Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1777499 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2955 Dátum: 2008.08.04 22:36:59 »
Szia

Én is jobbra-balra mozgatom értelemszerűen, csak ezen mozgatás közben remeg a kar előre-hátra, amit régebben nem csinált, simán akadás nélkül ment.
Emiatt azonnal fel is tűnt.

Feleslegesen hosszú idézetet kivettem. Kleingy

Tegnap voltam a szervízben, semmi baja a váltónak, kicsit megzsírozták azért :clap:
Szereltettem be Defend Lock váltózárat is, két óra alatt megvolt, szépen, esztétikusan megcsinálták, picivel nagyobb így a biztonság :yes:
Mennyibe került a DEfend Lock, ha szabad kérdeznem?
Yaris II d4d 2006

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2956 Dátum: 2008.08.11 00:38:39 »
Szia

Én is jobbra-balra mozgatom értelemszerűen, csak ezen mozgatás közben remeg a kar előre-hátra, amit régebben nem csinált, simán akadás nélkül ment.
Emiatt azonnal fel is tűnt.

Feleslegesen hosszú idézetet kivettem. Kleingy

Tegnap voltam a szervízben, semmi baja a váltónak, kicsit megzsírozták azért :clap:
Szereltettem be Defend Lock váltózárat is, két óra alatt megvolt, szépen, esztétikusan megcsinálták, picivel nagyobb így a biztonság :yes:
Mennyibe került a DEfend Lock, ha szabad kérdeznem?

61e ft volt a munkadíjjal együtt.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2957 Dátum: 2008.08.11 08:10:20 »

61e ft volt a munkadíjjal együtt.


Az nem kevés, nekem csomagban volt az új autóhoz a gyári VSS riasztóval együtt 65e Ft, beszereléssel együtt. Így külön jól megkérik az árát.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2958 Dátum: 2008.08.11 10:51:22 »

61e ft volt a munkadíjjal együtt.


Az nem kevés, nekem csomagban volt az új autóhoz a gyári VSS riasztóval együtt 65e Ft, beszereléssel együtt. Így külön jól megkérik az árát.

Hát igen, általában ez mindennel így van, klíma, ködfényszóró, stb. Utólag szereltetve jóval drágábban jön ki...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2959 Dátum: 2008.08.11 12:26:00 »
Hát igen, általában ez mindennel így van, klíma, ködfényszóró, stb. Utólag szereltetve jóval drágábban jön ki...

Meg új autónál lehet alkudni, pl. a beszerelés árát, amit egy utólagosnál nem tehetsz meg.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2960 Dátum: 2008.08.26 09:06:32 »
1. kalaptartó szokott zörögni minden bukkanónál, amikor elemelkedik a helyéről
2. a dönthető hátsó ülés elég erősen szokott zörögni terheletlenül! ha előre borítod az ülést akkor látsz egymástól kb 40 cm-re két fület, amibe az ülés kampói akadnak bele...az szokott zörögni.
3. csomagtérzár is tud nyikorgó hangot adni!
4. csomagtérben a fekete szervíztálca illesztése


Nekem is a kalaptartom nyivákol.Pedig most raktam a kalaptartó füleire kis szivacsos szigetelőszalagot is,hogy ne ugráljon ki a helyéről,de néha így is csinálja.Nem tudom mit lehetne még kitalálni...Valamivel be kénne fújni azt a müanyagot ahova amiben a kalaptartó két oldalsó kis füle van.
Aztán már arra is gondoltam h a hang a csomagtartató ajtajának a belsejéből jön,ahova a kalaptartó két müanyag hátsó pöcke nekifeszül,mivel ott van egy tok amit le lehet szedni...lehet az zörög. :censored:
Yaris Ts 05'

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2961 Dátum: 2008.08.26 11:21:57 »
Nekem a kalaptartó nem a két szélénél zörög, hanem középen ütődik neki a csomagtartó ajtóhoz. Oda ragasztottam szivacsdarabot, és nem zörög. Azaz zörög megint, mert a szivacs leesett.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2962 Dátum: 2008.08.26 11:49:05 »
Nekem a kalaptartó nem a két szélénél zörög, hanem középen ütődik neki a csomagtartó ajtóhoz. Oda ragasztottam szivacsdarabot, és nem zörög. Azaz zörög megint, mert a szivacs leesett.

