Szavazás

Benzin vagy dízel?

Az autó benzinnel megy, a traktor és a busz dízellel
6 (14%)
A modern turbódízelek remek motorok, a benzinek megálltak a fejlõdésben
10 (23.3%)
Jók a common rail dízelek, de a modern feltöltõs benzinmotorokra várok igazán
6 (14%)
Semmi sem ér a hibridek nyomába; ha jó áron adnék õket, csak hibriddel közlekednék
12 (27.9%)
Öööö, bizonytalan vagyok/Több válasszal is egyetértek/Rosszak a kérdések
9 (20.9%)

Összes szavazó: 37

Szavazás lezárva: 2006.10.27 17:22:50

Szerző Téma: Benzin vs. dízel  (Megtekintve 366175 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #975 Dátum: 2013.11.18 09:01:43 »
Ne teljesen ugyan olyan körülményekre gondoljatok, nem laboratóriumban számolgattam! :) Írtam is hogy körülbelül ugyan olyan, de a közel duplája különbségben az meg van, hidd el. :)
A különbség ugyanott-ugyanúgy használva: nem egészen 40 %. Írtam a Sprites adatot, több száz autó átlagát: 5.4 vs. 7.4 liter.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #976 Dátum: 2013.11.18 09:07:50 »
A különbség ugyanott-ugyanúgy használva: nem egészen 40 %. Írtam a Sprites adatot, több száz autó átlagát: 5.4 vs. 7.4 liter.

Nagyon sok tapasztalatom még nincs a corollával, de az tuti, hogy egy tankolásnál sem jött még ki 6 liter fölé az átlagfogyasztás, és akkor mondok valamit az 1.6-os ford focusok is 10 liter és a fölé jönnek ki, azokról is nagyon nagyon sok tapasztalatom mondatja velem, de mint eddig is, ehhez is hozzá teszem nem átlagos vezetésnél. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #977 Dátum: 2013.11.18 09:10:46 »
Nagyon sok tapasztalatom még nincs a corollával, de az tuti, hogy egy tankolásnál sem jött még ki 6 liter fölé az átlagfogyasztás, és akkor mondok valamit az 1.6-os ford focusok is 10 liter és a fölé jönnek ki, azokról is nagyon nagyon sok tapasztalatom mondatja velem, de mint eddig is, ehhez is hozzá teszem nem átlagos vezetésnél. :)
Speciel az 1,6-os Fókák valóban sokat fogyasztanak.
Egy 1,6-os Astra, ha nincs semmi baja, 7 liter körül könnyedén elvan átlagban, normál városi használattal együtt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #978 Dátum: 2013.11.18 09:17:36 »
Speciel az 1,6-os Fókák valóban sokat fogyasztanak.
Egy 1,6-os Astra, ha nincs semmi baja, 7 liter körül könnyedén elvan átlagban, normál városi használattal együtt.

Nem normál vezetés, hanem dinamikus vezetési tapasztalat. :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #979 Dátum: 2013.11.18 09:21:00 »
A Cori saját tapasztalat... és az Astra micsoda? Becslés ;) ?

Igen, csak becslés lehet, mert megint azzal lősz erősen mellé, hogy 10 literre taksálod az 1.6-os Astra városi fogyasztását - ott&úgy, ahol&ahogy a Cori 5.5-öt eszik. 10 helyett 7.5-8 liter lesz az Astra fogyasztása, ilyen körülmények között - mert az 5.5-ös városi fogyi nagyon kedvező a Coritól, mondom úgy, hogy sokat vezettem városban én is ilyen autót!

