Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132672 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10050 Dátum: 2012.11.25 19:53:03 »
idióta gyökér corollás...:)

http://www.autonavigator.hu/autosvilag_hirei/megvan_a_honap_idiotaja_cim_nyertese_ongyujto_a_benzinkuton-8008?utm_source=hasznaltauto&utm_medium=site&utm_campaign=magazin_ajanlo
jellemző, hogy 2m-re ott van egy prraloltól..  ::)
Vízzel meg tudtommal nem a legjobb lángoló benzint oltani.... de szerencséjük volt, ez tény.

hdanesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10051 Dátum: 2012.11.26 16:39:44 »
Sziasztok!

Kinéztem egy Toyota Corollát. :)
Ő lenne az:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_luna-6364264

Kipróbáltam, megnéztem. 1-2 aggodalmam van: 1 az alapjárat 500-as, ez gyakori jelenség? Ha állóhelyzetben tekergetem a kormányt, vagy bekapcsolom a fűtést akkor megemelkedik. Nem fullad le, meg semmi ilyesmi, de kicsit rázza a kocsit ha 500-on ketyeg. Ezen lehet állítani?
A másik: a kormány nyekergő, súrlódó hangot ad. Nem mindig, csak állóhelyzetben és akkor is csak a teljes 'út' kis részén. A kormánykerék mögül jön a hang, nem a kormányműtől vagy a motortér felől. A kereskedő szerint valami persely van a kormány mögött, amit meg kellene olajozni, kenni. Ez igaz lehet?
Tudnátok tippet adni, hogy mire érdemes különösen figyelnem még?
Holnap délelőtt szeretném megvenni, legalábbis addigra szeretném eldönteni. :)
Köszi!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10052 Dátum: 2012.11.26 16:48:57 »
Bár az 500-as alapjárathoz nem tudok hozzászólni (igaz, az enyémen is szokott ennyi lenni néha, most hidegben, tényleg hidegen 1200 körül, nem mellesleg japán verdánál fogyasztó bekapcsolásnál feljebb megy a fordulatszám), de:
- ez nem Luna, hanem Terra, alacsonyabb felszereltség
- a képek alapján az eleje nem törésmentes (vagy xar a fotó, a lámpáknál meg a hűtőrács felett furi)
- ennyiért amúgy akár lehet is tört nyugodtan :)
- ugye elviszed vásárlás előtt átnézetni független szervizbe???
- értem én, hogy dizájn, de miért van kvázi eltüntetve a kormány és a huzatok is? Legalább a kormányvédőt vadászd le, mert ha ronggyá van koptatva, akkor megbukott a 124 ezer km helyből. A pedálok állapota is tanúskodhat. Viszont tetszik a csináltatott huzat.  :hug:
- 6 hangszóró tuti nincs, hacsak a csipogót is annak nem veszik :D
- fed. comp. nincs benne
- tetszik, hogy a kereskedő sem biztos a km-ben.  [rohog]
         

hdanesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10053 Dátum: 2012.11.26 17:22:29 »
Bár az 500-as alapjárathoz nem tudok hozzászólni (igaz, az enyémen is szokott ennyi lenni néha, most hidegben, tényleg hidegen 1200 körül, nem mellesleg japán verdánál fogyasztó bekapcsolásnál feljebb megy a fordulatszám), de:
- ez nem Luna, hanem Terra, alacsonyabb felszereltség
- a képek alapján az eleje nem törésmentes (vagy xar a fotó, a lámpáknál meg a hűtőrács felett furi)
- ennyiért amúgy akár lehet is tört nyugodtan :)
- ugye elviszed vásárlás előtt átnézetni független szervizbe???
- értem én, hogy dizájn, de miért van kvázi eltüntetve a kormány és a huzatok is? Legalább a kormányvédőt vadászd le, mert ha ronggyá van koptatva, akkor megbukott a 124 ezer km helyből. A pedálok állapota is tanúskodhat. Viszont tetszik a csináltatott huzat.  :hug:
- 6 hangszóró tuti nincs, hacsak a csipogót is annak nem veszik :D
- fed. comp. nincs benne
- tetszik, hogy a kereskedő sem biztos a km-ben.  [rohog]
A motorháztető alatt meg kivülről a kasztni egyenesnek tűnt, mármint nem tűnt deformáltnak egy eleme sem. Akormányvédőt leszedtem, kicsit fényes a kormány, de durva hiány, kopás nincs. A pedálok sem tükörsimák, sőt...
Bár gondolom nem nagy kaland kicserélni őket. Szeretném elvinni szervízbe, csak még nem találtam olyat akik rövid időn belül megnéznék...mindenki jövő7re adna időpontot.
Köszi a segítséget.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10054 Dátum: 2012.11.26 17:36:01 »
A motorháztető alatt meg kivülről a kasztni egyenesnek tűnt, mármint nem tűnt deformáltnak egy eleme sem. Akormányvédőt leszedtem, kicsit fényes a kormány, de durva hiány, kopás nincs. A pedálok sem tükörsimák, sőt...
Bár gondolom nem nagy kaland kicserélni őket. Szeretném elvinni szervízbe, csak még nem találtam olyat akik rövid időn belül megnéznék...mindenki jövő7re adna időpontot.
Köszi a segítséget.
A pedálkopás az indikátor, hogy sokat ment vagy nem ;)
Legalább alá kéne nézni, mégha az eladó is biztositja az emelési lehetőséget. Sokminden ki tud derülni:
ha sérült volt az a veszélyes ha alulról is nyoma van, olajszivárgásokat is kereshetsz, rozsdát is. Kerékcsapágyak, kormánymű játékát, hangját ellenőrizheted. Gumikon látni ha futóműhiba van (hacsak nem frissen lett cserélve (esetleg hátra? :D) Fényezés vastagságmérővel is körbe mehettek, ahol nem stimmel ott érdemes jobban megnézni miért lett ujrafényezve.

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10055 Dátum: 2012.11.26 19:12:22 »
A motorháztető alatt meg kivülről a kasztni egyenesnek tűnt, mármint nem tűnt deformáltnak egy eleme sem. Akormányvédőt leszedtem, kicsit fényes a kormány, de durva hiány, kopás nincs. A pedálok sem tükörsimák, sőt...
Bár gondolom nem nagy kaland kicserélni őket. Szeretném elvinni szervízbe, csak még nem találtam olyat akik rövid időn belül megnéznék...mindenki jövő7re adna időpontot.
Köszi a segítséget.
A motortérben meg a többi helyen is nézd meg a hegesztéseket és a szegecseket, hogy mindenhol egyforma-e. Ha kapott egy pofont, akkor még a szakszervizben sem tudják pont ugyanúgy helyreállítani, lefesteni-lekezelni a hegesztéseket és szegecseket, mint ahogyan az eredetiek vannak. Az elektromos cuccokat próbáld ki, mindet. Tesztvezetéskor kanyarodáskor jön-e furcsa zaj a futóműből, balra-jobbra kanyarodáskor kis morgás egyik-másik oldalról. (ha igen, akkor esélyes, hogy csapágyas, szakszervizben ez sem olcsó)
Átvizsgálás: ha szó nélkül odamész, valószínűleg várnod kell, de záros időn belül átnézik. Szakszervizben asszem olyan 2-3 óra volt cakk-pakk, tehát ha várnod kell, akkor is mondjuk 4 óra alatt megvan a dolog. (ha meg elhajtanának, akkor oda nem kell többet menni :) ) Ha még nincs a neveden, akkor kicsit többet számolnak fel, egyébként olyan 30 ropi körül volt asszem az átvizsgálás, ennyit megér, hogy ne vegyél esetleg rossz autót. Kompressziómérés meg olyan 12-14 körül volt úgy rémlik, esetleg azt is lehet csináltatni.

