Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 916162 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2565 Dátum: 2010.04.25 21:38:15 »
Ezzel a nyomással nem lesz túl kemény? Gondolom nemcsak a magyar utak vacakok, hanem ott se sztrádaminőség lesz, akkor nem lesz túl komfortos a kocsi, főleg ilyen hosszú úton.
Az úthibákat ki lehet kerülni. Amúgy a 400 km-ből csak egy 40 km-es szakasz rossz, Szalonta és Nagyvárad között. A többivel semmi gond. Azon a 40 km-en meg majd odafigyelek, lassabban megyek és kerülgetem az úthibákat. Mondjuk ezt akkor is ugyanígy megtenném, ha kisebb lenne a keréknyomás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2566 Dátum: 2010.04.25 21:49:29 »
Megjegyzem, az AB-ben volt korábban egy cikk arról, hogy mit tehet az ember a kisebb fogyasztás érdekében. Direkt egy nem túl gazdaságos, aránylag régi autón próbálkoztak: a szerkesztőséghez tartozó, 2.0 benzines 190-es Mercin. Ez az autó normál konfigban, átlagos vezetéssel, gyári keréknyomással, 10 W-40 átlagos olajjal valami 10.5-öt evett átlagban. A spórolást két lépcsőben hajtották végre: megnézték, mi hozható ki reális körülmények között, és mi az elérhető maximum.

Az első lépcső arról szólt, hogy a keréknyomást megemelték a gyári maximumra, tettek bele 0 W-40-es olajat, és nekiálltak takarékosan vezetni. Így leugrott a fogyiból két liter  :sorcerer: ...

Utána jött a lehetőségek határának feszegetése: keréknyomás föl 3.0-ra, jobb külső tükör leszerel, kocsiból minden fölösleges dolgot kidob (inkluzíve pótkerék és hátsó ülések), extrém takarékos vezetési stílus alkalmazása. Mindezt már nem ajánlották utánzásra - de tény, hogy további két literrel (!) csökkent így a fogyasztás, tehát 6.5-öt evett az a kocsi, ami előtte 10.5-öt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2567 Dátum: 2010.04.25 22:13:03 »
Az úthibákat ki lehet kerülni. Amúgy a 400 km-ből csak egy 40 km-es szakasz rossz, Szalonta és Nagyvárad között. A többivel semmi gond. Azon a 40 km-en meg majd odafigyelek, lassabban megyek és kerülgetem az úthibákat. Mondjuk ezt akkor is ugyanígy megtenném, ha kisebb lenne a keréknyomás.
Akkor nem lesz gond a 2.8 helyett 3.0 bar nyomással sem valószínűleg. Nálam csak 2,5 bar most a nyomás, de akkorát ütött egy aszfaltfelmarásnál mint a huzat. Cirka 40 körül mehettem, de bezzeg itt táblát csesztek kitenni, meg azt sem értem, miért ilyen durva az útfelmarás vége? Szinte lépésben lehet csak átmenni ott, vagy ez a cél? Egy hülye motoros meg azon a részen kezdett előzni, akkorát kapott az első villa, hogy a motort kicsit feldobta a levegőbe.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2568 Dátum: 2010.04.25 22:15:34 »
Egyébként azt látom, hogy mennyire nem élnek az emberek az átlagos fogyasztástechnikai fogásokkal. Bezzeg talán ők sírnak a legjobban hogy drága a benzin. A mai utamon is azt láttam, hogy csomóan nyomták neki mint süket a csengőt és nem céges kocsinak tűntek. neki még lehet az 500Ft-os benzinár sem lenne ok, hogy spórolósabban vezessenek.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2569 Dátum: 2010.04.25 22:32:02 »
Azért elég jól ismerem a Camryt, ezt tudod. Most 2.8 van benne és ennek nem tapasztalom semmilyen hátrányát (a keményebb rugózáson kívül) - sőt; pedig direkt tesztelgettem pl. a kanyarstabilitást. Úgyhogy nem látok rá okot, hogy a hosszú útra, krúzolásra miért ne tegyek bele kicsit többet.

Nezd, ha okosabbnak erzed magad a gyari mernokoknel, akkor felolem tehetsz bele 7-et is. Lelked rajta.  :ph34r:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2570 Dátum: 2010.04.25 23:05:44 »
Nezd, ha okosabbnak erzed magad a gyari mernokoknel, akkor felolem tehetsz bele 7-et is. Lelked rajta.  :ph34r:
Nem érzem okosabbnak magam náluk  :) - de tudjuk, milyen szempontok miatt akkora a gyári keréknyomás, amekkora; az átlagos autóhasználóhoz képest sokkal jobban végig tudjuk gondolni és ezáltal ki is tudjuk védeni azokat a dolgokat, amik miatt a gyár akkora nyomást ad meg, amekkorát. Ráadásul azt is tudjuk, hogy régebben a gyárak alacsonyabb nyomásokat adtak meg, nomeg mások voltak a gumik is. Én eleve nem is gyári mérettel járok, bár megjegyzem, a ballonosabb 185/70x13-ast valszeg még keményebbre fújnám, lévén az amúgy is jobban elnyeli az úthibákat és jobban deformálódik is a kanyarokban.

Azzal mindenkinek tisztában kell lennie, hogy a gyárihoz képest jelentősen magasabb keréknyomás a futómű-alkatrészek gyorsabb, fokozott elhasználódásához vezet, ha az ember gyakran jár rossz utakon és nem veszi a fáradságot, hogy állandóan kerülgesse az úthibákat. Így ilyen esetben tényleg jobb ötlet ragaszkodni a gyári nyomáshoz. Ugyanígy akkor is, ha az embert zavarja a keményebb rugózás. És az is tény, hogy vannak autók, amelyek az ilyesmire jóval érzékenyebben reagálnak; a Mazda MX-5 éppenséggel pont ilyen, annál tényleg nem jó ötlet a nyomást a gyári érték fölé emelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2571 Dátum: 2010.04.25 23:10:00 »
... hogy csomóan nyomták neki mint süket a csengőt ...
De nem csak gázt, hanem a féket is. Sok olyannal találkozom, akik minden egyes kanyar előtt a fékre lépnek, teljesen indokolatlanul a sebességükből adódóan. Kétféle üzemmód van az autójukon: gáz és fék. Valamelyiket mindig nyomni kell  :cry:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2572 Dátum: 2010.04.26 07:35:25 »
De nem csak gázt, hanem a féket is. Sok olyannal találkozom, akik minden egyes kanyar előtt a fékre lépnek, teljesen indokolatlanul a sebességükből adódóan. Kétféle üzemmód van az autójukon: gáz és fék. Valamelyiket mindig nyomni kell  :cry:
De olyat is láttam hogy tötymörgött és egy enyhe kanyarban is fékezett. Ezzel marha jót tehetett a fogyinak. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2573 Dátum: 2010.04.26 08:42:44 »
....felolem tehetsz bele 7-et is. Lelked rajta.  :ph34r:
melyik kúton van olyan kompresszor? :flowers: a legtöbb sajnos 4,5-t sem éri el :D de általában 4bárt még meg tudják fújni szerk.: szerencsére :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.26 08:45:50 írta leszilaci »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2574 Dátum: 2010.04.26 09:01:55 »
Ma reggel a bringámba akartam fújni az útba eső MOL kúton, de 3 bar-nal alig tudott többet, ami kevés. Meg is izzadtam mire betekertem melóba, túfogyasztásom keletkezett, vízből.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.26 09:03:55 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2575 Dátum: 2010.04.26 09:35:21 »
OFF:

Bringával minek kútra menni? Egy normális kézi pumpával 10mp alatt kész van egy kerék nulláról is.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2576 Dátum: 2010.04.26 10:18:54 »
....felolem tehetsz bele 7-et is. Lelked rajta.  :ph34r:
melyik kúton van olyan kompresszor? :flowers: a legtöbb sajnos 4,5-t sem éri el :D de általában 4bárt még meg tudják fújni szerk.: szerencsére :)


Laci ne legyél okosabb mint a gyári mérnökök :ph34r:  Ha aszondtak hogy 7 bar akkor az 7 bar :ph34r:
 [rohog] [rohog] [rohog]

Palack: remélem azért a nyári talira el tudsz majd jönni, jó lenne közösen nyomnunk egy jávorszarvasteszt-guminyomás tesztet :)  Meg kakucs erre elég optimális hely :)
Remélem elhozod azt a néhány ismerőst akik esetleg máshogy gondolják, had lássák ők is a saját szemükkel, hogy nem csak a virtuális létnek van itt jogosultsága  ;) :)


Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2577 Dátum: 2010.04.26 10:39:34 »
Sziasztok!

Este jöttünk meg Prágából. 1100 km volt összesen.
autóút: 90-100 km/h
autópálya: kellemes 120 km/h
átlagfogyi: 5.8 / 100 km , minimális klimázás mellett.

megjegyzés:Nem akartuk elhinni hogy milyen a cseh autópálya minősége.Szerintem a legegyszerűbb úgy jellemezni,hogy a régi db-os M7-es × 3, nagyon kevés helyen és rövid távon volt ennél jobb,szinte leírhatatlan élmény.És még a Macedón autópályánál hittem hogy nincs rosszabb,hát van, és nem is kevéssel.BOTRÁNY!!!

Legyen szép napotok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2578 Dátum: 2010.04.26 12:39:48 »
Laci ne legyél okosabb mint a gyári mérnökök :ph34r:  Ha aszondtak hogy 7 bar akkor az 7 bar :ph34r:
 [rohog] [rohog] [rohog]

Palack: remélem azért a nyári talira el tudsz majd jönni, jó lenne közösen nyomnunk egy jávorszarvasteszt-guminyomás tesztet :)  Meg kakucs erre elég optimális hely :)
Remélem elhozod azt a néhány ismerőst akik esetleg máshogy gondolják, had lássák ők is a saját szemükkel, hogy nem csak a virtuális létnek van itt jogosultsága  ;) :)
Na hadd szögezzek le néhány dolgot  :) ...

1. OK fine volt már Toyotaklub-talin - az egyik pécsin, asszem az elsőn; azon belül is még az orfűi "autós részen".

2. A gyári mérnökök biztosan nem a hasukra csapva határozták meg azokat az értékeket. Max arról van szó, hogy sok tényezőt kellett egy kalap alá venniük, ergo a megadott érték egy kompromisszum, amelytől valamennyire el lehet térni, ha az embernek mások a prioritásai és ésszel végig tudja gondolni, hogy mivel mit idéz elő.

3. Biztos, hogy van egy felső határ, amelynél már romlik a tapadás és vele a menettulajdonságok/fékezési jellemzők. Kérdés hogy ez hol lehet, és benne van a pakliban a rizikó, hogy nehogy rosszkor (éles szituban) jöjjön rá az ember, hogy MÁR átlépte ezt a határt  :wacko: ... Szóval csak óvatosan. Én 12 éve hajtom a kocsimat, beletettem közel 230 ezer km-t és ismerem mint a tenyeremet, ezért megtehetem, hogy kis lépésekkel növelem a keréknyomást és utána tesztelem, hogy mit csinál az autó. De mindenkinek, aki egy kicsit is bizonytalan, csak azt tudom ajánlani, hogy hagyja a fenébe az egészet és ne menjen a gyári maximális nyomás fölé (már azzal is nyer valamennyit) - a biztonság többet ér.

Igen, remélem el tudok menni a nyári talira, és tényleg jó lenne ott kitéréses tesztet modellezni  :yes: - csak bóják kellenek majd hozzá, mert viszem magammal az alaprajzot, hogy hogy is néz ki az erre szabványosított pálya.

Csak ott a bökk, hogy MINDENT nem tudunk modellezni. Elsősorban továbbra is a rossz útburkolattal kapcsolatosan vannak kétségeim, nomeg azzal, hogy hol van az a határ, amely fölött a túl kemény gumi miatt az autó már nem csúszik, hanem borul (!), ha pl. már sodródásban van és az egyik kerék kicsit "megakad" valamiben (pl. egy kis felületi egyenetlenségben).

Félreértés ne essék: mai átlagos személyautóknál 3.0 környéki értékeknél még nem hinném, hogy ilyesmiktől kellene tartani. Sok autónál adnak meg hasonlókat (legalábbis megterhelt állapotra), nem is beszélve a személyautó-méretű gumikon futó kisáruszállítókról, szóval ebben a zónában még nem lehet gond. Ami a 4.0-át illeti - az már szerintem is sok, én azt biztosan kihagyom.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2579 Dátum: 2010.04.26 12:43:24 »
megjegyzés:Nem akartuk elhinni hogy milyen a cseh autópálya minősége.Szerintem a legegyszerűbb úgy jellemezni,hogy a régi db-os M7-es × 3, nagyon kevés helyen és rövid távon volt ennél jobb,szinte leírhatatlan élmény.És még a Macedón autópályánál hittem hogy nincs rosszabb,hát van, és nem is kevéssel.BOTRÁNY!!!
Most végigautózva fél Európát, rá kellett jönnöm, hogy a magyar autópálya minősége nagyrészt a legjobb  :sorcerer: ... Mondjuk az is igaz, hogy Ausztriában és Németországban iszonyatosan forgalmas szakaszokon haladtunk nagyrészt (A1, A3, A45).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )