Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1255370 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4440 Dátum: 2009.12.22 00:17:05 »
Két bajom van a halálbüntetéssel:
1., Miért jobb (mitől szent) az a gyilkosság, amit kivégzésnek hívunk?
2., Mivel meghal, nem bűnhődik, hiszen halott..... Kvázi nem büntetés a büntetés. A kivégzés előtti X nap a büntetés (esetleg), amíg "várja" a kivégzést az illető.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4441 Dátum: 2009.12.22 00:21:48 »
Nem vitatkozva Veled, csak a kérdésekre válaszolva:
1. A végeredményt tekintve semmivel sem jobb.
2. Az a büntetés, hogy nem élhet, nem kap lehetőséget a javításra.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4442 Dátum: 2009.12.22 00:25:44 »
2.,
No de mivel halott, teljesen mindegy, hogy nem javíthat. HALOTT... Nem tud róla, hogy máshogy is lehetne. A halála előtt tud róla.


Ilyen formán az összes halott büntiben van, mert pl. nem nyerhetnek a lottón.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4443 Dátum: 2009.12.22 00:28:13 »
A halál a büntetése, azaz hogy véget ér az élete, és emiatt nem javíthat.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4444 Dátum: 2009.12.22 00:32:01 »
Ezt értem. De ha letöltendő életfogytiglant kap, az nem nagyobb büntetés? Mert akkor X évig bűnhődik, míg ha kivégzik....
A halálbüntetés az élőknek szól. Amolyan dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4445 Dátum: 2009.12.22 00:32:52 »
OK, de itt nem csak magáról az elkövetőről van szó.

Az persze tény, hogy adott esetben egy tényleges életfogyt leülése sokkal súlyosabb büntetés lehet. Már föltéve, ha tényleg leüli, ami ugye sosem biztos. De ha le is üli, ez akkor is aránytalanul több pénzébe kerül a társadalomnak, mint ha kivégeznék az illetőt.

Az egyik nagy gond az, hogy pont azok az államok alkalmazzák a legkevésbé a halálbüntetést, amelyekben amúgy is a legtöbb garancia lenne arra, hogy ez tényleg csak megalapozott, indokolt esetben kerüljön kiszabásra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4446 Dátum: 2009.12.22 00:39:42 »
Ami a költség részét illeti, ez a szükséges rossz része a törvények szerint élő társadalomnak. Költségvonzata is van...
Ez ugyanolyan "felesleges" dolog, mint 100x elmondani a gyereknek, hogy nézzen a lába elé. Ahhoz, hogy eredményt érjünk el, befektetés szükséges.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4447 Dátum: 2009.12.22 00:40:00 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4448 Dátum: 2009.12.22 00:41:47 »
Nem védem a halálbüntetést, talán kiderült már a szavaimból, hogy nem vagyok híve.
Az életfogytiglan bizonyos szempontból nagyobb büntetés, mint a halál, hiszen hosszú szenvedéssel jár, de magában rejti a vezeklés lehetőségét. A halálbüntetés nem - többek közt ezért is tartom rossznak - hiszen ott game over van. De más nézőpont is van.
Visszatartó erő. Bármennyire is deprimáló arra gondolni, hogy milyen borzasztó 20-30-40-50 évig a sitten rohadni, alapvetően az emberben a legnagyobb félelem a haláltól való félelem.
Anyagiak. Aki meghal, az nem ül börtönben. A társadalomnak elég sokba kerül a börtönök fenntartása, és valljuk be, a legtöbb helyen nem működik a rehabilitáció. Hány ember járna azután is a kedvenc fodrászához/zöldségeséhez, stb. ha kiderülne róla, hogy megkínozta és megölte a gyerekét? Nem sok...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4449 Dátum: 2009.12.22 00:42:28 »
Ami a költség részét illeti, ez a szükséges rossz része a törvények szerint élő társadalomnak. Költségvonzata is van...
Ez ugyanolyan "felesleges" dolog, mint 100x elmondani a gyereknek, hogy nézzen a lába elé. Ahhoz, hogy eredményt érjünk el, befektetés szükséges.
A nagyobb baj a fejekben van, az nem pénz kérdése.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4450 Dátum: 2009.12.22 00:48:32 »
Ahhoz, hogy eredményt érjünk el, befektetés szükséges.
Nem vitás. Csakhogy szerintem ez, mármint valakinek az életfogytig börtönben tartása nem befektetés.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4451 Dátum: 2009.12.22 00:49:37 »
Az nem visszatartó erő másoknak? Ha igen, az nem befektetés akkor?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4452 Dátum: 2009.12.22 08:55:36 »
Az életfogytiglan bizonyos szempontból nagyobb büntetés, mint a halál, hiszen hosszú szenvedéssel jár, de magában rejti a vezeklés lehetőségét. A halálbüntetés nem - többek közt ezért is tartom rossznak - hiszen ott game over van. De más nézőpont is van.
Ebben mondjuk nem vagyok biztos, mert a rabok tulajdonképpen rászocializálódnak a börtönéletre, és az lesz nekik az alap. Ezért a hosszan fogvatartottak nem is találják magukat a börtönön kívül sok esetben.
Az amerikaiak meg nem az ítélet után végeznek ki embereket pl, mint nálunk az 50-es években. Ugye a rabok tudják hogy halálra vannak ítélve, de még sokszor éveket kell várniuk amíg le is húzzák a függönyt nekik. Na ez a kemény, szerintem.
Egyébként én sem vagyok a halálbüntetés mellett. Pl. a móri mészárlás miatt is kivégezhették volna Kaiser-t, mikor nem is ő tette. Na ezért sem pártolom a halálbüntetést.
Viszont mikor a TV-ben mutatják a börtönök EU konform szintre emelését, és a vadi új PPP börtönöket, na akkor nyílik a zsebembe a bicska......szerintem ameddig a kórházak a csőd szélén vannak, és nincs pénz gyógyszerre meg ellátásra a kórházakban, akkor miért nem elég egy ótvar fabarakk, géppisztolyos őrökkel börtönnek???
Az egy más kérdés hogy 90milliárd Ft-ért bérli az MTV az új székházát 20évre vetítve.....de ebbe ne menjünk bele...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4453 Dátum: 2009.12.22 10:15:14 »
tessék:

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/44168_brutalis_rablo_lett_a_fiatalkoru_gyilkosbol_az_arcat

etessük csak őket!
elaltatni, szerveiket átadni a betegenknek oszt csókolom
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4454 Dátum: 2009.12.22 10:25:22 »
"A tettes, a 19 éves Victor Larensen igazi skandináv módjára terrorizálta iskolatársaimat, csak akkor fogta vissza magát, mikor egyik óra után jól elnáspángoltuk őt. Bezzeg akkor azt kiáltozta, hogy "rásszístá mágyárok visszá ákárok menni Norvégiábá!" Mint egy igazi viking, csak falkában erős. Most már bánom, hogy nem toltam ki a szemét ennek a kis suttyónak."

Nem vagyok a hasonló poénok híve, de ez a maga iróniájával együtt nagyon rendben van. :D

Az ilyenekkel szemben pedig nehéz emberséget tanúsítani, ugye, Misi. A befizetett adóforintjaimból szívesebben áldoznék egy injekcióra vagy két méter környezetbarát kötélre, minthogy még 40 évig etessük puliszkával az ilyen állatokat.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.22 10:27:07 írta Satriani »