lehet ott a gond,de majd most megkérek valakit hogy vezessen én meg hátraülök aztán kivizsgálom mi a fene nyikorog. :shifty:
Yaris Ts 05'

GUS

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2963 Dátum: 2008.08.27 11:34:29 »
Sajnos nem sok előrelépés történt legutóbbi hozzászólásom óta:(

A TOYOTA garanciát nem tudom érvényesíteni. Ez hihetetlen.

Akit érdekel elolvashatja itt:

http://toyotagarancia.tuti.hu/
Corolla Verso 1.8 VVTi SOL - 2004

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2964 Dátum: 2008.08.27 17:50:00 »
Sajnos nem sok előrelépés történt legutóbbi hozzászólásom óta:(

A TOYOTA garanciát nem tudom érvényesíteni. Ez hihetetlen.

Akit érdekel elolvashatja itt:

http://toyotagarancia.tuti.hu/


Akkor a nyakukra kell küldeni a fogyasztóvédelmet, az autót többet abba a szervizbe el sem vinni, hanem egy másikba, mégha plusz költségbe is kerül.
Persze ennek nem így kellene lennie, de ez ma Magyarország.
Egy kora tavasszal forgalomba helyezett autó meg simán lehet előző évi gyártás (VIN számból úgyis kiderül), eladásnál meg a forgalomba helyezés időpontja a lényeg.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2965 Dátum: 2008.09.11 09:41:52 »
Ma munkába menet észrevettem hogy nem ég a jobb első lámpám. Kicsit megkocogtattam a búrát, és megjavult. Aztán hiába kezdem el mozgatni a csatlakozókat, nem akart újbol elmenni.  :hammer:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2966 Dátum: 2008.09.11 12:08:18 »
Ma munkába menet észrevettem hogy nem ég a jobb első lámpám. Kicsit megkocogtattam a búrát, és megjavult. Aztán hiába kezdem el mozgatni a csatlakozókat, nem akart újbol elmenni.  :hammer:
kalapáccsal nem próbáltad?  :winkiss:
hány km után égett ki?

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2967 Dátum: 2008.09.11 12:23:23 »
Ma munkába menet észrevettem hogy nem ég a jobb első lámpám. Kicsit megkocogtattam a búrát, és megjavult. Aztán hiába kezdem el mozgatni a csatlakozókat, nem akart újbol elmenni.  :hammer:
kalapáccsal nem próbáltad?  :winkiss:
hány km után égett ki?
Még nem cseréltem, meg most világít is, nemtom mi lehetett a baja, valami KH lehet(ett).Nem szeretném, ha este jönne rá  :1eye:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2968 Dátum: 2008.09.11 13:19:13 »

hány km után égett ki?
Még nem cseréltem, meg most világít is, nemtom mi lehetett a baja, valami KH lehet(ett).Nem szeretném, ha este jönne rá  :1eye:
nem mondod,h még a gyári égők vannak benne? :eek:
nekem kb 65.000km után hunytak el...
ha kiég az egyik, akkor párban cseréld (úgyis utána fog menni 1hónapon belül a másik is, és nem kell 2szer összekoszolnod-nyomorgatnod a kezed)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2969 Dátum: 2008.09.11 16:54:51 »
Ma munkába menet észrevettem hogy nem ég a jobb első lámpám. Kicsit megkocogtattam a búrát, és megjavult. Aztán hiába kezdem el mozgatni a csatlakozókat, nem akart újbol elmenni.  :hammer:

Mert nem a csatlakozóknál van a hiba. Egész egyszerűen az izzószál elszakadt (magyarul kiégett az izzó), amikor pedig megkocogtattad akkor épp úgy esett hogy összeért. Ideig óráig fog csak működni... Ki kell cserélni!
Xanyi