Egyébként mindenképp ajánlott:
http://m.cdn.blog.hu/be/belsoseg/file/tc-checklist.pdf?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2012_11_26&utm_campaign=totalcar

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10056 Dátum: 2012.11.26 19:35:46 »
A motortérben meg a többi helyen is nézd meg a hegesztéseket és a szegecseket, hogy mindenhol egyforma-e. Ha kapott egy pofont, akkor még a szakszervizben sem tudják pont ugyanúgy helyreállítani, lefesteni-lekezelni a hegesztéseket és szegecseket, mint ahogyan az eredetiek vannak. Az elektromos cuccokat próbáld ki, mindet. Tesztvezetéskor kanyarodáskor jön-e furcsa zaj a futóműből, balra-jobbra kanyarodáskor kis morgás egyik-másik oldalról. (ha igen, akkor esélyes, hogy csapágyas, szakszervizben ez sem olcsó)
Átvizsgálás: ha szó nélkül odamész, valószínűleg várnod kell, de záros időn belül átnézik. Szakszervizben asszem olyan 2-3 óra volt cakk-pakk, tehát ha várnod kell, akkor is mondjuk 4 óra alatt megvan a dolog. (ha meg elhajtanának, akkor oda nem kell többet menni :) ) Ha még nincs a neveden, akkor kicsit többet számolnak fel, egyébként olyan 30 ropi körül volt asszem az átvizsgálás, ennyit megér, hogy ne vegyél esetleg rossz autót. Kompressziómérés meg olyan 12-14 körül volt úgy rémlik, esetleg azt is lehet csináltatni.

Egyébként mindenképp ajánlott:
http://m.cdn.blog.hu/be/belsoseg/file/tc-checklist.pdf?utm_source=cimlap&utm_medium=link&utm_content=2012_11_26&utm_campaign=totalcar
Ha az a teszt meg az átnézés szerint is jó, akkor találtál egy uj autót: meg kell venni [rohog]
Most komolyan egy kerékcsapágy miatt nem veszed meg :cry: Az annyiba se kerül mint az emlitett átvizsgálás. Egy 10-en éves autón nem fogsz semmit találni? Miért kerül 6 kilóba se  :winkiss:

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10057 Dátum: 2012.11.26 23:37:53 »
Ha az a teszt meg az átnézés szerint is jó, akkor találtál egy uj autót: meg kell venni [rohog]
Most komolyan egy kerékcsapágy miatt nem veszed meg :cry: Az annyiba se kerül mint az emlitett átvizsgálás. Egy 10-en éves autón nem fogsz semmit találni? Miért kerül 6 kilóba se  :winkiss:
Persze, meg lehet úszni olcsóbban is, márkaszervizben 2 első kerékcsapágy csere 2 * kb 60 ropi. :) Tapasztalat. :P De valamit valamiért - ugye.
Az a teszt ötleteket és támpontokat adhat, hogy alaposan át legyen nézve az autó. :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10058 Dátum: 2012.11.26 23:47:57 »
Átvizsgálás 30e-ért??  Még a legmagasabb óradíjjal dolgozó márkaszervizben sem hallottam 10 e-nél nagyobb összeget. De annyit mindenképpen megér, főleg ha nem vagy képben pontosan mit is kellene nézni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10059 Dátum: 2012.12.03 13:44:15 »
Hmmm, látott már életében némi utat, de egész egyben lévőnek tűnik így képről, oké hogy van némi glett a jobb hátsón.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10060 Dátum: 2012.12.06 09:20:10 »
Egy E15 200.000km-rel és még mindig szép.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10061 Dátum: 2012.12.06 09:34:15 »
Egy E15 200.000km-rel és még mindig szép.  :whistling:
Látom gumiszőnyegre már nem futotta. Mondjuk nem is csoda, elvégre egy Suzukira cserélte be  :whistling: .
Ez az a km futás, ahol dízellel már nem lennék nyugodt. Benzinessel sima ügy, az enyémbe is két éven belül benne lesz ennyi...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10062 Dátum: 2012.12.06 09:49:07 »
Kis  (pénzű) családosoknak elég bomba jó vétel (de legalábbis nagyon racionális) lehet egy ilyen:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_2.0_d_linea_terra-6277541  :wub:

Ez még eredeti made in japan Toyota 2,0 szívó dízel...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10063 Dátum: 2012.12.06 09:58:14 »
72 lóval nem egy autobahnraser  :whistling: .
Egyébként nem tűnik rossznak.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10064 Dátum: 2012.12.06 10:10:35 »
72 lóval nem egy autobahnraser  :whistling: .
Egyébként nem tűnik rossznak.
Ez a motor még nem arról szól, ellenben a valaha gyártott legstrapásabb Toyota dízel motor.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i