Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2141469 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11370 Dátum: 2013.10.27 10:17:15 »
Hát, igen. Ezeket én is így számolgatom.
Ráadásul ha megfejelnénk az árat 4-500.000 Ft-tal, akkor akár majd 5 évvel fiatalabb OFF autót (Honda Jazz, tudom, kicsit almát a körtével, de abszolút képben van, mert az igényeket az is maximálisan kielégíteni) lehetne venni hasonló paraméterekkel, aminél még a fogyasztáskülönbségből 100.000 km futás mellett pont 4-500.000 Ft-os különbség adódik. Ráadásul a maradványérték sem lenne közel nulla 10 év múlva, mivel az még "csak" 15 éves lenne.
Amit még nem akartam mondani, hogy a linkelt Corolla gyakorlatilag a szomszédban van, ismerősnél. Azért ez az, ami igazán elgondolkodtató!

Szeretném kérne magamnak és a családomnak a Nelly feat. Kelly Rowland Dilemma c. számát! És küldöm mindenkinek, aki szereti! :)

És megnézted már azt a Corollát ? Ha tényleg zsír állapotú, akkor sztem ne agyalj pár év különbségen, hanem próbálj alkudni :) Sztem jobb, mint egy pár évvel fiatalabb, de gyengébb, vagy kérdéses állapotú, ismeretlen autót megvenni az ország másik végében..

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11371 Dátum: 2013.10.27 10:18:26 »
Haver is jeloles nelkul kerte a kocsijat.
M5xd550d hat eleg hulyen nezett volna ki, eleg a kuszobon ez a hosszu felirat.

bal hátulra ment volna az Xdrive, jobb hátulra az M550d.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11372 Dátum: 2013.10.27 12:05:46 »
Azert a ket kipufOgobol igy is latni, mondta is, minden suttyo versenyezni akar ellene.
Sirokkost is jobbrol kellett eloznie, hulye gyerek visszapakolta meg o meg 5.-ben elment mellette erolkodes nelkul.

Nekem mar sok az a kocsi, 20as felni stb, mindent tud, de akkor se kellene.
A fenyszoroja, hifije tetszett, meg h az ajtot motor csukja be.
A perforalt bor barna belso stb

mondta, ha eskuvo lenne akkor ne keressek mas kocsit;)...
Nemetek szeretik a sleepereket, csak az usaban lattam olyat, h v12 plusz supercharged
Konrád

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11373 Dátum: 2013.10.27 12:13:59 »
És megnézted már azt a Corollát ? Ha tényleg zsír állapotú, akkor sztem ne agyalj pár év különbségen, hanem próbálj alkudni :) Sztem jobb, mint egy pár évvel fiatalabb, de gyengébb, vagy kérdéses állapotú, ismeretlen autót megvenni az ország másik végében..

Tényleg olyan zsír, ez nem kérdés. A kor viszont probléma. A 10 év a következő 10 évvel együtt már 20...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11374 Dátum: 2013.10.27 12:18:52 »
Tényleg olyan zsír, ez nem kérdés. A kor viszont probléma. A 10 év a következő 10 évvel együtt már 20...

És ? akkor jobb egy 3-4 évvel  fiatalabb, de esetleg lelakottabb darab az ország másik végéből ? Vagy akár ugyanolyan állapotú, de drágábban ? Nem értem én ezt.. Amikor már 20 évesek lesznek ezek az autók, már nem oszt nem szoroz 2-3 év. Mert kb ennyiről van szó, ha pl 2006ost veszel. Akkor már inkább az állapot lesz a döntő.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11375 Dátum: 2013.10.27 12:22:23 »
És ? akkor jobb egy 3-4 évvel  fiatalabb, de esetleg lelakottabb darab az ország másik végéből ? Vagy akár ugyanolyan állapotú, de drágábban ? Nem értem én ezt.. Amikor már 20 évesek lesznek ezek az autók, már nem oszt nem szoroz 2-3 év. Mert kb ennyiről van szó, ha pl 2006ost veszel. Akkor már inkább az állapot lesz a döntő.

Fentebb leírtam, hogy nem Corolla a másik alternatíva és milyen egyéb költségelőnyök vannak pro és kontra.
Valóban az ország másik feléből származó, de összességében hasonló paraméterekkel rendelkező autóról beszélünk (magán, első tulaj, nem volt törve, végig márkaszerviz, ápolt).
Nem kell így letorkollni, egyszerűen csak mérlegelek.
Azért még itt a fórumon is oszlanak a vélemények.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.27 12:30:11 írta keeper83 »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11376 Dátum: 2013.10.27 12:44:05 »
Fentebb leírtam, hogy nem Corolla a másik alternatíva és milyen egyéb költségelőnyök vannak pro és kontra.
Valóban az ország másik feléből származó, de összességében hasonló paraméterekkel rendelkező autóról beszélünk (magán, első tulaj, nem volt törve, végig márkaszerviz, ápolt).
Nem kell így letorkollni, egyszerűen csak mérlegelek.
Azért még itt a fórumon is oszlanak a vélemények.

