Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141212 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11910 Dátum: 2014.01.28 13:06:18 »
Szerintem meg a mai világban az jár egyedül, védtelenül, több százezerrel a zsebében aki áldozat szeretne lenni.

És ha a vétel aktuális lenne, akkor még egyszer elmegy a vevő az autóért mondjuk Pécsről- Pestre?
Két útiköltség  se kevés, + sok idő....

Persze az is megoldható hogy beülnek egy laptop mellé, és online elintézik a fizetnivalót.  :)
Bár Én a KP. híve vagyok.  :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11911 Dátum: 2014.01.28 13:09:21 »
És ha a vétel aktuális lenne, akkor még egyszer elmegy a vevő az autóért mondjuk Pécsről- Pestre?
Két útiköltség  se kevés, + sok idő....

Persze az is megoldható hogy beülnek egy laptop mellé, és online elintézik a fizetnivalót.  :)
Bár Én a KP. híve vagyok.  :devil:
Az online utalás is jó megoldás lehet fizetésre, csak ugye belföldön még mindig 4 óra az átfutási idő. Ha néhány percen belül megérkezne az eladóhoz az összeg, az szerencsésebb lenne.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11912 Dátum: 2014.01.28 13:12:29 »
Ha az átvizsgálás azt mondja, hogy az autó jó, megveszem.
Tulajdonképpen tegnap este ebben maradtunk. Ma mérik fel az autót.
Bár eddig sosem volt semmi, de ki tudja a szervizes csóka milyen listát fog kreálni...  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11913 Dátum: 2014.01.28 13:16:06 »
Szerintem meg a mai világban az jár egyedül, védtelenül, több százezerrel a zsebében aki áldozat szeretne lenni.
Az idő és a benzinköltség az eladó rizikója, ennek benne kell lennie az eladási kalkulációban. Az eladó joga, meghatározni, hogy kinek, milyen feltételekkel engedi átvizsgálni, kipróbálni az autót. A túlzott könnyelműség ráfizetéses lehet, a megfelelő jogi körbebástyázás pedig nehezíti az eladást. Nehéz az egyensúlyt megtalálni.
Az első mondattal nem feltétlen értek egyet, viszont a többivel igen.  :hug:

Én is elmentem Kaposvárra több, mint 1 millával, mert nem akartam elszalasztani az autót, ha jó. Nekem az nagyobb buktával ért volna föl, ha elszalasztok egy jó autót és utána akár hónapokig nem találok megfelelőt, mert napi munkához kellett az autó. Ez is egyfajta egyéni fontossági sorrend.  :surrender: Akinek nem azonnal kell a munkájához, az ráérhet nézelődni...
Mivel a 20.000-es címletekből 1 millió úgy elfér a zsebemben, hogy az sem nagyon látszik, hogy van benne valami, így az "áldozati" szereppel én nem igen foglalkoztam, bár adott esetben ingyen sem adtam volna a bőrömet...  :devil: Véleményem szerint a feltűnésmentes viselkedés a legjobb álca, miközben 5-10 milla észrvétlenül lapulhat a zsebekben...  ::) Ha meg valaki találomra pont ott, pont engem akar megtámadni és kirabolni, akkor bukta van. Ennek esélye a bankszámlám online feltörésével vetekszik...  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11914 Dátum: 2014.01.28 13:19:38 »
Tulajdonképpen tegnap este ebben maradtunk. Ma mérik fel az autót.
Bár eddig sosem volt semmi, de ki tudja a szervizes csóka milyen listát fog kreálni...  :wacko:
Neked is ott kell, hogy legyél.  :excl: Én vásárlóként a szerelő árnyékaként mentem utána a felemelt autó alatt és néztem, mit vizsgál, mit fog meg, hova dugja be a szerelő lámpát a motor alatt. Az eladó mellettünk állt tisztes távolságban, nyugodtan beszélgetett. A nyugalma bebizonyosodott, hogy jogos volt, mert alapvetően rendben volt az autó.

A jegyzőkönyveket megkaptam mindenről, átnéztük a mért adatokat is (futómű, fékek) és döntöttünk. Hiba lett volna ott hagyni.

A Tietekkel sem lehet semmi gond, ismerve a lelkiismeretes személyedet, ne aggódj.  ;)

A motorblokk hátulján (a tűzfal felől) lehet olajszivárgás, de ez minden vvt-i motoron megvan nem 9 éves korban, hanem már jóval előtte is. Semmi gondot nem jelent, ezen a vásárló nem akadhat fenn, és nem képezheti alku tárgyát. Erre vigyázz, és számíts rá, hogy megjegyezhetik majd.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.28 13:22:19 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11915 Dátum: 2014.01.28 15:06:23 »
Az online utalás is jó megoldás lehet fizetésre, csak ugye belföldön még mindig 4 óra az átfutási idő. Ha néhány percen belül megérkezne az eladóhoz az összeg, az szerencsésebb lenne.
Mi anno a Jazz-t utaltuk. Makunkra ugyanannal a banknal voltak a regi tulajok. Atutaltam a lovet, kileptem. Majd odault a regi tulaj, belepett es mar jova volt irva a le.
Az Aurist is atutalassal vettek tolem. Ott egy nap volt az atfutas, mert mas banknal volt az uj tulaj. De elottem csinalta, kinyomtatta es elkuldte a bizonylatot. Amugy is megvolt minden adata a szerzodesen es szerencsemre nem olyan ember volt, akitol nagyon tartottam volna.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11916 Dátum: 2014.01.28 15:16:41 »
Szerintem az előszerződés ebben az esetben értelmetlen.  :surrender:

Minek?

Az én esetemből kiindulva, elmentem a kereskedőhöz a hirdetett autót megnézni. Már a telefonban előre jeleztem neki, hogy át akarom vizsgáltatni az autót, ha szemre tetszik. Ha az átvizsgálás azt mondja, hogy az autó jó, megveszem. De azelőtt kötelezettséget vállalni a megvételre, hogy átnézetem, szerintem hülyeség, hiszen, honnan tudjam, hogy részleteiben (amit a telepen átnézve nem látok) milyen az autó? :surrender: :excl:

Ezért én inkább azt tanácsoltam whis-nek, hogy azt a vevőt vegye komolyan, aki már a vételárral a zsebében érkezik meg hozzá, vagy, legalább a foglalót ott tudja hagyni.

Ha valaki üres zsebbel megy el autót nézni, az nem komoly érdeklődő, én ezt vallom. Azzal ÉN kevésbé foglalkoznék, és próbakörre sem engedném, hogy elvigye az autót, még úgy sem, hogy én vezetnék... Ez számomra időpocséklás lenne...
Olvass még egyszer, bepi ;) Arra vállal az ember kötelezettséget, hogy ha KIFOGÁSTALAN az autó, akkor megveszi, ennyi. Ebben nincs szerintem semmi különös. Abban inkább, hogy csak zsebben zsével érkezőt vegyen komolyan. Most tényleg, mindenki másfél millával a zsebében szaladgáljon? Ugyanmár. És ha utalással akar fizetni? Szerintem tök normális lenne ;)
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11917 Dátum: 2014.01.28 15:30:56 »
Mi anno a Jazz-t utaltuk. Makunkra ugyanannal a banknal voltak a regi tulajok. Atutaltam a lovet, kileptem. Majd odault a regi tulaj, belepett es mar jova volt irva a le.
Az Aurist is atutalassal vettek tolem. Ott egy nap volt az atfutas, mert mas banknal volt az uj tulaj. De elottem csinalta, kinyomtatta es elkuldte a bizonylatot. Amugy is megvolt minden adata a szerzodesen es szerencsemre nem olyan ember volt, akitol nagyon tartottam volna.  :yes:
Ez így tök jó!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11918 Dátum: 2014.01.28 15:34:09 »
Olvass még egyszer, bepi ;) Arra vállal az ember kötelezettséget, hogy ha KIFOGÁSTALAN az autó, akkor megveszi, ennyi. Ebben nincs szerintem semmi különös. Abban inkább, hogy csak zsebben zsével érkezőt vegyen komolyan. Most tényleg, mindenki másfél millával a zsebében szaladgáljon? Ugyanmár. És ha utalással akar fizetni? Szerintem tök normális lenne ;)
Értem, amit írtál, csak nem értek vele egyet.  :hug: Utána írtam az utalásos módszert is, amit leszámítva, a pénz nélkül érkező ember max megnézheti az autót...  :surrender: Figyu! Aki komoly érdeklődő, az elvisz egy 10%-os foglalót és ezt lepapírozzák. Én ehhez ragaszkodnék, vagyis elvárnám még utalásos módszer mellett is. Lehet, hogy velem van a gond...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11919 Dátum: 2014.01.28 16:24:33 »
nem kell ezt az egészet túldimenzionálni. aki elvisz állapotfelmérésre egy autót és annak árát ki is fizeti, az komoly vevőjelölt. valószínű, hogy az állapotfelmérést követően azonnal ad is valami pénzt, és valami aláírásra is sor kerül. nálam ez volt. a srác végignézte a felmérést, és azonnal aláírtunk, adott egy rakás előleget, és elváltunk. egy másik alkalommal meg elhozta a maradék pénzt és elvitte az autót...
az egyedül az eladó kockázata, hogy végül is mégsem veszik meg tőle az autót, nem tudom, minek ezen annyit problémázni. budapesten belül meg pláne...annak tudatában meg pláne pláne, hogy jó az autó...

Whis, ne problémázz túl sokat az egészen. ha az érdeklődő kéri, el kell vinni felmérésre és pont. onnantól kezdve már a vevőjelölt érdeke, hogy vevő legyen, pláne, ha esetleg megpendíted, hogy másnap egy másik érdeklődőnek is megmutatod a kocsit egy másik állapotfelmérésen ;)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11920 Dátum: 2014.01.28 17:54:04 »
Neked is ott kell, hogy legyél.  :excl:
Az eladónak nem kell ott lenni a kocsinál, mikor a szerelő vizsgálja....  :no:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11921 Dátum: 2014.01.28 18:08:39 »

Az eladónak nem kell ott lenni a kocsinál, mikor a szerelő vizsgálja....  :no:
A saját érdekében ajánlott, hogy ott legyen, én így gondoltam.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11922 Dátum: 2014.01.28 18:11:40 »
A saját érdekében ajánlott, hogy ott legyen, én így gondoltam.
Miért? kilopja a szerelő a motort belőle? Szerintem úgy illik, hogy az eladó nincs ott, ez a vevő és a szerelő dolga. Ha ott lennél, az olyan, mintha
az autó "ügyvédje" lennél. Engem nagyon idegesít(ene), ha az én általam felfogadott-kifizetett szerelővel nem nézhetnénk át magunk a kocsit, hanem ott állna az eladó is.
Nekem eddig két ilyen kalandom volt, mindkettő toyota szakszervizben, az eladó mind2 alkalommal a váróban ült, én meg a szerviztérben voltam a szerelővel.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11923 Dátum: 2014.01.28 18:34:02 »
Máshogy látjuk. Ez baj?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11924 Dátum: 2014.01.28 20:08:08 »
Miért? kilopja a szerelő a motort belőle? Szerintem úgy illik, hogy az eladó nincs ott, ez a vevő és a szerelő dolga. Ha ott lennél, az olyan, mintha
az autó "ügyvédje" lennél. Engem nagyon idegesít(ene), ha az én általam felfogadott-kifizetett szerelővel nem nézhetnénk át magunk a kocsit, hanem ott állna az eladó is
+1
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -