hogy amit elterveztem, megcsinálom akár fa van az útban akár bmw-s, nyugodtan nem idegesen, biztosra menve. Apám ezt úgy mondta, "akkor is ha cigánygyerekek potyognak az égből". (nem rassz, csak képtelenség.)
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #6869 Dátum: 2011.03.28 22:38:03 »
Kezdelek nem érteni  :hmmmm: ... Komolyan azt mondod, hogy onnantól fogva a világon semmi probléma nem lenne, ha nem akadnánk fenn embertársaink zavaró megnyilvánulásain? Gondolj bele, hova vezetne mindez... Előbb csak a kocsibeállódba parkol... Utána már a garázsodba... Aztán már be is jön, és kölcsönveszi a fényképezőgépedet... Utána már a feleségedet veszi kölcsön (bocs, nem személyes, csak érzékeltetni akarom a gondolatmenetet).............. Hol a vége ennek?

Mondom még egyszer: azt a részét értem, hogy az ember elsősorban magával szúr ki, ha felhúzza magát. De véleményem szerint ezt elsősorban azokra a dolgokra ésszerű alkalmazni, amelyeken nem tudunk változtatni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.28 22:40:54 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )