Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2132491 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9510 Dátum: 2012.06.19 11:23:11 »
Nincs hát!
Xerintem az a hely a magyar föváros autobizniszének legalja!
Nem véletlen,h mikor alvázszám/motorszám mahinácio,ill.km számláló visszatekerésre kerestem embert havernak,akkor 5ből 4mühely a fövárosin volt!
Onnan semmit nem érdemes venni!!!!!!!!!!!!!!!

Akkor már értem miért előzi meg a híre.
Ex IS300 tulaj :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9511 Dátum: 2012.06.19 11:40:37 »
A jobb egyet ábrázoló képen látszik, hogy a műszerfal tetején a légzsák rész széle körben erősen szakadt. Durrant. Ennyi. Hogy az eleje mennyire csálé, vagy nem, az nem sok vizet zavar, törve volt nem kicsit.

Nekem is eláll kicsit az a fedél az egyik sarkán. Pedig nem volt törve, körbe lett mérve. A lámpák is gyáriak, meg a sárvédőn sem látszik mahinálás, szóval szinte tuti, hogy nem nyílt a zsák. vagy ha mégis, akkor nagyon profin lett helyreállítva. A kontrollámpa is rendben kialszik.
De ha árulnám, tuti bele akarnák magyarázni, hogy nyílt a zsák..
Amúgy meg képről, fotelből, én nem vonnék le messzemenő következtetéseket..

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9512 Dátum: 2012.06.19 12:50:50 »
Akkor már értem miért előzi meg a híre.
Amikor én nézegettem autókat, olyan  E11 állt ott, hogy a motorblokkra rá volt írva pirossal hogy "150 000". Azt mondta nepperbá hogy valszeg kapott egy új hengerfejet, ami egy nagyon jó dolog, mert azt már nem fog kelleni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9513 Dátum: 2012.06.19 14:10:35 »
Nekem is eláll kicsit az a fedél az egyik sarkán. Pedig nem volt törve, körbe lett mérve. A lámpák is gyáriak, meg a sárvédőn sem látszik mahinálás, szóval szinte tuti, hogy nem nyílt a zsák. vagy ha mégis, akkor nagyon profin lett helyreállítva. A kontrollámpa is rendben kialszik.
De ha árulnám, tuti bele akarnák magyarázni, hogy nyílt a zsák..
Amúgy meg képről, fotelből, én nem vonnék le messzemenő következtetéseket..
Bakker, le is írod, hogy az egyik sarkán, amit simán lehet a napra fogni, hogy meglágyította. Nálam pl. a fed. comp fedelének szélvédő felé eső széle van kissé felgyűrődve ugyanezen ok miatt.
De a linkelt E12 esetében nézd csak meg jobban a képet! Az körbe eláll, nincs is meg a gyári "hártya", ami egybeolvasztja a légzsák fedelét a műszerfal anyagával... Ez az autó jól össze volt csukva...  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9514 Dátum: 2012.06.19 15:32:02 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9515 Dátum: 2012.06.19 15:35:02 »
Remélem jó helyre került! És azt is remélem, hogy nem vagy szomorú (bár az ilyen mindig szomorú kicsit) és előretekintesz!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9516 Dátum: 2012.06.19 15:38:48 »
Bakker, le is írod, hogy az egyik sarkán, amit simán lehet a napra fogni, hogy meglágyította. Nálam pl. a fed. comp fedelének szélvédő felé eső széle van kissé felgyűrődve ugyanezen ok miatt.
De a linkelt E12 esetében nézd csak meg jobban a képet! Az körbe eláll, nincs is meg a gyári "hártya", ami egybeolvasztja a légzsák fedelét a műszerfal anyagával... Ez az autó jól össze volt csukva...  :nonono:

Oda kell menni, meg kell nézni. Gép elől lehet tippelgetni és saccolgatni, de szerintem ha valaki nem nézi/nézeti meg alaposan, csak találgatás az egész!  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9517 Dátum: 2012.06.19 15:43:29 »
Szerintem ott helyben is találgatás van, igaz kicsit jobb eséllyel, mint képernyő előtt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9518 Dátum: 2012.06.19 15:48:59 »
Szerintem ott helyben is találgatás van, igaz kicsit jobb eséllyel, mint képernyő előtt.

Ha viszel magaddal egy rétegmérőt, meg mondjuk egy autószerelőt, szerintem okosabb leszel!  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9519 Dátum: 2012.06.19 21:17:06 »
Oda kell menni, meg kell nézni. Gép elől lehet tippelgetni és saccolgatni, de szerintem ha valaki nem nézi/nézeti meg alaposan, csak találgatás az egész!  :yes:
Igen, ez így van, csak az nem mindegy, hogy egy már képek alapján is fos autót nézel meg (minek???), vagy egy legalább a képek alapján vonzónak látszót.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9520 Dátum: 2012.06.19 21:34:50 »
De a linkelt E12 esetében nézd csak meg jobban a képet! Az körbe eláll, nincs is meg a gyári "hártya", ami egybeolvasztja a légzsák fedelét a műszerfal anyagával... Ez az autó jól össze volt csukva...  :nonono:
Szakadt? Hártya? :?:
Én nem látok semmi ilyet. Szerintem a miénk is kb. ilyen, meg pl. itt is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9521 Dátum: 2012.06.20 07:52:02 »
Szakadt? Hártya? :?:
Én nem látok semmi ilyet. Szerintem a miénk is kb. ilyen, meg pl. itt is.

nekem se rémlik semmi ilyen  :hmmmm:  Viszont arra akartam utalni, hogy egy fotón a fény-árnyék viszonyok megtéveszthetik az embert. Hacsak nem profi fotóelemző a hírszerzésnél :)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9522 Dátum: 2012.06.20 08:02:20 »
Viszont engem egyre jobban idegesít, hogy a kocsim jobb oldala(a két ajtó) quázi hullámos  :wacko: nem rég tűnt fel, hogy hátulról bizonyos szögből nézve a fénytöréseken látszik. Jobban megnézve jégverésnek tűnik, a baloldalon is van pár ilyen nagyon kicsi horpadás, meg a C oszlopon. Tavaly vagy tavalyelőtt májusban volt az a hülye idő, amikor sok eső és jégeső volt. Viszont a tetőn, csomitartón, motorháztetőn nincs, ill a tetőn van 1-2. Felületi sérülés egyébként nem látszik. Sztetek mi lehet? Tényleg jég okozta? Az oldala vékonyabb lemezekből lenne? És oldalról ráfújta a szél? Vagy gondoljak arra, hogy törve volt?  :lol: Akkor viszont le volt fizetve az átvizygáló :D A gitt nem repedezik még :whistling: :D
És lehet ezekkel kezdeni valamit? Szemből egyébként nem látszik, csak hátulról bizonyos szögből. Tehát nem nagy horpadásokra kell gondolni, de a jobb ajtókon nem kevés van. Viszont a parkolóban, ahol szoktam állni, jobbról védve van a kocsi, fák, bokrok, meg egy autó is szokott ott állni. De lehet hogy akkor épp nem ott álltam, nem tudom..

Makaveli

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 627
    • http://www.youtube.com/watch?v=P07dJEbG8zM&feature=related
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9523 Dátum: 2012.06.20 08:37:37 »
Viszont engem egyre jobban idegesít, hogy a kocsim jobb oldala(a két ajtó) quázi hullámos  :wacko: nem rég tűnt fel, hogy hátulról bizonyos szögből nézve a fénytöréseken látszik. Jobban megnézve jégverésnek tűnik, a baloldalon is van pár ilyen nagyon kicsi horpadás, meg a C oszlopon. Tavaly vagy tavalyelőtt májusban volt az a hülye idő, amikor sok eső és jégeső volt. Viszont a tetőn, csomitartón, motorháztetőn nincs, ill a tetőn van 1-2. Felületi sérülés egyébként nem látszik. Sztetek mi lehet? Tényleg jég okozta? Az oldala vékonyabb lemezekből lenne? És oldalról ráfújta a szél? Vagy gondoljak arra, hogy törve volt?  :lol: Akkor viszont le volt fizetve az átvizygáló :D A gitt nem repedezik még :whistling: :D
És lehet ezekkel kezdeni valamit? Szemből egyébként nem látszik, csak hátulról bizonyos szögből. Tehát nem nagy horpadásokra kell gondolni, de a jobb ajtókon nem kevés van. Viszont a parkolóban, ahol szoktam állni, jobbról védve van a kocsi, fák, bokrok, meg egy autó is szokott ott állni. De lehet hogy akkor épp nem ott álltam, nem tudom..


Horpadásokat már nagyon szépen meg tudják csinálni a horpadás kihuzós technikával.

Pl debreceni Toyota szalon autóit is úgy csinálták anno.
Ex IS300 tulaj :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9524 Dátum: 2012.06.20 08:57:58 »
Jégverést ahogy leírtad, valószinűtlennek tartom. Még ha srégen is esett a jég a tetejét gépháztetőt jobban megverte volna (max a gépháztetőt lehet cserélni javitani)
A kihúzásos módszer jégverésnél használhatatlan: nekem volt ilyen- ugy hivják, hogy gazdasági totálkár :D. Gondolj bele több 100 horpadás lehet egy autón és egy kihúzása 8 e Ft kb. Max. egy (több) 10 milliós autón éri meg.