Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142849 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10080 Dátum: 2012.12.10 11:07:42 »
Vagy csak a kompakt kategóriával nem tudnak mit kezdeni a sokat tanult mérnökurak és designerek?
A meglátásod helyes, de nagyobb kategóriákban sen sokkal jobb a helyzet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10081 Dátum: 2012.12.10 11:15:55 »
A meglátásod helyes, de nagyobb kategóriákban sen sokkal jobb a helyzet.
OFF
ódiéknál meg tudtommal próbálják kiküszöbölni a csorbát, miszerint az A3, A4, A6, A8-asokat szemből nem igazán lehetett megkülönböztetni.
ON
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10082 Dátum: 2012.12.10 11:17:10 »
OFF
ódiéknál meg tudtommal próbálják kiküszöbölni a csorbát, miszerint az A3, A4, A6, A8-asokat szemből nem igazán lehetett megkülönböztetni.
ON
Dehogynem! A szélességük elég jelentősen eltért  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10083 Dátum: 2012.12.10 11:19:32 »
Dehogynem! A szélességük elég jelentősen eltért  :D .
Pályán megérkezett egy a valagadba, nem éppen kezdted el elővenni a kesztyűtartóból a mérőszalagot, hogy megállapítsd: elsunnyogj jobbra, vagy teszteld a fékjeit és a reflexeit ... :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10084 Dátum: 2012.12.10 12:04:41 »
Dehogynem! A szélességük elég jelentősen eltért  :D .
20 cm-el távolabb mész ,akkor a nagyobbik pont akkora, mint közelebbről a kisebb [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10085 Dátum: 2012.12.10 12:26:54 »
Nagyszerű: eddig az E12 Cori, H Astra, Kia ceed, Hyundai i20-ast nem tudtam megkülönböztetni egymástól, mostantól az Aurist nem fogom a Civic-től. Pözsóéknál már megszokott hogy a 20x és 30x tök egyforma, Fiaték meg ugyanazt az autót adják el Bravo, Lancia Delta és Alfa Giulietta (vagy 147?) néven :D

Tényleg az lesz hogy 5 év múlva kocsicserére szánt pénzből veszek inkább egy 20 éves tragacsot és felújíttatom, minthogy vegyek egy 10 éveset, ami olyan mint a többi 10 éves :D
Vagy csak a kompakt kategóriával nem tudnak mit kezdeni a sokat tanult mérnökurak és designerek?
Troll barátom, sosem értettem az ilyesfajta megjegyzéseket.  :surrender: :D Mi az, hogy nem tudod megkülönbözetni??!! Nekem kb 0,2mp-re van szükségem BÁRMILYEN autónál, hogy éppen melyik típus, számomra az új Auris is teljesen egyedi, semmiképpen sem összetévesztendő akármi mással. A hátulja is csak éppen formailag hasonlít a Lexus CT-re, de mellé téve ordít róla, hogy semmi köze hozzá, az eleje egy pillanatig az új Civic beütésű, de mellé téve, a röhögő görcs kerülget, ha valaki ezeket összetéveszti. És nem, nem nézegetek egész nap autókat, viszont - és ez legyen egy kicsit nagyképűen hangzó annak ellenére, hogy nem annak szánom! - fotós "betegség", hogy egy-egy autót részleteiben IS(!) megnézek (egyszer) és nem fogom összetéveszteni semmivel.  :D ;)

Visszatérve az új Aurisra: Több felől hallottam már, hogy élőben ez is sokkal jobban néz ki, mint képeken, nagyon jók az arányai, ez újra egy olyan Toyota, aminek a formáját IS megtervezték és jól is néz ki.
Pl. az első lámpájába épített nappali menetfény megoldása, elhelyezése nagyon hasonlít a faceliftes Ave megoldásához, csak ennek szűkebb a lámpája. Szerintem kifejezetten dögös előlről az autó!
A hátuljára sem tudok negatívat mondani! Nézzétek meg a konkurens autók lámpa kiképzéseit! Mind(!) kezd visszatérni a vízszintes elrendezéshez és nem csak ebben a kategóriában.
Számomra külön pozitív dolog a formatervezést illetően, hogy ellenben a túldizájnolt AstraJ, I30 és társaival, nem szükséges alá 17-18 colos felni ahhoz, hogy jól nézzen ki, elég egy jól megválasztott 16-os is, ahogy tesztben is látszik, tehát, optikailag nem egy túlfújt lufiautót látunk. Arról nem is beszélve, hogy 2-3. tulajként mennyire fontos az, hogy egy-egy szett új gumiból elég a 205/55R16 méretet nézni árügyileg és nem kell folamatosan infarktust kapni attól, amennyibe egy 215/45R17 méret kerül. A 205-ösből így nem kell az olcsóbb gyártók termékeit venni, mert konfekcióméret révén viszonylag még meg is fizethető az ára.
Ez nagyon racionális dolog a Toyotától, részemről már látatlanban is kap ezért egy nagy-nagy dícséretet.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10086 Dátum: 2012.12.10 12:30:19 »
És hol van a sedán meg a kombi, igy nem tudok választani :no:
Még nincsenek teszten a sajtónál, de azok is, legalábbis a kombi jön már a kezdetektől fogva. Szerencsére sedanról még nincs sok hír (kép sem). Lehet, hogy nem is lesz?  :hmmmm:

[ Invalid YouTube link ] - Itt a kombi
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.10 12:34:30 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10087 Dátum: 2012.12.10 12:52:14 »
Troll barátom, sosem értettem az ilyesfajta megjegyzéseket.  :surrender: :D Mi az, hogy nem tudod megkülönbözetni??!! Nekem kb 0,2mp-re van szükségem BÁRMILYEN autónál, hogy éppen melyik típus, számomra az új Auris is teljesen egyedi, semmiképpen sem összetévesztendő akármi mással. A hátulja is csak éppen formailag hasonlít a Lexus CT-re, de mellé téve ordít róla, hogy semmi köze hozzá, az eleje egy pillanatig az új Civic beütésű, de mellé téve, a röhögő görcs kerülget, ha valaki ezeket összetéveszti. És nem, nem nézegetek egész nap autókat, viszont - és ez legyen egy kicsit nagyképűen hangzó annak ellenére, hogy nem annak szánom! - fotós "betegség", hogy egy-egy autót részleteiben IS(!) megnézek (egyszer) és nem fogom összetéveszteni semmivel.  :D ;)
Na ez a fotós betegség lehet az ok. Engem meg már nem érdekelnek úgy az autók mint 16 éves koromban, amikor kentem vágtam melyik autóba milyen motort tettek és melyik hány lóerős volt. Lényeg hogy guruljon.
Öregszem, próbálom követni a dolgokat, de már egyre nehezebben jegyzem meg hogy mikor melyik padlólemez-motor kombóra milyen kasztnit heggesztenek és mikor Faceliftelik.
Ferrarik is megállnak nálam ott hogy 355/F50/456GT és nyitott kulissza ... többi már nem az én gyerekkorom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10088 Dátum: 2012.12.10 15:04:20 »
Na, itt az új Auris teszt (Totalcar)
Elolvastam, megnéztem a képeket... Köszönöm nem kérem, akkor inkább Mazda... Nem, nem érdekel a hidridcucc, nekem az autó benzinnel megy és lehet benne sebességet váltani. 
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10089 Dátum: 2012.12.10 15:26:13 »
Még nincsenek teszten a sajtónál, de azok is, legalábbis a kombi jön már a kezdetektől fogva. Szerencsére sedanról még nincs sok hír (kép sem). Lehet, hogy nem is lesz?  :hmmmm:

[ Invalid YouTube link ] - Itt a kombi
Megváltoztak a körülmények, nem kell annyit cipelnem, a TV-k is vékonyak lettek, jöhet  megint a sedan. ( na jó csak viccelek ;))

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10090 Dátum: 2012.12.10 15:30:45 »
Elolvastam, megnéztem a képeket... Köszönöm nem kérem, akkor inkább Mazda... Nem, nem érdekel a hidridcucc, nekem az autó benzinnel megy és lehet benne sebességet váltani.
Arra ott az 1,6 valvetmatic  :surrender: Minek ehhez Mazda?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10091 Dátum: 2012.12.10 15:37:57 »
Nem tetszik nekem ez az új Auris. Majd megnézem mit hoznak ki Corolla néven...
Miért mazda? Mert az tetszik  :D . És igen, nekem fontos, hogy tetsszen az autó.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10092 Dátum: 2012.12.10 15:47:26 »
Ez pl igen szép!
 m.hasznaltauto.hu/auto/mazda/3/mazda_3_sport_1.6_te-6252497
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10093 Dátum: 2012.12.10 15:48:54 »
Ez pl igen szép!
 m.hasznaltauto.hu/auto/mazda/3/mazda_3_sport_1.6_te-6252497
Csak ez nem az a topic  :offtopic: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10094 Dátum: 2012.12.10 15:51:22 »
Nem tetszik nekem ez az új Auris. Majd megnézem mit hoznak ki Corolla néven...
Miért mazda? Mert az tetszik  :D . És igen, nekem fontos, hogy tetsszen az autó.
Rondának nem mondanám, de valahogy nem sikerül megemésztenem a kompakt kategóriában ezt a lapos szögben fekvő A oszlopot, amit leginkább egyterűeken látok.
Biztos jobb a légellenállása, biztonsága és belső térkialakítása, de valahogy még mindig a "ezt már láttam valahol" dolog jut eszembe.
De hát kinek a pap, kinek a ministráns, unalmas lenne az élet ha mindenki egyforma autóval közlekedne (viszont tuti lenne mindig bontott alkatrész  :devil:)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer