Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970541 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2685 Dátum: 2013.10.14 11:52:50 »
Van valakinek Bp és környékén megbízható gázszerelő ismerőse/kontaktja, aki nem úgy kezdi, hogy 15e Ft-ért száll ki, és még meg se nézte a cirkót?  :innocent:
Át kellene nézni az egész rendszert, illetve lehet 1-2 radiátort is le kellene már cserélni...  :hmmmm:

Dr. Gáz!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2686 Dátum: 2013.10.14 16:51:47 »
Pü ment!!

Köszi! Emésztem.  :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Lakás, háztartás
« Válasz #2687 Dátum: 2013.10.15 14:13:03 »
Dr. Gáz!?

Köszi a tippet, közben a szomszédunknak is van egy jól bejáratott ismerős kontakja ez ügyben, és mivel már ő is kihívta magához így megkértünk, hogy majd nézzen át hozzánk is.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2688 Dátum: 2013.10.29 08:13:23 »
Köszi! Emésztem.  :yes:

Szervusz Trotter!

Nos, mint az olajosban írtam van kis adalékom a témához. A hétvégén szerencséltettem én is egy elromlott (törött) döme szerelésével foglalkozni. Sem házi, sem részleges megoldásra (úszógolyó csere) nem volt lehetőség, így vennem kellett egy komplett töltő szelepet. Nem volt egetrengetően drága, mégis olcsóbb lett volna csak golyszlit cserélni. Gondoltam a Döméék adnak valami iránymutatás arra nézve, hogy az öblítési mennyiséget ne csak találomra állítsam be víztakarékos üzemre, így beleolvastam a tájékoztatójukba is. Ők is említik az egyik hibaforrásként a hálózati víz túlnyomását. Aztán eszembe jutott egy korábbi munkám során történt esemény. A kilencvenesek végén egy budai társasház ( János kórház környéke) földszinti lakásában komplett vízhálózat cserét végeztünk. Amikor a boilert töltöttük fel, a biztonsági szelep hidegen "megszólalt". Vadi új szelep volt, nem értettem a problémát. A tartályt leeresztettem, majd jött a megismételt feltöltés és a problem. Megkérdeztem egy régi ismerős szakit, aki elmondta - amit akkori zölfülüként először halottam -, hogy a fővárosi használati vízhálózat nem azonos alapnyomáson dógozik a pesti és budai oldalon, ráadásul időszak, napszak, évszak, szerint kisebb-nagyobb lengések előfordulnak a nyomás tekintetében. Ezért, hogy a hibás működést (pl; nem jön ki a víz a csapból) és rendszerelem károsodást kiküszöböljék, az érintett területeken - ahol az alapnyomás 5-5,5 (bar) (amelyek a duna átlagos vízszintjéhez képest bizonyos magasság fölött helyezkednek el) ott a rendszerbe be kell szerelni egy kalibrálható nyomáskorlátozó szelepet. Azt tudom, hogy Te a Duna bal partján laksz, és vélem, hogy a terület és a házatok az emeltnyomású hálózati vízellátó rendszerbe tarozik (pl; a XVII. ker Madár-telep). Ezért azt javaslom, hogy a tartályt töltő sarokszelepen állíts kisebb tömegáramot és nyomást, ezzel véleményem szerint kiküszöbölhető lesz a döme hangoskodása.   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2689 Dátum: 2013.10.29 18:47:51 »
Szervusz Trotter!

Nos, mint az olajosban írtam van kis adalékom a témához. A hétvégén szerencséltettem én is egy elromlott (törött) döme szerelésével foglalkozni. Sem házi, sem részleges megoldásra (úszógolyó csere) nem volt lehetőség, így vennem kellett egy komplett töltő szelepet. Nem volt egetrengetően drága, mégis olcsóbb lett volna csak golyszlit cserélni. Gondoltam a Döméék adnak valami iránymutatás arra nézve, hogy az öblítési mennyiséget ne csak találomra állítsam be víztakarékos üzemre, így beleolvastam a tájékoztatójukba is. Ők is említik az egyik hibaforrásként a hálózati víz túlnyomását. Aztán eszembe jutott egy korábbi munkám során történt esemény. A kilencvenesek végén egy budai társasház ( János kórház környéke) földszinti lakásában komplett vízhálózat cserét végeztünk. Amikor a boilert töltöttük fel, a biztonsági szelep hidegen "megszólalt". Vadi új szelep volt, nem értettem a problémát. A tartályt leeresztettem, majd jött a megismételt feltöltés és a problem. Megkérdeztem egy régi ismerős szakit, aki elmondta - amit akkori zölfülüként először halottam -, hogy a fővárosi használati vízhálózat nem azonos alapnyomáson dógozik a pesti és budai oldalon, ráadásul időszak, napszak, évszak, szerint kisebb-nagyobb lengések előfordulnak a nyomás tekintetében. Ezért, hogy a hibás működést (pl; nem jön ki a víz a csapból) és rendszerelem károsodást kiküszöböljék, az érintett területeken - ahol az alapnyomás 5-5,5 (bar) (amelyek a duna átlagos vízszintjéhez képest bizonyos magasság fölött helyezkednek el) ott a rendszerbe be kell szerelni egy kalibrálható nyomáskorlátozó szelepet. Azt tudom, hogy Te a Duna bal partján laksz, és vélem, hogy a terület és a házatok az emeltnyomású hálózati vízellátó rendszerbe tarozik (pl; a XVII. ker Madár-telep). Ezért azt javaslom, hogy a tartályt töltő sarokszelepen állíts kisebb tömegáramot és nyomást, ezzel véleményem szerint kiküszöbölhető lesz a döme hangoskodása.
Köszönöm szépen. Valóban a bal parton vagyok, de nem pesti, hanem jelenleg Dakövös területen.  Elvileg a Gellértheggyel egy magasságban vagyunk. Már korábban letekertem a szelepet kissé.  Most csak finoman bimm-bammol kettőt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2690 Dátum: 2013.10.29 19:36:17 »
Köszönöm szépen. Valóban a bal parton vagyok, de nem pesti, hanem jelenleg Dakövös területen.  Elvileg a Gellértheggyel egy magasságban vagyunk. Már korábban letekertem a szelepet kissé.  Most csak finoman bimm-bammol kettőt.

Az mekkora ellentét pár, hogy a gödöllői domság egymagasságban van a Gellért-heggyel.
Természetesen nem neked szól, csak az említett domborzati jellemzőt én is ismertem de nem fér a búbom alá, hogy az egyik miért domb, míg a másik már hegy , ha már egy magasságban vannak.

Az gáz lehet! (hogy az utált szófordulattal éljek!)
Éjfélkor arra ébredni, hogy két órát siet a falióra. :D :D ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.29 19:39:29 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2691 Dátum: 2013.10.30 03:14:06 »
...nem fér a búbom alá, hogy az egyik miért domb, míg a másik már hegy , ha már egy magasságban vannak.

...és akkor még szót se ejtettünk a Velencei-hegységről és a Heves-Borsodi dombságról. Bár a Velencei-huplik legalább jó öregek :innocent:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2692 Dátum: 2013.10.30 09:56:44 »
...és akkor még szót se ejtettünk a Velencei-hegységről és a Heves-Borsodi dombságról. Bár a Velencei-huplik legalább jó öregek :innocent:
Azok tengerszint feletti magassága is azonosnak tudott?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2693 Dátum: 2013.10.30 10:34:55 »
mindig Tv ügyben kérdeznék:

ha adott egy 3tv-s lakás ott minden készülékhez kell külön box a sima nem kártyás vételhez? vagy antenna erősitő kell? simán elosztva a jelet nem jó?

van egy Tv amiben benne van a dekóder. mindenképp spéci digivételes antenna kell hozzá? hagyományossal ne is próbálkozzak?

köszi ::)

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2694 Dátum: 2013.10.30 15:27:18 »
A régi antennák (szélessávú, UHF) megfelelnek a digitális vételre. Ha minden Tv-ben van mpeg dekóder, akkor elég egy antenna és el kell osztani háromfelé a jelet. Erősítő szükségessége hamar kiderül (az antenna nyereségétől is függ), gyenge jelnél a digi adtás nem zajos lesz vagy szemcsés, hanem kockásodni fog.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.30 15:34:04 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2695 Dátum: 2013.10.30 15:38:45 »
Azok tengerszint feletti magassága is azonosnak tudott?

Nem. Ott a dombság sokkal magasabb, mint a hegység  :clap:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2696 Dátum: 2013.10.30 15:39:43 »
Némi infóalapnak ajánlom ezt az oldalt:
mindigtv

Amúgy minap próbáltam ki egy LCD tv-t, az emeleti ablakunk pont adóirányba néz, kitettem egy botantennát (10 cm-es!) és gyönyörűen jött vele mind a 7 ingyenes digitális adás.
Holnap én is antenna és tv szerelésben leszek nagyinál vidéken...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2697 Dátum: 2013.10.30 16:19:59 »
köszi az infókat Whis  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2698 Dátum: 2013.10.30 16:28:12 »
Némi infóalapnak ajánlom ezt az oldalt:
mindigtv

Amúgy minap próbáltam ki egy LCD tv-t, az emeleti ablakunk pont adóirányba néz, kitettem egy botantennát (10 cm-es!) és gyönyörűen jött vele mind a 7 ingyenes digitális adás.
Holnap én is antenna és tv szerelésben leszek nagyinál vidéken...
akkor bizonyára keletmagyarországon szerelsz.
csüt.du.nekem is alakítani kell vmit otthon anyáméknál a nyári konyhába,m lekapcsolják az anál-lógot;)

murray!
legyen egy jó nyereségű antennád,meg 2 box,a harmadikban van tuner, antenna jelét szétdobod splitterrel és pá,jön az adás.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #2699 Dátum: 2013.10.30 18:25:00 »
Az mekkora ellentét pár, hogy a gödöllői domság egymagasságban van a Gellért-heggyel.
Természetesen nem neked szól, csak az említett domborzati jellemzőt én is ismertem de nem fér a búbom alá, hogy az egyik miért domb, míg a másik már hegy , ha már egy magasságban vannak.

Az gáz lehet! (hogy az utált szófordulattal éljek!)
Éjfélkor arra ébredni, hogy két órát siet a falióra. :D :D ;)

Mostmár befér a búbom alá, kupálódtam kicsit a témában. :D :whistling:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu