Szerző Téma: 2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék  (Megtekintve 59366 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #255 Dátum: 2008.04.21 12:03:39 »
:nagymosoly:

tök jó volt :)

köszönet a szervezésért Zénókának, a többieknek pedig,h ilyen jó hangulatot teremtettek :mrgreen:
régi és új ismerõsöket jó volt megismerni, látni "nevetõsebb" hangulatukban is :)

kipróbálhattam Obgáék 1.6 corolláját...hihetetlen nyomatéka van 3 személlyel a kombi kaszni, 45km/h-nál vígan megy az 5.-ben :nagymosoly: mögöttem meg az estében a kivilágított toyotaklub-had

minden program élvezetes volt, akár a konvojozás, vagy a kilátómászás :)
örülök,h mindenkinek tetszett a 60-as tempó :nyelv:
viszont keveseket láttam,h tolattatok volna szlalomban :turelmetlen: hátulról...izé hátrafelé nem tudjátok tolni? :ordog:


a szlalomos gumikoptatásnak hála hazafelé sikerült az, ami odafelé nem: 3,4l/100km.
este 10kor már üresen lehetett a városon "átszáguldani" :vezetes:

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #256 Dátum: 2008.04.21 17:06:15 »
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "Apu"
Ezúton szeretném Szilvit figyelmeztetni, hogy az interneten több felvétel látott napvilágot, ahogy autója brutális kegyetlenséggel halálra gázol egy vizisiklót. Ezt sajnos a környékbeli siklók is látták, és szervezik a büntetõ akciót...


Most akkor a kocsimat, vagy magamat kell félteni a sikló társadalom bosszújától? Esetleg a gyilkos sofõrt, Zénókát figyelmeztessem?  :nagymosoly:  :kacsint:


Nos a felvételen a rendszám jól látható, és április egytõl a siklótörvénykönyv szerint tisztázatlan esetekben a gépjármû üzembentartója a felelõs...  Amennyiben a videofelvétel nem lenne elég, többen látták ahogy a sikló farkának utolsó erejével 50 mondatban saját vérével írta a placcra a jármû egyéni jellemzõit. Ez alapján megállípítható a bûnösséged. Fõ bizonyítékok:
- az üléskárpitba ragadt szõke hajszálak, amelyekrõl azt állítani hogy Zénókáé, elég meredek dolog
- a gumikon a minta (mondjuk tény, a sikló a gázolás, és a néhány órával késõbbi hazafelé út során egész más mélységet mért...)
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #257 Dátum: 2008.04.21 17:59:58 »
Feltettem a képeimet ide: http://kep.tar.hu/xanyi
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #258 Dátum: 2008.04.21 18:44:16 »
Idézetet írta: "Apu"
Nos a felvételen a rendszám jól látható, és április egytõl a siklótörvénykönyv szerint tisztázatlan esetekben a gépjármû üzembentartója a felelõs...  Amennyiben a videofelvétel nem lenne elég, többen látták ahogy a sikló farkának utolsó erejével 50 mondatban saját vérével írta a placcra a jármû egyéni jellemzõit. Ez alapján megállípítható a bûnösséged. Fõ bizonyítékok:
- az üléskárpitba ragadt szõke hajszálak, amelyekrõl azt állítani hogy Zénókáé, elég meredek dolog
- a gumikon a minta (mondjuk tény, a sikló a gázolás, és a néhány órával késõbbi hazafelé út során egész más mélységet mért...)
:10:  :10:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #259 Dátum: 2008.04.21 21:36:54 »
Most értem gépközelbe, úgyhogy én is elismerésem fejezem ki a szervezésért. Nagyon jó volt ez a hétvége,  társaság is. A szombat hajnali két órányi alvást még nem hevertem ki (meg különben is minden körülmények között az operában voltam).  :nagymosoly:
Hazafelé a hetesen még nem volt nagy forgalom, belõttem a tempomatot tényleges 130-ra, csak egy-két elõzésnél toltam meg egy kicsit. Pár embert nevelni kellett, hogy a szélsõ sáv használata nem szégyen, de van akit nem lehetett.
Az átlagfogyim 5.4 lett (486 km-t mentem a tali alatt).
A képek majd felmennek a szerverre, ha odáig érek. Az éjszakai videókat meg majd a rajtuk szereplõk megkaphatják, ha kérik  :kacsint:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #260 Dátum: 2008.04.21 22:45:44 »
Mondjuk, a konvojos vánszorgás tényleg jót tett a fogyasztásnak  :) ... A két nap alatt összesen 550 km-t tettem meg az autóval, és ezalatt 38 liter fogyott kb - tehát gyakorlatilag kerek 7 literes fogyasztás jött ki, pedig odafelé Veszprémig eléggé nyomtam neki, visszafelé a Hegyestûtõl pedig nagyon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #261 Dátum: 2008.04.21 23:04:50 »
Idézetet írta: "whis"
Hazafelé a hetesen még nem volt nagy forgalom, belõttem a tempomatot tényleges 130-ra, csak egy-két elõzésnél toltam meg egy kicsit.   :kacsint:
Átlag 150-nel jöttünk haza a középsõben és úgy mentek el mellettünk a kocsik a belsõben, mintha álltunk volna.
Jóhogy nem dudáltak!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #262 Dátum: 2008.04.21 23:09:12 »
Én is ledöbbentem, hogy a 130-as átlagommal a külsõben is alig volt keresnivalóm...  :mivan:
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #263 Dátum: 2008.04.21 23:14:10 »
Ma tankoltam, én is fogyasztási átlagot döntöttem: 9.8  :nagymosoly:

