Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1579792 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4230 Dátum: 2008.10.13 15:57:09 »
Azért ez a 8 Ft-os csökkenés a 95-ös esetében már tényleg nevezhető hírértékűnek.  :yes: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4231 Dátum: 2008.10.13 20:17:43 »
Azért ez a 8 Ft-os csökkenés a 95-ös esetében már tényleg nevezhető hírértékűnek.  :yes: ;)
Egyetértek!  :)
Ez a válság akár még jót is hozhat ebből a szempontból. De az ellenkezőjét is.  :online2long:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4232 Dátum: 2008.10.13 20:53:08 »
Azért ez a 8 Ft-os csökkenés a 95-ös esetében már tényleg nevezhető hírértékűnek.  :yes: ;)
Egyetértek!  :)
Ez a válság akár még jót is hozhat ebből a szempontból. De az ellenkezőjét is.  :online2long:
Egen, ha valsag van a benzin tuti, hogy olcsobb mivel senkinek nincs penze tankolni  :wacko:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4233 Dátum: 2008.10.13 23:22:30 »
gondolok itt az értelmetlen ész nélküli segélyezésre.
Ne gondolj, nem arra költik  :flowers:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4234 Dátum: 2008.10.14 00:35:16 »
Pontosítok : arra is és túl sokat. Arányaiban jobban megéri nem dolgozni. Igaz , ehhez származás se árt.
Ezt a problémát nem mi és nem itt fogjuk megoldani... :offtopic:
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4235 Dátum: 2008.10.14 11:18:47 »
Essonal tankoltam, tobbe nem fogok  :hammer:
Fel literrel tobbet fogyaszt, pedig a labam nem nott meg.
Korom is tobb jon. A kocsi egesz hatulja apro fekete szemcses ha kozelrol nezem, meg sose volt ilyen.  :no:
Asszem ezutan jopar tanknyi premium uzemanyagot nyomok le a torkan, hogy kicsit vigasztaljam.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4236 Dátum: 2008.10.14 11:42:16 »
M7-esen láttam már Siófokhoz közeledve, hogy a korábbi Esso kútból Agip lett. Ez most egyedi eset lehet, vagy más is találkozott már hasonlóval máshol?

Így most gyakorlatilag ugyanannak a cégnek a kútjai követik egymást, kifizetődő vállalkozás ez?

Mondjuk hasonló az eset a Sibrik-Gyömrői környékén, ott meg 2 Shell kút van 300m-en belül (szintén mintha Esso lett volna pár évvel korábban a Sibrikes kút).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4237 Dátum: 2008.10.14 11:48:19 »
M7-esen láttam már Siófokhoz közeledve, hogy a korábbi Esso kútból Agip lett. Ez most egyedi eset lehet, vagy más is találkozott már hasonlóval máshol?

Így most gyakorlatilag ugyanannak a cégnek a kútjai követik egymást, kifizetődő vállalkozás ez?

Mondjuk hasonló az eset a Sibrik-Gyömrői környékén, ott meg 2 Shell kút van 300m-en belül (szintén mintha Esso lett volna pár évvel korábban a Sibrikes kút).

A Total kutakat vette át a Shell pár éve, ezért van a Sibriknél Pl két Shell egymás mellett.
Az Esso- kb egy éve vonult ki a piacról, Több kutat vett át a Lukoil - egy csomónál maradt az Esso tábla,
Más kutakat a kútvezetők privatizálták, vagy egyéb cégek vették meg, és vagy megy tovább Esso néven, vagy valami más néven.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4238 Dátum: 2008.10.14 16:01:26 »
Épp akartam írni, hogy amerre járok, 3 Esso is át van cimkézve Agipra.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4239 Dátum: 2008.10.14 21:02:20 »
M7-esen láttam már Siófokhoz közeledve, hogy a korábbi Esso kútból Agip lett. Ez most egyedi eset lehet, vagy más is találkozott már hasonlóval máshol?

Így most gyakorlatilag ugyanannak a cégnek a kútjai követik egymást, kifizetődő vállalkozás ez?

Mondjuk hasonló az eset a Sibrik-Gyömrői környékén, ott meg 2 Shell kút van 300m-en belül (szintén mintha Esso lett volna pár évvel korábban a Sibrikes kút).
Az ENI (Agip) tavaly október 1-el megvette az magyarországi Esso kutakat. (Hír.) Amúgy azért adta el, mert X év alatt nem tudott bekerülni az első 3-ba.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

leszilaci

  • Vendég
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4240 Dátum: 2008.10.15 10:23:17 »
gumis topikból:

off
nem pancs, mol tankert láttam a múltkor náluk.
öcsém szerint semmivel nem rosszabb, mint a váci út-forgács u. kereszteződésben az omv.
nemtom' én a 98 és 95 között sem vettem észre óriási különbséget, fogyasztásban pláne nem.


Én is offozom egy kicsit... A 100-ast próbáltad már Laci?
nem, csak a mol98-t próbáltam kb 3 tankolásig, aztán meg is szüntették...azaz átnevezték.
Zénóka mesélte,h próbálta külföldön a 95-nél kisebb oktánszámút. na, az szerinte érezhetően xarabb volt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
music     

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4242 Dátum: 2008.10.19 23:09:04 »
"Az OPEC tagjai számára a kőolaj elfogadható hordónkénti minimálára 70-90 dollár - jelentette ki az olajkartell elnöke, aki Algéria olajügyi minisztere is. Az OPEC jövő pénteken Bécsben tanácskozik a válság hatásairól. Mivel július óta kevesebb mint felére esett az olaj ára, ezért arra van a legnagyobb esély, hogy a termelés csökkentése mellett döntenek majd. Már konkrét terv is kiszivárgott: pénteken egy név nélkül nyilatkozó OPEC-forrás azt mondta, hogy a szervezet 1-1,5 millió hordóval csökkenti a termelését novembertől. Az OPEC elnöke szerint ha 70 dollár alá megy az olaj ára, akkor Kanada és Brazília leállítják a termelést, mert az ottani körülmények között már nem éri majd meg a bányászat (MTI)"

Ez az egesz azert vicces mert 4 evvel ezelott meg 30$ korul is megerte meg a banyaszat  :yawn:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #4244 Dátum: 2008.10.20 12:49:42 »
A benzin 10, a gázolaj 6 Ft-tal lesz olcsóbb szerdától .

Ez jó hír, de valaki elmagyarázná, mitől drágább a gázolaj? Ha jól tudom, akkor az előállítása olcsóbb, a szállítása ugyanannyi, innentől kezdve csak a magasabb adókra tudok gondolni, mert gázolajból ~3x annyit használ az ország és akkor miért ne fizettetnének többet?!?! Vagy ez hogy működik?
kisa
born to ride