LEtorkoltalak volna ? Bocs  :flowers: A másik a Jazz lenne ? Egy konkrét példány ? Igazából, ha van plusz párszázezred autóra, és anyagilag biztosnak tűnik a jövő, akkor lehet megéri fiatalabbat venni. De a saját véleményem: az autók kb 14-15 évesen kezdenek el "jobban öregedni" úgymond, pl ilyenkor már megindulhat a korrózió, öregednek-repedeznek a gumialkatrészek, rohad a kipufogó. Viszont ha 10 évig megtartjátok, akkor mindenképp beleesik ez az időszak, tehát sokkal előrébb nem lennétek a fiatallal :) Engem ez akkor izgatna, ha 5-8 éves autók közt kellene választani, és max 6-7 évig tartanám meg..

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11377 Dátum: 2013.10.27 13:45:55 »
Hát, igen. Ezeket én is így számolgatom.
Ráadásul ha megfejelnénk az árat 4-500.000 Ft-tal, akkor akár majd 5 évvel fiatalabb OFF autót (Honda Jazz, tudom, kicsit almát a körtével, de abszolút képben van, mert az igényeket az is maximálisan kielégíteni) lehetne venni hasonló paraméterekkel, aminél még a fogyasztáskülönbségből 100.000 km futás mellett pont 4-500.000 Ft-os különbség adódik. Ráadásul a maradványérték sem lenne közel nulla 10 év múlva, mivel az még "csak" 15 éves lenne.
Amit még nem akartam mondani, hogy a linkelt Corolla gyakorlatilag a szomszédban van, ismerősnél. Azért ez az, ami igazán elgondolkodtató!

Szeretném kérne magamnak és a családomnak a Nelly feat. Kelly Rowland Dilemma c. számát! És küldöm mindenkinek, aki szereti! :)
khm. izé. öregeimnek én tuti, hogy honda jazzt vennék. könnyebb a ki-beszállás és az idő előrehaladtával egyre fontosabb lesz.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11378 Dátum: 2013.10.27 14:07:16 »
khm. izé. öregeimnek én tuti, hogy honda jazzt vennék. könnyebb a ki-beszállás és az idő előrehaladtával egyre fontosabb lesz.

Már most is szempont, gyakorlatilag ezért cserélnek autót.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11379 Dátum: 2013.10.27 14:12:33 »
akkor viszont egyértelmű, hogy a jazz a jobb választás. feltéve persze, hogy találsz egy jót.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11380 Dátum: 2013.10.27 14:42:25 »
akkor viszont egyértelmű, hogy a jazz a jobb választás. feltéve persze, hogy találsz egy jót.

Corollánál ennyivel nehezebb a be-kiszállás? Ennyivel mélyebben lenne? Na, legkésőbb pénteken kiderül. Egyébként apósomnak is Jazze van, szóval van közvetlen tapasztalat vele. Majd csinálunk egy összehasonlító ki-beszállási próbát. :)
A jó Jazz megtalálása pedig nem egy egyszerű feladat...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11381 Dátum: 2013.10.27 14:49:58 »
Corollánál ennyivel nehezebb a be-kiszállás? Ennyivel mélyebben lenne? Na, legkésőbb pénteken kiderül. Egyébként apósomnak is Jazze van, szóval van közvetlen tapasztalat vele. Majd csinálunk egy összehasonlító ki-beszállási próbát. :)
A jó Jazz megtalálása pedig nem egy egyszerű feladat...
Sok megkímélt aránylag keveset futott Jazz van,  az áruk viszont több mint az E-12-es Corolláknak . (Persze van biztos ellenpélda)

TZoli

  • Vendég
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11382 Dátum: 2013.10.27 14:53:58 »
A jó Jazz megtalálása pedig nem egy egyszerű feladat...


A jó Corolláé sem egyszerű, nagyon nem...mindig kiderül valami turpisság ami a képeken nem látszik és az eladó a telefonba sem mondja.
Nálunk még plusz kritérium volt a 100e km alatti futás, de végülis összejött, holnap délután hozzuk el az öcsémmel.
Kedden reggel viszem eredetvizsgára, biztosításkötés, szerdán új forgalmi ügyintézés. Ha megvan minden akkor meg megcsinálom az éves szervizt rajta.
Aztán a haverom autókozmetikájában gépi viaszolás.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.27 14:58:22 írta TZoli »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11383 Dátum: 2013.10.27 15:20:31 »

A jó Corolláé sem egyszerű, nagyon nem...mindig kiderül valami turpisság ami a képeken nem látszik és az eladó a telefonba sem mondja.
Nálunk még plusz kritérium volt a 100e km alatti futás, de végülis összejött, holnap délután hozzuk el az öcsémmel.
Kedden reggel viszem eredetvizsgára, biztosításkötés, szerdán új forgalmi ügyintézés. Ha megvan minden akkor meg megcsinálom az éves szervizt rajta.
Aztán a haverom autókozmetikájában gépi viaszolás.
A biztit az adásvételivel egy időben kell kötni, nem késöbb :no:
Jó nem vészes a késedelmi pótdíj  pár napra, de a rendőr is megbüntethet emiatt .

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #11384 Dátum: 2013.10.27 15:24:48 »
Sok megkímélt aránylag keveset futott Jazz van,  az áruk viszont több mint az E-12-es Corolláknak . (Persze van biztos ellenpélda)

Az árakkal kapcsolatban fentebb már diskuráltunk, a konkrétan linkelt Corolla a mérce. Azonos évjáratban, futással nincs nagy különbség (de azért határozottan van), és a Jazzeket tovább gyártották így lehet kifogni olyat is, ami idén csak az 5. évét töltötte be.