Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142469 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13800 Dátum: 2016.04.30 19:28:11 »
Az elôbb bukkantam erre a kiadványra, valszeg más oldalakról is elérhetô, hasznosnak tûnik:
http://www.ecc.fi/globalassets/ecc/ajankohtaista/raportit/auto-report-2016.pdf

Yoyo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13801 Dátum: 2016.05.04 10:45:54 »
Üdv.Mindenkinek!Új vagyok a fórumon,sőt toyotám sincs(még).Tanácsot szeretnék kérni tőletek:Corolla Versókat nézegetek,ilyent szeretnénk családi autónak.8-10év körüliek érdekelnének,kb.éves szinten 15ezer km-t megyünk.Milyen motorost érdemes,melyik a jobban bevált típus,mire érdemes okvetlen odafigyelni.Láncos,vagy szíjas vezérlésűek ezek,cseréjük hororisztikus áron megy?Javítás,alkatrész tekintetében mi a helyzet?Bocs ha olyant kérdezek ami már többször le van írva,pár oldalt olvasgattam csak vissza,többre még nem volt időm,de ígérem megteszem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13802 Dátum: 2016.05.04 18:44:32 »
Üdv.Mindenkinek!Új vagyok a fórumon,sőt toyotám sincs(még).Tanácsot szeretnék kérni tőletek:Corolla Versókat nézegetek,ilyent szeretnénk családi autónak.8-10év körüliek érdekelnének,kb.éves szinten 15ezer km-t megyünk.Milyen motorost érdemes,melyik a jobban bevált típus,mire érdemes okvetlen odafigyelni.Láncos,vagy szíjas vezérlésűek ezek,cseréjük hororisztikus áron megy?Javítás,alkatrész tekintetében mi a helyzet?Bocs ha olyant kérdezek ami már többször le van írva,pár oldalt olvasgattam csak vissza,többre még nem volt időm,de ígérem megteszem.
Vannak itt akiknek volt ilyen, vannak akiknek van, nyilván ők jobban képben vannak.
Én, mint hozzá nem értő, zöldfülű, de lelkes hozzászóló annyit tudok hozzá tenni hogy:
dízel motorok, főleg a 2,2-es 2009előtt problémásak, az MMT váltó problémás, az 1.6 szívó kevés ehhez a kasztnihoz szerintem,
ami ajánlható az az 1.8 szívó benzin manuális váltóval. Ez tudtommal láncos motor.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13803 Dátum: 2016.05.05 07:02:56 »
Vannak itt akiknek volt ilyen, vannak akiknek van, nyilván ők jobban képben vannak.
Én, mint hozzá nem értő, zöldfülű, de lelkes hozzászóló annyit tudok hozzá tenni hogy:
dízel motorok, főleg a 2,2-es 2009előtt problémásak, az MMT váltó problémás, az 1.6 szívó kevés ehhez a kasztnihoz szerintem,
ami ajánlható az az 1.8 szívó benzin manuális váltóval. Ez tudtommal láncos motor.

