Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1784995 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6405 Dátum: 2015.10.21 20:29:27 »

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6406 Dátum: 2015.10.30 21:07:00 »
Sziasztok!

Olybá tűnik, hogy 15 év után (Yaris 2000, 1.0) kezdenek elfáradni a hátsó lengőkar szilentblokkjai- a jobb oldali kezdi hallatni magát, főleg ahogy jön a hideg, de még csak óvatosan, alig-alig mutatkozik a jelenség- kanyarban ill. úthibán egyaránt. Alánézve látható, hogy ki van repedezve, "ráncosodik"- így gondolom ez adja a kopogó hangot, ami hátulról jön- a futómű többi alkatrésze jónak tűnik, semmi olajfolyás, deformálódás, törés, repedés stb.

A kérdésem pedig: hozzávetőlegesen egy szerelő (nem márkaszerviz) hány munkaóra alatt illetve mennyiért cserélné ki egy újra (persze mindkét oldalt)? Mekkora meló lebontani? Ill. szilentből milyet szabad, érdemes, mit egyáltalán nem belerakni? Kb még meddig húzhatom a cserét? 500-1000-10.000km?

Köszönöm, ha válaszotokkal megtiszteltek! :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6407 Dátum: 2015.10.31 10:54:54 »
Látatlanban nehéz bármit is mondani, de vannak köztünk szerelők is, TZoli pl. nem márkaszervizes szerelő, írj neki privit!
music     

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6408 Dátum: 2015.11.04 18:48:23 »
Köszi, írok neki!

Babesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6409 Dátum: 2015.11.08 15:03:44 »
Üdv,

2007-es 1.3 as Yarisom van. 75 000 km van az autóban és kis ideje váltó olaj szivárgást tapasztaltam.
A szerelő kicserélt egy szimeringet a féltengely kihajtásnál, de sajnos nem szűnt meg a szivárgás. A családban van egy másik Yaris hasonló évjárattal és futásteljesítménnyel.
Érdekes módon szinte ugyanakkor jelentkezett ott is az olajfolyás. Tapasztalt valaki hasonlót?
Köszi a válaszokat

kiefermiska

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6410 Dátum: 2015.11.15 08:45:29 »
Sziasztok.  Sajnos megint szórakozik az autom.Néha húz rendesen,néha gyenge.Melegen az alapjárat leesik 500 alá.Két napja van a szervizbe,de semmit nem találnak.Találkozott már valaki a hibával?De lehet,hogy az ecomód szórakozik rajta.

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6411 Dátum: 2015.11.16 10:11:13 »
Sziasztok !

Tegnap éjjel végig ködben esőben mentem egy Budapest-Bécs-Budapest távot a Yaris II -vel, ma reggel pedig kb. 3 km után egy elég érdekes fékhatást követően (Zebra előtti útburkolati jeleken fékeztem és érzésre ok nélkül mintha folyamatosan bekapcsolt volna az ABS) kigyulladt az ABS visszajelző lámpa...

Mi lehet szerintetek ? Beázott valamelyik szenzor ? Mit tegyek ? :D

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6412 Dátum: 2015.11.16 15:50:49 »
Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy évek óta nem működik a yarisomban a kulcsról vezérlendő központi zár. Aztán el is tört a kulcs, és a másik volt használatban. de most vettem egy kulcsházat, és szerettem volna felprogramozni.. De nem sikerült. Ahogy néztem videókat nekem egész másképpen villog a led a kulcson. Valaki megnézné, hogy az ővén hogy működik?
Az enyémen úgy, hogy megnyomom a gombot 1-et villan aztán gyorsan villog 3-4et..
Készítettem egy videót is!


Köszi!
Friss Toyotás vagyok

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6413 Dátum: 2015.11.17 07:53:04 »
Elem csere volt?

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6414 Dátum: 2015.11.17 10:33:54 »
Természetesen igen! Vadi új cr1616 van benne... 600 magyar kovertibilis forintért...
Friss Toyotás vagyok

ivankalacs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6415 Dátum: 2015.11.17 19:14:44 »
Sziasztok
2 napja vettem egy Toyota Yarist 2003-06 havi .Neki álltam rendbe rakni lecserélni benne mindent ami szükséges.(gyertya hosszbordás szij stb...)Nekiálltam fékfolyadék cserének ami rendben le is zajlott. Gondoltam mivel egy közös a tartály a kuplung hidraulikáéval azt is lecserélem.Elkezdödött a folyamat minden ok volt ,mikor egyszercsak beesett a pedál :hmmmm: ,és belevegösödött a rendszer.Miközben a tartály csurig volt töltve. :hmmmm:Kis nyomozás után kiderült valami miatt nem megy át a fékolaj oldalrol a cucc a kuplung oldalra .Leengedtem a fékfolyadék nagy részét és elkezdtem leszedni a fékolajtartályt hogy megnézzem hol dugult el .Kiszedtem a kis csapot ami a fülbe volt  és biztositotta a tartályt hogy a helyén maradjon .Gondoltam innen nyert ügyem van,de nem. Probáltam felfelé huzni de nem akar lejönni .Itt kellene kis segitség hogy mi legyen eröltessem felfelé mert jön,vagy van valami trükk ami kell a leszereléshez? A fékolajtartályrol egy képet se találtam hogy abbol meritsek valamit hogy hogy van a tartály a munkahenger tetején .Ha valaki tudna segiteni azt megköszönném  mert teljesen tanácstalan vagyok :cry:

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6416 Dátum: 2015.11.18 21:31:22 »
Ennyire bonyolultat kérdeztem, vagy halott a forum? esetleg ritkaság ez a 2 gombos távkulcs? :(

Friss Toyotás vagyok

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6417 Dátum: 2015.11.18 22:12:24 »
Valszeg senki nem tudja a megoldást. Nekem újabb Yarisom van, ennek is kétgombos a kulcsa, de ennek annyit villan, ahányat nyomok, tehát egy gombnyomásra mindig csak egyet.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6418 Dátum: 2015.11.18 22:21:34 »
Ennyire bonyolultat kérdeztem, vagy halott a forum? esetleg ritkaság ez a 2 gombos távkulcs? :(
Nincs esetleg valami okosító cucc rádugva az OBD portra? Egyszer jártam úgy, hogy csak zárni tudta, nyitni nem, megoldás az volt, hogy az OBD-re dugott eszközt lehúztam.
Utólag beszerelt fejegység/rádió? Saját osztású telefontöltő áramkör? Utólagos riasztó? Ha pl. az visszaad akár 5V-ot is az autó saját szivargyújtós áramkörébe (helytelen bekötés miatt), az autó ECU-ja azt hiszi, nem kapcsolt ki a motor, és nem engedi bezárni távnyitóval az autót.

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6419 Dátum: 2015.11.19 04:25:55 »
Valszeg senki nem tudja a megoldást. Nekem újabb Yarisom van, ennek is kétgombos a kulcsa, de ennek annyit villan, ahányat nyomok, tehát egy gombnyomásra mindig csak egyet.

Köszönöm!

Csak ennyire lettem volna kíváncsi!  Akkor valószínűleg a kulcsban lévő elektronikával lesz valami :(
Nincs semmi belekötve utólagosan... Gyári rádió van benne, riasztó sincs...
Köszi neked is Robi!
Friss Toyotás vagyok