Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2142714 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9030 Dátum: 2012.03.14 17:10:10 »
Nem hiányzik, csak a felső részen előrébb van csúszva, ez jellemző hiba ezeknél a lámpáknál.
Amit mellesleg egy kis sziloplaszttal meg lehet oldani évekre... :whistling: :D
         

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9031 Dátum: 2012.03.14 17:16:33 »
A 270 ezer km kicsit húzósnak, hat, az viszont tetszik, hogy nem csinált belőle titkot az eladó. Nepperek álma is lehetne, mert jól felszerelt, jó állapotban van a magas futásteljesítmény miatt le lehet nyomni az árát és kis tekergetés után szép haszonnal újra feltenni. :nono:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9032 Dátum: 2012.03.14 19:18:45 »
Találtam még egy érdekes hirdetést, itt az eladó műszakilag nem lehet nagyon képben (nem mintha én nagyon értenék hozzá), mert ez nem wagon, illetve elég slamposan kitöltött a hirdetés (pl nincs futott km).

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.6-5582254

sokkal jobb a kék dunaharasztiban...majd ha netán felhivod,akkor kérdezd meg,h nem szokott e itt soroksáron állni napközben a hősök terén a parkoloban! ismerős...de csak a jobb első törött disztárcsárol...az meg mondjuk lehet más ilyen sötétkék corollán is!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

xhege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9033 Dátum: 2012.03.15 06:49:38 »
sokkal jobb a kék dunaharasztiban...majd ha netán felhivod,akkor kérdezd meg,h nem szokott e itt soroksáron állni napközben a hősök terén a parkoloban! ismerős...de csak a jobb első törött disztárcsárol...az meg mondjuk lehet más ilyen sötétkék corollán is!

Oké a kék motorja elméletileg 93 ezret ment, de mi az ami miatt annyira sokkal jobb. A szürke jobban felszerelt és ha a 100 ezer ft különbséget ráköltjük, ami a két kocsi vételára között van (bár februárban műszakizott), akkor is biztos, hogy a kék a jobb? Nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok a véleményedre.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9034 Dátum: 2012.03.15 09:40:20 »
Ezek közül a második tűnik egyedül szimpatikusnak, az első az nem Luna felszereltségű mert az tudtommal automata klímás, amúgy meg azért ragaszkodunk jobban az ismerősöméhez, mert ahogy korábban is írtam a másik topicba ennek ismert az előélete tudom hogy rendes gazdája volt.
Az első tulajdonos nő magánszemély hirdeti a kocsit, azért elvetendő az autó, mert a csajnak fogalma sincs a felszereltségéről? nem azért, de sokszor mi sem tudjuk bizonyos esetekben a felszereltség nevét, akik itt lógunk a toyota fórumon.. egyébként ha jól emlékszem akkor a kocsi egy sport ice felszereltség lehet.


TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9035 Dátum: 2012.03.15 09:53:44 »
Az első tulajdonos nő magánszemély hirdeti a kocsit, azért elvetendő az autó, mert a csajnak fogalma sincs a felszereltségéről? nem azért, de sokszor mi sem tudjuk bizonyos esetekben a felszereltség nevét, akik itt lógunk a toyota fórumon.. egyébként ha jól emlékszem akkor a kocsi egy sport ice felszereltség lehet.

Azt csak megjegyzésnek szántam, és azért is nem jött be mert magasabb volt a km állása és a facliftes kasznin kívül semmivel sem nyújtott többet.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9036 Dátum: 2012.03.15 10:24:34 »
Köszönöm!
Találtam még egy érdekes hirdetést, itt az eladó műszakilag nem lehet nagyon képben (nem mintha én nagyon értenék hozzá), mert ez nem wagon, illetve elég slamposan kitöltött a hirdetés (pl nincs futott km).

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.6-5582254
Azt meg tudja nekem valaki mondani hogy a 4. képen látható sérülést ( ilyen gyűrt sérülést) hogy lehet okozni?? Nem akarok nyugi csak egyre több kocsin látok ilyet.
Vagy esetleg csak ki lett kalapálva a kaszni egy sérülés után és nem lett gittelve csak fényezve??? de ez meg hülyeség.....

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9037 Dátum: 2012.03.15 11:10:29 »
Oké a kék motorja elméletileg 93 ezret ment, de mi az ami miatt annyira sokkal jobb. A szürke jobban felszerelt és ha a 100 ezer ft különbséget ráköltjük, ami a két kocsi vételára között van (bár februárban műszakizott), akkor is biztos, hogy a kék a jobb? Nem kötekedni akarok, csak kíváncsi vagyok a véleményedre.

Hááát! Én picit elfogult vok a facelift e11-gyel szemben,m nekem az tetszik jobban.
No meg,ha 93ezer van a motorban,akkor kb.olyannak kéne lennie,m az enyém,nálam is alig 94ezer km van eddig.
A felszereltségben ne bizz! Ha képes volt a másiknál odairni az ember,h wagon,akkor sokat nem érthet hozzá,mert az a kocsi a képen egy LB!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

madarastesco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9038 Dátum: 2012.03.16 13:18:54 »
Sziasztok!

Még pár hozzászólással korábban véleményeteket kértem, két autó vásárlásával kapcsolatban.
most ugyanezt tenném, mert szükségem van a tapasztalataitokra

egyik kiválasztott autó édesapámé lenne:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_automata__klima__-5351801

ebben még a carina motor van, szakurában 2005-ben volt utoljára, akkor volt benne 72,000km, tehát a futásteljesítménye nekem reálisnak tűnik. az autó állapotra szép, hátul volt javítva de szépen. Kell valami különlegeset tudni róla?


másik pedig az enyém:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-5567048
Ezt már mutattam nektek. Amit tudni kell még róla az az, hogy az amúgy nagyon kedves tulajjal email váltásba kerültem, és a következő információkat közölte az autóról:
....szervízkönyvet én se kaptam hozzà ,de nekem soha nem volt gondom
semmiével kb 20ezer km raktam bele és nagyon vigyàztam rà
lökhàrító és a bal sàrvèdö festve volt valami rácsúszás lehetett..

 autò olajfogyasztàsa kb 4000km
alatt 0.5l olajat kajcsizik meg ami ennek az autónak nem olyan
sok

Ez utóbbi engem kicsit aggaszt. Nem sok az egy kicsit? vagy ez normális mennyiség? ha normális nincs ellenvetésem.

válaszaitokat előre is köszönöm!

szamototo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9039 Dátum: 2012.03.16 17:01:40 »
Ez az olajfogyasztás engem is zavar. Miért kell egy japán autónak olajat fogyasztania? AZ én picassomban 290 000 km van és egy deci olajat sem fogyaszt. :-)

madarastesco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9040 Dátum: 2012.03.16 17:49:05 »
Igazából arra lennék most kíváncsi, hogy ez normális e vagy valami rejtett hibára mutat a dolog. Mert ha azt mondják, hogy persze, minden 1,6 corolla ennyit eszik hát akkor ez van és elfogadom :)

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9041 Dátum: 2012.03.16 17:51:00 »
Nem, nem normális, típushiba, de ha figyeltek rá akkor nem kéne hogy egye, bár ahány ember annyi állítás, nekem 5w30as volt belenyomva, most is az van 4ezer km alatt nulla fogyás. Szerintem hanyagold, mert idővel megnőhet az olaj utáni étvágya.

Igazából arra lennék most kíváncsi, hogy ez normális e vagy valami rejtett hibára mutat a dolog. Mert ha azt mondják, hogy persze, minden 1,6 corolla ennyit eszik hát akkor ez van és elfogadom :)

madarastesco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9042 Dátum: 2012.03.16 18:07:00 »
Nem, nem normális, típushiba, de ha figyeltek rá akkor nem kéne hogy egye, bár ahány ember annyi állítás, nekem 5w30as volt belenyomva, most is az van 4ezer km alatt nulla fogyás. Szerintem hanyagold, mert idővel megnőhet az olaj utáni étvágya.

Tehát akkor ezek szerint a 2002-től gyártott corollákban is előfordulhat az olajfogyasztási probléma?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9043 Dátum: 2012.03.16 18:13:06 »
Tehát akkor ezek szerint a 2002-től gyártott corollákban is előfordulhat az olajfogyasztási probléma?
2003 szeptemberi gyártásig (nem forgalombahelyezés!) abszolút random mód igen. Utána már nem. Ha találsz korai blokkcseréset, akkor nyugodtan vedd meg, azzal nem lesz gond.
         

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #9044 Dátum: 2012.03.16 18:18:06 »
Ez az olajfogyasztás engem is zavar. Miért kell egy japán autónak olajat fogyasztania? AZ én picassomban 290 000 km van és egy deci olajat sem fogyaszt. :-)
na ez az amit nem hiszek el.... :lol:
minden autonak van minimális olajfogyasztása ..... ;)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)