---------------------------

A reális arány: 5.4 a Cori átlaga a Spriten - és 7.4 az Astráé. EZ a reális arány, nem az 5.5 vs. 9-12  :nonono:


Tudod csak az a szépséghiba, hogy (ahogy én használom a Corit) még SOHA nem fogyasztott 5,5 litert, egy tankolás alatt sem (~800km-t nézve)!
Persze ez nem jelenti, hogy nem tudna 5,5l-t fogyasztani, de én utálom a városi dugókat és szerencsére megtehetem , hogy kikerüljem (időbeosztás, robogó).
Viszont (sokkal több benzines autóm volt mint diesel- de km-ben fele fele lehet az arány) benzinesekben szinte mindig csalódtam, többé kevésbé.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #980 Dátum: 2013.11.18 09:22:11 »
Nagyon sok tapasztalatom még nincs a corollával, de az tuti, hogy egy tankolásnál sem jött még ki 6 liter fölé az átlagfogyasztás, és akkor mondok valamit az 1.6-os ford focusok is 10 liter és a fölé jönnek ki, azokról is nagyon nagyon sok tapasztalatom mondatja velem, de mint eddig is, ehhez is hozzá teszem nem átlagos vezetésnél. :)
Akkor az egyetlen logikus magyarázat az, hogy nagyon eltérő a használat módja. 1.6-os, 101 lovas Focus II-esek Sprites átlaga: 7.8 liter.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #981 Dátum: 2013.11.18 09:26:13 »
Akkor az egyetlen logikus magyarázat az, hogy nagyon eltérő a használat módja. 1.6-os, 101 lovas Focus II-esek Sprites átlaga: 7.8 liter.

Az eltérő használat az átlagtól a dinamika, ami nagy részt városi. Ezt már írtam párszor. Nem arra gondolok, hogy be ül az ember és szépen elváltogatva 7-8 literrel el jár. Onnan indult ki ez a gondolat sor, hogy ha egy dízelt dinamikusan vezetünk, az majdnem felét fogja enni, egy kb hasonló köbcentis benzineshez képest, amit a dinamikáért bizony, ahogy írták is korábban 4000 fölé kell engedni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #982 Dátum: 2013.11.18 09:27:28 »
Tudod csak az a szépséghiba, hogy (ahogy én használom a Corit) még SOHA nem fogyasztott 5,5 litert, egy tankolás alatt sem (~800km-t nézve)!
Persze ez nem jelenti, hogy nem tudna 5,5l-t fogyasztani, de én utálom a városi dugókat és szerencsére megtehetem , hogy kikerüljem (időbeosztás, robogó).
Viszont (sokkal több benzines autóm volt mint diesel- de km-ben fele fele lehet az arány) benzinesekben szinte mindig csalódtam, többé kevésbé.
Nem tudom, mi lehet a magyarázata ennek - de ezek az adatok tényleg nem állnak össze.

Exemnek öt évig volt 1.4 dízel E12-es Corija; ezalatt 90 ezret tett bele. Az autót Balaton-parti kisvárosban és környékén használta jellemzően. Teljesen átlagos stílusban vezetett. Így lett az összesített átlagfogyasztása 5.5 liter. Ami teljesen egybevág a Sprites 5.4-el. Nem tudom, miféle városi forgalom az, amiben a te E15 szedánod még az 5.5-öt sem eszi meg - de hogy ha ott mennél saját magad mögött  :D mondjuk egy 1.6 benzin Astrával, akkor az sem enne többet 7.5-nél, az tuti.

Én is tudtam úgy autózni a 2.0 Avensissel, BP belterületén, hogy 7.8 lett az átlagfogyasztás (Pécsett sosem megy le 9.0 alá). Ezért kell nagyon óvatosan bánni a mások által megadott "városi" fogyasztásokkal, mert ezen a téren tud a legnagyobb lenni a szórás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #983 Dátum: 2013.11.18 09:31:02 »
Onnan indult ki ez a gondolat sor, hogy ha egy dízelt dinamikusan vezetünk, az majdnem felét fogja enni, egy kb hasonló köbcentis benzineshez képest, amit a dinamikáért bizony, ahogy írták is korábban 4000 fölé kell engedni.
Igen, de a dízelt is jobban kell nyomni és pörgetni, ha dinamikusan vezetjük. Az igaz, hogy ekkor sem fog olyan mértékben megugrani a fogyasztása, mint a benzinesé. A benzinesé tágabb határok között mozog, ez tény. Egy 1.4 benzines Corolla tud enni 5-öt is és 10-et is. A dízelnél ezek a szélső értékek inkább 4 és 7 között mozognak (megjegyzem, ez százalékosan nem sokkal kisebb eltérés). De nem fogja a felét enni a dízel! Ha tolod az 1.4 dízel Corinak, az sem fogja beérni 5 literrel. Ahol az 1.4 benzin bekéri a 10-et, ott a dízel is le fog nyelni 7-et.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #984 Dátum: 2013.11.18 09:31:34 »
Nem tudom, mi lehet a magyarázata ennek - de ezek az adatok tényleg nem állnak össze.

Exemnek öt évig volt 1.4 dízel E12-es Corija; ezalatt 90 ezret tett bele. Az autót Balaton-parti kisvárosban és környékén használta jellemzően. Teljesen átlagos stílusban vezetett. Így lett az összesített átlagfogyasztása 5.5 liter. Ami teljesen egybevág a Sprites 5.4-el. Nem tudom, miféle városi forgalom az, amiben a te E15 szedánod még az 5.5-öt sem eszi meg - de hogy ha ott mennél saját magad mögött  :D mondjuk egy 1.6 benzin Astrával, akkor az sem enne többet 7.5-nél, az tuti.

Én is tudtam úgy autózni a 2.0 Avensissel, BP belterületén, hogy 7.8 lett az átlagfogyasztás (Pécsett sosem megy le 9.0 alá). Ezért kell nagyon óvatosan bánni a mások által megadott "városi" fogyasztásokkal, mert ezen a téren tud a legnagyobb lenni a szórás.

Figyelmedbe ajánlom az előző hozzászólásom, a két üzemanyag típusú motor dinamikus vezetéséről és az eközben fellépő fogyasztásról írtam saját tapasztalatokat, a corim 6 l többet még egyszer sem evett és dinamika ott is van. :)

Lényegtelen én csak saját tapasztalatot írtam, nem másoktól beszedett infót, és nem gyári fogyi adatokat. Ezt nem vitából írtam, ezek nekem tények, hidd el. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.18 09:33:25 írta Corollás Gergő »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #985 Dátum: 2013.11.18 09:35:39 »
Figyelmedbe ajánlom az előző hozzászólásom, a két üzemanyag típusú motor dinamikus vezetéséről és az eközben fellépő fogyasztásról írtam saját tapasztalatokat, a corim 6 l többet még egyszer sem evett és dinamika ott is van. :)
Lásd az előző hozzászólásomat...

A benzinesnek ki kell nyomni a szemét ahhoz, hogy 10-12-t egyen. Ha a dízelnek kinyomod a szemét, az az életben nem 6 litert fog enni, ezt be nem adod nekem  :) ... sokat vezettem ilyen autót, tudom jól, hogy miről beszélek. Egy 1.6 benzines, ha úgy vezeted hogy 10-12-t egyen, hozni fogja a maximális menetteljesítményeit. Ha az 1.4 dízeltől lekéred a maximális menetteljesítményeit az NEM 6 litert fog fogyasztani. Nekem konkrétan 6-7 között evett Pécsett, itt a városban. Taposás nélkül. Szóval ne már  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #986 Dátum: 2013.11.18 09:41:40 »
Lásd az előző hozzászólásomat...

A benzinesnek ki kell nyomni a szemét ahhoz, hogy 10-12-t egyen. Ha a dízelnek kinyomod a szemét, az az életben nem 6 litert fog enni, ezt be nem adod nekem  :) ... sokat vezettem ilyen autót, tudom jól, hogy miről beszélek. Egy 1.6 benzines, ha úgy vezeted hogy 10-12-t egyen, hozni fogja a maximális menetteljesítményeit. Ha az 1.4 dízeltől lekéred a maximális menetteljesítményeit az NEM 6 litert fog fogyasztani. Nekem konkrétan 6-7 között evett Pécsett, itt a városban. Taposás nélkül. Szóval ne már  ;)

Itt jön az szóba, amit már korábban többen megbeszéltünk, hogy a dízel, max 3500-4000 ig pörgeted mert max addig van értelme, és addig húz mint egy mozdony, ehhez a benzinest meg 4000 fölé kell hajtani rendesen. Egyébként azt írtam, hogy nagyon sok tapasztalatom nincs a corival, de eddig 6 fölé nem ment. :)  :hug:

Azért 10-et megitatni vele, az is bűvészet lenne, szerintem hamar motorcserés lenne. :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.18 09:45:50 írta Corollás Gergő »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #987 Dátum: 2013.11.18 09:42:55 »
Igen, de a dízelt is jobban kell nyomni és pörgetni, ha dinamikusan vezetjük. Az igaz, hogy ekkor sem fog olyan mértékben megugrani a fogyasztása, mint a benzinesé. A benzinesé tágabb határok között mozog, ez tény. Egy 1.4 benzines Corolla tud enni 5-öt is és 10-et is. A dízelnél ezek a szélső értékek inkább 4 és 7 között mozognak (megjegyzem, ez százalékosan nem sokkal kisebb eltérés). De nem fogja a felét enni a dízel! Ha tolod az 1.4 dízel Corinak, az sem fogja beérni 5 literrel. Ahol az 1.4 benzin bekéri a 10-et, ott a dízel is le fog nyelni 7-et.
Azért 4 l-t nem iszik, max ha bűvészkedsz, rövid távon. Inkább 4,5-4,8 a legjobb érték, országuton. 6 liter meg rövid távok, hegymenetek a városban- de így 800km-t ki megy ? én még soha.
Ja max te mennél ,mint oktatókocsi :hmmmm:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #988 Dátum: 2013.11.18 09:55:53 »
Na add csak ide nekem egy napra.  Meglesz az a 9-10 liter.  És nem taposom ki a belét, viszont a legkegyetlenebb dugóban fogom csak használni.  Gyere be a Nagyfaluba olyan 7-8 magasságában a Budaörsin, végig a Bah fele, aztán Erzsébet híd, Kossuth Lajos utca, Rákóczi út, Keleti Pu, Haller út, Soroksári út, Ferenc krt, majd végig a körúton a Széll Kálmán téren át a Krisztina krt és mehetsz vissza az Alkotáson a pálya fele.   :yes:

Esetleg lehet cizellálni Észak fele a Budai felső rakpart az Erzsébet hídtól a Lánchíd fele 9-10 óra között.
Oké értem, hogy ilyen extra körülmények között megetetsz vele 10-et (és ugyanitt a dízel 5,5 alatt marad...  ;) )
Extrém példákon lovagoltok. Egy autó felhasználása nem ebből áll. Használj így egy D-CAT-et és nézd meg mit eszik és meddig bírja ezt a használatot ;)
Ha egy 1,6-os benzines 9-12 literes átlaggal menne, soha a büdös életben nem adnának el belőle egy darabot sem. Ne mond, hogy ez reális  :flowers:

(ilyen használat mellett mennyit bír egy fékpofa garnitúra? 10-15e km-t?
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.18 10:08:40 írta Nagycitrom »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin vs. dízel
« Válasz #989 Dátum: 2013.11.18 09:58:10 »
Lásd az előző hozzászólásomat...

A benzinesnek ki kell nyomni a szemét ahhoz, hogy 10-12-t egyen. Ha a dízelnek kinyomod a szemét, az az életben nem 6 litert fog enni, ezt be nem adod nekem  :) ... sokat vezettem ilyen autót, tudom jól, hogy miről beszélek. Egy 1.6 benzines, ha úgy vezeted hogy 10-12-t egyen, hozni fogja a maximális menetteljesítményeit. Ha az 1.4 dízeltől lekéred a maximális menetteljesítményeit az NEM 6 litert fog fogyasztani. Nekem konkrétan 6-7 között evett Pécsett, itt a városban. Taposás nélkül. Szóval ne már  ;)
ott a pont  :yes:
én használtam és használok is autót nagyvárosi dzsungelharcra, dízelt, benzinest egyaránt. ahol egy egyhatos benzines 11-et fogyaszt, ott 7-8 alatt egy egyhatos dízel sem áll meg. nekem az egynégyes 68 lovas mazda2 is lenyomott egyszer 7.5 litert (az extrém volt), de 6.5 sokszor volt vele. pedig az is egy jó kis motorocska.