rezol

  • Vendég
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #264 Dátum: 2008.04.21 23:56:27 »
képeim az ftp-n. :szemez:

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #265 Dátum: 2008.04.22 01:19:37 »
Idézetet írta: "rezol"
képeim az ftp-n. :szemez:

Szonár hidd el nekem a szamitogepek nem is merik a magyar ekezeteket :)
(nehany szoftver tobbe kevesbe kezeli, de nem anyanyelvi szinten )

Akinek esetleg problemai vannak a letoltessel az allitsa at az ftp progiban a server encoding -ot ISO-8859-2 -re,
ha lehet ilyet  :nagymosoly:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

rezol

  • Vendég
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #266 Dátum: 2008.04.22 07:28:05 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "rezol"
képeim az ftp-n. :szemez:

Szonár hidd el nekem a szamitogepek nem is merik a magyar ekezeteket :)
(nehany szoftver tobbe kevesbe kezeli, de nem anyanyelvi szinten )

Akinek esetleg problemai vannak a letoltessel az allitsa at az ftp progiban a server encoding -ot ISO-8859-2 -re,
ha lehet ilyet  :nagymosoly:
Ertem, koszonom, mindjart javitom. :oops:

rezol

  • Vendég
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #267 Dátum: 2008.04.22 07:41:14 »
Idézetet írta: "rezol"
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "rezol"
képeim az ftp-n. :szemez:

Szonár hidd el nekem a szamitogepek nem is merik a magyar ekezeteket :)
(nehany szoftver tobbe kevesbe kezeli, de nem anyanyelvi szinten )

Akinek esetleg problemai vannak a letoltessel az allitsa at az ftp progiban a server encoding -ot ISO-8859-2 -re,
ha lehet ilyet  :nagymosoly:
Ertem, koszonom, mindjart javitom. :oops:
...done. :)

rezol

  • Vendég
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #268 Dátum: 2008.04.22 10:02:14 »
Ezúton szeretném megköszönni Oláh Andinak, Zolinak, valamint Obga párjának
az irányunkba mutatott emberséget és támogatást!  :szivecske:

empé

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
2008 április 19-20 tavaszi találkozó, Balaton-felvidék
« Válasz #269 Dátum: 2008.04.22 10:29:13 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Szerintem ha megint sikerülne bevonni egy  :toy: kereskedést a taliba, az sem lenne egy rossz dolog. Veszprémben és Tatabányán is van kereskedés, csak nem tudom onnan írnak-e rendszeresen a fórumba, elvállalnák-e a szervezést, stb.  :hmm:


hi!

A  :toy: kereskedések bevonása a talik szervezésébe nem rossz ötlet, de nem egyszerû megértetni a vezetõséggel, hogy miért jó ez nekik. A mostani talin "sajnos" csak a szlalom pályát tudtam megszervezni (nagyon nagy köszönet Specinek, valamint a Perspednek a helyért) illetve a díjak a gyõzteseknek a mi (én felajánlásom) volt. Nekem aki nem nagyon vett részt még ilyen fajta összejövetelen, õszintén mondom nagy megtisztelteés volt, hogy Zénóka gondolt rám mint "segítõ, támogató".



Szerintem Eger és környéke vagy a Bakony nem lenne rossz egy tali hely. Ha gondoljátok a Bakonyt bevállalom.

üdv mindenkinek!

Murai Péter
Autóház Veszprém kft