Nincs miért szabadkoznod! Számosan szólnak hozzá egyes témákhoz majd azonos pozícióból, de ők nem handsúlyozzák, hogy nem értenek hozzá, sőt! Az ajánlatoddal egyetértek. Az 1,6 kicsi, és csak benzines!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13804 Dátum: 2016.05.05 08:14:14 »
Vannak itt akiknek volt ilyen, vannak akiknek van, nyilván ők jobban képben vannak.
Én, mint hozzá nem értő, zöldfülű, de lelkes hozzászóló annyit tudok hozzá tenni hogy:
dízel motorok, főleg a 2,2-es 2009előtt problémásak, az MMT váltó problémás, az 1.6 szívó kevés ehhez a kasztnihoz szerintem,
ami ajánlható az az 1.8 szívó benzin manuális váltóval. Ez tudtommal láncos motor.
A 2.0 dízel (116LE, 5 sebesség) is lehet jó, de abból nagyon meg kell nézni a megveendő egyedet. Maga a motor jó, megbízható, de CR-dízel, így a kockázatosnak tekinthető alkatrészek megtalálhatók benne. Legalább hengerfej-probémák nem jellemző rá és DPF sincs benne. Ezeket a a COVII ráncfelvarrásáig gyártották, utána csak a 2,2-es dízel volt, utóbbiak kerülendők, szerintem.
Én is egy jó 1,8 vvt-i-re szavaznék, a dízel csak abban az esetben jöhetne szóba, ha annak állapota, km futása, leinformálhatósága korrekt. Mindkét változat nagyjából egy árban mozog.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Yoyo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13805 Dátum: 2016.05.05 08:39:53 »
A 2.0 dízel (116LE, 5 sebesség) is lehet jó, de abból nagyon meg kell nézni a megveendő egyedet. Maga a motor jó, megbízható, de CR-dízel, így a kockázatosnak tekinthető alkatrészek megtalálhatók benne. Legalább hengerfej-probémák nem jellemző rá és DPF sincs benne. Ezeket a a COVII ráncfelvarrásáig gyártották, utána csak a 2,2-es dízel volt, utóbbiak kerülendők, szerintem.
Én is egy jó 1,8 vvt-i-re szavaznék, a dízel csak abban az esetben jöhetne szóba, ha annak állapota, km futása, leinformálhatósága korrekt. Mindkét változat nagyjából egy árban mozog.
Köszönöm a válaszokat,megerősítettetek abban amire én is gondoltam,nem megyek annyit,hogy bevállaljam a dieseles rizikót.Ezek a benzinesek tényleg láncos motorok,azt szokták cserélni,vagy csak ha gondja van?Fogyasztásuk milyen lehet ezeknek?Főbb hibák,vagy amire oda kell jobban figyelni vételnél?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13806 Dátum: 2016.05.05 08:57:03 »
Minden vvt-i motor láncos vezérlésű, csereperiódusa nincs, elvileg örökös. Abban az esetben kellhet cserélni, ha valami karbantartási hiányosság miatt megnyúlik a lánc, de ez ritka, és normál üzemeltetésben NEM fordul elő. Fogyasztásról music, tondach fórumtársunk tudna hitelesen mesélni, de átlagos használati mód mellett 8 literrel lehet számolni. Ha ideális körülmények között használod, pl. országút, akkor akár 6-6,5 liter között is lehet a fogyasztás, de a nagy homlokfelület 100km/h felett megdobja a fogyasztást.
Ha minden egybe vetünk, akkor én inkább a 8 literes átlaggal számolnék.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Yoyo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13807 Dátum: 2016.05.05 09:46:12 »
Minden vvt-i motor láncos vezérlésű, csereperiódusa nincs, elvileg örökös. Abban az esetben kellhet cserélni, ha valami karbantartási hiányosság miatt megnyúlik a lánc, de ez ritka, és normál üzemeltetésben NEM fordul elő. Fogyasztásról music, tondach fórumtársunk tudna hitelesen mesélni, de átlagos használati mód mellett 8 literrel lehet számolni. Ha ideális körülmények között használod, pl. országút, akkor akár 6-6,5 liter között is lehet a fogyasztás, de a nagy homlokfelület 100km/h felett megdobja a fogyasztást.
Ha minden egybe vetünk, akkor én inkább a 8 literes átlaggal számolnék.
Köszi a választ.Akkor már csak most jön a java,felderíteni egy megkímélt egyedet.Vas megyei,celldömölki vagyok,miért van az,hogy az összes ilyen autó,2-3-4száz km-re van tőlem. :cry:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13808 Dátum: 2016.05.05 09:49:52 »
Köszi a választ.Akkor már csak most jön a java,felderíteni egy megkímélt egyedet.Vas megyei,celldömölki vagyok,miért van az,hogy az összes ilyen autó,2-3-4száz km-re van tőlem. :cry:
Nézd, én békéscsabai vagyok és az Avensisemért Kaposvárra mentem. 2x.  ;)
A jó autó megéri az utazást. ~2Millió Ft most egy szép állapotú Verso. Ha 2 alkalommal át kell szeld érte az országot, az is kijön 30 000Ft-ból. Ennyit meg kell, hogy érjen a jó állapot, annak fényében, hogy egy kuplung csere ~50e Ft, első fékek cserélje ~40e Ft. Ha ezeket nem kell azonnal kifizetni a vásárláskor, akkor sztem megéri utazni érte.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13809 Dátum: 2016.05.05 10:47:23 »
Én Drezdába mentem az IS-ért, szal én nyertem :tt2:
Gabe 254.

fenegie84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13810 Dátum: 2016.05.05 15:07:06 »
Üdv.Mindenkinek!Új vagyok a fórumon,sőt toyotám sincs(még).Tanácsot szeretnék kérni tőletek:Corolla Versókat nézegetek,ilyent szeretnénk családi autónak.8-10év körüliek érdekelnének,kb.éves szinten 15ezer km-t megyünk.Milyen motorost érdemes,melyik a jobban bevált típus,mire érdemes okvetlen odafigyelni.Láncos,vagy szíjas vezérlésűek ezek,cseréjük hororisztikus áron megy?Javítás,alkatrész tekintetében mi a helyzet?Bocs ha olyant kérdezek ami már többször le van írva,pár oldalt olvasgattam csak vissza,többre még nem volt időm,de ígérem megteszem.

Szia!

Hasonló éves futásra én is CoV 1.8 VVTi-t vettem immáron 3 éve. Amire figyelni kell, hogy 2005 év végi, vagy inkább 2006-tól nézzél, mert valamikor 2005. II. félévének elején (pontosan nem tudom) revíziózták ezeket a motorokat. Ekkor oldották meg a gyűrű problémát, ergo nem eszik az olajat, az ez előttieknél előfordult, h ette (elég szépen, tehát nem a csipegette).
Csak manuális váltóval érdemes megvenni, az MMT állítólag bajos, nekem sem ajánlották mikor kerestem.
Az előttem leírt fogyasztás teljesen helytálló. Városban azért stílustól függően 8-9 liter, országúton 6,5 liter elérhető, vegyesben használom egyébként, 7,5 liter körül mozog az átlagom. A motor teljesítménye "elegendő", az 1,6 már valóban kevés ehhez a "testhez".
Kb. ennyi.
Amúgy nem volt még bajom vele, nyilván a karbantartásra, mint más kocsiknál itt is figyelni kell, a kopó dolgokat időben cserélni kell.

Üdv.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13811 Dátum: 2016.05.05 21:04:19 »
Az 1,6-os akkor nem kevés, ha a vezetőn kívül max. 1 ember ül benne, na de ezért ki vesz egyterűt...?
Fogyasztás. Legfeljebb 100-as tempóval sík úton vihető 6,5 alá. Amúgy a 7,5-es átlag reális, de minél több benne a rövid út (város) annál távolabb jutsz tőle. Én hegyoldalban lakom, egyszer télen lemértem, hogy a 3 km-es iskola-óvoda köröm alatt 13 literes átlagot mutatott. A Yarisszal ugyanez 9,5 körül van...
Viszont ez az 1,8-as motor igen jól sikerült, ha nincs olajevési gond, akkor szinte elpusztíthatatlan.
music     

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13812 Dátum: 2016.05.05 22:03:31 »
Yoyo, szerintem kukkants be a Corolla Versos topicba is. Nekem pl. 2005 aprilisban atvett 1.8-asom van, manual es nem eszi az olajat eddig (165 e)
Evi kb. 14-16 e km-t megy. Az 1.6-os biztos, hogy gyenge lenne hozza. Nekunk annak idejen a 4 fôvel, 2 MTB a biciklitarton, full csomagok, tizenhuszon uveg szederlekvar nem segitette a gyorsulast... :)

Yoyo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13813 Dátum: 2016.05.09 22:04:03 »
Köszönöm a sok hasznos választ,egy jó autóért tényleg megér menni pár száz km-t,én is így gondolom.Hanem ahogy nézegetem a kínálatot és élőbe is megnézegetem,kezdek meginogni a versó mellet,nagyon tetszenek az avensis-ok,vagy a sima corollák is kombiba.Motorikussan ezek ugyanazok a motorok,mint a versóba amik vannak?Bocs ha csak későn reagálok az üzenetekre,de nem olvasom minden nap a fórumot,sajnos.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13814 Dátum: 2016.05.10 08:07:47 »
Köszönöm a sok hasznos választ,egy jó autóért tényleg megér menni pár száz km-t,én is így gondolom.Hanem ahogy nézegetem a kínálatot és élőbe is megnézegetem,kezdek meginogni a versó mellet,nagyon tetszenek az avensis-ok,vagy a sima corollák is kombiba.Motorikussan ezek ugyanazok a motorok,mint a versóba amik vannak?Bocs ha csak későn reagálok az üzenetekre,de nem olvasom minden nap a fórumot,sajnos.
Amik a legjobbak a Corollában az 1,4-es benzines és diesel, azokat nem rakták a Versoba :winkiss: